X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trojaczki
Odpowiedz

Trojaczki

Oceń ten wątek:
  • czerwona Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 3 juz koniec ;) badania prenatalne chyba są juz całkiem pewne, mam taka nadzieje heh kamkakam robilam bety i od poczatku były bardzo duże przyrosty wiec spodziewalam sie blizniakow, ale o trojaczkach nie pomyslalaam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwona wszystkiego dobrego dla Was i gratulacje z potrójnego szczęścia :) <3

  • Gośśś Autorytet
    Postów: 903 1844

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwona strasznie gratuluje trojaczkow :* I zycze spokojnej ciazy :)
    2lata temu pisalam na innym forum z dziewczyna ktora tez miala miec trojaczki, dotrzymala do 32tygodnia wiec jak na taka ciaze to bardzo dlugo i Tobie tez tego zycze :)
    W sprawie wyprawki to jak moge doradzic to ubranka kupuj w rozmiarze 50, bo takie dzieciaczki na pewno malutkie sie urodza, a nawet mozesz wziac niektore na 44 :) Ja troche poszalalam z ubrankami i mlody polowy nie zalozyl wiec dobrze brac po 4-5sztuk. Moj urodzil sie dosyc maly bo 2920 i 52cm i ubranka 50 i 56 troche ponosil, rozmiar 62 to nawet nie wiem kiedy przeskoczyl, a mialam ich najwiecej :P bardzo szybko nadrobil wage i śmignął z dlugoscia :) Jako wczesniaki to moga miec problem ze skora to z kosmetykow polecic Ci moge Emolium lub ktores z emoilentow dla suchej skory (tez je uzywam, bo maly jest wczesniakiem, a na dodatek ma skaze)
    Podam Ci link do watku marcowek gdzie sie udzielam tam dziewczyny w pierwszym poscie wkleily liste wyprawkowa i dopisywaly wszystko co im potrzebne, moze ci sie przyda :)

    https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/marcowe-mamusie-2016,7797,1.html

    Aniołek 6tydz [*]
    Zuzia 20tydz [*]
    Amelka 25tydz [*]
    atdce6ydwl481p7x.png
  • czerwona Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, bardzo mi sie przydają takie porady bo powoli wybieram potrzebne rzeczy, nie chce zostawić męża samego z tym gdybym tak musiała szybciej iść do szpitala. Zaczynam wierzyć ze damy sobie rade, bo na początku byłam na prawdę przerażona ;)

  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na instagramie jest mama trojaczkow- chłopcy maja chyba nie całe dwa latka, moze mniej. Można znaleźć i pogadać myślę ze rady mamy z taka ekipa już po drugiej stronie brzuszka przydadzą się :-)
    Nick triplehappines (konskie)

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • Gośśś Autorytet
    Postów: 903 1844

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwona wcale sie nie dziwie, ze meza z wyprawka nie chcesz ozstawiac hehe :P Ja mialam bardzo ciezka ciaze, przelezalam prawie 7miesiecy i wolalam sama w necie wszystko pozamawiac hehe :P Jest fajna apteka internetowa gdzie jest duzo taniej niz w takich stacjonarnych (przynajmniej u nas ) i do tej pory tam zamawiam rzeczy dla malego i siebie :) aptekagemini.pl

    Aniołek 6tydz [*]
    Zuzia 20tydz [*]
    Amelka 25tydz [*]
    atdce6ydwl481p7x.png
  • czerwona Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś nie wyobrazam se żeby miał sam wszytko załatwic i kupić;p W tej aptece właśnie otworzyła juz sobie konto i wrzucam potrzebne rzeczy a potem tylko zamowie :) zastanawiiam się nad butelkami ile i jakie bym potrzebowała, bo piersią karmić nie będę jedynie ile będę mogła tyle będę odciagala, możecie jakieś poradzić? Pozdrawiam ;)

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kumpela urodziła w 34 tc ale końcówka nie była łatwa ;) . Taniej niz w gemini jest w słonecznej tylko ze niestety nie da się przez Internet.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwona butelki to zależy co spasuje dziecku. My mielismy avent od początku, porem nam polecili tommy tipy, campol, lovi, szklane i plastikowe. Wróciliśmy do avent i używamy do dziś. Myślę że poki co po jednej na glowe :-) na feedo.pl czesto sa promocje przy wielosztukach albo 2 w cenie 1.
    120 ml wystarczą. Ja mam jednego bobasa i przez 3 mce w sumie z tej jednej korzystalismy a potem do mm druga i do wody jedna.

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • Gośśś Autorytet
    Postów: 903 1844

    Wysłany: 5 sierpnia 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miru dobrze mowi, bo nie kazde dziecko bedzie z danej butli, a raczej smoczka pic, moj akurat nie jest wybredny i ciumka wszystko hehe , a mamy Lovi aktywne ssanie. Butelki ok, ale mam je juz 6miesiecy i bardzo zmatowialy i troche sie brzydkie zrobily, no i ciezko jest je domyc po soczkach, bo bardzo zachodza nimi :/ Jak wlalam ostatnio malemu soczek marchewkowy tak butelka zrobila sie pomaranczowa i nawet wyparzanie nie pomoglo :/ na poczatku mialam dwie te po 150ml, a pozniej dokupilam dwie te duze :)

    Aniołek 6tydz [*]
    Zuzia 20tydz [*]
    Amelka 25tydz [*]
    atdce6ydwl481p7x.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo butelki plastikowa powinno sie co max 3 miesiace wymieniac, a smoki co miesiac ;)
    Ja sie przerzucilam na szklane (uzywam lovi) i ich uzywa sie tak dlugo, az... sie jej nie stlucze :D Pieknie sie czyszcza, mozna wrzucic do zmywarki, nie przebarwiaja sie.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szklane fajne ale przy trójce ciężkie każda butla swoje wazy. Do 3 mca będą pewnie na mleku many lub mm. Jak spasuja butelki dokupi po jeszcze jednej na wodę :-)
    Ja mam do skoczków niebieska avent to nie widac a smoczek tez inny. Ale w occie wygotowac. Potem dwa razy w czystej i przebarwienie znika :-)

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwona skupilabym się na magazynowaniu pielych :D
    Swoją drogą to hurtownie trzeba obrabowac :-)

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woow Gratulacje ")

    Powodzenia :)
    Suler, tak frojeczka od razu❤❤❤

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
  • czerwona Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo tych wszystkich produktów nie wiadomo n co sie zdecydować.... Szczerze mówiąc trochę zagubiona w tym wszystkim jestem. Nie chce tez pieniędzy wydawać na marne bo wiadomo ze będą nam bardzo potrzebne. Mam nadzieje ze dzieciaczki chociaż będą grzeczne i malo wybredne :)

  • czerwona Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mam pytanue, czy idzie gdzieś uzyskać np jakieś dofinansowanie do mleka dla dzieci, wiadomo na początku będę walczyła żeby jak najdłużej dawac swoje :) ale potem to będzie ogromny wydatek. Pozdrawiam Czteropak:) ( jak to mówi na mnie maz heh)

    Miru lubi tę wiadomość

  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na mleko nie wiem, ale chyba z mopsu coś można uzyskać. Musiałbyś dobrej księgowej zapytać co i gdzie Ci się należy. Tu 100, tam 500 i uzbiera się suma. W mopsie jest coś takiego że do pierwszego roku otrzymujesz 1000 zł na dziecko macierzynskiego ( dla śmieciowej umowy, bez umowy lub niskiego zarobku) ale co i jak nie powiem dokładnie. Becikowe 1000zl na jedno chyba i 1000 zł jeśli nie przekraczają za poprzedni rok jakiegoś dochodu ( dzielisz na tyle osób ile z dziećmi wychodzi) 500+ na drugie i kolejny chyba że masz dochud niski i zalapiesz się na ten dodatkowy tysiąc na jedno to masz 1500+ na dzieci.plus rodzinne co miesiąc 85 zł
    Jednorazowo 3000 zł becikowe
    Jednorazowo rodzinne 3000 zł
    Co miesiąc 1000-1500 zł programu rodzina 500+
    Co miesiąc jeśli dobrze pokieruje i spelnisz warunki 1000 zł "macierzynskiego"z mipsu
    Co miesiąc 85 zł rodzinne
    Co miesiąc z zusu od pracodawcy macierzyński
    Myśl że dobra księgowa i zbieraj dokumenty aby zaraz po porodzie to załatwić to szybciej kasa będzie.

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś jeszcze obiło mi się o uszy że należy tez się osoba do pomocy nad dziećmi jeśli rodzą się trojaczki lub więcej, ale o to też zapytaj w mopsie

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzynski z mops czyli tak zwane kosiniakowe to jest tysiac zlotych tylko jesli sie nie ma innego dochodu a tak to jest roznica moedzy tym dochodem a tysiacem zlotych. Powodzenia.

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • czerwona Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Chyba po prostu przejade sie tam i dopytam dokładnie na co mogę liczyć. Na szczescie mam duza pomoc od znnjomych w postaci ubranek i potrzebnych rzeczy. Ten czas tak szybko leci, a dzieciaczki rosna, to najważniejsze :)) Pozdrawiam

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ