X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka wrote:
    Muszę się pochwalić małym sukcesem - Młoda zaczęła jeść mm 😀co prawda, małe ilosci i łyżeczką, wiec jest to żmudne, ale przynajmniej jakiś krok naprzód 😻w myślach już wyrzucam staniki do karmienia i kupuję jakies nowe, które będą jak twierdza bronić mojego lichego biustu 😂
    To super!😏
    Ja dzisiaj probowalam dac kaszke lyzeczka... cooos ty. Zjadl, wyplul i tyle
    Czytalam ze dzieci w jego wieku powinny jesc conajmniej 2, 3 posilki stale. Moj ledwo je jeden....

    10.09.2019 Marcel
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja je zawsze z nami, nie odpuści. Ale je troszeczkę. Najgorzej warzywa i mięsko na obiadek.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    To super!😏
    Ja dzisiaj probowalam dac kaszke lyzeczka... cooos ty. Zjadl, wyplul i tyle
    Czytalam ze dzieci w jego wieku powinny jesc conajmniej 2, 3 posilki stale. Moj ledwo je jeden....
    Wiesz co, u nas kaszka łyżeczka nie działa, pije sama z Doidy Cup.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka wrote:
    Wiesz co, u nas kaszka łyżeczka nie działa, pije sama z Doidy Cup.
    Jutro sprobuje z butelki albo z kubka.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka robicie konsystencje tych kaszek? Zadka czy taka bardziej gesta.?

    10.09.2019 Marcel
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzadka, gęstej nie chce i potem ma problemy z kupa

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak te male dzieci jedza tak same :) nie mam pojecia... u nas nie ma opcji na samodzielne jedzenie. Jak dawalam chlebek to jakos fajnie ciamcial. A teraz nic... nie chce do reki nawet wziac tylko buzie otwiera len. Jak dalam mu wczoraj chlebek to nie chciał do raczki wziac to polozylam mu przed nim na macie to schylal sie w przod zeby do ust wziac ale raczka nie tknal 😂😂 Smiesznie to wygladalo.

    U nas w dzien tylkknormalne jedzonko,nad ranem na spiocha jeszcze mleczko, a pozni3j kaszka, obiadek, podwieczorek i na noc mleczko. I w nocy jeszcze raz mleczko :) Konsystencja musi byc gestsza... i zjada kasze z 180-200ml. Ogolnie w trakcie daje wode z lyzeczki zeby chociaz troche pil.

    Oleczka a mode kaszka mu nie smakuje? Moze sprobuj innej. Mi młody tez czasem wymyslal ale tylko jak mu nie smakowalo.

    Obias musi byc zblendowany, tak najlepiej je. Jak sa grudki tez daje rade ale je bardzo mało i bardzo długo i niechetnie. I najlepiej aby bylo gestsze :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogolnie ja juz nie wiem co robic ba te obiady.. mam wrazenie ze krece sie w kolko. Brokul, kalafior ziemniak marchewka itd itd...

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Enye sadzam 3 razy dziennie do jedzenia mniej wiecej w tych samych porach co starszaki. Ale tony nie zjada. Dopiero niedawno po raz pierwszy zjadla caly sloiczek za jednym razem.
    W minionym tygodniu probowalam jej dac zupke mojej roboty to zjadla niechetnie 4 lyzeczki i zacisnela usta 😂
    Jak dalam Gerbera to jadla dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2020, 15:00

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam wrażenie, ze repertuar jest ograniczony. Słoiczki wcina chętnie, moje wynalazki tak sobie. Ale się nie poddaje.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam podsuwać z naszych posiłków i wtedy odkrywam ze się da urozmaicić. A tak to tez ciagle to samo...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te gerberki dzieci często chętnie wsuwają bo są na słodko. Pamietam ze kiedyś szukałam czegoś dla mojej alergiczką to w co drugim był sok z winogron albo morele. Obiadku!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest progres z jedzeniem. Je sloiczki. Nie jakos mega duzo, ale je. I koniecznie nie w foteliku tylko podczas ogladania bajki i zabawy. Dobre i co.

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze maluchy bajki ogladaja??

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zasadniczo nie ogląda, czasami jak starsza ma włączone w tv a on na macie leży to zerka. Ogólnie jak widzi telefon to mega ręce do niego wyciąga i próbuje łapać 😀. Mój chłopak chyba się przestawia pomału na jedna drzemkę w ciągu dnia. W nocy śpi cudnie wiec nie narzekam.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, w ogóle staram się nie oglądać tv przy dziecku, bo bardzo się gapi. Telefon tez jest wymarzonym gadżetem, ale to chyba przez to, ze nie może go dostać 😂

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, u nas nanpoczatku tez tylko sloiczki.. i to dlugo mojego nie chcial. Teraz w koncu od jakiegos czasu je:) ale tak jak mowie brak juz pomyslow. I jeszcze mi go dzisiaj wysypalo na buzi, ehhh niby jakos nic nowego nie jadl nie wiem skad to.

    Laurka moze nie bajki, leca piosenki np. Lisek lakomczuszek. I on je i zerka co jakis czas na telefon. Bez tego od jakiegos czasu nie usiedzi... gapi sie wszedzie. Gryzie wszystko wywala jedzenie. Przy tym pieknie je.

    Ogolnie u nas podroze tylko z takimi piosenkami. Młody ma z tyłu uchwyt zamontowany nawet. Jutro pierwsza dłuższa podroz ponad 400 km. Zobaczymy jak berzie

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tv leci caly czas, maly sporadycznie zerka. Nie interesuje go to zabardzo. No chyba ze.... puszcze mu z telefonu piosenki dla dzieci. Ale to jest sytuacja tylko zeby zjadl. Tak to nie ma mowy. Nie teraz jeszcze....

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Laurka, u nas nanpoczatku tez tylko sloiczki.. i to dlugo mojego nie chcial. Teraz w koncu od jakiegos czasu je:) ale tak jak mowie brak juz pomyslow. I jeszcze mi go dzisiaj wysypalo na buzi, ehhh niby jakos nic nowego nie jadl nie wiem skad to.

    Laurka moze nie bajki, leca piosenki np. Lisek lakomczuszek. I on je i zerka co jakis czas na telefon. Bez tego od jakiegos czasu nie usiedzi... gapi sie wszedzie. Gryzie wszystko wywala jedzenie. Przy tym pieknie je.

    Ogolnie u nas podroze tylko z takimi piosenkami. Młody ma z tyłu uchwyt zamontowany nawet. Jutro pierwsza dłuższa podroz ponad 400 km. Zobaczymy jak berzie
    U naa to samo z jedzeniem i podrozami. Bez telefonu nie ma mowy... niestety

    10.09.2019 Marcel
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 11 czerwca 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej znowu mnie wylogowało wkurzajace to jest trochę. Czytam na bieżąco a odpowiedzieć nie mogę.

    U nas cuda. Staje przy meblach ale siedzieć jeszcze za bardzo nie umie bez podpory więc ze stania nie upada na pupe tylko odchyla głowę do tyłu i upada na nią. Obecnie naszym głównym zajęciem jest łapanie go żeby się nie rozbił.

    Wyszly nam kolejne zeby, gorne jedynki. Myślałam, że będzie lepiej spał ale gdzie tam. Budzi sie co godzine, serio dziewczyny już staram sie z tym pogodzić że mi po prostu nie jest dany sen. A z drugiej strony wszyscy mówili że będzie lepiej jak skończy 6miesiecy (trochę bylo ale z miesiac trwalo), potem jak coraz starszy to będzie dłużej spał. I zero zmiany na lepsze 😔 Czasem mi sie chce ryczec przez to.

    Ale przynajmniej z jedzeniem nie mam problemu. Wcina wszystko az mu sie uszy trzęsą. Ja robię mu sama. Ma 3-4 posiłki. Gotuje zupke na dwa razy i owsianke/jaglanke z owocami tez na dwa razy. Zupke robie na indyku plus kasza plus warzywa jakie się nawina. I zawsze dodaje buraczka na dobra 💩

    Mały po zmianie wózka na spacerowke nie chce w nim jezdzic, a co dopiero spać. Ale za to kima 40min w nosidle, chociaz tyle ze wychodzimy na dwor z nosidlem.

    Drzemki ma nadal dwie. Jak z nim leżę to i do 2h pociągnie czasem. W podróży wytrzyma ok. 1h jak jest najedzony i wyspany. Tylko mu zabawki daje po kolei inna jak sie znudzi. Ale nie mozna go wsadzac w fotelik od razu po jedzeniu bo jest ryk. To tyle w skrocie u nas. Pozdrawiamy 🙂🙂

‹‹ 1224 1225 1226 1227 1228 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ