X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie on nie jest kp. Pije mm tylko rano i wieczorem. Z butelki od mleka tez nie pije. Takiej sklepowej pluje..

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Nie on nie jest kp. Pije mm tylko rano i wieczorem. Z butelki od mleka tez nie pije. Takiej sklepowej pluje..
    Aha no to faktycznie bardzo malo pije... kurcze. Moze cos w necie poszperaj?? Bo jednak pic trzeba😏

    10.09.2019 Marcel
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, u nas znowu problemy z jedzeniem. Jeszcze niedawno mała zjadała całą miseczkę zupki, teraz jak tylko łyżeczkę zobaczy już się krzywi, odwraca głowę, bije nogami w krzesełko. Nie wiem czy jakiś skok, czy chwilowe problemy. Na szczęście z piciem wody nie ma problemów, no i dalej kp. Nie wiem co z tym jedzeniem już zrobić. Kawałki do rączki też ją nie interesują, tylko mnie karmi :D

    Mamy już 5 ząbków i idą dwójki na górze. Pełzanie opanowała do perfekcji, staje na czworaki, buja się, ale nie raczkuje. Nie próbuje też wstawać. Dzisiaj pierwszy raz sama usiadła. I wszystko śmiesznie pokazuje paluszkiem :D

    k878, łania, Mańka lubią tę wiadomość

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Pyza dzisiaj wstała!

    łania, Laurka, Zielen, Jusi 28, Mańka lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksi może to przez te idące zęby nie chce jeść? Moja zupy je chętnie, ale ostatnio coś owsianka jej nie idzie, chyba że się zajmie czymś. Za to typowego obiadu, czyli ziemniak, mięso i warzywa nie tknie. Zupa może być z kawałkami, nie ma problemu.

    Ja jestem team manduca. Byłam kiedyś na warsztatach z noszenia i to nosidło mi najbardziej podpasowało. W sumie było ich z 10, a tylko w 2 było mi komfortowo. Zamówiłam z ali za ok 120 zł, jakość świetna. Potem kupiłam jeszcze fidellę, ale nie pokochałyśmy się.

    U nas problemy ze spacerem, bo mała mimo zapiętych pasów robi jakiś obrót i staje w wózku, ostatnio się zamyśliłam na dosłownie kilka sekund i omal mi nie wypadła.

    Lubieswieczki, chyba tylko pozostaje ci łyżeczka. I czekać aż wyrośnie. Moja starsza też zawsze marnie piła, bez różnicy czy to woda czy sok. Do dziś zresztą wypija jakieś 350-400 ml dziennie, no w upał czasem 600 i to co raz muszę za nią chodzić, bo jak nie to po 14 dopiero poprosi o pierwsze picie (ze 2 razy czekalam sama).

    U nas 3 ząb wyszedł :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez słabo je obiady a resztę to zależy od humoru.

    A picie z bidonu jej wychodzi ale często nie pije tylko wciąga i wypluwa. Milion razy dziennie przebieram :/

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania wrote:
    Leksi może to przez te idące zęby nie chce jeść? Moja zupy je chętnie, ale ostatnio coś owsianka jej nie idzie, chyba że się zajmie czymś. Za to typowego obiadu, czyli ziemniak, mięso i warzywa nie tknie. Zupa może być z kawałkami, nie ma problemu.

    Ja jestem team manduca. Byłam kiedyś na warsztatach z noszenia i to nosidło mi najbardziej podpasowało. W sumie było ich z 10, a tylko w 2 było mi komfortowo. Zamówiłam z ali za ok 120 zł, jakość świetna. Potem kupiłam jeszcze fidellę, ale nie pokochałyśmy się.

    U nas problemy ze spacerem, bo mała mimo zapiętych pasów robi jakiś obrót i staje w wózku, ostatnio się zamyśliłam na dosłownie kilka sekund i omal mi nie wypadła.

    Lubieswieczki, chyba tylko pozostaje ci łyżeczka. I czekać aż wyrośnie. Moja starsza też zawsze marnie piła, bez różnicy czy to woda czy sok. Do dziś zresztą wypija jakieś 350-400 ml dziennie, no w upał czasem 600 i to co raz muszę za nią chodzić, bo jak nie to po 14 dopiero poprosi o pierwsze picie (ze 2 razy czekalam sama).

    U nas 3 ząb wyszedł :)
    U nas ze spacerami to samo. Pomimo zapiecia maly dziwnym trafem sie wywija i wstaje. Proba posadzenia konczy sie placzem. Bardzo zadko spacerujemy. A taak to lubilammmm

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki nic dziwnego ze sa zaparcia, skoro tak malo plynow przyjmuje. A ile pieluszek moczy na dobe?
    A zupki je? Moze tak jak K878 kiedys pisala bardzo cienka kaszke mu dawac? To tez woda.

    Moje dziecko wody nie pije choc co i raz probuje podawac z niekapka lub kapka. Ale pije z cycka, wiec sie nie przejmuje. Kupy sa normalne, pieluszki moczy, je, rosnie, zachowuje sie normalnie - odwodniona na pewno nie jest. Jeszcze przyjdzie czas ze sie nauczy.

    Leksi brawo dla Lenki. Moja nadal nie usiadla. Juz prawie-prawie! i nadal nie.
    Ale pelza po calym domu, trzeba na nia miec oko non-stop.

    Wlasnie kupilam...nowy wozek. Nie sadzilam ze przyjdzie mi robic taki zakup na tym etapie, ale w poniedzialek wracam do pracy i musze miec cos lzejszego co nie bedzie mi zajmowalo calego bagaznika.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z wózkiem też cuduje. Przez 3 tyg, po zmianie na spacerowke, w ogole nie chcial jezdzic, plakal bardzo. Teraz zmieniliśmy na przodem do kierunku jazdy i wytrzyma z godzine przy dobrych wiatrach. Jednak o drzemkach w wozku na spacerze moge zapomniec 😐

    Libieswieczki a taki rozcienczony domowy kompot próbowałaś dawać? Moze ma jakis ulubiony owoc?


  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny 👋 dawno temu nie pisałam ale czasem podczytuje Was 😉 jeszcze chwila i zaraz zaczną nam się sypać urodzinki maluszków jak to zleciało 😃

    U nas wszystko dobrze. dzisiaj kończymy 9 miesiąc. Pierwszy ząbek już jest w sumie drugi też wychodzi praktycznie jednocześnie dwa wychodzą. Ciężkie były dni ząbkowania tak 4 dni były najgorsze.
    Malutka raczkuje wszędzie najlepiej uwielbia chodzić przy meblach cały czas bez przerwy trzeba pilnować na koniec dnia padam . 3 drzemki po pół godziny dosłownie więc kiepsko nic nie mogę zrobić w domu czasem mam aż dola z tego powodu.
    Nie karmimy się już tylko teraz butelka i normalne jedzonko .noce już lepsze bo jedna pobudka na jedzenie. Ale spanie w łóżeczku ciężki temat czasem budzi się co chwilę trochę namęczyć się trzeba zanim się podda i będzie spala no albo ja się poddaje i ją biorę do siebie 🙈🤷 ale jesteśmy na dobrej drodze.
    No i tak to wygląda u nas

    Laurka, k878, Zielen, Mańka lubią tę wiadomość

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi super ze sie odezwalas. Myslalam ostatnio o Was i juz mialam Cie wywolywac do tablicy! 😉

    Gratki z okazji 9 miesiecy!

    A co do tego, ze tuz tuz i sie pierwsze urodzinki posypia, to ja juz tort zamowilam ha ha ha!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 22:38

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki jak to u was jest z mezamo, chlopakami, partnerami?
    Mowia ... ze dziecko zbliza, ale u nas (przynajmniej z mojej strony) bardziej nas oddalilo. Mowie tu o sprawal lozkowych glownie, ale tez i ogolnie.
    Dla mnie seks moglby nie istniec. Co prawda wczesniej tez nie bylam jakas chetna w tych sprawach, ale jednak bylo. A teraz... kazde dotniecie mnie irytuje. Czy ja jestem normalna?

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Kobitki jak to u was jest z mezamo, chlopakami, partnerami?
    Mowia ... ze dziecko zbliza, ale u nas (przynajmniej z mojej strony) bardziej nas oddalilo. Mowie tu o sprawal lozkowych glownie, ale tez i ogolnie.
    Dla mnie seks moglby nie istniec. Co prawda wczesniej tez nie bylam jakas chetna w tych sprawach, ale jednak bylo. A teraz... kazde dotniecie mnie irytuje. Czy ja jestem normalna?

    To przez kp i hormony, ktore laktacja utrzymuje w Twoim organizmie. Jak odstawisz to checi wroca (w jakims wymiarze wiekszym niz obecnie przynajmniej).

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, ja tortu jeszcze nie, ale za to sukienkę i dekoracje już tak 😀 jestem fatalnym organizatorem imprez, ale tym razem się przyłożę i musi być idealnie 😀

    Oleczka, ja czasami mam przesyt dotyku, jednak cały dzień wisi na mnie mała koala 😂ale to chwilowe, ochotę na seks mam chyba częściej niż przed ciąża. Niestety, nie zawsze dajemy radę się wyrobić w trakcie drzemki koali 😂😂

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jakos nie lubię tych imprez... urodziny zrobimy na wakacjach dwa tygodnie przed terminem bo będzie większość dziadków. Muszę wziąć mikser i upieczony biszkopt i na miejscu będę się babrać :/

    Jem roladę ustrzycką i wczoraj zjadłam pol łyżeczki twarogu i nic jej nie jest 🤩

    A o seksie... No ja bym ochote miała ale z mężem mamy jakieś ciche... Hm... miesiące

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2020, 10:25

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seks? A co to? 🙈

    Oleczka94, Jusi 28 lubią tę wiadomość

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielen wrote:
    Seks? A co to? 🙈
    :)

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a orientuje sie ktoras z was apeopo szelek dla dziecka? Takich ze tak powiem w stylu 'smyczy' dla szkraba ktory juz chodzi i jest go wszedzie pelno...😀

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno zapytanie. Bo moje dziecko je jak ptaszek doslownie. I sloiczek 200g jak zje na 3 razy to jest dobrze, ale zastanawiam sie jak z przechowywaniem tego. Bo na opakowaniu pisze ze do 24h mozna w lodowce trzymac, a mi teoretycznie schodzi w 3dni. Czy lepiej wyrzucic?

    10.09.2019 Marcel
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    I jeszcze jedno zapytanie. Bo moje dziecko je jak ptaszek doslownie. I sloiczek 200g jak zje na 3 razy to jest dobrze, ale zastanawiam sie jak z przechowywaniem tego. Bo na opakowaniu pisze ze do 24h mozna w lodowce trzymac, a mi teoretycznie schodzi w 3dni. Czy lepiej wyrzucic?

    Ja trzymalam 2 dni i bylo ok. Dłużej się nie odważyłam więc może któraś z dziewczyn ma takie doświadczenie.

‹‹ 1226 1227 1228 1229 1230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ