X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Woda do picia
Odpowiedz

Woda do picia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 17 września 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Chciałam się Was poradzić w kwesti wody do picia dla przyszłych mam. Wyczytałam że dobrze jest pić wodę wysokozmineralizowaną, niegazowaną, niskosodową.

    Przy czym jeżeli biorę suplement w postaci tabletek czy nie za duże będę miała stężenia.

    Czekam na opis Waszych doświadczeń.


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 17 września 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie az tak nie wczuwałam. Kupowałam najtansza wode z Kauflandu i tyle :D Nigdy nawet nie zastanawiałam sie nad jej składem mineralnym.

    m_f, Lillenka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Nie piłam tylko tych wód dodatkowo mineralizowanych (tych o dziwnym smaku, wiecie), a tak to piłam normalnie, jakiś Żywiec Zdrój czy inną Cisowiankę.

    DzejKej lubi tę wiadomość

  • kamila87 Przyjaciółka
    Postów: 120 255

    Wysłany: 17 września 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja piję Muszyniankę (nie lubię wody, a ta mi wyjątkowo smakuje) i biorę dodatkowo magnez i nawet się nie zastanawiałam czy powinnam pić inną wodę np. zwykłą źródlaną.

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    l22n8u69d305d6ng.png
    Aniołek 9tc [*] 19.08.2015
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 17 września 2013, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije różne, często cisowianke, primavere, muszynianke;)
    nie pijam tych smakowych;)

    lprktv73nye615w2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też Muszyniankę, czy zamienni eMuszyna, Kinga pienińska. Woda dla mnie musi mieć ten bąbelek, ale nie być typowo gazowana. Normalnie to zdrową wodą jest woda o natezeniu minerało na ng ponad 1000 - zawsze jest podane na etykieice. Ale w ciąż to nie wiem... ja już przestałam brać magnez bo dziewczyny pisały, że po 35 tygodniu może hamować nadejscie porodu i zaczelam sie zastanawiac, czy tez moze wode powinnam zmeinic na jakas mniej zmienralizowana...

  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 17 września 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najczęściej piję żywiec zdrój, kroplę beskidu lub mama i ja. Również nie zwracam uwagi na skład, piję to co najbardziej mi smakuje.

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 17 września 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bardzo rzadko kupuje mineralną zwłaszcza w lato.Mam dzbanek filtrujący i filtruje sobie kranówkę.Wiem w jakich warunkach latem jest przewożona ta woda do sklepów

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 17 września 2013, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to nie do końca prawda bo jeżeli ktoś ma problem z nerkami..
    To wody wysoko mineralizowane powodują osady;/ Więc najlepiej normalną wode pić bez przesady ...

    W wodzie chodzi głównie o to aby oczyszczać organizm z toksyn.. i żeby nerki pracowały prawidłowo bo ich praca się zwiększa. I aby nie powstała kolka nerkowa z powodu małej ilości wody...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2013, 15:44

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 17 września 2013, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakiś czas temu w tv mówiono o wodzie i często czysta kranówka jest lepsza od tych kupnych w sklepach :-) no i dużo tańsza. pewnie to kwestia ujęcia itp. ja sama kupuję najtańszą z lidla, która jest o niebo zdrowsza od reklamowanych typu żywiec czy kropla beskidu ;-)

  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 17 września 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja napisałam nie chodzi o składniki odżywcze w wodzie typu wapń magnez bo to są naprawdę śladowe ilości.
    Po prostu ciężko znaleźć wodę ,która nie jest oszukana...
    Ważne żeby wypłukiwać toksyny ,a woda w tym pomaga.
    Pomaga również w zaparciom itd.

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • saszka Autorytet
    Postów: 288 313

    Wysłany: 17 września 2013, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dawna piję wodę z kranu i nigdy mi nie zaszkodziła. Woda z kranu jest izotoniczna w stosunku do organizmu, w związku z czym nie powoduje ani wypłukiwania składników mineralnych ani nie ma ich w nadmiarze. Osobiście nie ufam wodzie butelkowanej, bo niby jest na niej skład, ale tak na prawdę badana jest jakaś marna próbka na hektolitry wody, a co z resztą to już nie wiadomo. Poza tym, tak jak pisze madzia123 warunki transportu i przechowywania mają duże znaczenia, a często pozostawiają wiele do życzenia. Kranówka jest badana wielokrotnie w ciągu doby, w różnych punktach, ale nie tylko przez stacje uzdatniania wody, a również niezależnie przez sanepid. Dlatego pozostaję przy kranówce :)
    Pozdrawiam!

    https://www.maluchy.pl/ci-71283.png
    https://www.maluchy.pl/li-71282.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2013, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saszka, ostatnio czytałam artykuł, w którym było napisane, że woda, która jest WYSYŁANA do naszych kranów, jest dobrej jakości, bo mamy dobre oczyszczalnie. Ale ulega wtórnemu zanieczyszczeniu z powodu przestarzałych instalacji, jakie są używane do jej przesyłania.. więc woda płynąc rurami zbiera wszystkie napotkane syfy. Smacznego.

    pasia27, Suzy Lee lubią tę wiadomość

  • aphrodita Autorytet
    Postów: 1429 481

    Wysłany: 18 września 2013, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woda z kranu owszem jest badana ale nie sprawdzają wszystkich możliwych składników jakie mogą być w tej wodzie np. pozostałości po tabletkach hormonalnych czyli hormony, których niestety jest coraz więcej. A żadna oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody nie jest w stanie się tego pozbyć.

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjbetd957t.png
    dqprj48a0cp1gvgd.png
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 18 września 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się kupi dobry dzbanek filtrujący to jest różnica. Woda sklepowa w plastiku kupowana w lato.W czasie transportu pod wpływem temperatury gotuję się w tych plastikach kilka krotnie z plastiku niezła chemia się wydziela.. Więc już wolę kranówkę

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 18 września 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pil kranowke ostatnio po1,5l dziennie bo bral sobie do pracy i po 2tyg dostal strasznego zatrucia i masakra z nim byla.to samo sasiadka ktora sie nie szczypala i zadzwonila po sanepid i przyjechali pobrac probke..na drugi dzien spuszczali hektolitry wody z rur za blok bo cos. powychodzilo fuuuj
    Ja pilam i pije taka z baniakow moj mi przelewA i teraz przy karmieniu wypijam ok 3l dziennie wody czystej plus herbatki i zupki :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 18 września 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogole to jest juz ten temat bo kiedys zakladala go dzej kej..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kranowka- a w zyciu! Jesli to filtrowana i przegotowana dodatkowo. Ja mamswiadomosc ze woda w butelce jest mniej zdrowa niz nam sie wydaje, ale nie wierze zeby sie gotowala w transporcie, poza tym sa tez wody w szklanych butelkach. Wolę kiec odrobine wiecej plastiku w diecie niz chloru, chemii, bbbakterii z rur i hormonów. Gdyby chciec sie tak chronicp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorki na telefonie odpisywanie ttojakas porazka. Gdyby chciec sie tak chronic przed plastikiem to nie moglibyśmy kupowac wiekszosci produktow ani puszek i sokow w kartonie ni mleka bo pierwiastki alukiniumssa bardzo szkodliwe

  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 18 września 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kolegę który jest kierowcą i rozwozi właśnie wody do sklepów i to on mi odradził kupowanie jej w lato.Niby one są przewożone w samochodach chłodniach, ale prawda jest taka że kierowcy wyłączają agregaty chłodnicze i to paliwo co by im pociągnęły agregaty ściągają sobie dla siebie..
    Co nie oznacza że nie zdarza mi się ich kupować,a właściwie mężowi i i tak je piję ;):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2013, 12:19

    relg3e5ejwatx9hx.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ