X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donoszę, ze jak ktoś chce tanio misiaka zakupić

    C29-B3130-2842-416-D-9-A25-DC5234-C46-D4-C.jpg

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 5 października 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka dawaj full BBC code bo prawie nie widać nic. A gdzie taki pajacyk?
    Ja zamówiłam drugi mniejszy brązowy na vinted 🙈 ciekawa jestem jaka będzie różnica. W ogóle to się zastanawiam nad takim kurtkowym kombinezonem na zimę 🤔

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 5 października 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South wrote:
    Jakby co to na oficjalnej stronie neno jest promocja -30% z kodem URODZINY30 :)
    Wszystko wykupione 🙁 chciałam Neno Primo

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C29-B3130-2842-416-D-9-A25-DC5234-C46-D4-C.jpg

    To jest gazetka Pepco. Marcysia daje full i daje z odnośnikiem i taki gowienka małe się wkleja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 19:11

    age.png
    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 5 października 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa, trzymajcie się!

    Ja akurat byłam zadowolona z zakupu laktatora. Miałam ten, co Żelka, ale nie narzekam - przydał się w pierwszych dniach, kiedy chciałam uniknąć masakry z nawałem, a ręcznym by mi się nie chciało bawić.
    Plus nie chciałbym używanego czy pożyczonego, totalnie mnie to odrzuca, szczerze to po prostu brzydzi :/ I nie do końca wierzę w domowe wyparzanie, to jednak plastik, no nie, ble ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe ale można dokupić cała ta cześć wymienną, która ma styczność z mlekiem. Wg mnie nawet trzeba… ( mowa o używanych laktatorami) to są tanie sprawy.

    Przyszły mi te pajacyki ciepłe bezowe z H&M kurczę zostawiłam 62 ale powiem wam, ze kolor inny niż na zdjęciach miałam, ale ładny. I 62 z H&M jest dalej ciut mniejszy niż 56 z newbie… mam ogrom ciuszków z newbie na 56 mam nadzieje ze z 50 HM będę miała później w co ubrać małego haha 😂
    Ogólnie u mnie już ban na ubrania dla małego bo już mam tego sporo. A tych pajaców/rampersow wyjściowych to już przegięcie 🤭🤭

    age.png
    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 5 października 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Wichrowe ale można dokupić cała ta cześć wymienną, która ma styczność z mlekiem. Wg mnie nawet trzeba… ( mowa o używanych laktatorami) to są tanie sprawy.

    No, to fakt, ale już taki sprzęt wolałam mieć swój w całości :) Tym bardziej, że z góry wiedziałam, że dziecko będzie więcej niż jedno i raczej nie po 8 latach ;P

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 5 października 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm to dziwne że takie to malutkie 🤔 może dlatego że screen gazetki.

    Ja kupiłam na 62 ten kombinezon z hm i dla mnie jakiś taki żółtawy jest 🤔 średnio mi pasuje do tego otulacza z babysteps no ale jak już go kupiłam to zostawie 🙈
    Screenshot-20221005-212528.jpg

    A kolejny zamówiłam z obecnej kolekcji brązowy , jutro ma przyjść ciekawa go jestem 😊

    Co do laktatora szpitalnego to oni dają nowe te końcówki na czas używania. Ja jeśli będę mieć pokarm to zdecyduje się na zakup któregoś laktatora z Neno, też mam je w obserwowanych. A wy w nocy karmilyscie piersią czy też z butelki? Tak sobie podczytuje majowe mamusie i mają jakąś dramę z tym karmieniem, co chwilę cyc, wszystkie niewyspane i sfrustrowane. Zastanawiam się czy butla na noc nie byłaby lepsza 🤔

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten laktator semi ale dzisiaj zadzwoniłam bo chciałam właśnie kupić cały ten korpus i wężyk i sie okazało, ze mam model z 2019 roku i oni już wypuścili dwa nowe i musieliby mi wgrywać nowe oprogramowanie. Także kupiłam ten neno jeśli sie okaże, ze potrzebuje jakiegoś większego to wtedy kupie ten semi na dwa cycki 😉 bo on tańszy jest od neno i sprawdzony.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia ja na początku karmiłam piersią jak się zaczęły u mnie problemy z nawałem zatkanymi kanalikami zapaleniem to wtedy dokarmial mąż Hippem a ja w tym czasie odciagalam na następne karmienie. Ale moja mała jakoś od 3 Msc już zaczęła jeść o 23 i później jakoś o 5 ale to mąż ja karmił o tej 5. A jak mała miała 4 Msc to ja byłam zmuszona wygasić laktację bo miałam za dużo pokarmu za długo mi schodziło ogarnianie tego, wolałam ten czas poświecić na spacery z mała bo była piękna pogoda. Wiec karmiłam ja zapasem mojego zamrożonego starczyło do 6 Msc życia później córka przeszła już tylko na Hippa.
    Ja z mojego doświadczenia powiem tylko tyle. Jak sobie młode matki stawiają wygórowane ambicje, nie pozwalają pomoc nie wierzą w to, ze ich partner jako ojciec zajmie się tak samo dzieckiem. To później chodzą sfrustrowane. Przeszkadza im to, ze ktoś może się cieszyć z macierzyństwa bo ma lajtowe podejście.
    Serio zrelaksowana mama zrelaksowane dziecko. Oczywiście są dzieci typu HNB czego żadnej z nas nie życzę i tutaj to dobry Boże żaden relaks dziecku nie pomoże.
    Ale Marcysia uwierz mi, ze jak się maluszek urodzi zweryfikujesz wszystko pod siebie nie zakładaj z góry, ze będziesz taka sfrustrowana.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PROSZĘ NIE CYTUJCIE ZDJĘCIA
    F2-EF5-D09-409-D-4020-AB00-92480-DC0047-C.jpg

    Tak wyglada garderoba z wyjściowymi pajacami/rampersami mojego cyna. Od rozmiaru 50 do 68 ten ostatni fioletowy. Mam tez jeden taki dresik z HM ten zielony i jedna kurteczka miś z nexta

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 5 października 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem z tych osób co wolą sobie życie ułatwiać, a nie utrudniać więc mega na lajcie podchodzę do karmienia piersią, nie jest to jakimś szczytem moich marzeń i nie czuje że muszę to robić żeby móc być dobra matką. Widzę niestety że niektóre dziewczyny stawiają to sobie za cel ponad wszystko. Może mi się jakaś korba odpali po porodzie, nie wiem , mam nadzieję że będzie ok. Ale czytam sobie z ciekawości bo one tak na świeżo i wyciągam swoje wnioski. I na razie nasuwa mi się jeden - uczenie dziecka że pierś to jest smoczek do ciumkania i potem płacz bo dziecko chce cyca co godzinę (!) ale może 80% dzieci taka jest, nie chcę mówić że ktoś coś robi nie tak. Ale ja chyba właśnie skupię się na KPI czy też dodatkowo modyfiku bo jednak po modyfiku te dzieci śpią nawet 3h :) a Twoja malutka to naprawdę pozazdrościć że była taka lajtowa i oby synuś też był 😊 zastanawiam się czy to jakaś Twoja technika wychowawcza czy po prostu szczęście że był taki luzik 😄

    A kolekcja okazała 😁😁😁

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 5 października 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia, z tego co mówiła mi położna, to to co odpisujesz, że cyc co godzinę, to może wynikać z dużej potrzeby ssania, czyli trzeba wprowadzić smoczek 🤔 ja już mam wybrany smoczek z Nuk i wprowadzę od razu jak mi się ustabilizuje laktacja, żeby uniknąć problemu cyc jako smoczek.

    Żelka, piękna kolekcja 😍 widzę, że zamówiłaś z h&m kombinezon 62? Dzisiaj zamówiłam 56, bo pisałyście, że duże są 🙁 czy dobrze zrobiłam? Chciałabym ten kombinezon mieć na sam początek pod śpiworek.

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysiu ja jestem bardzo leniwa osoba z natury przez co bardzo pomysłowa 😂😂I właśnie mam to samo ja życie zawsze chce sobie ułatwić, mam sporo ubran bo nie wyobrażam sobie prac codziennie. Kupuje rzeczy, które się nie mną bo nie lubię marnować życia na prasowanie :) Jak młoda była już na modyfiku kupiłam 6 butelek by nie musieć ciagle myć tylko miałam na cały dzień przygotowane porcje wody, porcje mleka, butla w podgrzewaczu i pach pach gotowe nakarmione butla do zmywarki :)
    Ja miałam lajtowe dziecko, ja taka byłam i mój mąż podobno tez lajtowe dziecko, chociaż ja miałam kolki mama mi mówiła, ze do 3 miesiąca ale podobno wina jakiegoś mleka. Ogólnie ja tez skupiłam się na sobie i celebrowaniu tego wczesnego macierzyństwa olałam oczekiwania innych. Nie gotowałam, nie chodziłam ze szmatka ( ale w domu i tak było czysto ). Córka generalnie jest jak ja. Bardzo towarzyska, smiala i uśmiechnięta. Od maluszka😃
    Ale widzisz tu masz racje, ze czasem kobiety same sobie to robią. Smoczka nie bo to ZŁO, Butelka nie bo zaburzy KP a potem płacz i frustracja.
    Nie mówię tu o dzieciach, które same mimo prób rodziców odrzucają wspomagacze, bo to zupełnie co innego. Ja mam w bliskim otoczeniu znajoma, która jest fanatyczka KP tylko, ze od 5 lat się tak zmieniła, jest tak nerwowa i sfrustrowana, ze przebywanie w jej otoczeniu jest bardzo męczące.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 22:33

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Marcysia, z tego co mówiła mi położna, to to co odpisujesz, że cyc co godzinę, to może wynikać z dużej potrzeby ssania, czyli trzeba wprowadzić smoczek 🤔 ja już mam wybrany smoczek z Nuk i wprowadzę od razu jak mi się ustabilizuje laktacja, żeby uniknąć problemu cyc jako smoczek.

    Żelka, piękna kolekcja 😍 widzę, że zamówiłaś z h&m kombinezon 62? Dzisiaj zamówiłam 56, bo pisałyście, że duże są 🙁 czy dobrze zrobiłam? Chciałabym ten kombinezon mieć na sam początek pod śpiworek.
    56 na początek jak najbardziej tak.
    Ja mam, ze tak powiem po dwa. Jeden cieńszy z HM on będzie do fotelika samochodowego drugi cieplejszy do wózka.

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 5 października 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się pocieszam, że jednak ludzie decydują się na kolejne dzieci, więc nie może być tak źle 😅😂

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro rano mam echo serca małego ✊✊ poproszę o kciuki. Chociaż to tak ważne badanie to jakoś chyba nie mam stresa. Po echu mam wizytę ta patologii ciąży, ciekawe co nowego się dowiem

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 października 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka123 wrote:
    Ja to się pocieszam, że jednak ludzie decydują się na kolejne dzieci, więc nie może być tak źle 😅😂
    No ja przyznam, ze gdybym nie była leniwa zdecydowałabym się wcześniej chociaż u nas doszedł czynnik dłuższego starania się tez o drugie dziecko niż o pierwsze. Plus komplikacja po drodze z blizna po CC, ale teraz jak pomyśle, ze młoda taka samodzielna to super odstęp wiekowy. Ja mam bardzo duzo czasu dla siebie w ciągu dnia. Co zreszta widać, bo ja często tu zaglądam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 22:37

    Kasiooola lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 5 października 2022, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Jutro rano mam echo serca małego ✊✊ poproszę o kciuki. Chociaż to tak ważne badanie to jakoś chyba nie mam stresa. Po echu mam wizytę ta patologii ciąży, ciekawe co nowego się dowiem
    Też mam jutro echo serca dziecka, nie stresuje się, bo będzie na pewno dobrze, ale robię dla spokoju ducha. Trzymam kciuki za nas 🤞

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 5 października 2022, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Marcysia, z tego co mówiła mi położna, to to co odpisujesz, że cyc co godzinę, to może wynikać z dużej potrzeby ssania, czyli trzeba wprowadzić smoczek 🤔 ja już mam wybrany smoczek z Nuk i wprowadzę od razu jak mi się ustabilizuje laktacja, żeby uniknąć problemu cyc jako smoczek.

    Tak czytam pobieżnie te majoweczki, ale wygląda na to że one próbowały różnych opcji i te dzieci im się tak wybudzają w nocy co chwilę. Na pewno potrzebna ssania ale i bliskości, smoczek to jedno ale wszystko trzeba rozgraniczyć i z umiarem, tak myślę. Na początku wszystko jest nowe, chce się jak najlepiej, a czasem można przedobrzyc w drugą stronę. Generalnie to myślę, że warto żebyście sobie tam zajrzały, bo to u nas na forum 😊 to chyba jedyny miesiąc że one tak naprawdę sporo tam produkuja i się wzajemnie wspierają. Ale mam wrażenie że wszystkie mają ten sam problem z dzieciaczkami mimo że to nie pierwszy dzidzius.

    age.png
‹‹ 335 336 337 338 339 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ