X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy oglądałam go ale bardziej mi chyba pasuje taki co się daje pod łóżeczko np. https://babyhit.pl/product-pol-636-BABYSENSE-7-MONITOR-ODDECHU.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN Myśle ze będę dzięki niemu dużo lepiej spać i mniej się stresować :) do tego ryzyko wcześniejszego porodu, sterydy.. mamy kasę odłożoną wiec wole potem mówić ze się nie przydał niż ze żałuje ze się nie zdecydowaliśmy.
    Widziałam jeszcze taki ładny z aniołkiem, o ten https://m.ceneo.pl/1067099 ale ten pierwszy jest chyba bardziej sprawdzony i w szpitalach dla wcześniaków te je często mają podobno f

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa u nas mamy babysense jak i angelcare. Szczerze, nie widze roznicy, aczkolwiek lubią dryndnąć bez powodu ;)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr to teraz już nie wiem :D to może wezmę angelcare bo ten aniołek słodki będzie pilnować Małą :D bo cena ta sama i jeśli mówisz ze różnicy w działaniu tez nie ma. Wiem, ze niektórzy w rodzinie stwierdza, ze przesada ale znam siebie i wiem ze będę panikować pod tym względem. Nie będę mogła spać, ja się wykończę, mąż się wykończy przy mnie a tak to może będzie mi łatwiej wyluzować. Wole kilka fałszywych alarmów niż przegapić ten jeden jedyny raz.. i niech myślą żem przewrażliwiona matka :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 18:36

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na jednym z forum pisały, ze pakują swój laktator do szpitala. A Wy jak robicie?? Trochę mi się nie chce tego targać ze sobą, zresta planuje karmić piersią ale z drugiej strony wiem jak to różnie bywa i może jednak warto..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 18:39

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas są laktatory szpitalne, podobno dobre dojarki ;) więc na pewno nie biorę!
    My dostaliśmy monitor babysense II - taki starutki! Ale jeśli działa to w sumie nie beďę kombinować.

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę. Mi się przydał przy pierwszym porodzie do pobudzenia laktacji.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z innej beczki. Ile wcześniej się piecze pierniki:)?
    Jakoś nie zwracałam nigdy na to uwagi..piekłam blisko świat a teraz wolałabym szybciej poki jako tako łażę. Noi kupiłam dziś śliczny słój na pierniki świąteczne i nie mogę się doczekać kiedy go zapełnie.
    Muszę się czymś zająć w ogóle...ostatnio już za bardzo myślę o porodzie doczekać się nie mogę :).....poscielkę muszę uszyć,album zrobic..wezmę się za to na dniach.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie mam laktatora :D Jeśli będzie potrzebny, to mąż kupi. I tak też radziła nam położna. Kateper co Ty o tym myślisz? Pewnie masz już nas dosyć z tymi pytaniami :P

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś przelotem w aptece i dokupiłam majtek wielorazowych :)
    Co do laktatora to tak jak Paulina, też nie mam i narazie nie kupuję. Mam upatrzony wiec jeśli będzie potrzeba to mąż kupi.
    A co do pierników nie pomogę :)

    W końcu siedliśmy na tyłek. Padam. Zaraz poproszę M o masaż stóp.
    Jutro wizyta i jakoś się dziwnie denerwuje.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi laktator w szpitalu nie byl potrzebny, pokarm pojawil sie chyba dopiero 2 dni po porodzie w wiekszej ilosci.

    A monitor oddechu mam ten snuza, fajnie jest bo jest malych rozmiarow i przenosny, nawet jak przeloze dziecko np na kanape w salonie to i tak bedzie dzialal, a taki pod materac bedzie ciezko. Jesli ktos planuje miec lozeczko dostawne to tez raczej przenosny( w sensie zakladany na pieluszke) bo trdycyjny moze byc zaklocany przez rodzicow.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja laktatora nie biore, najlepszym laktatorem te pierwsze dni jest dziecko :D jesli okaze sie ze zostajemy dluzej i bedzie potrebny to ktoś dowiezie. Ale owszem kupiłam, elektryczny bo poprzednim razem bolała mnie reka po 3 minutach na ręcznym :p ja musialam kupić żeby troszke juz w domu laktacje rozkręcić, no i przydatny będzie jak bedziecie chcialy gdzies wyjsc bez dziecka, przy nawale tez sie sprawdzil dzieciom wtedy ciezko chwycic nabrzmiałą pierś i trzeba szybko troche upuścić mleka. Ja uważam że przydatna rzecz ale nie szalałabym z marką, w sensie szkoda kasy na cos drogiego jak niewiadomo jak często się przyda :) jesli to 1 ciaza to chyba bhm zrobila tak jak zrobilam po 1 porodzie, kupilam wychodząc ze szpitala kiedy okazalo się ze bedzie niezbędny :)

    Kendy pierniki to zależy jakie. Raz robiłam takie ze musialy miesiac czy dluzej w sloiku siedziec i dojsc do siebie, a na nastepne swieta robilam takie co byly gotowe do jedzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 21:20

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi może w sumie masz racje, kompletnie o tym nie pomyslalam. Przenośny na pieluszkę na początku skreśliłam bo wydawało mi się, ze łatwo może się zsuwać i dawać więcej fałszywych alarmów. Teraz sama już nie wiem, muszę poczytać.

    Kupiłam laktator bo wiem, ze na pewno będę musiała wychodzić z domu bez małej i chciałam ściągać pokarm. Jak się okaże ze nie będę miała pokarmu w ogóle.. to go sprzedam :) u mnie w koło jest chyba z 10 kobiet w ciąży plus internet

    klz99vvjhysycx8i.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie przenosny sie nie zsuwal.. sprawdzal sie nawet na spacerach :)
    No i my bardzo duzo podrozujemy, latwiej taki malutki gadzet zabrac .
    Ja mam dostawne lozeczko wiec innego i tak bym nie mogla miec.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaniam cos kupię do szphtala dokładnie podpytam na szkole rodzenia która jest w szpitalu. zajęcia prowadzi położna która przyjmuje tam porody. Na następnych zajęciach właśnie ma być co mamy wziąć ze sobą. Nie zamierzam przesadzać mam wrażenie że większość tego o czym piszecie ma szpital na wyposażeniu. Takie grube podpaski ekstra chłonne które się tylko wkłada do majtek dostałam jak się zgłosiłam z początkiem poronienia dali mi je też później po łyżeczkowaniu. Zobaczymy co nam powie na zajęciach

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 listopada 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    No u mnie przenosny sie nie zsuwal.. sprawdzal sie nawet na spacerach :)
    No i my bardzo duzo podrozujemy, latwiej taki malutki gadzet zabrac .
    Ja mam dostawne lozeczko wiec innego i tak bym nie mogla miec.

    My tez mamy dostawne i właśnie chodziło mi o to, ze nie pomyslalam, ze może to zaburzać prace monitora. W sumie logiczne, ze jest jednak takie prawdopodobieństwo.

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 listopada 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel ale z drugiej strony może dobrze jednak mieć swoje artykuły, chociaż po dosłownie kilka sztuk, nawet tych rzeczy, które niby maja być w szpitalu. Z doświadczenia wiem, ze na oddziałach czasami lubi zabraknąć czegoś co powinno być na 100%. Albo są dni, ze jest czegoś pod dostatkiem czy wręcz za dużo a za kilka dni ktoś ma pecha bo przechodzi taki nawał pacjentów, do tego np dostawca się spóźnia i braknie. W sumie to ze się ma przy sobie jakieś rzeczy nie znaczy, ze trzeba je wykorzystac a w razie w jednak są

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 16 listopada 2018, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa dokladnie. Wychodzę z tego samego założenia, że zawsze w razie czego ma się swoje.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 listopada 2018, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh to tak już będzie? W nocy ciężko zasnąć..długo się mecze.i pobudka o 4??? Na siusiu i szaleństwa synka. Ostatnio tak mam. Chyba synek mnie już hartuje na nieprzespane noce:) ale heloł...wyprawka gotowa,wszystko jest ok...kiedy jak nie teraz odpoczywać i się wyspać:)...uspokoił się dopiero..matkę obudził i sam zasnął..a teraz to jestem taka już głodna że nie zasne.Wzięłam euthyrox i czekam na śniadanie ...nie ma wyjścia :)a za godzinę core budzę do szkoły to już nie odespie..w dzień raczej nie umiem ...rzadkość.
    Miłego dnia wszystkim

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 05:33

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 listopada 2018, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do laktatora w szpitalu. Ja biorę napewno. Mi się przydał. Po CC nie miałam od razu laktacji i pielęgniarki mi poleciły bym laktatorem pobudziła. Fakt katepr najlepszym laktatorem jest dziecko ale moja jak chwytaka sutka i nic nie leciało to się denerwowała,płakała i krwiaki aż na sutkach mi porobiła tak ssała i denerwowała się że nie szło, nie umiała też odpowiednio zassać. Jak pobudzilam laktatorem laktacja się rozkrecila i lepiej nam szło i się udało. Karmiłam długo. Ja jestem zdania,że lepiej mieć ,różnie może byc. W ogóle ja wolę mieć więcej niż za mało. I jednak dokupie jeszcze koszule do karmienia, 2 sztuka to za mało. W samym szpitalu będę 4 dni to zużyje wszystkie 3 koszule i jeszcze jedna zwykła mam, bo to pokarm poleci to dziecku może się uleje a i fajnie mieć codziennie świeża.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 16 listopada 2018, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy witaj w klubie! Ja tez już od 4.40 nie mogę spać :( do tego okropnie mnie boli kręgosłup

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 738 739 740 741 742 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ