Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZEŃ 2026 ❄️
Odpowiedz

STYCZEŃ 2026 ❄️

Oceń ten wątek:
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3987 5453

    Wysłany: 23 sierpnia 2025, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zamówiony folik joie, ale nie pamiętam modelu + baza z regulacją kąta nachylenia. Z bazą obrotową kupimy kolejny fotelik :)

    Dzisiaj byłam badać mocz i tym razem wszystko idealnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2025, 22:14

    Kokosik, kasialinkaa, NinaB lubią tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Hortensjaogrodowa Autorytet
    Postów: 392 562

    Wysłany: 23 sierpnia 2025, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Wreszcie udało mi się Was nadrobić! Ostatnio miałam trochę na głowie i nie zaglądałam na forum, a tu ogromna ilość stron :)

    Karola trzymam kciuki aby łożysko się podniosło!
    Ja mam nisko położone i krwawilam z tego powodu. Od tej pory staram się głównie leżeć. Lekarz zalecił ograniczyć wysiłek do zera, ban na seks. W poprzedniej ciąży też miałam nisko i poszło do góry wraz z powiększaniem się macicy więc mam nadzieję, że teraz też tak będzie.

    Odnośnie fotelika to my mamy avionauta pixela pro, jest ok ale nie powiedziałabym, że jest dla mnie idealny. Niby pozycja dziecka jest zdrowa ale mimo wszystko jakoś córka się w nim mocno pionowo układała. Poza tym odbarwiła mu się tapicerka od potu na główce. Po praniu (prawidłowym) to nie zeszło i jeszcze wkładka się lekko zdeformowała 🤬

    age.png
  • Ola9896 Ekspertka
    Postów: 215 646

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Wczoraj robiliśmy imprezę urodzinową dla męża, a dziś chilluje, po 2 dniach bardzo intensywnych przygotowań. Co do kopniaczków też czuje coraz częściej i coraz bardziej regularnie. Na początku były raczej wieczorem, a teraz pojawiają się z rana i w ciągu dnia też. Super uczucie!
    Wczoraj odebrałam paczkę ze śpiworkiem do wózka dla małego. Wybrałam firmę Ferocity, wydawał mi się fajny, ciepły i pasuje kolorystycznie do wózka 😄 zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce.
    Co do wyprawki higienicznej, ja czasami zamawiam z Allegro jak np brakuje mi coś do darmowej wysyłki i wtedy biorę jakieś podkłady, waciki itp. Bliżej terminu zobaczę czego mi będzie brakowało i chyba domówię resztę z Gemini, bo to jedna z popularniejszych stron z tego typu rzeczami, a cenowo spoko wychodzi i jest praktycznie wszystko co trzeba.
    Ja mam pytanie do dziewczyn, które będą pierwszy raz mamami. Czy zastanawiałyście się nad karmieniem bobaska. Nastawiacie się na jakąś konkretną opcje, czy zobaczycie, co życie przyniesie 😄 Pytam ze względu właśnie na zakupy wyprawkowe i te wszystkie gadżety do karmienia piersią i mlekiem modyfikowanym. Nie wiem co kupować. Z jednej strony chciałabym karmić piersią, ale wiadomo różnie może być, szczególnie jak pierwszy raz zostaje się mamą. 😊

  • Lula_love Ekspertka
    Postów: 195 801

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola9896 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Wczoraj robiliśmy imprezę urodzinową dla męża, a dziś chilluje, po 2 dniach bardzo intensywnych przygotowań. Co do kopniaczków też czuje coraz częściej i coraz bardziej regularnie. Na początku były raczej wieczorem, a teraz pojawiają się z rana i w ciągu dnia też. Super uczucie!
    Wczoraj odebrałam paczkę ze śpiworkiem do wózka dla małego. Wybrałam firmę Ferocity, wydawał mi się fajny, ciepły i pasuje kolorystycznie do wózka 😄 zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce.
    Co do wyprawki higienicznej, ja czasami zamawiam z Allegro jak np brakuje mi coś do darmowej wysyłki i wtedy biorę jakieś podkłady, waciki itp. Bliżej terminu zobaczę czego mi będzie brakowało i chyba domówię resztę z Gemini, bo to jedna z popularniejszych stron z tego typu rzeczami, a cenowo spoko wychodzi i jest praktycznie wszystko co trzeba.
    Ja mam pytanie do dziewczyn, które będą pierwszy raz mamami. Czy zastanawiałyście się nad karmieniem bobaska. Nastawiacie się na jakąś konkretną opcje, czy zobaczycie, co życie przyniesie 😄 Pytam ze względu właśnie na zakupy wyprawkowe i te wszystkie gadżety do karmienia piersią i mlekiem modyfikowanym. Nie wiem co kupować. Z jednej strony chciałabym karmić piersią, ale wiadomo różnie może być, szczególnie jak pierwszy raz zostaje się mamą. 😊

    Ja teraz pierwszy raz zostane mamą i plan jest na karmienie piersią + doraźne odciąganie, abym mogla spokojnie wyjść z domu i zostawić dziecko z mężem lub teściową 😀 mam nadzieje, że laktacja ładnie sie rozkręci i nie braknie mi pokarmu 😀 jesli będą problemy z pokarmem no to nie mam problemu z karmieniem MM 😊

    Starania od 02.2023

    ♀️33 lata
    10.24 HSG ✅️
    10-12.24 stymulacja Etruzil+ Ovitrelle, 4 niepowodzenia ⬇️
    Niedoczynność tarczycy ⬇️

    ♂️32
    Wszystkie badania w normie ✅️

    03.25 klinika Gameta
    04.25 Lametta+Ovitrelle +Duphaston
    18.04 pierwsze IUI 🥰😍 🤞
    28.04 ⏸️❤️❤️❤️
    02.05 Progesteron 57,9 ng/ml❤️
    Beta 267 mlU/ml ❤️
    05.05 Beta 1093 mlU/ml ❤️🥰
    12.05 beta 11552 mlU/ml, prog 49,1 ng/ml 😍
    29.05 mamy fasolkę 🥰 CRL 1.35 cm, 162 uderzenia 🥰
    05.06 CRL 2.09 cm 🥰
    01.07 prenatalne, CRL 6.74 cm, 172 uderzeń 🩷
    19.08 połówkowe, 19+4, 25 cm i 311g dziewczynki 🩷
    31.10 III prenatalne, 30+0, 1.5 kg zdrowej dziewczynki 🩷
    12.01.2026 jest i ona 😍
    age.png
  • Martolina Autorytet
    Postów: 2003 3121

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula_love wrote:
    Ja teraz pierwszy raz zostane mamą i plan jest na karmienie piersią + doraźne odciąganie, abym mogla spokojnie wyjść z domu i zostawić dziecko z mężem lub teściową 😀 mam nadzieje, że laktacja ładnie sie rozkręci i nie braknie mi pokarmu 😀 jesli będą problemy z pokarmem no to nie mam problemu z karmieniem MM 😊

    Mam taki sam plan - karmienie głównie piersią plus raz na jakiś czas odciągnie laktatorem żeby mąż też mógł małą nakarmić. Bardzo zależy mi żeby dawać mleko z piersi i mam nadzieję że się uda

    👩 32 🧔🏻‍♂️39

    03.2025 IVF krótki protokół - 8🥚-> 6MII -> tylko 1 ❄️
    25.04.2025 FET 4BB 🤞🍀
    05.05.2025 10 dpt beta 216 🍀🥹
    20.05.2025 25dpt - serduszko pracuje ❤️

    Zdrowa córeczka 🩷
    18.12.2025; 37+0; 3650 g


    age.png
  • Ola9896 Ekspertka
    Postów: 215 646

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bardzo chciałabym karmić piersią, jeśli oczywiście będę mogła. A czy już wiecie jaki laktator będziecie kupować lub może macie jakiś sprawdzony? Czy macie jakieś jeszcze inne must have, które dobrze mieć? Bo szczerze mówiąc wyprawka dotycząca karmienia jest dla mnie totalnie czarną magją 😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2025, 16:28

  • Hortensjaogrodowa Autorytet
    Postów: 392 562

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę kupić laktator muszlowy ale jeszcze nie wiem której firmy. Macie coś do polecenia?

    age.png
  • Lula_love Ekspertka
    Postów: 195 801

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola9896 wrote:
    Ja też bardzo chciałabym karmić piersią, jeśli oczywiście będę mogła. A czy już wiecie jaki laktator będziecie kupować lub może macie jakiś sprawdzony? Czy macie jakieś jeszcze inne must have, które dobrze mieć? Bo szczerze mówiąc wyprawka dotycząca karmienia jest dla mnie totalnie czarną magją 😂😂

    Ja myślałam nad najprostszym Neno uno, ewentualnie Neno Perfetto na rozkręcenie laktacji i doraźne odciąganie ale chetnie posłucham polecajek 😀

    Starania od 02.2023

    ♀️33 lata
    10.24 HSG ✅️
    10-12.24 stymulacja Etruzil+ Ovitrelle, 4 niepowodzenia ⬇️
    Niedoczynność tarczycy ⬇️

    ♂️32
    Wszystkie badania w normie ✅️

    03.25 klinika Gameta
    04.25 Lametta+Ovitrelle +Duphaston
    18.04 pierwsze IUI 🥰😍 🤞
    28.04 ⏸️❤️❤️❤️
    02.05 Progesteron 57,9 ng/ml❤️
    Beta 267 mlU/ml ❤️
    05.05 Beta 1093 mlU/ml ❤️🥰
    12.05 beta 11552 mlU/ml, prog 49,1 ng/ml 😍
    29.05 mamy fasolkę 🥰 CRL 1.35 cm, 162 uderzenia 🥰
    05.06 CRL 2.09 cm 🥰
    01.07 prenatalne, CRL 6.74 cm, 172 uderzeń 🩷
    19.08 połówkowe, 19+4, 25 cm i 311g dziewczynki 🩷
    31.10 III prenatalne, 30+0, 1.5 kg zdrowej dziewczynki 🩷
    12.01.2026 jest i ona 😍
    age.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4656 6481

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jaki dokładnie smoczek Lovi chodzi?


    Co do laktaktora to widziałam że nano firma się często się przewija

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • Pogubiona Autorytet
    Postów: 1100 2307

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę próbować KP o ile się da :) Podobno nie zawsze jest to takie łatwe. Moja terapeutka mówi np. wprost, że KP ją obrzydzało i nie mogła się przełamać, inna po prostu nie chciała od początku. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle :)

    PS. Za radą koleżanki zakupię silikonowe nakładki na sutki, bo te maluchy mają podobno bardzo twarde dziąsła i lubią ich używać 😅

    PS2. Podobno (nie ważne czy mleko naturalne, czy MM) dziecko może nałykać się więcej powietrza z butelki i wtedy na pewno trzeba "odbijać".


    Czekam już na Szkołę Rodzenia by mieć miejsce na zadawanie banalnych pytań, bo na razie wszystko nowe 😅 wczoraj np. przeczytałam, że noworodek robi kupkę od 1 do 10 razy na dobę :O A pierwsza kupka jest bardzo duża i taki maluch traci wtedy zauważalnie na wadze :O

    Ola9896 lubi tę wiadomość

    👱38 🧔43 + 😺😺
    Starania od 02.2023

    05.2023 - 5t 💔
    08.2023 - 6t 💔
    02.2024 - pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności
    04.2024 - diagnoza trombofilii (PAI-1 i MTHFR [homo])
    14.12.25 - (37) Hello World! :) 2620g, 53cm

    age.png
  • Kokosik Autorytet
    Postów: 2716 7576

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również pierwsza dzidzia i planuję KPI :)
    Z laktatorów polecane są momcozy s12pro, mendela, Philips avent i neno bella twin. Ja biorę ten pierwszy choć jak to wyjdzie, czy będę miała mleko itd - nie wiem 🤷🏼‍♀️

    32 👩 35🧔‍♂️
    05.2024 rozpoczęcie starań
    11.2024 straciliśmy aniołka 7 tc 💔💔💔

    04.05.25 ⏸️🥹🌷9dpo
    17.01.26 👩‍🍼3220 g 52 cm 🩷

    ☀️ zaświeciło słoneczko ☀️

    age.png
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3129 3562

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola9896 wrote:
    Ja też bardzo chciałabym karmić piersią, jeśli oczywiście będę mogła. A czy już wiecie jaki laktator będziecie kupować lub może macie jakiś sprawdzony? Czy macie jakieś jeszcze inne must have, które dobrze mieć? Bo szczerze mówiąc wyprawka dotycząca karmienia jest dla mnie totalnie czarną magją 😂😂

    Na pewno lanolina! Do szpitala już wziąć. I smarować od razu bo nawet jak się wydaje że nie boli to za kilka dni zacznie i boli kolejne kilka dni zanim się brodawki przywyczają 😬 dobre były kompresy multimam, dość drogie ale ja żałowałam że nie mam ich w szpitalu i się teraz zaopatrzę.
    Laktator ja mam neno podwójny, ale spokojnie wystarczy pojedynczy. Nie dla każdego ta firma podpasuje bo mocno ciągnie i niektórzy mówią na niego wyrwisut 😂 ale ma dobry stosunek jakości do ceny i pasuje pod butelki z aventa i chyba jeszcze jakiejś firmy. Medela ma dobre laktatory ale drogie. Trzeba sobie te lejki przyłożyć i zobaczyć czy rozmiar odpowiedni i czy robi się podciśnienie.
    Poduszka do karmienia - całkiem wygodne i przydaje się.
    Dobrze mieć zestaw woreczków do mrożenia pokarmu. Dobrze w ogóle ściągnąć trochę więcej tego mleka jak się laktacja rozhula na samym początku i mieć mały zapas bo potem jak się ustabilizuje to ciężko cokolwiek uciągnąć dodatkowo.
    Ja miałam zestaw 2 małych butelek z aventa i dwóch dużych, smoczki tylko wymieniałam na kolejne rozmiary. Nie karmiłam mm ani razu do 1 rz, potem tylko na noc butelka przez 3 mce po odstawieniu i koniec. Taki zestaw mi wystarczył.
    Nie miałam podgrzewaczy, sterylizatorów itp. Na pewno przy mma podgrzewacz który utrzyma stałą temp jest super pomocny bo w nocy nie trzeba się nad niczym zastanawiać tylko się wlewa miesza i tyle.

    Karola1995, Pogubiona, Ola9896 lubią tę wiadomość

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3129 3562

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogubiona wrote:
    Będę próbować KP o ile się da :) Podobno nie zawsze jest to takie łatwe. Moja terapeutka mówi np. wprost, że KP ją obrzydzało i nie mogła się przełamać, inna po prostu nie chciała od początku. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle :)

    PS. Za radą koleżanki zakupię silikonowe nakładki na sutki, bo te maluchy mają podobno bardzo twarde dziąsła i lubią ich używać 😅

    PS2. Podobno (nie ważne czy mleko naturalne, czy MM) dziecko może nałykać się więcej powietrza z butelki i wtedy na pewno trzeba "odbijać".


    Czekam już na Szkołę Rodzenia by mieć miejsce na zadawanie banalnych pytań, bo na razie wszystko nowe 😅 wczoraj np. przeczytałam, że noworodek robi kupkę od 1 do 10 razy na dobę :O A pierwsza kupka jest bardzo duża i taki maluch traci wtedy zauważalnie na wadze :O

    Z tymi nakładkami to trzeba uważać bo one się czasem przydają ale generalnie lepiej karmić bez, dziecko się przyczynić potrafi i może nie chcieć ssać bez tego. Plus niestety dość niewygodnie bo się przesuwa.
    Co do kupy to może być 10 razy na dobę a może być raz w tyg. Mój syn jak miał 5 mcy to robił jedną kupe na tydzień przez miesiąc więc w miesiąc zrobił łącznie 4 kupy 🙈

    Pogubiona lubi tę wiadomość

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • Karola1995 Autorytet
    Postów: 2026 3517

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaMD wrote:
    Na pewno lanolina! Do szpitala już wziąć. I smarować od razu bo nawet jak się wydaje że nie boli to za kilka dni zacznie i boli kolejne kilka dni zanim się brodawki przywyczają 😬 dobre były kompresy multimam, dość drogie ale ja żałowałam że nie mam ich w szpitalu i się teraz zaopatrzę.
    Laktator ja mam neno podwójny, ale spokojnie wystarczy pojedynczy. Nie dla każdego ta firma podpasuje bo mocno ciągnie i niektórzy mówią na niego wyrwisut 😂 ale ma dobry stosunek jakości do ceny i pasuje pod butelki z aventa i chyba jeszcze jakiejś firmy. Medela ma dobre laktatory ale drogie. Trzeba sobie te lejki przyłożyć i zobaczyć czy rozmiar odpowiedni i czy robi się podciśnienie.
    Poduszka do karmienia - całkiem wygodne i przydaje się.
    Dobrze mieć zestaw woreczków do mrożenia pokarmu. Dobrze w ogóle ściągnąć trochę więcej tego mleka jak się laktacja rozhula na samym początku i mieć mały zapas bo potem jak się ustabilizuje to ciężko cokolwiek uciągnąć dodatkowo.
    Ja miałam zestaw 2 małych butelek z aventa i dwóch dużych, smoczki tylko wymieniałam na kolejne rozmiary. Nie karmiłam mm ani razu do 1 rz, potem tylko na noc butelka przez 3 mce po odstawieniu i koniec. Taki zestaw mi wystarczył.
    Nie miałam podgrzewaczy, sterylizatorów itp. Na pewno przy mma podgrzewacz który utrzyma stałą temp jest super pomocny bo w nocy nie trzeba się nad niczym zastanawiać tylko się wlewa miesza i tyle.



    Hhahhahaah wyrwisut 🤣🤣 po calym dniu do dupy uśmiałam sie jak norka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    AnnaMD, kropka_aga lubią tę wiadomość

    👧30
    🧔34


    27.12.24 ⏸️
    7.01.25 mamy pecherzyk ❤️
    23.01.25 szpital 7+4 💔



    23.04.25 ⏸️
    24.04.25 beta 130 ❤️
    26.04.25 beta 387❤️
    30.04.25 beta 1847❤️
    8.05.25 mamy dzidziusia 2,7mm z pikajacym serduszkiem ❤️
    19.05.25 dzidzia ma 1.3 cm ❤️
    29.05.25 kropeczka ma 2.4 cm ❤️
    11.06.25 maleństwo ma 4.5cm ❤️
    26.06.25 dzidzia ma 6.9 cm ❤️ ❤️
    16.07.25mamy 160g bobasa ❤️
    13.08.25 dziewczynka 340 g 🩷
    10.09.25 600 g księżniczki 🩷
    08.10.25 1100g królewny 🩷
    05.11.25 1997g księżniczki 🩷
    26.11.25 2600g 🩷🩷

    Czekamy na ciebie słoneczko 🩷🩷


    20.12.25 witaj na świecie córeczko 🩷 🩷



    ,, Kiedyś ktoś taki sam jak my opowiedział mi ze wszystko jest możliwe ,,

    age.png
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3129 3562

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laktacja może być trudna i nie każdy czuje to. Ja bardzo się cieszyłam że nie mam z tym problemów ale po roku nagle zaczęło mnie to odrzucać i odstawiłam syna jak miał 13 mcy mimo że początkowo planowałam karmić półtora roku. Jeśli miałabym takie uczucie od samego początku to ciężko by było i nie dziwi mnie że niektóre kobiety czuję takie coś jak obrzydzenie czy wkurw przy karmieniu, to ma nawet swoją jakąś nazwę.
    Moim zdaniem jak komuś zależy to fajnie się do tego przygotować, poczytać, posłuchać mądrych położnych/doradczyn, nie słuchać głupich tekstów że ma się za chude mleko albo że sama woda albo że dziecko płacze bo się nie najada. Najwięcej laktacji zabijają durne komentarze z otoczenia 🫠 dziecko wisi na cycku na początku żeby sobie wyregulować laktacje pod siebie, płacze bo czasem dzieci płaczą a jak robi kupe siku i przybiera na wadze to znaczy że się najada.

    Ola9896 lubi tę wiadomość

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3129 3562

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zapomniałam jeszcze że fajne są kolektory do mleka które się przysysa do cycka który nie karmi o on biernie zbiera mleko w trakcie karmienia z drugiej piersi. To pamiętam że dokupowałam w aptece za 70 zł na szybko a w necie są po 25 zł. A dużo mleka można sobie w ten sposób odzyskać.

    Ola9896 lubi tę wiadomość

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • Pogubiona Autorytet
    Postów: 1100 2307

    Wysłany: 24 sierpnia 2025, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki AnnaMD za podzielenie się doświadczeniem ♥️ wszystko jest dla mnie takie nowe. Zapisałam sobie parę Twoich komentarzy do notatnika - już mi się zebrało parę rad od dziewczyn, do których chce wrócić podczas zakupów w październiku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2025, 23:31

    👱38 🧔43 + 😺😺
    Starania od 02.2023

    05.2023 - 5t 💔
    08.2023 - 6t 💔
    02.2024 - pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności
    04.2024 - diagnoza trombofilii (PAI-1 i MTHFR [homo])
    14.12.25 - (37) Hello World! :) 2620g, 53cm

    age.png
  • Martolina Autorytet
    Postów: 2003 3121

    Wysłany: 25 sierpnia 2025, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam jakiś czas temu porządny research, poczytałam opinie, popytałam koleżanek dzieciatych i waham się między momcozy s12 pro a m6. Ale chyba stanie na tym pierwszym. Położna mówi że warto mieć też pod ręką najprostszy laktator ręczny, poleca z medeli

    👩 32 🧔🏻‍♂️39

    03.2025 IVF krótki protokół - 8🥚-> 6MII -> tylko 1 ❄️
    25.04.2025 FET 4BB 🤞🍀
    05.05.2025 10 dpt beta 216 🍀🥹
    20.05.2025 25dpt - serduszko pracuje ❤️

    Zdrowa córeczka 🩷
    18.12.2025; 37+0; 3650 g


    age.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1329 2085

    Wysłany: 25 sierpnia 2025, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam z neno najprostszy uno. Ale odciąganie mi w ogóle nie podeszło, że względów na czas i wymagającego syna, serio cały dzień był tylko siedziała z piersiami na wierzchu, raz kp a Zaraz odciąganie. Syn mi szybko przysypiał przy piersi więc karmienie trwało może z 5min a potem nie dało się go dobudzić żeby ciągnął, chwila odciągania ale on zaraz się budził i znów chciał pierś 😅 w taki sposób szybko (około 3 miesiąca) przeszłam na MM bo było wygodniej :-) choć psychicznie mnie to mocno dotknęło bo byłam nastawiona na kp, ale to było już tak męczące że nie miałam siły. Dosłownie przez czas kp to co chwila jadł. A właśnie jak nie jadł to i tak musiałam odciągać...
    Teraz już mężowi powiedziałam że spróbujemy kp ale maks pół roku i MM.

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo
    Problem z utrzymaniem ciąży - immunologia.

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    💔12.02.2025 r. Aniołek (5tc/9tc) [*] Marianna
    ❤️16.01.2026 r. Sara, 3428g, 53cm, 10pkt
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3987 5453

    Wysłany: 25 sierpnia 2025, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    co do karmienia to raczej chcę KP, ale max. pół roku i oczywiście jesli będę miała pokarm. Nie wiem czy to jest genetycznie uwarunkowane, ale np. moja mama nie miała pokarmu i byłam od urodzenia na MM.

    Wczoraj młody dawał taki popis w brzuchu, że byłam w ciężkim szoku. Normalnie widziałam na brzuchu kopniaki, takie górki się robiły. Oczywiście jak chciałam to nagrać i nastała magiczna cisza.... :D

    Kciuki za wizyty <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2025, 08:00

    gajowa, Ola9896, Kokosik lubią tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementy w ciąży – co naprawdę jest potrzebne?

Ciąża to czas pełen radości, ale i wyzwań. Jednym z najważniejszych aspektów, o które należy zadbać, jest odpowiednie odżywianie. Kobiety w ciąży często słyszą o konieczności suplementacji, ale które składniki są naprawdę niezbędne?

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ