X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla nowych brzuchatek 😍😍😍 co do wakacji to postanowiliśmy w tym roku nigdzie nie jechac ale tak mi zle jakos z tym nooo. W domu zwariować mozna. Dziewczyny mie brakuje Wam wyjść i spotkań ze znajomymi/innymi mamami? Mi bardzo.

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Was kochane! Super wiesci.😏
    U mnie to jeszcze jeszcze do kolejnej ciazy😏

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian gratulacje! Nie wiem co Ci lekarz mowi, ale nie rob nic poza dbaniem o siebie i maluszka! Bierz co masz brac i sie oszczedzaj! <3

    Mila brawo! Bedzie rodzenstwo! :) Zycze Ci, zebys caly czas czula sie znakomicie i zeby nie dopadla Cie sennosc i brak energii I trymestru ani zadne wycienczajace nudnosci. Bo w drugiej ciazy nie da sie juz lezec brzuchem do gory przy maluchu, ktorego wszedzie pelno! ;-)

    Enyi w koncu przebila sie prawa dolna jedynka. Ledwo ja widac, ale czuc palcem. Minionej nocy miala najlepsza noc w zyciu. Spala od 18:30 do 1:20. Jedna pobudka z 40-minutowa przerwa w spaniu i wstala o 7:00!! SZOK NAD SZOKAMI. Za to jej najlepsza noc nie byla moja najlepsza. Obudzilam sie jakas cala obolala i polamana, plecy, biodro, szyja... Ledwo sie dzisiaj ruszam. Starosc nie radosc...

    Ach! I zapomnialam napisac, ze bylam wczoraj u fryzjera! Powiew normalnosci nareszcie! Ciecie i od razu czlowiek czuje sie jak nowonarodzony. Za tydzien ide na kolor i jestem gotowa na lato! :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 18:50

    VianEthel2, Mańka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 08:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 08:09

    Oleczka94 lubi tę wiadomość

  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, podczytuje Was czasem i wpadam bo okazja wyjątkowa 😃:
    Mila, Vian, gratuluję, uważajcie na siebie🙂

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dalej brak zebow... zaczynam sie syresowac bo kiedys kiedys dawno temu w rodzinie mojej i mojego meza byly przypadki ze dzieciom pozno zeby wychodzoli i to killa na raz i dzieci umarly z powodu pekniecia czaszki....
    Wiem ze teraz medycyna a kiedys to jest przepasc ale wbila mi sie taka faza w glowe.

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 02:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 08:09

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila wrote:
    Oleczka przestań.. Nic takiego się nie stanie.
    Wiem. Ale jestem panikara😏

    10.09.2019 Marcel
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian, bardzo się cieszę i gratuluję najmocniej na świecie ❤️ Aż czuję motyle w brzuchu! Mam szczerą nadzieję, że przed Wami piękny i spokojny czas. Weronika z pewnością czuwa nad Wami i rodzeństwem 😇 Myślałam o Tobie ostatnio, bardzo często myślę 😊

    Mila, Tobie też ogromnie gratuluję! Czy dobrze kojarzę, że drodze trzecie dziecko? Będzie wspaniale 🥰 Trzymam mocno kciuki za nudną ciążę!

    Wiem, wiem, że od pozytywnego testu do bijącego serduszka, pierwszych kopnięć i pierwszego krzyku daleka droga, ale mam dobre przeczucia. Cieszę się z wami 🤩

    Z mężem przestaliśmy się ponownie zabezpieczać licząc, że przed pierwszymi urodzinami M. również ujrzymy dwie kreski. Myślę jednak, że póki co nie mam owulacji, nie zauważam objawów. Być może organizm potrzebuje czasu, poza tym karmię. Pozostaje nam więc dobra zabawa i zobaczymy, co przyniesie los. Ten luz w sprawach łóżka sprawił, że znów jest super i bardzo odżyliśmy jako mąż i żona. Polecam 😁

    Oleczko, co do sloiczków- sama gotuję, wekuję, tak jest mi wygodniej. Gotuję ze 3 litry bulionu, rozlewam po garnczkach i dorzucam warzywa np. do jednego brokuły, do drugiego ciecierzycę itd a następnie miksuje na gęsty krem, wekuję i do lodówki. Potem odgrzewam i dodaje albo kaszę lub makaron. Młoda obiad gotowy ma a i ja coś zjem, jak sobie w talerzu doprawię. Również polecam 😁

    A u nas po wakacjach przed wakacjami. Pogoda była dupiana, zjechaliśmy wcześniej do domu, bo były powiedzie i baliśmy się, że będzie ciężko z powrotem. Mimo to było cudownie! Tego potrzebowałam. M zachwycona, bo rodziców miała 24/h i mimo wszystko czułam, że odpoczęłam, nawet przy niej. W domu mamy solidne rolety, więc śpimy do 7, ale na wyjeździe budziła się o wschodzie słońca, więc 4:30 dziecko było na nogach 😱

    I to dosłownie na nogach, bo elegancko M. dźwiga dupkę do góry i z podparciem próbuje człapać wzdłuż mebli. Jest zachwycona nowymi umiejętnościami.

    I... tru tu tu mamy zęba 🤩 Prawa jedynka na dole, więc Laurko przybijamy piątkę! Ząb pojawił się niespodziewanie, na wyjeździe, bez płaczu czy nieprzespanej nocy. Normalnie czad!

    Oleczko, nie brałabym na poważnie tych historii... Pęknięta czaszka od zębów? Nawet jeśli miało to miejsce jestem przekonana, że na takie zdarzenie miało wpływ wiele innych współistniejących czynników. Poza tym znam całą masę dzieci, które ząbkują dopiero po ukończeniu 1 r.ż. Będzie dobrze kochana, wszystko w swoim czasie 😉

    VianEthel2, Laurka lubią tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Dziewczyny potrzebuje na szybko kupic nosidlo do noszenia a totalnie na tym sie nie znam.
    Pomozecie? Czy to bedzie okej?

    https://www.ebay.co.uk/itm/392786800132


    Jak wspomniała Laurka nope, nope, nope. Szukaj nosideł ergonomicznych, nie wisiadeł. Dziecko w porządnym nosidełku powinno być w pozycji na żabkę. Osobiście jestem zdania, że co tanie, to i drogie a w kwestii zdrowia dziecka (bo o zdrowie i konsekwencje zdrowotne takiego noszenia się rozchodzi) nie uznaję półśrodków.

    Nosidła w Polsce są dość drogie, ale udało mi się odkupić używane w świetnym stanie za 1/3 ceny. A jeśli potrzebujesz czegoś na tip top, to może chusta kółkowa? Są tańsze, łatwe w wiązaniu, no ale dość obciążające jedno z ramion rodzica i noszenie dłużej, niż 20min sporego bombla jest mało komfortowe. Aczkolwiek u nas bardzo się sprawdziła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2020, 12:53

    Laurka, Oleczka94 lubią tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 08:10

    Mańka lubi tę wiadomość

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila wrote:
    Mańka to będzie drugi bobas :) gratuluję ząbka i trzymam kciuki za dwie kreski :) ja przestałam karmić w połowie kwietnia i zaraz też pojawił się okres. Dziecko w 3 cyklu :)
    Mila przebijam 😋 u mnie o dziwo już w 1 cyklu i dalej nie mogę wyjś z szoku, ze tak szybko.

    Mila, Mańka lubią tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby nic na siłę, niby sama nie byłam przekonana, czy jestem już gotowa i takie tam, a jednak, gdy pojawił się okres byłam rozczarowana. A teraz, to już w ogóle wam zazdroszczę 😂 Jak się w ogóle czujecie?

    Mila, to dziewczę Twoje będzie miało radochę 🤩 Starsza siostra!

    Po becie widzę Vian, że to dopiero początek początku, ale miałaś jakieś "czucie w bucie", że zdecydowałaś się na test?

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielen wrote:
    Gratulacje dla nowych brzuchatek 😍😍😍 co do wakacji to postanowiliśmy w tym roku nigdzie nie jechac ale tak mi zle jakos z tym nooo. W domu zwariować mozna. Dziewczyny mie brakuje Wam wyjść i spotkań ze znajomymi/innymi mamami? Mi bardzo.

    Mnie też bardzo. Nie tak wyobrażałam sobie macierzyński. Najpierw przesiedziałam ciążę w domu, bo nawiedzał mnie ZUS, te upały a końcówka wakacji, to w sumie już końcówka ciąży była. A teraz miałam odżyć z dzieciątkiem i taki klops. Zieleń, może uda się chociaż na jakiś dłuższy weekend wyjechać na łono natury?

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka wrote:

    Po becie widzę Vian, że to dopiero początek początku, ale miałaś jakieś "czucie w bucie", że zdecydowałaś się na test?

    W sumie to od stycznia byliśmy na witaminkach, potem badania no i w czerwcu sie już nie zabezpieczaliśmy. Niby działaliśmy, ale bez spiny.
    Pierwszy test zrobilam w sumie tak dla sportu, wiec wyobraź sobie moje zdziwienie jak coś zobaczyłam!
    O Weronike staraliśmy sie 8 cykli a teraz udało się w pierwszym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2020, 22:36


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 08:10

  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka wrote:
    Mnie też bardzo. Nie tak wyobrażałam sobie macierzyński. Najpierw przesiedziałam ciążę w domu, bo nawiedzał mnie ZUS, te upały a końcówka wakacji, to w sumie już końcówka ciąży była. A teraz miałam odżyć z dzieciątkiem i taki klops. Zieleń, może uda się chociaż na jakiś dłuższy weekend wyjechać na łono natury?
    Manka chyba tak sie to skonczy. Weekend bedzie latwiej ogarnac z maluchem. Chociaz maz do polowy lipca jeszcze zdalnie pracuje z uwagi na pandemie, wiec dopoki jest w domu to urlopu nie bedzie bral. Moze we wrześniu skoczymy gdzies.

    Ja mam takie dni, ze chcialabym szybko nastepnego szkraba, ale zaraz przychodzi dzien, ze sobie mysle ze Filip bedzie jedynakiem 😀 Chyba musimy z tych bezsennych nocy wyjsc calkowicie, choc (nie zapeszajac) kilka nocy było calkiem dobrych jak u Laurki. Oby tak juz zostalo 😉

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielen wrote:
    Manka chyba tak sie to skonczy. Weekend bedzie latwiej ogarnac z maluchem. Chociaz maz do polowy lipca jeszcze zdalnie pracuje z uwagi na pandemie, wiec dopoki jest w domu to urlopu nie bedzie bral. Moze we wrześniu skoczymy gdzies.

    Ja mam takie dni, ze chcialabym szybko nastepnego szkraba, ale zaraz przychodzi dzien, ze sobie mysle ze Filip bedzie jedynakiem 😀 Chyba musimy z tych bezsennych nocy wyjsc calkowicie, choc (nie zapeszajac) kilka nocy było calkiem dobrych jak u Laurki. Oby tak juz zostalo 😉
    U nas maly dalej budzi sie nawet i po 8razy w nocy. Ja juz naprawde chodze jak zoombie.😏

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka nie wiem czy byly jakies inne czynniki ktore na to wplynely ale zabkowanie napewno. Ale... maly nie ma jeszcze roku wiec narazie jestem spokojniejsza😏

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 1228 1229 1230 1231 1232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ