X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda_ann wrote:
    Dziewczyny, a może wystarczy zmienić pastę :)
    Ja miałam cofkę tylko raz... myłam zęby elmexem - przed ciążą ok, nie przeszkadzał mi jej smak ani zapach :) w ciąży - cofka...
    Ale po zmianie pasty na delikatną colgate już mnie nie szarpie przy myciu zębów :)


    Zależy skąd wymioty. U mnie w pierwszej ciąży i teraz czasem też przy myciu trzonowców. Jak szczoteczką dotykam tam dziąseł i języka to mam odruch. Dentystka mi kiedyś radziła, żeby spróbować odchylic głowę do tyłu i tak myć

    Ja dzień zaczynam i kończę espumisanem, jest bezpieczny bo się nie wchłania z jelita. A ulga duża:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 19:46

    Ruda_ann, FreshMm lubią tę wiadomość

    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi2016 wrote:
    Wizytę mam 1.06 :) Trzymam kciuki za Twoją jutrzejszą :) Którego dnia cyklu miałaś owu ?

    Trzymaj kciuki koniecznie!
    Ja już cała w stresie :/ a jednocześnie cieszę się na tą wizytę :)
    Pojęcia nie mam kiedy była owu- obstawiam 15-16 dc ale głowy nie dam. Byliśmy na wczasach i po wielu nieudanych cyklach nie liczyłam, nie analizowałam i lekko odpuściłam- skupiona byłam na odpoczynku, relaksie i beztrosce, nawet od drinków nie stroniłam ;) i się udało!
    A Ty w którym dniu miałaś owu?

  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi wrote:
    Piękna beta :)
    A w jakich jednostkach jest ten wynik?

    Dziękuję:) w mIU/ml :)
    Serdecznie gratuluję wszystkich dzisiejszych serduszek <3 :)

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff to mnie na szczęście gmeranie szczoteczką nie morduje, tylko właśnie za bardzo chemicznie mi ten elmex smakował :P
    Ale spoko, nadrabiam przy innych okazjach :P
    Liczę na to że za 3-4tyg się to lekko uspokoi <3

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś nie wytrzymałam... Pojechałam odebrać piątkowe wyniki bety i znowu zafundowałam sobie badanie beta hcg :)
    I mam 4895,6 - jestem zadowolona bo w piątek było 920,1 :)
    Uważam że przyzwoicie rośnie.

    Dziewczyny jutro mam pierwszą wizytę u gin. To bedzie 5t 1d więc pewnie nie zobaczę wiele, ale idę bo jestem po przejściach- miałam ciążę pozamaciczną i poronienie. W związku z tym mam przykaz gin żeby stawić się tak szybko jak się da.

    Trzymajcie proszę jutro kciuki za naszą pierwszą wizytę bo jestem przerażona!

  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi wrote:
    Ja dziś nie wytrzymałam... Pojechałam odebrać piątkowe wyniki bety i znowu zafundowałam sobie badanie beta hcg :)
    I mam 4895,6 - jestem zadowolona bo w piątek było 920,1 :)
    Uważam że przyzwoicie rośnie.

    Dziewczyny jutro mam pierwszą wizytę u gin. To bedzie 5t 1d więc pewnie nie zobaczę wiele, ale idę bo jestem po przejściach- miałam ciążę pozamaciczną i poronienie. W związku z tym mam przykaz gin żeby stawić się tak szybko jak się da.

    Trzymajcie proszę jutro kciuki za naszą pierwszą wizytę bo jestem przerażona!

    Beta pięknie rośnie! Na pewno będzie wszystko ok. Trzymam mocno kciuki!

    Ellasi lubi tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenna wrote:
    Zależy skąd wymioty. U mnie w pierwszej ciąży i teraz czasem też przy myciu trzonowców. Jak szczoteczką dotykam tam dziąseł i języka to mam odruch. Dentystka mi kiedyś radziła, żeby spróbować odchylic głowę do tyłu i tak myć

    Ja dzień zaczynam i kończę espumisanem, jest bezpieczny bo się nie wchłania z jelita. A ulga duża:)

    Espumisan? Muszę więc spróbować, bo męczą mnie zaparcia, a jak mam zaparcie, to i mdłości.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi wrote:
    Trzymaj kciuki koniecznie!
    Ja już cała w stresie :/ a jednocześnie cieszę się na tą wizytę :)
    Pojęcia nie mam kiedy była owu- obstawiam 15-16 dc ale głowy nie dam. Byliśmy na wczasach i po wielu nieudanych cyklach nie liczyłam, nie analizowałam i lekko odpuściłam- skupiona byłam na odpoczynku, relaksie i beztrosce, nawet od drinków nie stroniłam ;) i się udało!
    A Ty w którym dniu miałaś owu?

    Ja w 17 dc :) Oczywiście, że będę trzymała kciuki :)

    Ellasi lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi2016 wrote:
    Ja w 17 dc :) Oczywiście, że będę trzymała kciuki :)


    I faktycznie macie wtedy parę dni różnicy między terminem om, a terminem usg? Jeżeli mialyscie później owulację niż w 14dc. U mnie jest 6 dni różnicy i wychodziłoby na to,że owulacja była w okolicach 20dc. Nie wiem czy dobrze to interpretuje ;)

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zwykle owu w 18dc i dlatego gin dodała mi 4 dni do terminu porodu. Acz z usg wychodzi jednak, że teraz owu była w tym 14dc - czasami, chociaż rzadziej mam owu 14-16dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 20:37

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    I faktycznie macie wtedy parę dni różnicy między terminem om, a terminem usg? Jeżeli mialyscie później owulację niż w 14dc. U mnie jest 6 dni różnicy i wychodziłoby na to,że owulacja była w okolicach 20dc. Nie wiem czy dobrze to interpretuje ;)

    Ja usg jeszcze nie miałam,ale miałam monitoring cyklu i mierzyłam temperaturę więc wiem kiedy miałam owu....

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Patrycja27 Przyjaciółka
    Postów: 77 77

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny gratulacje z wizyt i serduszek . Ja dzisiaj zjadłam bułkę czoskowa a potem paczka z wiśnia i herbatę z cytryna i .... przytulalam porcelanę po tym byłam tak zmęczona że poszłam spać a puzniej chodziłam jak zombie w 1 ciąży żadnych objawów nie miałam dopiero w połowie córka uciskala mi na krzyż i kulalam . A jestem rocznik 88

    eiktskjos217pbgb.png
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey dziewczyny :)

    Wróciliśmy od lekarza - pod sercem rośnie mi Mały Człowiek.
    Dziś jest wielkości 5,4 mm i ma cudowne serduszko bijące 120 uderzeń/sekundę.


    jesli chodzi o wczorajsze plamienia dziś nie ma po nich żadnego sladu, nie wiadomo też skąd mogły być. W razie W gin przepisała mi dupka 3x1 ale to raczej aby potem nie miec sobie nic do zarzucenia niż z realnej potrzeby.

    Morwa, Ruda_ann, Magdalenna, FreshMm, BlackCatNorL, Myszk@, malka, jagodowa91, emi2016, Ellasi, s1985, izalika, be_aduska, alexast, Krokodylica, Żabulka30, kate88:), emerald_m, helagazela, Raven lubią tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 wrote:
    hey dziewczyny :)

    Wróciliśmy od lekarza - pod sercem rośnie mi Mały Człowiek.
    Dziś jest wielkości 5,4 mm i ma cudowne serduszko bijące 120 uderzeń/sekundę.


    jesli chodzi o wczorajsze plamienia dziś nie ma po nich żadnego sladu, nie wiadomo też skąd mogły być. W razie W gin przepisała mi dupka 3x1 ale to raczej aby potem nie miec sobie nic do zarzucenia niż z realnej potrzeby.
    No widzisz.. :) pięknie! Gratulacje :) teraz już bez czarnowidztwa! Mały Człowiek potrzebuje też trochę Twojej wiary w Niego <3

    Krokodylica lubi tę wiadomość

  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FreshMm wrote:
    Espumisan? Muszę więc spróbować, bo męczą mnie zaparcia, a jak mam zaparcie, to i mdłości.

    Espumisan raczej na wzdęcia pomoże tylko.

    K01 super wiadomość. Teraz odpoczywaj, niech fasolka rośnie zdrowo :)

    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 wrote:
    hey dziewczyny :)

    Wróciliśmy od lekarza - pod sercem rośnie mi Mały Człowiek.
    Dziś jest wielkości 5,4 mm i ma cudowne serduszko bijące 120 uderzeń/sekundę.


    jesli chodzi o wczorajsze plamienia dziś nie ma po nich żadnego sladu, nie wiadomo też skąd mogły być. W razie W gin przepisała mi dupka 3x1 ale to raczej aby potem nie miec sobie nic do zarzucenia niż z realnej potrzeby.


    Powinnaś dostać klapsa na tylek :D Ty wiesz za co.
    Cieszę się, że wszystko dobrze :)

    jagodowa91, Krokodylica lubią tę wiadomość

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovi nie bij ciężarnej :P

    Ja jestem pesymistką z założenia - ale teraz już mysle pozytywnie - wiadomo, ze siedzi gdzieś tam w głowie, ze wszystko się może zdarzyć - zresztą w sumie z ginn sie dobrałyśmy bo Ona też tak uważa, ze na niektóre sprawy nie mamy wpływu i jak ma być to będzie. ALE teraz jesteśmy doberj myśli - jest serce, Mały Człowiek Walczy a jego Rodzice i Lekarka w Niego Wierza :D

    Ruda_ann, Lovilovi lubią tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka, jak tam kochana?

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, TP według Belly 22.01 (wedlug ginki ale także wg OM 19.01 - ale to pewnie liczy standardowo owu w 14dc a ja mam pózniej wiec przywiązuję sie do daty 22.01.2018 :))

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję kolejnych serduszek :D super oby reszta dziewczyn też miała taki cudny widok.

    A ja po pierwszym tuleniu klozetu, Kroko i reszta dziewczyn jak Wy to znosicie? Masakra jakaś, a tylko chciałam zęby umyć

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
‹‹ 247 248 249 250 251 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ