X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Usg-czy ma sens??
Odpowiedz

Usg-czy ma sens??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w piatek 20.12 zrobilam test ciążowy. Wyszedł pozytywnie. Ostatnia miesiączka 23.11,cykle co 28 dni. Chciałabym pojsc jutro na usg, czy lekarz jutro cos zobaczy? Chociażby sam pecherzyk? Jestem po ciazy pozamacicznej :(

  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej bez sensu, lekarz nawet nie będzie w stanie stwierdzić czy ciąża nie jest pozamaciczna na tym etapie, wstrzymaj się chociaż tydzień jeszcze ;)

    A robiłaś bete czy sikany test ?


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Limonka91 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test sikany, pobolewa mnie podbrzusze, piersi mam takie pelne o mdłości poranne. Mam juz jedno dziecko, córeczkę 5 letnia ale przyznam ze juz nie pamietam, jak liczymy tygodnie ciąży? Skoro miesiączka byla 23.11, jedne kalkulatory pokazuja 4 tyd i 2 dzien, a inne 5 tydzień. Czytalam ze jest jakas szansa ze bedzie widać pęcherzyk. Ehh sama juz nie wiem..

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta musi wynosić od 1000-1500, żeby był chociaż pęcherzyk ciążowy.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka91 wrote:
    Test sikany, pobolewa mnie podbrzusze, piersi mam takie pelne o mdłości poranne. Mam juz jedno dziecko, córeczkę 5 letnia ale przyznam ze juz nie pamietam, jak liczymy tygodnie ciąży? Skoro miesiączka byla 23.11, jedne kalkulatory pokazuja 4 tyd i 2 dzien, a inne 5 tydzień. Czytalam ze jest jakas szansa ze bedzie widać pęcherzyk. Ehh sama juz nie wiem..

    Liczysz od 1dc czyli dziś wychodzi jakieś 4+1 jeśli dobrze liczę. Raczej nie ma szans żeby na tym etapie coś zobaczyć...No ale z uwagi na tą wcześniejszą ciążę pozamaciczną to ja bym chyba poszła do lekarza.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła jutro rano i zrobiła bete w diagnostyce, jeśli wyjdzie powyżej 1500 to idź do lekarza.
    Akurat są święta i ciężko Ci będzie powtórzyć tą betę, ale warto mieć przed wizytą u lekarza


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 2 poronieniach i teraz jak poszłam do lekarza to też wcześnie bo 4+5 (ale to ze względu na to, że musiałam szybko zacząć zażywać leki) i nie było nic widać, nawet pęcherzyka, a dokładnie tydzień później 5+4 poszłam znowu i już był zarodek z serduszkiem ;) ale ja już miałam bete ponad 26 tyś wtedy, zresztą mam w opisie wszystko.

    A na jakim etapie Ci wykryli ciąże pozamaciczną ?


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka91 wrote:
    Test sikany, pobolewa mnie podbrzusze, piersi mam takie pelne o mdłości poranne. Mam juz jedno dziecko, córeczkę 5 letnia ale przyznam ze juz nie pamietam, jak liczymy tygodnie ciąży? Skoro miesiączka byla 23.11, jedne kalkulatory pokazuja 4 tyd i 2 dzien, a inne 5 tydzień. Czytalam ze jest jakas szansa ze bedzie widać pęcherzyk. Ehh sama juz nie wiem..

    Ja miesiaczka 22.11 i dziś mam 1 wizytę. Zdaje sobie sprawę że może nie być nic widać ale idę dla świętego spokoju na święta poza tym to 1 ciąża i trochę panikuje.
    Ja mam 3 aplikacje ciążowe i każda mi inaczej pokazuje te tygodnie :) ale dziś chyba mam 4t3d

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja19 wrote:
    Ja jestem 2 poronieniach i teraz jak poszłam do lekarza to też wcześnie bo 4+5 (ale to ze względu na to, że musiałam szybko zacząć zażywać leki) i nie było nic widać, nawet pęcherzyka, a dokładnie tydzień później 5+4 poszłam znowu i już był zarodek z serduszkiem ;) ale ja już miałam bete ponad 26 tyś wtedy, zresztą mam w opisie wszystko.

    A na jakim etapie Ci wykryli ciąże pozamaciczną ?

    Wykryli szybko pozamaciczna,w 5 tygodniu.

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    Ja miesiaczka 22.11 i dziś mam 1 wizytę. Zdaje sobie sprawę że może nie być nic widać ale idę dla świętego spokoju na święta poza tym to 1 ciąża i trochę panikuje.
    Ja mam 3 aplikacje ciążowe i każda mi inaczej pokazuje te tygodnie :) ale dziś chyba mam 4t3d



    Ooo to praktycznie równo 🙂
    Tez dzis mam wizytę, i mysle podobnie jak Ty 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    Ooo to praktycznie równo 🙂
    Tez dzis mam wizytę, i mysle podobnie jak Ty 🙂

    A badalas betę? Bo ja badalam od 16.12. Bo wtedy mi już test wyszedł. Mam dobry przyrost ale te wartości jakieś niskie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 08:25

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    A badalas betę? Bo ja badalam od 16.12. Bo wtedy mi już test wyszedł. Mam dobry przyrost ale te wartości jakieś niskie.


    Wiesz co w ogole nie badalam, chcialam tak ba spokojnie, w poprzedniej ektopowej musiałam badac codziennie, czy spada po metotreksacie i teraz jakos nie chcialam w ogole. Grunt ze beta nie stoi w miejscu i nie spada

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieję że tym razem będzie wszystko u Ciebie dobrze :) daj znać po wizycie :)

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    To mam nadzieję że tym razem będzie wszystko u Ciebie dobrze :) daj znać po wizycie :)

    I u Ciebie! Tez dzis idziesz tak? Wizyte mam na 12:20 także dam znac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    I u Ciebie! Tez dzis idziesz tak? Wizyte mam na 12:20 także dam znac.

    Ja 18.10 Dopeiro :/

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po wizycie. Nic nie widział oprocz powiekszonej macicy i duzego cialka. Zoltego. Kazal przyjsc za tydzien..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    Juz po wizycie. Nic nie widział oprocz powiekszonej macicy i duzego cialka. Zoltego. Kazal przyjsc za tydzien..

    Może faktycznie jeszcze za wcześnie. Zobaczymy co mi powie..
    Ile minęło od poprzedniej ciąży u ciebie?

    Limonka28 lubi tę wiadomość

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 miesięcy. Powiedzial ze przy dacie ostatniej miesiaczki, beta nie ma jeszcze takich wartości ktore moglyby wskazywać na pecherzyk w macicy. Ze nie ma takiej możliwości,musze byc cierpliwa,a to nie jest latwe. Pocieszam sie tym ze w ciazy pozamacicznej nie mialam zadnych objawow, teraz piersi mam identyczne jak w ciazy z córcia. I brzuch mnie pobolewa, co potwierdzil lekarz ze jest bardzo czeste na tym poziomie ciazy. Ehh jestem dobrej myśli a przynajmniej sie staram.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 13:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    6 miesięcy. Powiedzial ze przy dacie ostatniej miesiaczki, beta nie ma jeszcze takich wartości ktore moglyby wskazywać na pecherzyk w macicy. Ze nie ma takiej możliwości,musze byc cierpliwa,a to nie jest latwe. Pocieszam sie tym ze w ciazy pozamacicznej nie mialam zadnych objawow, teraz piersi mam identyczne jak w ciazy z córcia. I brzuch mnie pobolewa, co potwierdzil lekarz ze jest bardzo czeste na tym poziomie ciazy. Ehh jestem dobrej myśli a przynajmniej sie staram.

    A czy po tamtej ciąży lekarz mówił że beta musi spaść całkiem do 0? Robiłaś jakieś badania dodatkowe? Pytam bo koleżanka była w podobnej sytuacji i teraz stara się o kolejne.
    Hmm ja nie mam bólu piersi :/ jedyne co to w dole brzucha czasem taki Skurcz jak by na okres..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 13:38

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam leczona metotreksatem. Beta spadala po 1 dawce. Pozniej ja kontrolowalam co jakis czas. Mnie piersi twz nid bola tylko sa jakby wieksze, a w tamtej ciazy ektopowej nie moglam ich dotknac

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ