X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wielowodzie i za duże dziecko
Odpowiedz

Wielowodzie i za duże dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 122 394

    Wysłany: 8 lutego, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    Starania od Marca 2019

    -> Luty 2021: ICSI - 11 ❄️
    1. Transfer Marzec 2021 - beta 0
    2. Transfer Maj 2021 - synek urodzony w Styczniu 2022
    3. Transfer Kwiecień 2023 - ciąża biochemiczna
    4. Transfer Lipiec 2023 - synek urodzony w Marcu 2024

    Zostało 7 ❄️

    Wrócę po następnego ❄️ w 2026!
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 8 lutego, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małaczarna wrote:
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    A masz sprawdzoną cukrzycę ciążową? Bo wielowodzie i duże dziecko może na nią wskazywać. Który to centyl ta waga, bo jakaś mega duże się nie wydaje. Już nie wspomnę o błędach pomiaru. Duże to wielowodzie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 16:03

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 122 394

    Wysłany: 8 lutego, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, cukrzyca i infekcje wykluczone. Także albo uroda dziecka albo jak to lekarz powiedział mała wada gentyczna, nic niepokojącego nie widać na usg, dziecko pije i sika.

    Widziałam wyniki na ekranie, ale z tych nerwów nie zapamiętałam. Jak dostanę kopię wyników to się podzielę. Ogólnie lekarz mówi, że przekroczenie (waga i ilość wód) nie jest duże więc radzi czekać, kolejnej usg za 2 tygodnie.

    Starania od Marca 2019

    -> Luty 2021: ICSI - 11 ❄️
    1. Transfer Marzec 2021 - beta 0
    2. Transfer Maj 2021 - synek urodzony w Styczniu 2022
    3. Transfer Kwiecień 2023 - ciąża biochemiczna
    4. Transfer Lipiec 2023 - synek urodzony w Marcu 2024

    Zostało 7 ❄️

    Wrócę po następnego ❄️ w 2026!
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 8 lutego, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małaczarna wrote:
    Tak, cukrzyca i infekcje wykluczone. Także albo uroda dziecka albo jak to lekarz powiedział mała wada gentyczna, nic niepokojącego nie widać na usg, dziecko pije i sika.

    Widziałam wyniki na ekranie, ale z tych nerwów nie zapamiętałam. Jak dostanę kopię wyników to się podzielę. Ogólnie lekarz mówi, że przekroczenie (waga i ilość wód) nie jest duże więc radzi czekać, kolejnej usg za 2 tygodnie.

    Rozumiem, że się denerwujesz. Też trochę się boje, czy mój mały na kolejnej wizycie nie wyjdzie gdzieś poza normy. Wielowodzie ostatnio miałam wykluczone. Mam dużo wód, ale absolutnie w normie.
    Ostatecznie możesz iść do kogoś innego na USG, albo czekać. Na kwietniowym wątku dziewczyna w tydzień miała różne wagi dziecka w zależności od lekarza i sprzętu: od 1800 do 1450 g. Pewno podobnie może być z ilością wód. Ja bym się waga zbytni nie martwiła. Może mały jest po prostu długi i stąd wyliczono tą wagę. Nasz ma bardzo długie nogi. Ważne, że jest symetryczny i pomiaru odpowiadają wiekowi ciąży. W rodzinie męża niemal wszyscy chłopcy (poza mężem😉) rodzili się z wagą znacznie ponad 4 kg i wszyscy są zupełnie zdrowi. A to było ponad 50 lat temu (teść i jego bracia).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 16:20

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1119 671

    Wysłany: 17 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małaczarna wrote:
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    Hej. Mojej koleżanki dzieciątko w 30tyg na USG 3trymestru ważyło 2kg. Mi się wydaje że to taka orientacyjna waga jest... U mnie wody są w górnej granicy normy, jestem w 27tygodniu dziecko waży kilogram.... Za 1.5tygodnia wizyta. Pierwsze dwa badania prenatalne wyszły idealnie, maluch zdrowy, teraz czeka mnie ostatnie na początku marca. Nie patrz w internet, ja kilka dni chodziłam jak struta .... A przecież każdy przypadek jest inny. Ja mam jeszcze cukrzycę ciążowa:/

  • Maltra Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 17 lutego, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małaczarna wrote:
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    U mnie w 30 tc waga dziecko ważyło 2500g, we wszystkich normach ponad 90 centyl. Do tego Afi wynosiło 22. Po dwóch tyg lekarz chciał powtórzyć badanie, bo dla niego dziecko bylo bardzo duze. Waga wtedy już pokazywała 2800g a Afi wzrosło do 28. Lekarz skierował mnie do jeszcze innego lekarza od wad płodu, tam dziecko zostało bardzo dokładnie przebadane i prócz dużej główki nic noe wykazało. Na 3 dni przed porodem w 36 tc waga pokazała 4300g i Afi 31. Brzuch miałam ogromny, napinał się bardzo, a jak wody mi odeszły poczułam ogromną ulge 😅
    Urodziłam w 37 tc z waga 4160 g, zdrowa córeczkę 😊

    A Twoja i ojca dziecka waga urodzeniowa ?

    Małaczarna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1119 671

    Wysłany: 18 lutego, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maltra wrote:
    U mnie w 30 tc waga dziecko ważyło 2500g, we wszystkich normach ponad 90 centyl. Do tego Afi wynosiło 22. Po dwóch tyg lekarz chciał powtórzyć badanie, bo dla niego dziecko bylo bardzo duze. Waga wtedy już pokazywała 2800g a Afi wzrosło do 28. Lekarz skierował mnie do jeszcze innego lekarza od wad płodu, tam dziecko zostało bardzo dokładnie przebadane i prócz dużej główki nic noe wykazało. Na 3 dni przed porodem w 36 tc waga pokazała 4300g i Afi 31. Brzuch miałam ogromny, napinał się bardzo, a jak wody mi odeszły poczułam ogromną ulge 😅
    Urodziłam w 37 tc z waga 4160 g, zdrowa córeczkę 😊

    A Twoja i ojca dziecka waga urodzeniowa ?

    Czyli zwyczajnie można powiedzieć że wód jest więcej jak dziecko jest większe?

  • Maltra Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 18 lutego, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Czyli zwyczajnie można powiedzieć że wód jest więcej jak dziecko jest większe?

    Wielkość dziecka pewnie "sprzyja" wielowodziu, ale pewnie też nie zawsze

    age.png
  • MamaZuzi Znajoma
    Postów: 21 12

    Wysłany: 22 lutego, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli wielowodzie nie jest duże to może być idiopatyczne, a może być też spowodowane jakaś twoja infekcja. Jeśli nereczki są w porządku cukrzycy nie ma to bym się nie martwiła.Też miałam wielowodzie 27 wykryte w 35 TC i żadnej wady nie było.Corka zdrowa. Gdzieś czytałam, że przy wielowodziu dziecko może obkręcić się pępowiną, ktg trzeba robic w końcowce ciazy

    Małaczarna lubi tę wiadomość

    07.11.2022 💖🤱Zuzanna 3330 g, 57 cm
    07.10.2021 miomektomia mięśniaków
    09.07.2021 💔
    04.05.2021 💔
  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 122 394

    Wysłany: 22 lutego, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maltra wrote:
    Wielkość dziecka pewnie "sprzyja" wielowodziu, ale pewnie też nie zawsze

    Tak, to rozumiem, że może, ale nie musi być związane z wagą.

    Po kolejnym usg, dzieciątko nabiera wagi wolniej i w 34 tygodniu waga przewidywalna do porodu to 3,8 kg max, więc to już lekarzy nie martwi.

    Jeśli chodzi o wody, to ogólna suma wód jest w górnej granicy, ale jest zbyt dużo wody w największej kieszonce.

    Lekarz proponuje amniopunkcję, ale raczej się nie zdecyduję, bo na tym etapie już nic nie da się zrobić, nie ma też żadnych markerów chorobowych dziecka.

    Starania od Marca 2019

    -> Luty 2021: ICSI - 11 ❄️
    1. Transfer Marzec 2021 - beta 0
    2. Transfer Maj 2021 - synek urodzony w Styczniu 2022
    3. Transfer Kwiecień 2023 - ciąża biochemiczna
    4. Transfer Lipiec 2023 - synek urodzony w Marcu 2024

    Zostało 7 ❄️

    Wrócę po następnego ❄️ w 2026!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ