X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 9 lipca, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx czy ze sklepu czy używki to te ubrania i tak trzeba wyprać i wyprasować ;) więc bez różnicy tak naprawdę, ewentualnie z korzyścią dla używek tak jak pisze ultramaryna.

    Dominika też mam od tygodnia poduchę poofi i to jest genialne 😁

    Ja z ciuchów już mam dużo 🙈 kilka nówek i reszta uzywanych, ale to plusy jak dziadkowie zajmują się biznesowo takimi rzeczami ;) Mamy też już jeden leżaczek babybjorn (drugi muszę kupić), od brata męża mamy łóżeczka, mam też już jakieś butelki, zapas chusteczek nawilżanych z promocji, jakieś pojedyncze paczki pieluch, ale co tu dużo mówić - moja mama oszalała na wieść o wnukach 🙈🙈🙈

    Liyss ja gdzieś czytałam że wystarczy po 5 sztuk każdego rodzaju ubranek z rozmiaru ;) Ale wydaje mi się mało 🙈

    Generalnie z takich rzeczy to ja mam na swojej liście takie (nie podaje ilości bo u nas to niewspółmierne 😜)
    - body kopertowe na długi rękaw
    - body zwykłe na długi rękaw
    - kilka sztuk body na krótki rękaw
    - polspiochy
    - legginsy
    - pajace na suwak
    - pajace na napy
    - skarpetki
    - rożek
    - kocyk
    - tulik
    - prześcieradło do łóżeczka
    - czapeczka bawełniana
    - czapeczka merino
    - kombinezon merino
    - otulacz do fotelika
    - pieluchy muslinowe
    - ulewajki
    - śpiwór do gondoli
    - wózek
    - stokke Tripp trap
    - babybjorn
    - łóżeczko
    - lampka nocna
    - wanienka składana
    - suszarka elektryczna!
    - poducha do karmienia
    - kokon
    - mata podłogowa
    - laktator
    - wyparzacz/podgrzewacz
    - butelki avent natural response lub dr brown lub suavinex
    - smoczki suavinex lub luu
    - waciki
    - chusteczki nawilżane

    I pewnie o czymś zapomniałam bo spisuję z głowy 🙈

    Liyss🧚🏻, Zaqwsx, kknn lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 9 lipca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome fajnie, że już macie dużo rzeczy 🥹 zrobiłam sobie screen tej rozpiski 😁

    U nas raczej nic nie dostaniemy po kimś, bo za bardzo nie my po kim, jedynie mniejsze dzieci są w dalszej rodzinie. Więc musimy kupić wszystko nowe, więc myślę, że niedługo już powoli coś zacznę kupować 😂

    Belo lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 9 lipca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, ciężko tak wbić się w wątek, nie przeczytawszy wcześniej wszystkiego, o czym pisałyście 😅

    Jeśli chodzi o listę to ja w 1 ciąży kończyłam szkołę rodzenia w Zaufaj Położnej i mam całkiem spoko listy z tamtego źródła. Natomiast co do pytania, co się realnie przydało/nie przydało - to już zupełnie inna para kaloszy 😅 Ja przy kompletowaniu wyprawki szłam w minimalizm, w myśl, że „po urodzeniu dziecka wszystko się okaże, a że wszystko jest dostępne niemal od ręki, to będę dokupowywać”. I co? Potem żałowałam. Bo potrzeby się pojawiły, a szczerze mówiąc nie miałam czasu, głowy i nerwów do zakupów, nawet tych online.

    Maści? Ja stosowałam przez całą ciążę Mustele i krem z Ziaji. Nie wyszły mi właściwie żadne rozstępy. W ogóle jak wróciłam do formy po ciąży, to ważyłam 3kg mniej niż przed ciążą 🤯 Ale nie nastawiam się, że taka jest zasada i teraz też tak będzie. Podobno to zależy nie tylko od naszych genetycznych predyspozycji, ale również od konkretnej ciąży/dziecka. Zapobiegawczo trochę się smaruję (chociaż teraz przy maluchu często brakuje mi motywacji 🙈) i trzymam sama za siebie kciuki 😆

    Rzeczy z Vinted dla dziecka: cudo! Zwłaszcza to doceniłam przy większych/droższych nabytkach, jak np. kombinezon na zimę dla malucha. Dziecko szybko z tego wyrasta, ale wiadomo, że przy takich porządniejszych ciuchach chciałoby się zainwestować w coś fajniejszego niż Pepco. Kupowałam dosłownie za bezcen kombinezony z H&M, nowe, z metką 🫶

    Kto tu wspomniał o marzeniu o dziewczynce - też je mam 🤫🤭 Na razie czuję, że to bardzo możliwe, ale w 1 ciąży byłam intuicyjnie pewna płci dopiero przed 2 prenatalnymi. Jak brzuszek był większy, ruchy coraz częstsze. Wtedy jakoś przekonałam się, że będzie syn. I tak też potwierdziły prenatalne.

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 9 lipca, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj od koleżanki dostałam mnóstwo ubranek od 0 do 6 miesięcy większość uniwersalna a tw co typowo chłopięce to najwyżej się odłoży ale mam i pieluszki i kombinezonki body chyba z 40 sztuk ale jak z grubsza patrzyłam to mam na pół roku dziecko ubrane bo większość uniwersalne będę powoli prała i prasowała. Kupiłam łóżeczko wanienkę przewijak i kojec za 100€ także wyprawkę prawie mam gotową nawet pampersy dostałam.

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 150 247

    Wysłany: 9 lipca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was na własnej działalności (duży ZUS) przeszła na L4? Mam kilka pytań.

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 190

    Wysłany: 9 lipca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyprawki to ja absolutnie wszystko po synku oddałam, więc zaczynam od zera :D
    Syn urodził się w upały, więc wiadomo, że trochę inny zestaw był potrzebny.

    Dla dzieci styczniowych w ogóle bym nie szła w body z krótkim rękawem.
    No i u nas po 5 sztuk to było zdecydowanie za mało, bo trafiłam małego refluksiaka.
    Nauczona doświadczeniem body 50-62 biorę wyłącznie z h&m (są o rozmiar większe niż na metce pamiętajcie!) kopertowe i do tego półśpiochy. Body nakładane przez głowę dopiero od większych rozmiarów. Polecam też pajace na suwak u tych małych bąków. Poprzednio żałowałam, że mam ich za mało. Oczywiście wszystko i tak trzeba uprać w minimum 40 stopni (niektórzy nawet w 60) i wyprasować na gorąco, także oczywiście używki mogą być!

    Poprzednio zakładałam KP od początku i kupiłam w zapasie raptem 1 butelkę i 1 smoczek ale teraz będę mądrzejsza i srogo przygotowana (KP 21 miesięcy ale początki bywają ciężkie!). Laktatory miałam dwa i zdecydowanie polecam od razu taki na dwie piersi (ZDECYDOWANIE).

    Pierdoły jak poduszki, rożki to nie dla mnie. Dziecko i tak śpi w "gołym" łóżeczku. Oddychający kocyk polecam i można spróbować z tulikiem. Przewijać będę w łóżeczku na podkładzie. Przy synku miałam dostawkę do łóżka chicco i choć przydatna bo jednak czasem z poziomu łóżka ciężko ponieść dziecko. Tym razem odpuszczę ten wydatek (choć potem łatwo sprzedać) i stawiam na zwykłe łóżeczko.

    Babybjorn koniecznie (teraz też są fajne zamienniki ale to trzeba poczytać) ale to na późniejszym etapie.

    No i polecam poczytać o przyjaznej pielęgnacji u mama_fizjoterapeuta, bo to jest ważniejsze niż jakiekolwiek gadżety.

    potforzasta, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 9 lipca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka dużo przydatnych informacji dzięki. Mi na te chwilę zostało do kupienia wózek (musi być lekki i poreczny) komoda i właśnie pielęgnacja dla mnie i maluszka.

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 9 lipca, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zastanawiam nad dostawką. I nie wiem do ilu to jest kg, ile realnie miesięcy można z tego korzystać. Czy nie lepsze jest łóżeczko normalne? Ma któraś porównanie?

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 9 lipca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss dostawka w zależności od modelu to najczęściej do jakichś 9 kg czyli na te pierwsze kilka miesięcy. Na pewno jest wygodniejsze niż łóżeczko, nie musisz wstawać czy nawet się podnosić, po prostu wysuwasz sobie dzieciaczka i można karmić np na leżąco. Te z Chicco to też chodliwy towar, więc one potem szybko się sprzedają.

    Jakbym miała jedno dziecko to miałabym dostawkę, na dwie nie mam miejsca raczej no i ta druga traci trochę swój sens, bo stoi dalej.

    U nas maluchy będą spały na początku w jednym łóżeczku od razu w swoim „docelowym” pokoju, ale i my będziemy tam spać (przestawię z biura do ich pokoju taką leżankę z ikei, rozkłada się jak normalne łóżko). W sypialni będzie można się wyspać bez dziecka. Musimy w ogóle z mężem sobie zrobić jakieś założenia na te nocki 😅 chociaż i tak wiadomo że wyjdzie w praniu

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 9 lipca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome właśnie mam w głowie, że ta dostawka to wygoda ale na kilka miesięcy tylko a później i tak trzeba dokupić łóżeczko. Jeszcze trochę czasu jest żeby pomyśleć.

    O czyli przenosicie się do pokoju maluszków 😁 Chyba tak jak mówisz wyjdzie w praniu.


    Ja chcę początkowo zrobić kącik dla maluszka w naszej sypialni a dopiero jak będzie mieć rok, może 2 lata to wtedy zrobić pokoik dla maluszka i tam go przenieść 😁

    Próbowałam spisać wyprawkę ale głowa paruje. Chyba poczekam na szkołę rodzenia bo tam też jest ten temat poruszany.

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 9 lipca, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Holibka właśnie gdzieś czytałam, że wszystko jest tak indywidualne i też zależy od budowy kobiety. Ciekawe jest to wszystko!

    Domi, ja właśnie dodałam na Vinted jakieś spodnie ciążowe do ulubionych już z myślą na jesień/zimę ale sama nie wiem. Nie wiem jaki będę mieć brzuch. Aktualnie 15tc i nie mam brzucha prawie wcale i się zastanawiam czy nagle mi wyskoczy i wtedy nie będę miała co założyć czy lepiej wcześniej zamówić 😁

    Kupiłam też zestaw ubranek na Vinted za 24 zł a w super stanie 🥹 Kupiłam parę nowych ale to juk kilka tygodni temu a póki co na razie z ciuchami daje spokój. Trzeba się zacząć rozglądać za innymi rzeczami do wyprawki 🙈

    Na może któraś z Was zrobiona listę? Niektóre już macie dzieci i doświadczenie i może jesteście w stanie podpowiedzieć co jest zbędne a co niezbędne 🥹


    Z każdym dzieckiem na mojej liście jest co raz mniej rzeczy i powiem Wam,że lista wyprawkowa zależy i od mamy i od malucha i nawet u mnie uległa mocno zmianie. Kocham wszystkie gadżety ,więc łatwo ulegam pokusie,a potem marzę by się tego pozbyć…🤣

    Z blizniakami 12 lat temu zakupiłam wszystkie możliwe gadżety włącznie z otulaczami do spania ściągniętymi ze Stanów,które pięknie wisiały w szafie ,a dzieci ich wręcz nienawidziły. Za to znam wiele mam,których dzieci kochały być otulane i mocno ściskane.

    U mnie tych pierwszych ubranek wystarczy śladowa ilość,bo i tak wstawiam minimum 2 prania dziennie. Z blizniakami absolutnie nie sprawdziły mi się pajace ,a tylko body i spodenki,bo byłam sama i nie miałabym czasu zapinać tyłu guziczków. A tak tylko ciach rozpinałam body i spodenki lub polspiochy w dół- tutaj @Nome typ dla Ciebie. Z córka już miałam więcej czasu,bo była jedna i pamiętam,że byłam zadowolona z pajacy z Next i też jednak body plus leginsy. Nie powtórzyłam błędu i nie kupowałam już nic z kapturem z którym nie ma co zrobić oraz nic z guzikami na plecach,które się odbijają maluszkowi,czapki wiązane pod szyją już od urodzenia też nie wchodziły u Nas w grę. Mam trochę ubranek uniwersalnych po córci,więc tu raczej będzie pokusa kupienia czegoś nowego niż rzeczywista potrzeba.

    Miałam w planach zakup łóżeczka dostawki Maci Cosi Lora - jest piękne i funkcjonalne ,ale planuje wstawać do malucha,który będzie zaraz za ścianą,wiec u Nas będzie tylko łóżeczko i tu od razu zwrócę uwagę na boki,bo cała 3 moich dzieci potem szorowała zeby na nich. Blizniaki dosłownie wyszorowały Ikea do drewna,a młodsza łóżeczku z Vox nie dała rady😝

    Mega praktyczna była komoda z przewijakiem i w pierwszej i drugiej szufladzie wszystkie potrzebne rzeczy :pierwszej kosmetyki i pieluchy,w drugiej ubranka na zapas. Pamiętajcie,że nawet kilkudniowego maluszka nie wolno zostawiać samego na te 20 sekund ,gdy po coś chcecie sięgnąć. Znam ciężki przypadek i Tata,który przewijał nomen omen jest pediatrą….

    Fotelik do auta rzecz najważniejsza i ja tu oddaje się w ręce osiem gwiazdek. Nie wyobrażam sobie posiadania fotelika bez bazy,bo tego wpinania i wypinania z auta u Nas jest dużo. Więc baza do fotelika to u Nas must have.

    Z rzeczy must have to wiele zależy czy planujecie karmić piersią. Ja karmiłam i tu również planuje,więc smarowanie brodawek maścią już pod koniec ciąży! Oraz koniecznie zabranie takiej maści do szpitala- koniecznie zwróćcie uwagę czy jest to maść po której od razu można karmić ,bo są takie,które trzeba dobrze powycierać . Z uwagi na to,że jestem po cc to na pobudzenie latachi do picia Femaltiker ten preparat to złoto oraz pobudzanie laktacji laktatorem plus częste przystawianie malucha. Ja tym razem stawiam na firmę Nano,wcześniej miałam zawsze Medela Swing.

    Lampka nocna o delikatnym świetle to u mnie też Must Have ,mam jedną po córci,ale zabiera ją ze sobą,gdy w nocy idzie siusiu czy do Nas ,więc dla bobasa wzięłam z Nano zamawiając laktator i sterylizator ,o czym Wam pisałam,ale promocja wzięła górę 😋

    Leżaczek Babybiorn to był obłęd i moja córka używała go od narodzin do 1,5-2 lat używając jako krzesełko,więc tu na pewno do tego wrócę.

    Kolejnym mast have było nosidło ergonomiczne oczywiście dobrane do mnie i malucha. Kto umie i lubi wiązać chusty to pewnie wybierze to,ale ja nie mam do tego talentu. Miałam przy bliźniakach i przy lutowej córce przy której w lato sprawdziło mi się idealnie! Dla takich dzieci ,które w lato juz są takie fajne i trzymają główkę to jest rewelacja. Idąc na zakupy ,nad jezioro,nad morze miałam zawsze dwie ręce wolne.

    Leżaczek z siateczki do wanienki. Małe wygodne również znajdzie się u mnie na liście must have. Wszelkiego rodzaju super wanienki czy te z plastykowym leżaczkiem czy wyprofilowane okazały się sztywnym nieprzyjemnym dramatem. Sprawdzila się wanienka z Ikei i ten leżaczek.

    Z racji karmienia piersią butelki pojawiają się dopiero przy rozszerzaniu diety. Dzieci na piersi nie muszą być dopajane woda. Co innego dzieci na mm.

    Smoczków nie używaliśmy,bo nie było potrzeby.

    Karuzela nad łóżeczkiem w żywych kolorach tylko- te beze i pastele pięknie wyglądają,ale maluchy widzą tylko mocne kontrastowe kolory. Wiem,że często nie pasuje to do wystroju,ale wszystkie moje dzieci uwielbiały.

    Wygodna torba na wyjścia z domu z maluszkiem.Ja miałam z la Millou Ferria i byłam zachwycona do tego stopnia,że dokupiłam druga. Myślałam teraz o plecaku ,ale nie wyobrażam sobie zakładania plecaka na kurtkę zimową,więc dalej zostanę przy torbie. Plecak jak już to tylko na lato.

    Na pewno powtórzę też śpiworek do fotelika,bo kombinezonu zimowego praktycznie nie używałam. Grubsze ubranie i śpiworek,który wchodząc do cieplejszego miejsca można rozpiąć. Poza tym tu też wchodzi kwestia bezpieczeństwa. Pasy na kombinezon zimowy nie będą dobrze zaciśnięte.

    Dużo pieluch tetrowych / bambusowych ,bo moje dzieci ulewały,więc wszędzie podkładałam pod buźkę.

    Dla mam chłopców podkłady z rossmana do przewijania. U chłopaka jak pielucha zostaje zdjęta siku idzie natychmiastowo. Dziewczynkom się zdarza,ale u syna to było notorycznie.

    Na odparzenia u Nas tylko Tormentiol.

    Kosmetyki u Nas tylko żel do kąpieli,mokre chusteczki, coś na odparzenia, ja jestem zwolennikiem im mniej tym lepiej.

    Nosek frida spirator- mamy dzieci zimowe,więc ten katarek ma prawo się pojawić. No i woda do noska by oczyszczać .

    Wózek tu wedle uznania. Wiem,że jest sporo dzieci niewózkowych.

    I to chyba na tyle z tego co mi przychodzi do głowy na szybko 🥰

    Nomeolvides, KINGA89, Liyss🧚🏻, Ewa96, Rocky, Aśka lubią tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 190

    Wysłany: 9 lipca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie moja dostawka była taka, że i tak musiałam sięgać po dziecko z pozycji siedzącej, nie dało się bezpiecznie przesunąć dziecka i karmić na leżąco. Łóżko musiałoby być z taką przerwą między materacem i podłogą i odpowiedniej wysokości, bez dużej ramy łóżka obok materaca. Może od tego czasu coś się zmieniło ale warto to sprawdzić bo można się przejechać

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 9 lipca, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KINGA89 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was na własnej działalności (duży ZUS) przeszła na L4? Mam kilka pytań.

    Ja jestem na L4 na własnej działalności.

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 9 lipca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzicie, jak to jest 😉 Trzeba na własnej skórze przetestować, bo każde dziecko inne. U mnie tylko śpiochy leciały, bo najwygodniej, spał w śpiworkach i pustym łóżeczku, a ubranek gdybym miała po 5 sztuk, to już wieczorem bym do sklepu leciała, bo taki ulewacz się trafił 😅

    Mamausia, z tym Tormentiolem bym uważała, bo testowałam mnóstwo maści (synek miał alergię na bmk) i już w szpitalu mi mówili, że ma w sobie substancję, która obecnie jest niewskazana dla maluszków. Podobnie jest z Octeniseptem, też już nie jest polecany 🤷‍♀️🫣

    Tym razem też zamierzam przetestować dostawkę, właśnie ta z Chicco, bo ona może służyć też za kołyskę i jeździsz z dzieckiem po całym domu, bardzo mi tego brakowało 🫣

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1377

    Wysłany: 9 lipca, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Domi, ja właśnie dodałam na Vinted jakieś spodnie ciążowe do ulubionych już z myślą na jesień/zimę ale sama nie wiem. Nie wiem jaki będę mieć brzuch. Aktualnie 15tc i nie mam brzucha prawie wcale i się zastanawiam czy nagle mi wyskoczy i wtedy nie będę miała co założyć czy lepiej wcześniej zamówić 😁
    chociaż jedne bym kupiła na Twoim miejscu. Mi w poprzedniej ciąży wyskoczył nagle koło 17t 😂 dosłownie robiłam zdjęcie poglądowe w niedziele i prawie nic nie było. A w środę się zdziwiłam, że aż do dziś pamiętam 😂

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1377

    Wysłany: 9 lipca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Też bym chętnie zaczeła rozglądać się za ubrankami z drugiej ręki, jednak trochę się boję. Czy nie ma jakiegoś ryzyka większych alergii lub problemów u niemowlaka z rzeczami z drugiej ręki? Czy jakbym kupowała coś w ciucholandach to jak to odkażać żeby nie stanowiło żadnego zagrożenia? Ogólnie nie jestem taka strachliwa o siebie czy innych ale jako pierwsze dziecko w bliskiej rodzinie i to że nie mam kogo się poradzić czuje jakiś dziwny stres że narażę na coś dziecko o czym nie mam pojęcia... 😆
    Takie rzeczy się w sklepach i magazynach dzieją z rzeczami nowymi, że to nie ma różnicy moim zdaniem 🙈 ja prałam te pierwsze w 60* i prasowalam i było ok.
    A też zamawiałam już tone używanych dziecięcych ubrań od noworodka po r.98 i raz mi się zdarzyło, że jakieś dziwne były, zlezale albo w jakimś dziwnym domu... A tak to przeważnie pachnące prosto z pralki przychodzą, szczególnie te najmniejsze 😛
    Nomeolvides wrote:
    Liyss ja gdzieś czytałam że wystarczy po 5 sztuk każdego rodzaju ubranek z rozmiaru ;) Ale wydaje mi się mało 🙈
    W moim przypadku nie wiem co bym zrobiła bo mój syn w pierwszą dobę już miał 5 różnych outfitow na sobie (a pielęgniarka go przebierała bo ja nie mogłam wstawać) 😂 wzięła go na przewijak, jak nie miał pieluchy zrobił siku na ubrania przygotowane obok. A jak go juz ubrała, to zrobil kupę(że ubrania były brudne) i potem znowu posikał coś podczas przebierania, nie widziałam dokładnie ale dobrze że miałam dwa rozmiary w walizce 😂
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Ja przy kompletowaniu wyprawki szłam w minimalizm, w myśl, że „po urodzeniu dziecka wszystko się okaże, a że wszystko jest dostępne niemal od ręki, to będę dokupowywać”. I co? Potem żałowałam. Bo potrzeby się pojawiły, a szczerze mówiąc nie miałam czasu, głowy i nerwów do zakupów, nawet tych online.
    O to to, ja akurat z tych co wolą mieć więcej niż mniej. I jaka byłam szczęśliwa że się obkupilam do rozmiaru 74 jeszcze przed narodzinami 🙈🙈 ja nie miałam czasu na nic. Wysikać się nawet, a gdzie tu o jakichkolwiek zakupach mówić 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 14:39

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 150 247

    Wysłany: 9 lipca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Ja jestem na L4 na własnej działalności.
    Poprosiłam Cię o dołączenie do grona przyjaciółek, żeby móc napisać do Ciebie prywatną wiadomość.

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 900

    Wysłany: 9 lipca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby tylko te 2-5 tygodnie różnicy, ale dla mnie zastanawianie się nad ubrankami i wyprawka to póki co jakąś abstrakcja 😅 Może to się zmieni po prenatalnych, póki co do wciąż czuję jakby ta ciąża to był tylko sen i pojawienie się dziecka wydaje się nierealne. 😂

    Belo, Yowelin, Karolka89 lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Belo Koleżanka
    Postów: 50 63

    Wysłany: 9 lipca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Niby tylko te 2-5 tygodnie różnicy, ale dla mnie zastanawianie się nad ubrankami i wyprawka to póki co jakąś abstrakcja 😅 Może to się zmieni po prenatalnych, póki co do wciąż czuję jakby ta ciąża to był tylko sen i pojawienie się dziecka wydaje się nierealne. 😂

    Łącze się 😃 mam to samo, czekam na te prenatalne, żeby uwierzyć w ta ciążę, żeby stała się jakaś taka namacalna... Póki co wydaje mi się to nierealne.

    Ona 👧 31
    On 👦 36
    2011 💞💍

    6.05.24 owulacja
    19.05.24 dwie kreski ⏸
    20.05.24 beta 348
    3.06.24 jest ♥️

    preg.png

    26.01.2025
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 9 lipca, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia ile tipów przydatnych! 😍 A opowiedziałbyś jeszcze jak było u Ciebie z karmieniem bliźniąt? KP, MM, KPI? Jesli KP to czy udawało Ci się oba maluchy na raz przystawić?

    Tak mi się właśnie wydawało że 5 to bardzo mało 😅 a to było na FB którejś ze szkół rodzenia. My pewnie skorzystamy z zaufaj położnej bo akurat są w Trójmieście stacjonarnie :)

    Te prenatalne i rosnący brzuszek urzeczywistniają mocno, chociaż dla mnie to dalej trochę abstrakcja że te bejbiki tam są 🙈

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ