X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9857

    Wysłany: 24 sierpnia, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Tigra podpisuję się pod tym co mówią dziewczyny!

    Liyss ja mam jakieś pojedyncze sztuki bardziej z zamysłem na ewentualne chłodniejsze nocki (body na krotki + pajac + śpiworek 1 tog)

    Może też zamówię dosłownie z kilka sztuk.
    Ja mam śpiworek 2,5 tog to może starczy sam pajacyk 😁

    Holibka lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 465 714

    Wysłany: 24 sierpnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mamausia . Umówiłam się na oglądanie dwóch wózków jutro i we wtorek kolejnego. Zobaczę i sobie porównamy :)

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 465 714

    Wysłany: 24 sierpnia, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezus czy wy tez tak macie ze jesteście
    strasznie głodne ? Nie wiem czy kiedyś byłam taka głodna 😅

    Tigra lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 24 sierpnia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Jezus czy wy tez tak macie ze jesteście
    strasznie głodne ? Nie wiem czy kiedyś byłam taka głodna 😅
    O tak jak dawniej ciężko było mi coś wcisnąć w siebie tak teraz non stop jestem głodna masakra

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 191

    Wysłany: 24 sierpnia, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w hebe promka na pampers premium CARE 1+1-60% 🤣 Ja tylko powiem, że podczas pierwszych dni idzie po ok 10 szt dziennie 🫣

    Mamausia, Tigra lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1692 1700

    Wysłany: 24 sierpnia, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka wrote:
    Dziewczyny w hebe promka na pampers premium CARE 1+1-60% 🤣 Ja tylko powiem, że podczas pierwszych dni idzie po ok 10 szt dziennie 🫣

    Ja bym powiedziała że przez kilka pierwszych miesięcy… ;) pieluch w rozmiarze 2 szło nam najwięcej z tego co pamiętam. I chyba przy kp jest większe zużycie pieluch bo karmienia na żądanie, a więc siku i kupa w randomowych momentach.

    Chwaliłam się relaksem i tartą z jeżynami… efekt był taki, że fruzelina z tarty zaczęła kapać na dno piekarnika i się przypaliła. A wystarczyło podstawić blaszkę pod formę do tarty ;) no ale dzięki temu piekarnik zyskał nowy blask 🤣

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 429 438

    Wysłany: 25 sierpnia, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Jezus czy wy tez tak macie ze jesteście
    strasznie głodne ? Nie wiem czy kiedyś byłam taka głodna 😅
    Ja pojechałam na kilka dni w gości do rodziny, więc ciężko mi cokolwiek o glodzie powiedzieć. Nie pamiętam co to za uczucie 😄 Za to wagi to nie będę chciała widzieć pewnie z miesiąc. Czekam aż mi brzuch będzie zasłaniać.
    Maly mocno reaguje na ludzi. Za dnia jest spokojny i nie czuję tluczenia które już mogłam czuć za to nocą jak jesteśmy sami to nadrabia waląc tak intensywnie że mnie wybudził dzisiaj ( prawdopodobnie bo wstałam i go czułam).

    Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 597 685

    Wysłany: 25 sierpnia, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,co za upał.
    Zaqwsx ja zaczynam czuć,u mnie jeszcze bardzo delikatnie,pewnie przez łożysko.Muszę sie wczuć dobrze,więc jeszcze mnie nie wzbudza.Jak patrzę na filmiki i zdjecia kobiet z 22 tygodnia to zastanawiam się,gdzie ja mam ten brzuszek i gdzie to dziecko prawie pół kilowe się mieści.

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9857

    Wysłany: 25 sierpnia, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Jezus czy wy tez tak macie ze jesteście
    strasznie głodne ? Nie wiem czy kiedyś byłam taka głodna 😅

    Nigdy nie byłam tak głodna jak teraz w ciąży 😂

    Zaqwsx, Domi.Nika lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 25 sierpnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, kiedyś poruszałyście temat leku na układ moczowy bezpieczny w ciąży czy możecie przypomnieć nazwy ? Fajnie byłoby gdyby był bez recepty.
    Potrzebuje czegoś na cito, niby nic się jakoś bardzo nie dzieje, ale boli mnie podbrzusze przy oddawaniu moczu a lekarz dopiero w środę.
    Chyba, że furagina w 2 trymestrze już może być ?

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1692 1700

    Wysłany: 25 sierpnia, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecały Prenacaps Uno. Na pewno można też urosept, działa moczopędnie i np. ja biorę profilaktycznie 1x1. Można też zakwaszać: sok z żurawiny (tylko taki prawdziwy, bez cukru), żurawina suszona, większa dawka wit C.

    Dziewczyny pamiętam, że były tu fanki Sailor Moon. Co prawda to news z 22 sierpnia, ale może ktoś jeszcze nie wie, także uprzejmie donoszę że Sailor moon cosmos jest dostępny na Netflixie. Mi się bardzo podoba ta wersja. Zupełnie inna historia, bardzo mangowa, piękna.

    Ilona.., Podkoszulka, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 465 714

    Wysłany: 25 sierpnia, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czyli rozumiecie głód 😂 masakra co za sytuacja z tym jedzeniem. Staram sie jeść racjonalnie ale kurde serio ten głód sie robi silny.
    Oglądałam cybexa i bugaboo dziś, jeszcze we wtorek oglądamy jednego bugaboo i dziś bardziej spodobał nam się cybex. Wydaje się poręczniejszy. Ale zobaczę jeszcze ten wtorkowy bugaboo i zdecydujemy. Łóżeczko tez wybrane. Tylko trzeba uprzątnąć pokój :p

    kattalinna, Mamausia lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 191

    Wysłany: 25 sierpnia, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam duży apetyt :)

    Kupiłam sobie torbę do wózka/na pieluchy na vinted za 70 zł (w necie chodzi po 300). Wyprałam i całkiem spoko wygląda. Wybrałam Beaba Paris.

    Holibka lubi tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 25 sierpnia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, ja ciągły głód mam na razie za sobą 😉 teraz mam uczucie ciągłego napompowania. Mam wrażenie, że moje jelita już się nie mieszczą, szczególnie gdy dochodzą zaparcia czy wzdęcia... Od kilku dni nawet kawa ledwo mi wchodzi, co jest absolutnie dziwne. Zastanawiam się czy to nie kwestia mleka, chyba spróbuję jakiegoś lżejszego. Bo jak bez kawy żyć? 😉

    Dziś znowu upał i znowu czuję się jak wydmuszka 😔 ciśnienie nie jest złe bo 90/66/81, nie wiem jak cukier ale zaczynam podejrzewać że to on jest winny.

    Zaqwsx, młody spokojny za dnia bo Ty jesteś w ruchu - bujasz to sobie śpi 🙂 wieczorem zwalniasz to zmiana warty następuje 😉

    Mamausia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 702 1463

    Wysłany: 25 sierpnia, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Wam powiem ,że głodu nie czuję 🙈
    Pilnuję się ,ale mam tak skurczony żołądek,że jem małe porcje za to pilnuję by często. Po prostu nie jestem w stanie w siebie wcisnąć tyle co kiedyś.
    Za to owoce mogły dla mnie nie istnieć i nie było ich w mojej diecie za to teraz jabłko,kiwi,mandarynka. Tyle ile kupię tyle zjem!

    kattinna z tym kołysaniem bobasa w brzuchu muszę się zgodzić. Ja swoje dzieci zawsze słabo czułam i małego też mało co czuję,ale kiedy czuć to dziecko jak się je kołysze od wczesnego rana do północy. Dowodem na to jest fakt,że moje dzieci już od narodzin śpią jak zaklęte i same wybudzały się w pierwszym okresie może dwa razy w nocy licząc także że spały do 10/11. Córcie ostatnio dobudziłam,ale położna mnie uspokoiła ,że jak ładnie przybiera to nie muszę wybudzać zwłaszcza kp,bo mleczko jak i jego skład się bardzo zmienia.

    U nas nad morzem zimno i nieprzyjemnie. Niestety ja się nie wygrzałam tego lata. Może uda się naładować słoneczkiem we wrześniu we Włoszech ,bo jedziemy na wyczekany urlop😊

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 25 sierpnia, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    To ja Wam powiem ,że głodu nie czuję 🙈
    Pilnuję się ,ale mam tak skurczony żołądek,że jem małe porcje za to pilnuję by często. Po prostu nie jestem w stanie w siebie wcisnąć tyle co kiedyś.
    Za to owoce mogły dla mnie nie istnieć i nie było ich w mojej diecie za to teraz jabłko,kiwi,mandarynka. Tyle ile kupię tyle zjem!

    kattinna z tym kołysaniem bobasa w brzuchu muszę się zgodzić. Ja swoje dzieci zawsze słabo czułam i małego też mało co czuję,ale kiedy czuć to dziecko jak się je kołysze od wczesnego rana do północy. Dowodem na to jest fakt,że moje dzieci już od narodzin śpią jak zaklęte i same wybudzały się w pierwszym okresie może dwa razy w nocy licząc także że spały do 10/11. Córcie ostatnio dobudziłam,ale położna mnie uspokoiła ,że jak ładnie przybiera to nie muszę wybudzać zwłaszcza kp,bo mleczko jak i jego skład się bardzo zmienia.

    U nas nad morzem zimno i nieprzyjemnie. Niestety ja się nie wygrzałam tego lata. Może uda się naładować słoneczkiem we wrześniu we Włoszech ,bo jedziemy na wyczekany urlop😊
    A mi się marzy nasze Polskie morze ale to już chyba za rok we trójkę sobie pojedziemy. U nas dzisiaj całe 13 stopni i pada cały dzień a ja czuję się lepiej niż jak jest ciepło i to właśnie mi się w ciąży zmieniło przed uwielbiałam lato i ciepełko teraz tylko czekam aż jesień przyjdzie i chłodek. W taki dzień jak dzisiaj ja mam więcej energii i szafę posprzątałam obiad ugotowany i wzięłam się dalej za kocyk co przy upałach leżał bo nie miałam weny.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1692 1700

    Wysłany: 25 sierpnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @potforzasta u mnie to samo. W upał mam totalną niemoc, a w chłodniejsze dni zdecydowanie więcej energii i chęci do działania. Ale te obecne upały już nie są tak męczące niż lipcowe. Chłodniejsze noce robią swoje i dają wytchnienie.

    Mój maluszek też jest zdecydowanie aktywniejszy jak się położę, albo w nocy mnie czasem wybudza, ale zachowuje się zupełnie jak pierwszy i nie jest jakimś mocnym kopaczem ;)

    Odnośnie głodu to na obecnym etapie nie mam jakiegoś silnego głodu ani szczególnych zachcianek. Raczej czuję pełność i wolę zjeść częściej, a mniej bo mi się potem odbija albo czuję, że mam „po korek”. Dalej mam smaka na kolagenowe rzeczy. Kupiłam sobie wczoraj kurczaka w galarecie (taka pseudo wędlina) i zjadłam kilka plasterków bez dodatków. Galaretka na słodko też wchodzi elegancko :) Jem też sporo pomidorów z racji pełni sezonu, mizerii, śliwek, jeżyn i winogronu z ogrodu. Dobry czas. Szkoda, że zaraz jesień i skończy się świeżyzna w takim natężeniu.

    Mamy nr 2 i więcej jak Wasze przygotowania do roku szkolnego? Ja już czuję oddech pierwszej klasy na plecach ;) jutro ostatnie zakupy obuwnicze, fryzjer starszaka i przymiarka ubrania na rozpoczęcie szkoły. We wtorek ostatni wakacyjny wyjazd do teściów i szwagrów. Teściowa się zaoferowała, że po niego we wtorek przyjedzie, także super bo odpada mi wyprawa kilkadziesiąt km, a my go odbierzemy w niedzielę.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 429 438

    Wysłany: 25 sierpnia, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    To ja Wam powiem ,że głodu nie czuję 🙈
    Pilnuję się ,ale mam tak skurczony żołądek,że jem małe porcje za to pilnuję by często. Po prostu nie jestem w stanie w siebie wcisnąć tyle co kiedyś.
    Za to owoce mogły dla mnie nie istnieć i nie było ich w mojej diecie za to teraz jabłko,kiwi,mandarynka. Tyle ile kupię tyle zjem!

    kattinna z tym kołysaniem bobasa w brzuchu muszę się zgodzić. Ja swoje dzieci zawsze słabo czułam i małego też mało co czuję,ale kiedy czuć to dziecko jak się je kołysze od wczesnego rana do północy. Dowodem na to jest fakt,że moje dzieci już od narodzin śpią jak zaklęte i same wybudzały się w pierwszym okresie może dwa razy w nocy licząc także że spały do 10/11. Córcie ostatnio dobudziłam,ale położna mnie uspokoiła ,że jak ładnie przybiera to nie muszę wybudzać zwłaszcza kp,bo mleczko jak i jego skład się bardzo zmienia.

    U nas nad morzem zimno i nieprzyjemnie. Niestety ja się nie wygrzałam tego lata. Może uda się naładować słoneczkiem we wrześniu we Włoszech ,bo jedziemy na wyczekany urlop😊
    Ja szczególnie w ciazy zdecydowanie bardziej wolę chłodek. Cieszę się że mieszkam w górach i mam niższe temperatury. Od 3 dni jestem na Mazowszu i już 3 noc z rzędu bardzo słabo śpię przez te upały. Nie wiem czy przyzwyczaiłabym się do temperatur 30+ przez dłuższy czas

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9857

    Wysłany: 25 sierpnia, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Wam tej chłodniejszej pogody. U mnie dziś 32 stopnie, za gorąco 🙈

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 25 sierpnia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszystkie wolimy chłodek teraz. Właśnie szkoda bardzo tych wszystkich warzywek owocków które zaraz zostaną tylko napędzane nawozami No ale trudno.

    Mój mały dzisiaj jakiś aktywniejszy chyba też mu lepiej w chłodne dni jeszcze te ruchy są delikatne ale już wiem że to Leos daje znak że rośnie

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
‹‹ 227 228 229 230 231 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ