X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 25 sierpnia, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na Pomorzu Zachodnim ma być tydzień upałòw, ale racja - te sierpniowe bolą jakby mniej. :)
    Z apetytem to nie widzę większych zmian. Mam wrażenie, że póki co niewiele się zmieniło. W tym drugim trymestrze chociaż jem, bo pierwszy to był dramat. Ale nie jem na pewno więcej, niż przed ciążą. Zachcianek brak jako takich. Jak jestem głodna to staram się jeść i nie przeciągać, ale no jakoś zmian tu nie widzę. Miewam natomiast zgagi i to zdecydowanie AUĆ. Nigdy nie miewałam i zupełna dla mnie nowość. Na urlopie w Hiszpanii ratowałam się migdałami, ostatnio poruszyłam ten temat z moją ginekolożką, ale nie dała konkretnych wskazówek :D. Muszę przeżyć jak się pojawiają.

    Jutro mam wizytę u mojej lekarki, tydzień temu były połówkowe i… Chyba pierwszy raz jadę na wizytę bez stresu. Te wieczorne ruchy dodają pewności siebie i magii! Mino wszystko trzymajcie kciuki. Mam zamiar jutro poprosić o dokładne zdjęcie męskości mojego dzieciątka, bo mąż nadal nie wierzy, że to chłop. :D

    Zaqwsx, kattalinna lubią tę wiadomość

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 464 714

    Wysłany: 25 sierpnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo doceniam Polskie morze od zeszłego roku, że jest tam chłodniej niż w centrum Polski.
    Czekam na koniec sierpnia. Zrobiłam nawet dziś zupę krem z dyni żeby zakończyć już te lato 😂
    Jutro mam wizytę u urofizjo. W sumie nic się nie dzieje, ale miałam przyjść Ok 20 tyg na badanie czy nie robi mi się rozejście.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 464 714

    Wysłany: 25 sierpnia, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio lekarka sama wydrukowała siurka na pamiątkę 😂 zero wątpliwości.

    73ff046243558.jpghttps://zapodaj.net/plik-NEQi8IXshY

    Zaqwsx, kattalinna, Rocky, Tigra, potforzasta, Liyss🧚🏻, Podkoszulka, Ottioli lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 597 685

    Wysłany: 25 sierpnia, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zdjecie.My tez mamy jąderka,resztę będzie później widać.
    U mnie tez ukrop,śpię przy wiatraku.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9856

    Wysłany: 26 sierpnia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, udanego tygodnia u kciuki za wizyty ✊🏻

    Dziś zaczynam 22 tydzień ciąży 😁🥰 ostatni tydzień i wskakuje w 6 miesiąc ciąży 🥰


    Martineska9596 Tak te ruchy dodają pewności, że wszystko jest ok 🥹 magiczne chwile czuć te kopniaki maleństwa.

    Holibka, Martineska9596, Ottioli, kattalinna lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1691 1698

    Wysłany: 26 sierpnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, czy ja mówiłam, że sierpniowe noce dają ulgę? Ostatnia mnie przejechała. Nie mogłam spać od północy do 2, było mi duszno i gorąco, rozważałam spanie na dworze. Obudziłam się spuchnięta. A do tego puchnie okolica lewego oka. Zaczęło się 2 dni temu od swędzenia w kąciku, a teraz całe swędzi i jest lekko spuchnięte, jakby alergicznie. Na 11:45 mam rodzinnego, nie będę sama eksperymentować z lekami.

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 26 sierpnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Hej, udanego tygodnia u kciuki za wizyty ✊🏻

    Dziś zaczynam 22 tydzień ciąży 😁🥰 ostatni tydzień i wskakuje w 6 miesiąc ciąży 🥰


    Martineska9596 Tak te ruchy dodają pewności, że wszystko jest ok 🥹 magiczne chwile czuć te kopniaki maleństwa.

    U mnie dzisiaj 22+0, więc idziemy równiutko! 🩷

    Podkoszulka, Liyss🧚🏻, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 429 438

    Wysłany: 26 sierpnia, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Hejo, czy ja mówiłam, że sierpniowe noce dają ulgę? Ostatnia mnie przejechała. Nie mogłam spać od północy do 2, było mi duszno i gorąco, rozważałam spanie na dworze. Obudziłam się spuchnięta. A do tego puchnie okolica lewego oka. Zaczęło się 2 dni temu od swędzenia w kąciku, a teraz całe swędzi i jest lekko spuchnięte, jakby alergicznie. Na 11:45 mam rodzinnego, nie będę sama eksperymentować z lekami.
    To ja wczoraj taką miałam. O 5 z kawałkiem stwierdziłam że już nie dam rady patrzeć nawet na lozko. Jestem w gościach to położyłam się bez poduszki między nogami i mnie wszystkie mięśnie w nocy bolały, macica się stawiała, dziecko biło a tego dnia mieliśmy chrzciny w rodzinie męża gdzie sie wszystkim pochwaliliśmy więc o ile na ciaze nie narzekam tak tego dnia z trudem mówiłam że się czuje w ciazy bardzo dobrze 😀 Dzisiaj już całe szczęście tylko 3 pobudki w nocy ale już czekam na swoje lozko. Nigdzie się tak nie wyspie dobrze i powoli po tych kilku dniach wyglądam jak zombie. Cieszę się że tylko czas mi szybko do połówkowych zejdzie. Strasznie późno mi wyznaczył moje i już się niecierpliwie.
    Czy udało wam się coś dowiedzieć na nich odnośnie przewidywanego wzrostu dziecka?

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1691 1698

    Wysłany: 26 sierpnia, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Czy udało wam się coś dowiedzieć na nich odnośnie przewidywanego wzrostu dziecka?

    U mnie lekarz powiedział, że się szykuje duże dziecko na podstawie wymiarów - wszystkie wymiary blisko prawej strony widełek. Pytał o pierwsze dziecko ile ważyło i jak mu powiedziałam, że 4380 to powiedział, że to będzie podobnej wielkości.

    U mnie jeszcze w nocy zaczęły latać z dużym natężeniem F-16. Ruski się znowu tłucze i zwiększyli patrole przy granicy :(

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kinia982 Ekspertka
    Postów: 171 259

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Hej, udanego tygodnia u kciuki za wizyty ✊🏻

    Dziś zaczynam 22 tydzień ciąży 😁🥰 ostatni tydzień i wskakuje w 6 miesiąc ciąży 🥰


    Martineska9596 Tak te ruchy dodają pewności, że wszystko jest ok 🥹 magiczne chwile czuć te kopniaki maleństwa.

    U mnie w aplikacji już dzisiaj pokazuje, że jestem w 6 miesiącu ciąży ale w 5 miesiącu kalendarzowo. Przecież Ty kochana właśnie skończyłaś 22 i leci Ci już 23 😀

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Endometrioza, PCOS

    23.04.24 cień cienia ⏸️ 10 dpo
    24.04.24 beta 20.40 mlU/ml 🥺❤️
    26.04.24 beta 84.90 mlU/ml 🥳
    09.05.24 beta 13354 mlU/ml 🫶🏻
    11.05.24 beta 22705 mlU/ml 🤞🏻

    21.05.24 1.23 cm małego człowieka z bijącym ❤️ (7+1)
    21.06.24 5.5 cm człowieka ❤️ (11+4)
    15.07.24 mamy zdrowego chłopca 🩵🥺

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9856

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinia982 wrote:
    U mnie w aplikacji już dzisiaj pokazuje, że jestem w 6 miesiącu ciąży ale w 5 miesiącu kalendarzowo. Przecież Ty kochana właśnie skończyłaś 22 i leci Ci już 23 😀

    Ja liczę, że jak mam 22+0 to jestem w 22 i tak mi zawsze liczą u gin, na prenatalnych i wszędzie 😁

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9856

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    To ja wczoraj taką miałam. O 5 z kawałkiem stwierdziłam że już nie dam rady patrzeć nawet na lozko. Jestem w gościach to położyłam się bez poduszki między nogami i mnie wszystkie mięśnie w nocy bolały, macica się stawiała, dziecko biło a tego dnia mieliśmy chrzciny w rodzinie męża gdzie sie wszystkim pochwaliliśmy więc o ile na ciaze nie narzekam tak tego dnia z trudem mówiłam że się czuje w ciazy bardzo dobrze 😀 Dzisiaj już całe szczęście tylko 3 pobudki w nocy ale już czekam na swoje lozko. Nigdzie się tak nie wyspie dobrze i powoli po tych kilku dniach wyglądam jak zombie. Cieszę się że tylko czas mi szybko do połówkowych zejdzie. Strasznie późno mi wyznaczył moje i już się niecierpliwie.
    Czy udało wam się coś dowiedzieć na nich odnośnie przewidywanego wzrostu dziecka?

    Mi tylko dwóch lekarzy mówiło, że pewnie będzie duża jak rodzice są wysocy + po wymiarach. Zobaczymy bo bardzo chciałam rodzić SN 🥹 gdzie w przypadku trombofilii to byłoby najlepsze rozwiązanie ale wiadomo jak będzie trzeba CC to nie ma wyjścia 😂

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 26 sierpnia, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pokazał siusiaka, więc moja lekarka się śnieje, że nie może potwierdzić tej teorii. 😂 Kolejna szansa 16 września.

    Odebrałam też wyniki prenatalnych połówkowych, mieścimy się wszędzie w normach. 🩷

    kattalinna, Podkoszulka, Holibka, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 26 sierpnia, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Hej, udanego tygodnia u kciuki za wizyty ✊🏻

    Dziś zaczynam 22 tydzień ciąży 😁🥰 ostatni tydzień i wskakuje w 6 miesiąc ciąży 🥰


    Martineska9596 Tak te ruchy dodają pewności, że wszystko jest ok 🥹 magiczne chwile czuć te kopniaki maleństwa.
    Kochana, Twój suwaczek mówi, że zaczynasz 23 tc 🙂

    Edit: doczytałam Liyss jak liczysz tygodnie 😉

    Co do przewidywanych parametrów dziedzica to się okaże w środę, ale liczę na średniaka, który dopiero po porodzie zacznie rosnąć 😉 jutro mam USG piersi, mam nadzieję, że nie spotkam się z podejściem z dawnych lat, że w ciąży to się nie da...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia, 11:43

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 464 714

    Wysłany: 26 sierpnia, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna co do usg piersi to teraz jest obowiązek ze każda kobieta w ciąży musi mieć usg piersi :) ja jak poszłam się zapisać i pani do mnie „nie ma miejsc na ten rok” to powiedziałam jej ze jestem w ciąży i znalazła 😂 maja jakieś rozporządzenie.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 464 714

    Wysłany: 26 sierpnia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martineska9596 wrote:
    Nie pokazał siusiaka, więc moja lekarka się śnieje, że nie może potwierdzić tej teorii. 😂 Kolejna szansa 16 września.

    Odebrałam też wyniki prenatalnych połówkowych, mieścimy się wszędzie w normach. 🩷

    Ojej czyli ciagle nie znasz płci ? :o

    Edit: a nie znasz tylko chciałaś fotkę dla męża sorki zapomialam 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia, 12:07

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 26 sierpnia, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Kattalinna co do usg piersi to teraz jest obowiązek ze każda kobieta w ciąży musi mieć usg piersi :) ja jak poszłam się zapisać i pani do mnie „nie ma miejsc na ten rok” to powiedziałam jej ze jestem w ciąży i znalazła 😂 maja jakieś rozporządzenie.
    Domi, ja to wiem, Ty to wiesz, część lekarzy też, ale zawsze znajdą się tacy, którzy nie są na bieżąco...

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 429 438

    Wysłany: 26 sierpnia, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Domi, ja to wiem, Ty to wiesz, część lekarzy też, ale zawsze znajdą się tacy, którzy nie są na bieżąco...
    Wydaje mi się że obecnie trzeba trafić na wyjątkowego zaściankowca żeby nie wiedział że w ciazy USG się wykonuje. Szczerze mówiąc jakbym trafiła na takiego to bym się czula jak w muzeum. Potraktować jako ciekawostkę i poszukać nowego lekarza 😀

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 26 sierpnia, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro się przekonam 😉

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 26 sierpnia, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Kattalinna co do usg piersi to teraz jest obowiązek ze każda kobieta w ciąży musi mieć usg piersi :) ja jak poszłam się zapisać i pani do mnie „nie ma miejsc na ten rok” to powiedziałam jej ze jestem w ciąży i znalazła 😂 maja jakieś rozporządzenie.
    Nie wiem, czy chodzi stricte o USG piersi, ale kobieta w ciąży musi mieć zapewnioną w przeciągu tygodnia (lub dwóch?) wizytę u każdego specjalisty na NFZ 😊 Tak, jest to regulowane przepisami 😊

    Martineska, gratuluję 👍🥳

    Holibka lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ