X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Sorpresa🎁 Ekspertka
    Postów: 138 139

    Wysłany: 15 czerwca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mrówka 👋

    W pierwszej ciąży z synem też nie miałam żadnych objawów. Po tygodniu zorientowałam się, że okresu nie dostałam. Też byłam na luteinę, duphastonie. Młody urodził się jako wcześniak z zupełnie innego powodu. Obecnie ma 14 lat, 185 cm wzrostu i 46 rozmiar stopy 😅 Także ten...

  • Mròwka Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 15 czerwca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie postaram się przestać świrować 😅 bo człowiek już od razu ma najgorsze myśli. W wigilię 2022 poroniłam bliźnięta i od tamtej pory nie umiem myśleć pozytywnie jeśli chodzi o ciążę. Przy pierwszej ciąży niczym się nie przejmowałam a po tych przejściach to jest masakra.

  • Murilega Autorytet
    Postów: 602 901

    Wysłany: 15 czerwca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kknn wrote:
    Hej Mròwka, mi na początku zupełnie nic nie było :) dopiero później zdarzyło mi się przewracanie w żołądku i przyszła senność. Może jesteś tą szczęściarą, która będzie się super czuła 🤞
    Aż Ci zazdroszczę łagodnych objawów. Ja bez leku na X nic nie zjem, bo już mnie odrzuca od wszystkiego, a z nim za to nic tylko bym jadła i spała. 😂

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 702 1463

    Wysłany: 15 czerwca, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zgadza się u mnie zupełny brak objawów nadal.

    Jedynie piersi nieco pełniejsze,a tak jestem wulkanem energii. Piękniejsza cera , gęste włosy i dobre samopoczucie. Brak senności czy zachcianek. Coś jak mdłości brzmi dla mnie jak mit🙈

    Uspokaja mnie fakt,że to 4 i 3 taka ciąża. Jedyną ciążę z objawami jaką miałam zakończyła się poronieniem.

    Jednak tak jak piszesz po stracie jest strach i są obawy.

    Ja staram się po prostu zająć by nie myśleć,a dobre samopoczucie na to pozwala choć w środku jestem dobrej myśli to po prostu nie dowierzam ,że rzeczywiście jestem w ciąży.

    Czekam na brzuszek i prenatalne 🥰

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1695 1708

    Wysłany: 16 czerwca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, fajnie że nowe dziewczyny jeszcze dołączają! :)

    Miłej niedzieli i dobrego samopoczucia!

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kknn Autorytet
    Postów: 423 528

    Wysłany: 16 czerwca, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Aż Ci zazdroszczę łagodnych objawów. Ja bez leku na X nic nie zjem, bo już mnie odrzuca od wszystkiego, a z nim za to nic tylko bym jadła i spała. 😂
    Nie ukrywam, super jest się dobrze czuć. Chociaż przez to czasami dopadają człowieka wątpliwości 🤷‍♀️

    Paula22 lubi tę wiadomość

    04.2023: 8+2, triploidia 💔
    08.2023: 6+5 monoploidia 💔
    01.2024 & 03.2024: cb

    20.04.2024 beta 24,14; 22.04 beta 96,72; 24.04 beta 253,80; 29.04 beta 2362,2 🍀

    13.05 🩺 8,3 mm (6+5) ❤️
    27.05 🩺 2,17 cm (8+4)
    10.06 🩺 3,85 cm (10+4)
    24.06 🧬 6,30 cm (12+4) USG prenatalne
    22.07 🩺 (16+4) 175 gramów małego kawalera 🩵
    19.08 II 🧬 (20+4) 376 gramów małego człowieka
    16.09 🩺 (24+4) 693 gramy maleństwa

    Ja&On: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    preg.png
  • Sorpresa🎁 Ekspertka
    Postów: 138 139

    Wysłany: 16 czerwca, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny....

    Mam dziś zjazd emocjonalny jakiś. Do tego pokłóciłam się ze starym i najlepiej niech mi w drogę nie wchodzi, bo mu chyba oczy wydrapie...

    U mnie dolegliwości zmieniły częstotliwość. Jednego dnia mdłości, drugiego ciągnięcie w podwoziu 🫤 Jutro akurat wypada dzień mdłości a ja muszę na tą paskudna krzywa jechać 🤢
    I szykuje się super tydzień, bo co drugi dzień praktycznie randez vous po lekarzach z młodym. Byle przetrwać ten tydzień i w końcu wakacje 🙏 Młoda jeszcze cały lipiec ma możliwość chodzenia do zerówki pomimo, że od września idzie do 1 kl i dzięki Bogu, przynajmniej pół dnia będzie spokój.

    Miłego wieczoru....

  • Nosa Autorytet
    Postów: 289 389

    Wysłany: 16 czerwca, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sorpresa 🫂 tule i nie zabij starego, jeszcze się przyda 😄 choć wiem, że czasem niełatwo. Oby mdłości nie było. Polecam wziąć i wkropic cytrynkę podczas badania krzywej!

    @Mamausia szczęściara 🫶 chociaż u mnie też spokój z objawami 🙂

    @Mrówka witamy na pokładzie🫡

    Byłam na weselu wczoraj, nawet potańczyłam, pojadłam dobrych rzeczy, bez złych skutków. Dzisiaj wszystko mnie boli i mam kaca za innych 😅, ale dobrze było się poruszać. O północy bol pleców był już nieznośny, więc kima. Chyba mnie trochę przewialo, bo dziś mnie w uchu trochę rwie. Wygrzeje i będzie git, było warto 🥰

    Totalnie nie wierzę, że suwaczki się nam tak posuwaja, jutro zaczynam 12tydz 🤯

    Atika, Mamausia, Sorpresa🎁, Holibka lubią tę wiadomość

    37👩& 36🧔
    PCOS, IO, SM, AMH: 8,68
    6 cs z KLN od 11.2023 (Aromek, Zivafert)

    28.04.24 11dpo ⏸️
    24.06.24 💔 12+1 poronienie chybione
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1695 1708

    Wysłany: 17 czerwca, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sorpresa powodzenia! Twoja młoda jest w wieku mojego starszaka, też będzie korzystał z przedszkolnych dyżurów po zerówce przez wakacje :) Trochę planuje być u rodziców na wsi, ma też zaproszenie do rodziny od strony męża, także będzie miał zbalansowane wakacje ;)

    @Nosa fajnie, że udało się się wybawić!

    Ja dziś pracuje zdalnie ze wsi, mąż pomaga teściowi, młody jeszcze śpi… chwilo trwaj 😅

    Nosa, Sorpresa🎁 lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Sorpresa🎁 Ekspertka
    Postów: 138 139

    Wysłany: 17 czerwca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć laski...

    Nastroilam się mentalnie do wypicia tego gówna, pojechałam do miejscowości obok, do szpitala żeby zrobić wszystkie potrzebne badania, bo u nas nie robią wszystkich i wiecie co.... Przyjechałam za późno, bo powinnam być o 7.... Nosz k.... m.. Jeszcze dzwoniłam i mówiłam, że mam krzywa to żadna nie powiedziała, o której mam byc.... 😡 Ja tam byłam chyba 7.45 🤦 laboratorium do 10. Spokojnie by mogły zrobić.

    No nic pojadę w tyg u nas do labu tam przynajmniej bardziej kumate i same wyznaczają godzinę na którą przyjść.

    Holibka moja młoda to przylepa i sama bez mamy nigdzie nie pojedzie. Moi rodzice już tyle razy chcieli zabrać ich razem to nie.
    Mam nadzieję, że samopoczucie w sierpniu będzie całkiem dobre i dam radę coś jej zorganizowac żeby się nie nudzila.

  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 152 251

    Wysłany: 17 czerwca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i przechwaliłam, dzisiaj pierwszy raz wymiotowałam, rano - samą wodą i herbatą. W weekend byłam na weselu, czułam się wyśmienicie, tańczyłam, wszystko jadłam, miałam energię, no było super, a dzisiaj dokładnie zaczął się 10 tydzień i przywitał mnie bełtem. :D Kochana dzidzia oszczędziła matkę na czas imprezy. :)

    Paula22, kknn, Domi.Nika, Nosa lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 468 718

    Wysłany: 17 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kinga98 ja dziś ostatni dzień 11 tygodnia i mam takie mdłości! Miałam już odruch wymiotny ale powstrzymałam się. A w weekend tez byłam na balu i tańczyłam, jadłam wszystko i nawet wytrzymałam do 1.30 🙃

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1695 1708

    Wysłany: 17 czerwca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorpresa🎁 wrote:
    Cześć laski...

    Nastroilam się mentalnie do wypicia tego gówna, pojechałam do miejscowości obok, do szpitala żeby zrobić wszystkie potrzebne badania, bo u nas nie robią wszystkich i wiecie co.... Przyjechałam za późno, bo powinnam być o 7.... Nosz k.... m.. Jeszcze dzwoniłam i mówiłam, że mam krzywa to żadna nie powiedziała, o której mam byc.... 😡 Ja tam byłam chyba 7.45 🤦 laboratorium do 10. Spokojnie by mogły zrobić.

    No nic pojadę w tyg u nas do labu tam przynajmniej bardziej kumate i same wyznaczają godzinę na którą przyjść.

    Holibka moja młoda to przylepa i sama bez mamy nigdzie nie pojedzie. Moi rodzice już tyle razy chcieli zabrać ich razem to nie.
    Mam nadzieję, że samopoczucie w sierpniu będzie całkiem dobre i dam radę coś jej zorganizowac żeby się nie nudzila.

    Z tą krzywą faktycznie lipa. To długie badanie. U nas laby zwykle do 12 i trzeba być na 8 żeby pomiary były ok.

    Młoda - różne są dzieci. Nasz na tydzień chętnie zostaje w znanych miejscach. Do sąsiadów w odwiedziny też chętnie idzie sam :) Ostatnio dopominał się żeby go na półkolonie wysłać ale w tym roku nie damy rady. Za to w przyszłym koniecznie.

    Sorpresa🎁 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 152 251

    Wysłany: 17 czerwca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    @kinga98 ja dziś ostatni dzień 11 tygodnia i mam takie mdłości! Miałam już odruch wymiotny ale powstrzymałam się. A w weekend tez byłam na balu i tańczyłam, jadłam wszystko i nawet wytrzymałam do 1.30 🙃

    A kiedy Ci się zaczęły? Ja od jakichś 3 tyg. miałam sporadyczne, raczej popołudniowe i delikatne mdłości, które niczym się nie kończyły. Dzisiejszy poranek mnie zadziwiłam, ale pozytywnie, bo ten spokojny weekend aż mnie zaniepokoił.

    preg.png
  • Sorpresa🎁 Ekspertka
    Postów: 138 139

    Wysłany: 17 czerwca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po sąsiadach to lata chętnie, ale żebyś gdzieś dalej i na dłużej to nie ma opcji. Nawet jak we dwoje jezdzili do teściów jeszcze jak pracowałam to potrafiła się rozpłakać, bo ona chce do mamy. To samo było jak w domu z drugimi dziadkami zostawali to też potrafiła się rozpłakać, bo chce do mamy. Zresztą ona jest wogóle bardzo dziecinna. Syn w wieku 7 lat to już był taki mały, powazny facecik 😅 a jej bliżej do małego dziecka niż do poważnej panny 🤣

  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 468 718

    Wysłany: 17 czerwca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KINGA89 wrote:
    A kiedy Ci się zaczęły? Ja od jakichś 3 tyg. miałam sporadyczne, raczej popołudniowe i delikatne mdłości, które niczym się nie kończyły. Dzisiejszy poranek mnie zadziwiłam, ale pozytywnie, bo ten spokojny weekend aż mnie zaniepokoił.

    Ja miałam chyba od 5/6 tygodnia ? I to bardziej wieczorne. Myślałam ze już się skończyło bo z 3/4 dni nie miałam. A dziś nagle mnie zmiata z planszy…

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 468 718

    Wysłany: 17 czerwca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i było pierwsze powitanie z porcelana! Pod koniec 11 tygodnia pierwszy raz 🤢

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 152 251

    Wysłany: 17 czerwca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    No i było pierwsze powitanie z porcelana! Pod koniec 11 tygodnia pierwszy raz 🤢
    Ja się pocieszam tym, że to dobrze. Jak się zbyt korzystnie czuję, to nachodzą mnie obawy.

    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 124 182

    Wysłany: 17 czerwca, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecę teraz na xonvea i sobie chwalę, w końcu mogę jeść normalnie.

    Murilega lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9859

    Wysłany: 17 czerwca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Bobas rośnie jak na drożdżach ma już prawie 6 cm i data porodu się przesunęła prawie o tydzień 😁 Na prenatalnych zobaczymy jaka bedzie data porodu. Lekarka powiedziała, jaką przypuszcza płeć ale żeby nie brać tego do siebie, więc na razie milczę 🥹 ale się wzruszyłam jak dziś usłyszeliśmy pierwszy raz serduszko.
    Z OM 11w4d z USG 12t3d

    A to moje bobo z rączką na głowie 🥹

    IMG-0601.jpg

    Martek&M, Murilega, Md1610, KINGA89, Sorpresa🎁, kknn, Domi.Nika, Holibka, Mamausia, Rocky lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ