Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    U mnie ręce nie opuchly i obrączkę cały czas noszę. Tylko te stopy nie pasują mi. To nie są nowe buty na zimę i normalnie we wcześniejszych latach w nich chodziłam. Trudno, będę teraz mało się ruszać 😃

    Do ust polecam pomadkę peelingujacą z Sylveco. Jedyna, która pomaga na moje usta. Można zamówić w Hebe z dostawą do drogerii.
    Ja podczas pierwszej ciąży bardzo spuchłam,a rodziłam pod koniec marca, buty ledwo wchodziły 🙈 nie wyobrażam sobie co by było latem 🙈
    A obrączkę i pierścionek dawno zdjęłam, w tej ciąży tak wody nie gromadzę,ale wolałam dmuchać na zimne, żeby potem nie mieć problemu ze ściągnięciem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2022, 14:56

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Żelka dziękuję teraz rozumiem 😊 dobrze ze cie tu mamy 🙂
    Haha, wolałabym nie mieć tej przypadłości 🤭 ale mam to się wiedzą podzielę.
    Ale tak od siebie ci powiem Angela, ze daruj już sobie dźwiganie itp.

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi spuchł tylko tyłek 🙃

    obrączkę zawsze mam, w żadnej ciąży nie miałam problemów ze spuchnięciem.
    moja położna zawsze mnie na to uczula, żeby obserwować, bo wiadomo może też się pojawić gestoza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2022, 15:03

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja mam psychiczny opór przed masowaniem stóp, gdzieś czytałam, że to jeden ze sposobów na wywołanie porodu - co prawda trzeba masować wtedy chyba okolice kostek (?) ale nigdzie nie znalazlam konkretnego info.

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2041 765

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obrączkę noszę na łańcuszku już co najmniej miesiąc ona i tak była taka na styk a później już na siłę ściągałam

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 1216 628

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże faceci 🙈😂 Mówię mojemu żeby przyniósł mi większa walizkę bo chcę ją umyć i powoli zacząć się pakować. To ten mówi, że przecież jest walizka w szafie. A to wiecie taka mała podręczna. Mówię, że potrzebuję większej, to ten się kłóci ze mną, że co ja chcę tam pakować, na szkole rodzenia mówili żeby nie przesadzać z ilością spakowanych rzeczy. Zupełnie nieświadomi :D

    Żelka1990, Nyashka lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo laktacji w szpitalu.
    Może któraś w was obserwuje Lili.antoniak na insta. Ona 1 grudnia miała druga cesarkę. Właśnie pierwszy poród zaczął się naturalnie skończył się cesarka i teraz miała cesarkę na zimno. I ona dzis właśnie powiedziała, ze ma laktator ale nie ma on co robić bo ona mleka na razie nie ma w ogóle ale po pierwszym porodzie było tak samo mleko pojawiło się dopiero w doku.
    A propo dziewczyn z cukrzyca bo mi to właśnie CDL mówiła a zapomniałam nie załamywać się jak nic nie poleci kilka dni dlatego, ze bardzo często przy cukrzycy ciążowej właśnie tak się dzieje, ze laktacja przychodzi z opóźnieniem.

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 1216 628

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Kurcze ja mam psychiczny opór przed masowaniem stóp, gdzieś czytałam, że to jeden ze sposobów na wywołanie porodu - co prawda trzeba masować wtedy chyba okolice kostek (?) ale nigdzie nie znalazlam konkretnego info.

    Oj to chyba mit, bo rodziłabym co parę dni :) 😂

    age.png

    preg.png
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masowanie stóp wywołuje poród? Mąż wróci i bierze się za robotę 🤣




    A masujecie już krocze?

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 594 275

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli spina wam się brzuch, to jak często, ile razy dziennie. Tak mniej więcej oczywiście. Bo ja mam wrażenie, że ostatnio jest u mnie lepiej (tfu, tfu). Brzuch częściej miękki, spięcia rzadziej. Nie żebym narzekała, wręcz przeciwnie.

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 594 275

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka, źle wieści z tą cukrzycową laktacja😟...

  • Malamii26 Autorytet
    Postów: 1364 608

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Dziewczyny, jeśli spina wam się brzuch, to jak często, ile razy dziennie. Tak mniej więcej oczywiście. Bo ja mam wrażenie, że ostatnio jest u mnie lepiej (tfu, tfu). Brzuch częściej miękki, spięcia rzadziej. Nie żebym narzekała, wręcz przeciwnie.
    Ja córka chodzi do żłobka to starałam się jak najwięcej na mieście jeszcze połazić to wystarczyło że byłam 5 minut w ruchu i brzuch spięty strasznie :) jak teraz siedzimy w domu to mniej chodzę to tak źle nie jest:)

    Ida 20.11.2020 :*
    Aniołek 2018 r. (*)
    Aniołek 2017 r. (*)
    mutacje C667T hetero, A1298C hetero i PPJ(ANA1) dodatni. Nk 27% Kir AA,
    Nieobecne 2DL2,2DL5[gr.1],2DL5[gr.2],2DS1,2DS2,2DS3,2DS4norm,2DS5,3DS1, 3DP1var
    Allo Mlr 22
    PCOS i Insulinooporność
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Dziewczyny, jeśli spina wam się brzuch, to jak często, ile razy dziennie. Tak mniej więcej oczywiście. Bo ja mam wrażenie, że ostatnio jest u mnie lepiej (tfu, tfu). Brzuch częściej miękki, spięcia rzadziej. Nie żebym narzekała, wręcz przeciwnie.
    Dzisiaj mój akurat częściej się śpinal, ale nie na tyle, żebym liczyła.
    Ale na IP mi powiedziała doktorka, ze jeśli przez godzinę przepowiadające się nie uspokajają to mam przyjeżdżać do szpitala.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Żelka, źle wieści z tą cukrzycową laktacja😟...
    Ale nie ma reguły nie u każdej pewnie tak będzie. No ale warto mieć to na uwadze i się nie stresować jeśli w pierwszych dniach ani kropelka nie poleci

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działa mi sensor! Uff 😃😃

    Nyashka, Żurawinka, Marcysia1990, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym masowaniem stóp na wywołanie to w filmiku mniej więcej to babka tłumaczy (ok 6 minuta). Pokazuje tez gdzie masować (miedzy kostka a piętą). Takie masowanie zwykłe ogólnie nic nie wywoła, ale w wielu miejscach (u mamyginekolog też) jest napisane, żeby w ciąży masować stopy tylko u refleksologa.

    https://youtu.be/XHSNwzgJS2k

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaja z tym sensorem 🙈 zaczytałam sensor po godzinie od podwieczorku i pokazuje 91, zbadałam cukier z palca a tam 123 🙈🙈🙈

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 1216 628

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Dziewczyny jaja z tym sensorem 🙈 zaczytałam sensor po godzinie od podwieczorku i pokazuje 91, zbadałam cukier z palca a tam 123 🙈🙈🙈

    Ale różnica :O o co chodzi?

    age.png

    preg.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Dziewczyny jaja z tym sensorem 🙈 zaczytałam sensor po godzinie od podwieczorku i pokazuje 91, zbadałam cukier z palca a tam 123 🙈🙈🙈
    No jaja 😮 a miał zawyżać. Chociaż czy Lukrecja nie pisała, żeby dać mu dobę na kalibrację i wtedy patrzeć?

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Dziewczyny, jeśli spina wam się brzuch, to jak często, ile razy dziennie. Tak mniej więcej oczywiście. Bo ja mam wrażenie, że ostatnio jest u mnie lepiej (tfu, tfu). Brzuch częściej miękki, spięcia rzadziej. Nie żebym narzekała, wręcz przeciwnie.
    Mnie twardnieje codziennie, ale nie liczę ile razy, bo wiem, że u mnie to normalne. Raczej nie jest to powalająca ilość twardnień. Zwykle mam ich więcej jak więcej robię w ciągu dnia. Dzisiaj mialam dzień leniucha i tylko raz stwardniał na chwilkę.

    age.png
‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ