🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Paula a nie było zdjęc w feedbackach? Ja mam jedną sukienkę z reserved z wyprzedazy ale kupujac ja nie przewidzialam ze w ciazy schudne.
Moja corka poprosila meza zeby ja odwiozl do przedszkola i pytala go czy po przedszkolu moga jechac na zakupy bo mama nie zgadza sie nic kupowac
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
cześć dziewczyny!
ostatnio na zajęciach w ramach szkoły rodzenia była przedstawicielka z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
kojarzyłam temat, że to dodatkowo płatne itd.
ale jestem ciekawa czy może któraś z Was się na to zdecydowała teraz lub przy poprzednich ciążach i jest w stanie podzielić się opinią? 😊
z góry dzięki! -
Kate3330 wrote:Ja robię wlaśnie tą krzywą - faktycznie ta cytrynowa glukoza nie taka zła - nawet pierwsze kilka łykow jakbym piła słodką lemoniade 😅 jakby bylo tego połowę mniej do wypicia to na luzie, ale przy całym kubku pod koniec ciut już mdli 😅
Całe szczęście że jest cytrynowa. Już raz przy staraniach z niej korzystałam i nie było źle. W poprzednich ciążach te naście lat temu była tylko zwykła i nie zapomnę jakie odruchy wymiotne miałam, nie mogłam tego wypic 🤢
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
Nie z killu powodów. Jeśli dxiecko jest chore i potrzebuje podania komórek macierzystych to w 90% przypadków te jego własne się nie nadają bo też są obciążone tymi samymi mutacjami w genach.All_in_one wrote:cześć dziewczyny!
ostatnio na zajęciach w ramach szkoły rodzenia była przedstawicielka z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
kojarzyłam temat, że to dodatkowo płatne itd.
ale jestem ciekawa czy może któraś z Was się na to zdecydowała teraz lub przy poprzednich ciążach i jest w stanie podzielić się opinią? 😊
z góry dzięki!
Możesz pobrać żeby ratować ewentualne rodzeństwo albo rpdziców ale... ilośc pobrana od noworodka jest za mała dla rodziców a rodzenstwu mozesz pomoc tylko dopoki jest male (do osiagniecia jakiejs tam wagi, bo potem tych komorek bedzie za malo)
Placisz ale wystarczy ze zle povrali albo zle przechowywali a komorki sie nie nadaja do podania
Podsumowujac, nawet jesli dana chorobe mozna leczyc komorkami macierzystymi to duze prawdopodobienstwo ze te ktore pobierasz sie do tego nie nadaja albo jest ich za malo.
Osobiscie uwazam ze mialoby to sens gdyby komorki macierzyste byly pobiwrane rutynowo u kazdego dziecka i przechpwywan3 w jakims panstwowym banku aby kazde chore dziecko moglo skorzystac i wtedy mozna wyjac taka ilosc jaka jest potrzebna od kilku dawcow a nie tak jak to sie odbywa obecnie.
All_in_one, Flora96, Paola2604 lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
A mi spadła hemoglobina na 10.5. Jak brałam floradix, takie zelazo w płynie bez recepty, to trzymała mi się tak powyżej 11, a teraz lekarka mi zmieniła na tardyferon i taki spadek... Staram się brać według zaleceń, ale no z marnym skutkiem.
Jeszcze od wczoraj wieczora jestem na nospie, bo tak mi reguralnie twardniał brzuch, że aż się przestraszyłam. A dzisiaj całe podbrzusze mam obolałe i też już wleciała nospa. Odpoczywam i nie robię nic za dużo...
Ja teraz kupuję sukienki w Sinsay po prostu w większych rozmiarach. Niektóre są naprawdę super, pod biustem mają gumę, przez co są wygodne i fajnie się dopasowują. Udało też mi się dostać o obcisłym kroju, które podkreślają brzuszek, ale sa mocno rozciągliwe i mega wygodne. A naprawdę za gorsze są tam te sukienki 😅 -
Macie już skurcze Braxtona-Higgsa (przepowiadajace)? Zauwazylam ze od wczoraj co jakis czas macica mi sie spina w dolnej czesci. I w sumie nie wiem czy mała się tak wypycha (raczej nie bo dołem czuję jej nogi a głowe u góry) czy już się zaczęlo. Nie boli nic więc ewidentnie to w kierunku przepowiadających. Po skurczu córka jest bardziej aktywna, tzn naparza kilkoma kopniakami.👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Zgadzam się z ounai co do bankowania krwi pępowinowej. Niestety często to jest granie na emocjach rodziców. Nie zdecyduje się na to.
Co do skurczów no to już od kilku tygodni mam, momentami to aż taka kulka na brzuchu mi się robi. Ale na bank to nie jest głowa, bo mlody jest ułożony główką do dołu -
Ounai własnie nic nie ma. Nawet ja sama nie moge dodać opinii bo wyświetla sie że jest cały czas w trakcie pakowania. No trudno. Majątku nie zapłaciłam. Więcej nie zamówię.
Są opinie sprzedającego ale tak nikt nie komentował jeszcze tych konkretnych sukienek co ja mam. Moze dlatego ze to byla przedsprzedaż? Nie wiem nie znam się aż tak👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Nie wiem czy kupujesz dużo na takich portalach, bo ja tak, zarówno na Ali jak i na Temu, od pierdół za 3zl do sprzętu agd za kilka tysięcy i jest jedna zasada, jak nie ma feedbacku ze zdjęciami realnymi to nie kupuj.Paula. wrote:Ounai własnie nic nie ma. Nawet ja sama nie moge dodać opinii bo wyświetla sie że jest cały czas w trakcie pakowania. No trudno. Majątku nie zapłaciłam. Więcej nie zamówię.
Są opinie sprzedającego ale tak nikt nie komentował jeszcze tych konkretnych sukienek co ja mam. Moze dlatego ze to byla przedsprzedaż? Nie wiem nie znam się aż tak
Z kolei kupując ubrania koniecznie patrz na skład, czy to poliester czy bawełna.
Paula. lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Tak w temacie TEMU, mam 41 lat i kupiłam sobie kosz na śmieci do łazienki w kształcie autka, tak że ten, moje wewnętrzne dziecko powinno być szczęśliwe


Ale gacie z gumą na czas ciąży też wzięłam, mam już jedne i są hiper wygodne

PS
Czapka nie dla mnie, dla mojej córki, strasznie ją jara jak może w takiej chodzić w zimie do sąsiadów i jak jest ciemno świecić sobie pod nogi jak wraca
Kate3330, Laurelli lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ale Wam zazdroszczę tych upałów 🥰
Kurde człowiek nie doceniał jak latał sobie na urlopy, teraz siedze w domu na miejscu to mi już bardzo to doskwiera. Już nie mówię lecieć do PL ale nawet do Grecji, Hiszpanii Ojj…
ale boję się o maleństwo, ja w locie zawsze opuchnięta byłam nawet krótki 4 godzinnym, a tyle mamy do PL czy gdzie kolwiek w Europie
-
Kate3330 wrote:Laurelli myślę że za kilka tygodni jak brzuszki bardziej urosną my będziemy zazdrościć Tobie rześkiej pogody 😃
Haha o widzisz! Tego potrzebowałam 🤗🤩
Dziękuję ✨ przypomnienia mi ze jednak ten chłód jest dobry na swój sposób. Nawet pamiętam jak koleżanka z PL mi pisała że ooo sierpień upały itp a tu koniec ciąży, a ja się śmiałam ze u nas max 15 stopni w sierpniu 😁
Do słońca oczywiscie jest owiele cieplej ja sie opalam nieraz na balkonie ale to sporadyczne dni w roku 🤣
Ounai lubi tę wiadomość
-
Patrz Laurelli jak to można znaleźć plusy każdej sytuacji

Ja właśnie zamówiłam dzieciom drabinkę gimnastyczną, wybraliśmy też miejsce powieszenia huśtawek w ich pokojach i mogę się umawiać z ekipą, żeby dokończyli wykończeniówkę
Firma która udzieliła mi wsparcia finansowanie na otwarcie DG wyraziła też zgodę na wydłużenie okresu wydatkowania środków do końca lipca i na zmiany o które poprosiłam więc siadam do zakupów! Mąż już się nie może doczekać żeby przyszła jego wymarzona drukarka 3d
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Paola2604 wrote:Całe szczęście że jest cytrynowa. Już raz przy staraniach z niej korzystałam i nie było źle. W poprzednich ciążach te naście lat temu była tylko zwykła i nie zapomnę jakie odruchy wymiotne miałam, nie mogłam tego wypic 🤢
Mi sie w tej ciąży w 10tyg trafiła taka Pani, która nie zgodziła sie zebym wypila cytrynową ( a w poprzednich 2 ciążach też robilam w luxmedzie i piłam cytrynową bez problemu) a teraz tą zwykłą... to myślałam że nie dopije. W poniedziałek wezmę sobie cytrynową- może trafić się taka Pani co tym razem pozwoli -
Oj, mega duża, niejeden chatę by za to wykończyłLaurelli wrote:Ouani to przed Tobą duża wyprawka firmowa 😁💪

Właśnie trafiłam na super filmik o smoczkach, w opisie rolki są podane modele
https://www.instagram.com/reel/DYATP5ro1-M/?igsh=amdobDN0NXcyN2p6
Kasia ja piłam zwykłą w poprzedniej ciąży bo pabiom w lab skończyła się cytrynowa. 6 lat temu to było a nadal mnie mdli na samą myśl
kasia1518 lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku












