X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Ja mam wszystko po starszym synku, kolejna ciąża była już wtedy w planach, więc wszystko zostawiałam, a że wpadałam w zakupowy szał mam tyle rzeczy, że większość ubranek do rozmiaru 86 miał zaledwie po kilka razy na sobie i wszystko jest jak nowe 🙈 A jak będzie dziewczynka to sprzedam i przepadnę …. Bo całkiem oszaleje na punkcie zakupów 🤣🤣🤣 A z reszty też mam wszystko od fotelika do auta po dostawkę w sypialni i inne 🤷🏻‍♀️ Co ja będę kupować w tej ciąży ?? 🤨

    Haha ja mam to samo, czuje że jak zacznę to ciężko będzie przestać 😅🤣 te wszystkie rzeczy takie malusie, słodkie ubranka .. jakby Miała być jeszcze dziewczynka to już całkiem przepadne 😅

    Dip88 lubi tę wiadomość

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w domu już bliźniaki zaczynają " będzie dziewczynka, będzie chłopiec " 😅
    Syn się mnie pyta, jak to dziecko trzyma się w brzuchu przecież tam nie ma poręczy 🤣
    A wy powiedzieliscie już starszemu rodzeństu? Jak zareagowali ?

    Osama, kate2friend lubią tę wiadomość

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina dzieci to mają mega te teksty 😂 U mnie starsze rodzeństwo jeszcze nie wie, może po jutrzejszej wizycie powiemy 🤷🏻‍♀️

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dfb842ad272d.jpg
    A to mój brzuszek już, wydaje mi się że w bliźniaczej miałam taki jakoś w 17 tyg A nie na początku 12 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 10:54

    kate2friend, ŻonaMarynarza, Dip88, Nynka lubią tę wiadomość

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • KaaiaN Koleżanka
    Postów: 59 33

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosujecie już powoli kremy na rozstępy? Macie jakieś sprawdzone ? Ja w poprzedniej ciąży stosowalam elancyl w takim dużym opakowaniu z pompką, ale widzę, że już nie jest dostępny bo było to 6 lat temu, a nie wyszedł mi ani jeden rozstęp jak go stosowalam.

    l22nmg7ya3txjui0.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się zastanawiam nad takim kremem.
    Nie mam pojęcia jaki wybrać 💁‍♀️pewnie podpytam farmaceuty

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam balsam Palmers i olejek na rozstępy bielendy i smaruje brzuch i piersi 2 dziennie albo staram się tak robic😉 nie wiem czy pomoże ale na pewno nie zaszkodzi. Myślę że to bardziej sprawa genetyki. W 1 ciąży nie stosowałam niczego szczególnego i nie miałam rozstępów

    Aaggaa02
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamięć mnie chyba zawodzi, też stosowałam elancyl na zaawansowanym etapie i też bym go sobie teraz kupiła jak y był dostelny

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka ostatnio powiedziała, że chce siostrzyczkę i żeby mama kupiła dzidziusia 😅 na pytanie czy chce rodzeństwo 😅

    Ja niczym specjalnym się w poprzedniej ciąży nie smarowałam. Olejki z alterry, balsamy nawilżające, to samo co przed ciążą. Nie mam ani pół rozstępu po ciąży, ale to akurat nie zasługa genów, bo moja mama cała w rozstępach po ciążach. Nastawiałam się, że też będę miała, a ja sama mam po okresie dojrzewania na łydkach i pośladkach. Myślę, że oprócz genów ma tu też duży wpływ to jak prowadziliśmy się przed ciążą. A powiem Wam, że znam dużo dziewczyn, które dietę miały kiepska, predyspozycje do rozstępów, a i tak ciąża je oszczędziła, także też pewnie nie ma reguły kogo dopadną 🤷‍♀️

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik pewnie masz racje, ale myślę że dla spokoju swojej głowy będę starać się o tą skore dbać :)
    Mój synek ma 2,5 roku i to jest typowy jedynaczek. Jest mały więc jeszcze nie rozumie tego że będzie miał rodzeństwo a jedynie czasem pamięta ze w brzuchu mamy jest bobo:) ale pewnie nie zdaje sobie sprawy z czymś się to wiąże. Ciekawe jak to będzie, Filip jest na razie w centrum zainteresowania ale to się później zmieni i mam nadzieję jakoś ulozy

    Aaggaa02
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie brzuchatki!

    Karolina, ja tez mam podobny brzuszek, ale podobno ok 13 tygodnia wzdęcia mijają i zaczyna rosnąć już ten ciążowy dopiero :)

    Co do rozstępów, ja narazie smaruje zwykłym balsamem do ciała na przemian z olejkiem nuxe. Od 2 trymestru wjedzie olejek migdałowy, podobno działa cuda. W rossmanie są dostępne w dobrej cenie jak na czysty olejek.

    Już myślałam ze planowałam wymioty ale dziś znowu 🤮🤮 Oby to oznaczało Że fasolka rośnie, w czwartek wizyta

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wróciłam do domu, dali mi jakieś leki przeciwwymiotne które nawet nawet pomagają, jestem po nich ospała ale lepsze to niż wymioty. No i jestem w szoku bo zaprosili mnie na usg w piątek wiec to prywatne mogę anulować.
    Ja w ciąży z córka smarowałam brzuch zwykłym olejem kokosowym i nie mam ani jednego rozstępu ale durna ja nie smarowałam pośladków i im się troche oberwało. Także lepiej smarować brzuch, cycki, pośladki i uda ;)

    kate2friend, Mag_len lubią tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna, ja też tak mam, już myślę że jest wszystko ok, że się pomału organizm unormowal A tu jak grom wieczorem 🤢🤮😅

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mam wizyte usg o 17:30, strasznie sie stresuje czy z dzidzia wszystko wporzadku🙏
    Ja mam duzo rzeczy po corce, ale wozki posprzedawalam bo mi sie nie sprawdzily. Jak bede musiala kupowac to najpierw przetestuje go w sklepie a pozniej poszukam uzywanego. W pierwszej ciazy to wogle sie nie ruszalam, taka bylam zastala ze szok. Teraz duzo spaceruje z corka wiec moze i organizm silniejszy i teraz nie krwawie tak jak w 1 ciazy, tylko okni otworzylam juz naciagnelam cos i bach, zle usiadlam na szyjke bach..mam nadzieje ze ten moj brak plamien teraz to zwiastuje ze jest wszystko dobrze 🙏🙏

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
  • KaaiaN Koleżanka
    Postów: 59 33

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend Na pewno jest wszystko dobrze :) . Trzymamy kciuki i daj znać po wizycie :)

    l22nmg7ya3txjui0.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruję się od 6 tyg oliwka z rosmana dla kobiet w ciąży (14zl starcza na 3 miesiace) w poprzednich ciażach stosowałam i ani jednego rozstępy nie mam. Smaruję się od cycków po kolana 😂 a brzuch to mam sporo większy niż dziewczyny które wstawiały foty ,juz nie da się ukryć.
    Moja córka 6letnia wie o ciąży ,trochę żałuję że jej powiedziałam bo ona przeżywa bardzo , chyba z racji tego że u nas na wsi zbieramy na ciężko chore dziecko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety bobo mpje mnie nie oszczedza, wymioty ciut lzejsze niz w pierwszej ciazy, albo po prostu nie jem i dlatego....

    Ja sie smarowalam cała ciąże, a i tak przez wzrost wód w 7 msc popekalam cala, teraz balsam i olej z migdałów ale juz chyba nie ma co mi pękać, bo ja to kreska przy kresce, na szczęście zdazylam zrobic sobie pare zabjegow wiec nie ma tragedii...

    Co do ciuszkow, to planuje kupowac na l4...nie mam czasu na to no i w sumie u mnie to mega początek.

    A propo kiedy planujecie l4?

    U nas młody jeszcze nie wie o rodzenstwie, mysle ze po kolejnym usg powiemy. Ale on maly nie wiem czy zalapie ze to tak na prawde🙈

    W ogole dostalam umowe wiec mi stresy odeszly, moge spokojnie wymiotowac w domu😂 choc licze jeszcze ze z 3 miesiace popracuje...ale w pracy wiedza tylko dwie osoby...

  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już już jestem na zwolnieniu, miałam te plamienia, pozatym pierwsza ciążę poroniłam, drugi była cały czas zagrożona przez niewydolność szyjki ... więc mam tak w głowie to cały czas że coś może być nie tak 😔
    Cieszę się tą ciążą ale też bardzo się stresuje i pewnie dopiero mi przejdzie jak już będę miała zdrowe dziecko na rękach 😑

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • KaaiaN Koleżanka
    Postów: 59 33

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem cały czas na l4. W lutym poronilam, dostałam miesiączke i byłam na konsultacji akurat w czasie owulacji i dostaliśmy zielone światło i udało się :) .Cykl naturalny, a tak jak prędzej się staraliśmy to stymulowany, bo nie miałam owulacji, więc tym bardziej zaskoczenie.

    Slyszalyscie o teorii ramziego dotyczące płci? Tak patrzyłam na to z przymrużeniem oka, ale co Wy na to, żeby sprawdzić sobie co tam z tego wyjdzie i za kilka tygodni porównać z tym co ginekolog powie?😊. Nawet jest grupa na gg i dziewczyny pomagają w interpretacji.

    l22nmg7ya3txjui0.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po wizycie która była szybka bo się spieszyła. Pokazała dziecko bardzo ruchliwe , serce bijące , sprawdziła szyjke i macice. Dodała tylko ooo ale Pani ma wielką już macice. Na L4 chybanod lipca pójdę. W czwartek prenatalne to się wiecej dowiem.

    kate2friend, Nynka lubią tę wiadomość

‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ