X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 31 lipca 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z lozeczkiem chicco to faktycznie drogi zakup, nie sprawdzałam jeszcze cen ale różnica między używanymi a nowymi może nie być zbyt duża.
    My też już mamy w zasadzie wszystkie potrzebne rzeczy po 1 dziecku, więc to jest trochę inna sytuacja. Poza tym to pewnie moja ostatnie ciaza i dziecko więc już więcej okazji nie bedzie😉.
    Przy tej ciąży kupiłam też segregator ciążowy mamy ginekolog, już miałam ochotę przy 1 ale stwierdziłam że nie jest to jakoś super potrzebne i co i faktycznie jak dla mnie nie jest w ogóle potrzebne, tylko więcej do dzwigania😉

    Aaggaa02
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 31 lipca 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam segregator od mg, fajny gadżet ale bez tez dałabym sobie radę 😅 chociaż zawsze zostanie na pamiątkę 🙂 No i podobno pozniej łatwiej utrzymać papiery w porządku. Zobaczymy jak się bardziej zapełni 😊

    U nas jak narazie króluje Zuzia albo Oliwia (lub Olivia). Ogólnie ciężka sprawa bo to jednak niemala rzecz dac imię dziecku 🙈

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojAniolek też myliśmy nad Oliwią 😁 bardzo mi się to imię podoba, ale trochę nie jestem przekonana. Muszę się oswoić 😅

    MojAniolek:(( lubi tę wiadomość

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u nas nadal będzie chłopak to będzie Robert, ja chciałam Ksawier ale mężowi się nie podoba. Dla dziewczynki chcieliśmy Blanka , Liliana .

  • ŻonaMarynarza Ekspertka
    Postów: 150 72

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy już Zuzię i jak dobrze pójdzie to będzie Ksawery



    22.01.2022🤴
    31.08.2019👸
    10.09.2016💒
    17.03.2008💞
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla dziewczynki mamy albo Jagna albo Łucja a dla chłopca Miłosz.

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy Mateusza a teraz będzie Jakub lub Amelia 🙂

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • weal Ekspertka
    Postów: 213 198

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie córeczka- wymarzona od lat Jagienka :)

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łucja i Jagienka też przepiękne ❤️

    Mam jeszcze 2 dni zwolnienia, ostatnio córka chorowała, a mnie dziś strasznie łeb boli. Nie mam na nic sił. Jeszcze dociągnę do końca miesiąca i koniec. Chcę jednym ciagiem do końca sierpnia przechodzić żeby odejść bez zaległości i wszystko dokończyć. Czasem mam myśli żeby tym walnąć i juz w domu zostać, ale chyba by mnie wyrzuty zjadły 🙈

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagienka ślicznie 😍😍
    Ja po cichu liczę, że gdybyśmy kiedyś zdecydowali się na 4 to byłaby to dziewczynka i wtedy bym nie odpuściła i dałabym wbrew wszystkim Rozalka😉😄
    A teraz mamy na prawdę duża zagwozdkę z imieniem dla chłopca,dziewczynki by już chciały mówić po imieniu a my nic nie możemy wybrać.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weal wrote:
    U nas będzie córeczka- wymarzona od lat Jagienka :)
    Weal dawno Cię tu nie było. Myślałam nawet kiegts o Tobie koleżanko po fachu 😉

    weal lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik,
    Ja mam podobnie. Też już bymm poszła na l4, nie czuje się dobrze, ma te bóle brzucha. Poza tym jestem jeszcze śpiąca, zmęczona ale z drugiej strony też ciężko mi będzie teraz zostawić pracę i się tak mecze.
    Ja myślałam od października żeby iść na l4 ale to pewnie się jeszcze zmieni

    Aaggaa02
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście urlop, niestety mdłości nie odpuszczają....

    Ja zawsze powtarzam, żeby nie patrzeć na noc innego tylko na siebie idąc na l4. Nigdy nie krytykuje kobiet, które idą nawet zaraz po teście na zwolnienie. A sam teraz oddalam nabrazie zwolnienie. Licze że urlop pozwoli mi trocje nabrać mocy.

    My wczoraj robiliśmy burze mózgów z imionami mi się podoba kilka np Hania, Helenka, Krysia, Lidia, ale żadne nie jest takie na 100% jak mieliśmy z synem. Na razie stanęło na Kindze❤

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:52

    Moniqaaa lubi tę wiadomość

  • weal Ekspertka
    Postów: 213 198

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Weal dawno Cię tu nie było. Myślałam nawet kiegts o Tobie koleżanko po fachu 😉

    Cały czas podczytuje, tylko mało się udzielam 🙈

    Mag_len lubi tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak jak pisze Nynka, trzeba patrzeć na swoje zdrowie, wiadomo, że są różne sytuacje typu kończącą się umowa czy własną działalność. Ale w tym momencie dzidziuś jest najważniejszy. Ja wzięłam l4 w dniu pozytywnego testu. Miałabym ogromne wyrzuty sumienia gdybym chodziła w ciąży do pracy i w ten sposób naraziła maleństwo.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len podziwiam Cię że myślisz o 4 😊 pięknie się patrzy na takie duze rodziny(oczywiście te normalne) ale ja bym chyba psychicznie nie dała rady.
    Ja od lipca na L4 , przychodzą do mnie tylko koleżanki na paznockie ale i tak się przejmuję że nie będę miała do czego wracać. Przy działalności na L4 dostane może z 300-400 zl i to mnie załamuje bo właśnie zaczynamy budowe. Ja jestem nauczone mieć własne pieniądze ,nie lubię od męża brać no ale trudno. Oby tylko wszystko było dobrze , a w marcu powolutku będę wracała do pracy jak mały nie będzie bardzo wymagający

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka współczuje mdłości, mnie dopiero powoli puszcza i Tobie tez tego życzę.
    Wgl ja mam na imię Lidia i uwielbiam moje imię a Kinga to moja siostra, fajne imiona 😆

    Pilnujecie już spania na boku czy myślicie ze można jeszcze na luzie na plecach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 15:26

    Nynka lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Mag_len podziwiam Cię że myślisz o 4 😊 pięknie się patrzy na takie duze rodziny(oczywiście te normalne) ale ja bym chyba psychicznie nie dała rady.
    Ja od lipca na L4 , przychodzą do mnie tylko koleżanki na paznockie ale i tak się przejmuję że nie będę miała do czego wracać. Przy działalności na L4 dostane może z 300-400 zl i to mnie załamuje bo właśnie zaczynamy budowe. Ja jestem nauczone mieć własne pieniądze ,nie lubię od męża brać no ale trudno. Oby tylko wszystko było dobrze , a w marcu powolutku będę wracała do pracy jak mały nie będzie bardzo wymagający

    Docelowo mieliśmy tskue założenie-dwójka dzieci z małą różnica, potem przerwa i znowu dwójka z małą różnica, ale jak wyjdzie to zobaczymy. 😉

    Właśnie tskue sytuację z własną działalnością są trudne.
    Ja miałam bardzo dużo szczęścia. Byłam chyba ostatnia pielęgniarka w szpitalu której przedłużyli umowę na stałe. Po mnie dziewczyny dostawały już na rok- pandemia i kryzys. A wszystko dzięki temu że chcielismy starać się o kredyt i napisałam podanie o wcześniejsze przedłużenie umoey- kończyła mi się w lipcu a poprosiłam w maju.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie gdybym się gorzej czuła i miała bardzo ciężką pracę to zwiałabym szybko. Z córką od razu poszłam na zwolnienie, bałam się po pierwszym poronieniu, praca fizycz a, stresująca. Tutaj co jakiś czas biorę zwolnienie jak potrzebuję. Plan do końca sierpnia, ale wiadomo, że jeśli poczuję że potrzebuję wcześniej to pójdę. Byłam kilka dni z chorą córką w domu i mimo wszystko mniej mnie to zmęczyło niż powrót przed 17 do domu, rano gonitwa i pobudka o 5, a do wieczora jeszcze dom i dziecko. Co z tego, że jest mąż jak nawet dzieląc popołudniu obowiązki to z dzieckiem też chcę spędzać czas. Taką mam głowę ciężka jeśli chodzi o wyrzuty sumienia. Mąż mnie namawiał już w lipcu żeby skończyć pracę, ale ja się uparłam.

    Lilka śpię nawet na brzuchu. Na plecach często leżę. Z córką też jakoś specjalnie tego nie pilnowałam. Jak brzuch zaczął przeszkadzać to tylko z tej pozycji zrezygnowałam. Z tymi plecami to jest tak, że jeśli nie robi Ci się słabo to nie ma przeciwskazań na nich leżeć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 17:01

‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ