X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2017
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2017

Oceń ten wątek:
  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 30 marca 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzywam emolium skonczy sie to tez sprobuje Nivea baby. Starszy 5latek tez nivea baby.
    Z synem kombinuje z usypianiem bi chce na rekach albo przy piersi. Jak zasnie na rekach lub przy piersi od razu odkladam. W domu nie chce zasnac w lozeczku lub w wozku tylko przy mnie czytajcie na mnie

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 30 marca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też tylko na rękach lub przy piersi. Jak tylko zaśnie to od razu staram sie odłożyć. Jednak synek w domu prawie w ogóle nie chce spać. Śpi po jakieś 15-30 minut, dłuższe spanie tylko na spacerze.
    Ostatnio u nas problem z usypianiem na noc. Wykąpany, nakarmiony i uśpiony jest wkładamy do łóżeczka. Po jakiś 15 zaczyna się straszny płacz i sami nie wiemy co może być przyczyną. I tak wygląda każdy wieczór

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szczepienia przełożone przez katarek. Zastanawiało mnie czemu od dwoch dni Antosia kreci językiem jakby żuła gume, powiedziałam o tym lekarce sprawdziła i zaczynają szykować sie nam juz dolne jedynki.

    U nas na szczęście zasypia w łóżeczko z tym jak skończyła miesiąc juz sama spi. Ale tez uwielbia tuic sie do cyca :D

    madzi2506 moze dlatego za zasypiał np. u mamy, a budzi sie w innym miejscu i jest przestraszony?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 20:47

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem już jaka może być przyczyna. Wcześniej też tak zasypiam i było ok. Od jakiś 2 tygodni mamy taki problem. Z początku myśleliśmy że to brzuszek bo strasznie się prężył i nie mógł kupki zrobić. Ale dostaliśmy od pediatry specjalnie robione proszki i teraz z kupka już jest ok ale mały dalej płacze. Czasami trwa to nawet do kolejnego karmienia i potem raczej zasypia już normalnie. W dzień nie ma tego problemu, jest raczej pogodnym dzieckiem i mało marudzi.

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby szybko mu minęło.

    Używa któraś baby swimmer?

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na jak się prężyla to pomógł espumisanw konkretnej dawce.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • davanda Przyjaciółka
    Postów: 135 26

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Dawno mnie tu nie bylo, czytam was zawsze, a napisac nigdy niema czasu. Ciezko w domu wszystko sama, a jeszcze synek coraz wiecej uwagi prosi.
    Jeszcze nie odeszlam tak na 100% OD cesarki, zle to wspominam. Mialam tez zapalenie macicy. Teraz nawet czuje czesto ze szew boli. Piersi maly nie chcial ciagnac, nie najadal sie, darl sie strasznie, musialam dokarmiac, I w kocu przestal ciagnac. Do 2 miesiecy udalo mi sie jeszcze odciagac I cos mu dawac, chociaz tyle.
    Teraz ma 2,5 miesiaca, wazy 7kg, apetyt ma super, je ze 130ml, co 2,5-3godziny, w nocy spi 4-5godzin. Jak idziemy na spacer to tez ze 4 godziny nie prosi jedzienia, czesciej tylko jak jestesmy w domu. Czasami prosi jesc za 1,5 godziny I czasem dorabiam mu jeszcze 30ml ( w sumie 150zjada). On urodzil sie dlugi, 56cm, ale wygliada taki drobny, po prostu ma dobry apetyt. Moja mama panikuje ze zaduzo wazy, ze je zaduzo, ze rozpycham dziecko..Powiedccie mi kochane jak to u was wygliada?

    2013 - Aniolek 8tg.
    2015 - Aniolek 8tg.
    2016 - Aniolek 5tg.

    Czekamy na drugiego synka - 20.10.2018
    Synek kochany 10.01.2017
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarze nic nie mówili czy dużo waży?

    Mój jak miał 8 tyg to ważył 5,3 kg. Lekarz twierdził że za dużo. Kazał karmić nie częściej niż co 3godziny i nie dłużej niż 10min. Ale my na piersi jestesmy i tak na prawdę nie wiem ile mały zjada. A jak je dłużej niż te 10 min to też mu nie zabieram, bo potem się drze i jest niedojedzony, ale sa też karmienia gdzie possie tylko kilka minut i już się naje. Wg mnie mój synek wygląda normalnie a nie żeby był za duży czy coś.

    Wiem jednak ze można dziecku rozepchac żołądek. U kuzynki córeczka dużo zjadala i czesto a oni cieszyli sie ze ma apetyt. Z czasem zaczęła domagać się co raz więcej, a że ona krzyczała to rodzice dawali. I tym sposobem do dzisiaj mają problem. A dziewczynka ma 9 lat i waży 70kg.

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    davanda wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    Dawno mnie tu nie bylo, czytam was zawsze, a napisac nigdy niema czasu. Ciezko w domu wszystko sama, a jeszcze synek coraz wiecej uwagi prosi.
    Jeszcze nie odeszlam tak na 100% OD cesarki, zle to wspominam. Mialam tez zapalenie macicy. Teraz nawet czuje czesto ze szew boli. Piersi maly nie chcial ciagnac, nie najadal sie, darl sie strasznie, musialam dokarmiac, I w kocu przestal ciagnac. Do 2 miesiecy udalo mi sie jeszcze odciagac I cos mu dawac, chociaz tyle.
    Teraz ma 2,5 miesiaca, wazy 7kg, apetyt ma super, je ze 130ml, co 2,5-3godziny, w nocy spi 4-5godzin. Jak idziemy na spacer to tez ze 4 godziny nie prosi jedzienia, czesciej tylko jak jestesmy w domu. Czasami prosi jesc za 1,5 godziny I czasem dorabiam mu jeszcze 30ml ( w sumie 150zjada). On urodzil sie dlugi, 56cm, ale wygliada taki drobny, po prostu ma dobry apetyt. Moja mama panikuje ze zaduzo wazy, ze je zaduzo, ze rozpycham dziecko..Powiedccie mi kochane jak to u was wygliada?
    Prawidłowo jest gdy dziecko w wieku 6 miesięcy podwoi masę urodzeniową a gdy ma rok to potroi masę urodzeniową. Jeśli twój syn już podwoił wagę to rzeczywiście waży za dużo

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się dawać małej te 120 ml co 4 godziny. Jak wola jeszcze to najpierw sugeruje wodę i ja pije. Jak to nie pomoże to wtedy daje dopiero więcej mleka. Czasami je co 3 godziny. Zalezy ile zje. Bo nie raz 90 nie raz 120 i czasem 150. Ja karmie tak naprawdę na żądanie bo wiem już jaki płacz sugeruje że chce jeść. Natomiast mój synek wody absolutnie nie chciał jadl co 2,5 do 3 godzin po 150 na tym etapie i jak miał pół roku to ważył 9 kg. Dużo ale teraz ma 3 lata i szczupły. Mało tego niejadek. Także nie ma reguły. Jak się da to spróbuj jej dac wody. Natomiast jak nie chce a wiesz że płacze z głodu to nie ma sensu jej męczyć i siebie. Nie ma reguły każde dziecko inne.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśki jak wasze pociechy ? Rosną zdrowo ? My byliśmy wczoraj na drugim szczepieniu i Hania waży 6400. Całkiem spora z niej kluseczka :-)

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj też byliśmy na szczepieniu. Mikołaj waży 5900 więc też do drobnych nie należy ;-). W zeszłym tygodniu przechodziłam kryzys laktacyjny. Łatwo nie było ale jakoś przetrwalismy.

    Czy wasze maluchy chętnie leżą na brzuszku? Mój od samego początku jak sie tylko go położy jest krzyk i płacz jakby nie wiadomo jaka krzywda mu się działa. Staram sie go codziennie kłaść ale nigdy dłużej jak 5 min chyba nie poleżał. Lekarka kazała kupić taką piłkę jak do fitnessu i ćwiczyc z nim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 13:34

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja leży na brzuszku ale długo nie wytrzymuje tzn. Zaczyna stekac, że jej nie wygodnie

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • amelik Autorytet
    Postów: 506 156

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klade na brzuszku na moich kolanach a na materacu tez nie lubi. Wazy teraz 5600, starszy na tym samym etapie mial 7100. Chyba przekarmialam starszego.
    Szymek chetniej ssie w nocy niz w dzien. W ciqgu dnia ma trzy posilki gdy dlugo possie a tak to chce ale troche pociagnie i ma dosc. Aczkolwiek teraz jestem na antybiotyku wiec moze tez dlatego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 23:09

    Jakub nasze pierwsze szczęście 17.01.2012
    Szymon nasze drugie szczęście 20.01.2017
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluch waży teraz około 8,5kg :) Mały zapewne nie jest. Nosi już rozmiar 74-80cm i pieluszki 4.
    Lubi leżeć na brzuchu, nawet sam się przekręca, tylko jeszcze nie wie, jak wydostać spod siebie ręce...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2017, 10:31

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córeczka wazy 5800g wciaz kp :) rozmiar jeszcze 62 :) Od trzech dni obraca sie na boczek, a od dwoch na brzuszek.
    Cos cudownego jak taki maly człowieczek szybko sie rozwija ;)
    Melula duzy chłopczyk :)

    Jak radzicie sobie z obcinaniem paznokci u stopek?

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melula duzy synek ;-)

    Ja jeszcze paznokci u stópek nie obcinałam. Póki co nie było takiej potrzeby.

    My od kilku dni ćwiczymy na piłce i zachęcamy małego do leżenia na brzuszku. Troche podtrzymuje mu tak główkę do przodu żeby zobaczył jak fajnie też widać z tej pozycji a potem już sam trochę trzyma. Z każdym dniem jest lepiej i dłużej na tym brzuchu wytrzymuje.

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duży, duży...
    Mój sztywno trzyma głowę już od jakiegoś czasu. Poza tym też ćwiczę z nim na piłce, także mamy taką specjalną poduszkę do ćwiczenia kręgosłupa. Niestety, u nas delikatna asymetria główki, ale tylko główki. Ćwiczymy zatem :)
    Synuś nie przepada za obcinaniem paznokci, więc lekko nie jest. Trzeba walczyć o każdy za długi paznokieć, bo jest krzyk...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2017, 12:10

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melula duży twój synek :-) Moja Hania zaczyna obracać się na boczki, ale na brzuszek jeszcze nie potrafi. Ćwiczę z nią turlanie, ale wiadomo każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie :-) Pozdrawiam

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antosia odkąd opanowała przewrót na brzuszek ciagle by to robiła gdzie sie tylko da, najbardziej sie boje ze w łóżeczku noca sie obróci.

    Co macie na ząbki? U nas potwierdzone przez lekarza ze faktycznie "idą". Wkłada do buzi do sie da dobrze ze lubi gryzaki, slini sie bardzo i ma skoki temperatury...Widze jak sie meczy najgorsze ze nie wiadomo kiedy sie przebija :(

    mus.zka dokladnie kazde dziecko ma swoje tempo :)

    ma6n13bx3stfpcr8.png
‹‹ 551 552 553 554 555
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ