X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2017
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 10 marca 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelik ta przepuklina to pepkowa? Dużo przybrał? To jakiś żart? 1kg? Moja od porodu w 7 tygodniu miała plus dwa i ważyla wtedy już 5 kg. Lekarka mówiła że ok i że dziecko samo wie ile zjeść. Że nie można go głodzic. A problemy z brzuszkiem na tym etapie są zupełnie normalne. Większość dzieci ma kolke. Także trudno to zrzucać na przejedzenie. Jak się przekarmi to uleje i widać że za dużo wtedy zjada. Zdrówka dla malucha.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 10 marca 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepuklina pachwinowa
    Z ta waga sprawdzalam siatki centylowe i ok. Zgadzam sie z Toba wcale nie jakos szczegolnie duzo. Ta pediatra to tez starej daty zawsze marudzila mojemu bratu ze maly a urosl tylko pozniej a teraz znowu w.druga strone.
    A do przedszkola sa u nas puszczane dzieciaki niedoleczone i na antybiotyku jeden chodzi. Nie dziw ze wszyscy tam tak choruja. Do tego znowu Pani.nie pilnuje by dzieci ubieraly cieple spodnie na podworko w.szatni i chodzw w cienkich. A dzieci wiadomo ubieraja sie byle szybki. Wiem z opowiadan tych co chodza. Moj starszy juz lepszy ale i tsk posiedzi jeszcze w domu.

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 10 marca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca dzieki obysmy sie wszyscy juz wykurowali

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 12 marca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelik dlatego właśnie moj nie chodzi do przedszkola. Pójdzie jedynie od września na godziny może do prywatnego takiego. A tak to dopiero za 1,5 roku.Bo potem jak przeziębi nerki to tylko raz.
    Oby szybko ten zabieg zrobili. Biedactwo.
    No waga to jak najbardziej ok nie wiem co ta baba chce. Ale wiem że są różni lekarze. ☺
    Moja ostatnio mimo wody miała problem z kupa. Jakoś tak nie umiała zrobić. Baki puszczala. Kolki to nie są bo jedynie ja wybudza ale nie mogła przez to spać. Daje espumisan 100 do jedzenia 3 razy dziennie po 15 kropli i jest dużo lepiej ☺ przynajmniej się nie spina ☺

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja nie robila kupki 3 dni, ale jak zrobila to nawet ciuszki nie daly rady :D Podobno przy kp to normalne nazywa jest to dieta bez resztkowa, ważne ze dziecko puszcza bąki. Kolek nie mamy ;) Podaje jej jedynie probiotyk.

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 14 marca 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymus poczatkowo robil kupki przy kazdym karmieniu. Teraz juz jest lepiej i w nocy robi jedna. Kiedys w nocy bylo przebieranko po 4-5 razy. Teraz w nocy przebiersm raz a budzi sie ok trzy razy. Problem kolek rozwiazal sie gdy przestalam pic mleko i ogolnie uwazam co jem czyli gotowane i zadnych brokulow itp.
    Teraz maluszek mocno kaszle i jestesmy pod kontrola lekarki. Jutro znowu idziemy osluchac. Zaczelo sie od kataru i nadal jest ale juz mniejszy.
    Szymon usmiecha sie. Poznaje mnie i swojego brata na pewno. Jaka fajna mine robi gdy widzi cyc hehe teraz z powodu choroby te karmienie jest troche trudne. Generalnie co dzien troche odciagam.
    Od kiedy maluch sie urodzil maz robil zakupy. Potem maz byl chory to sprobowalam zakupow w tesco online i teraz wymiata :) aczkolwiek to co tam drogie maz kupuje gdzie indziej

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 16 marca 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dawna robię tam zakupy i jestem zadowolona. Tylko mięso to nie. Bo muszę widzieć. A resztę tam. Ja tak na ceny nie patrzę bo bym musiała biegać po kilku sklepach ☺
    Moja też poznaje osoby, głosy. Śmieje się cała buzia.
    My kolek nie mamy. Ale mała przy mm robiła kupę rzadko i się męczyła. Pomógł Espumisan i kupy takie że szok.

    Amelik oj oby szybko minęło. Biedne maleństwo. Kaszel u takiego bobasa to często kończy się zapaleniem płuc więc dobrze że Was to ominęło! Zdrówka dla maluszka!

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 16 marca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca nadal nie mowie hop ze ominelo. Mam wrazenie ze jest lepiej. Osluchowo w piatek, ppniedzialek, srode bylo ok. Jesli iutro bedzie lepiejjuz na razie nie musimy isc. Wlasnie sie karmimy na dobranoc.
    Powiem wam ze z radoscia nosze malego bo wiem ze na trzecie dziecko sie nie zdecydujemy i to tak kazdy etap rozwoju malucha to drugi ostatni raz.

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 18 marca 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelik na pewno będzie dobrze ☺ no u mnie to samo. My też na 3 świadomie się nie zdecydujemy. Żal mi jedynie tego że już nigdy nie doświadcze tego po porodzie. Jak kładą malucha na Ciebie. To takie niesamowite uczucie ☺

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pierwsza noc bez pobudki :-)

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 23 marca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już bywały ☺ ale dzisiaj wyjątkowo słaba noc 2 pobudki. Slini się bardzo. Oby to nie były zęby . Ech.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 23 marca 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja mam pobudki w nocy co 2h. No pierwszy sen jest 4-5 h a potem juz co dwie :) az do rana a dzien zaczyna 5.30 i juz nie chce spac do ok 7

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 24 marca 2017, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca moja też się ślini i do tego wkłada rączki do buzi, ale nie wydaje mi się żeby to było na zęby

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • dominique85 Znajoma
    Postów: 24 15

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam STYCZNIOWE MAMUSIE,
    Z tej strony Sierpniówka 2017. Gratuluję wszystkim rozpakowania i zazdroszczę że możecie już przytulić swoje maleństwa :) Ja mam wszystko jeszcze przed sobą.

    Czy są tutaj jakieś mamusie z Łodzi? Robię rozeznanie w porodówkach i chciałabym podpytać o opinie kogoś kto ma świeże doświadczenia. Z góry dziękuję za odzew.

    Cytrynka
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amelik wrote:
    Hehe ja mam pobudki w nocy co 2h. No pierwszy sen jest 4-5 h a potem juz co dwie :) az do rana a dzien zaczyna 5.30 i juz nie chce spac do ok 7
    Matko jak Ty funkcjonujesz. Ja jak mam wstać o 6 to masakra. Zabójstwo to dla mnie. Synek mój wstaje o 9 rano. A mała jak ma 1 pobudke to wstajemy o 6 a jak 2 pobudki to do tej 8.30 spi.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mus.zka wrote:
    Offca moja też się ślini i do tego wkłada rączki do buzi, ale nie wydaje mi się żeby to było na zęby
    No moja mega ma. Na tyle że całe wokół ust miała czerwone od tego i broda. Aż takie otarte . Mojej siostry córka miała tak i w 3 miesiącu szły jej zęby. Nie wiem na razie nic nie widzę. Zobaczymy. Mój synek miał późno dopiero coś około 8 miesiąca. Ale każde dziecko inne. Oby to nie to bo będzie nieciekawie. Jak na razie nie ma innych objawów ale właśnie te rączki w buzi non stop i śliny tyle.Mój synek aż tak nie miał.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 25 marca 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) my już też po 1 szczepieniu, nie było najgorzej chociaż mały przez 2 kolejne dni był marudny.
    Tydzień temu mieliśmy chrzciny, synek był cały czas grzeczny. Interesowały co wszystkie lampki i świecidełka. Ogólnie lubi bardzo jak mu coś migocze w zasięgu wzroku aż się zastanawiam czy mu lampek choinkowych nie rozwiesic.

    U nas 2 pobudki w nocy, przeważnie kolo 3 i potem o 6. Jednak wtedy po nakarmieniu trochę sobie gaworzy i po godzinie drzemka. Ostatecznie wstajemy koło 9.

    Synek też wkłada rączki do buzi ale to raczej nie na zęby. Chyba po prostu odkrył ze je posiada :-)

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amelik u nas podobnie, pierwszy sen 3-4h pozniej pobudki co 2-2,5h ale pośpi do 7.

    U nas tez czas ślinienia i wkładania piąstki do buzi im głębiej tym lepiej :D
    wg informacji m.in to normalne po skoku rozwojowym.

    Ząbki u każdego dziecka inaczej ;) takze nie ma reguły.

    My tez po chrzcinach :) a juto pierwsza dawka szczepień na meningokoki.

    używacie kosmetyków nivea? U nas skonczylo sie bambino i chciałam przejść na nivea skonczylo sie to uczuleniem juz po pierwszym uzyciu z którym walczymy. Teraz Tosia używa Emolium, a rodzice nivea baby :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 17:35

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 29 marca 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Nivea . Synek i córka dobrze tolerują . Ale wiadomo każde dziecko inne ☺

    U nas dzisiaj kolejne szczepienie było. Kolejne za 4 tygodnie ☺ także trochę odpoczynku.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 30 marca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od poczatku używamy nivea i nie było żadnych problemów ;-)

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
‹‹ 551 552 553 554 555
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ