🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
U mnie w alabie musi być zwykła bez smakowa glukoza. A ja w necie nawet malinową wyczaiłam. Zagadałam jeszcze ze swoją położną ale ona powiedziala, ze zmieniły sie wytyczne i oni dla ciężarnych teraz chcą tylko bez smakowe. W ciąży z córką piłam cytrynową. Pamietam, że bardzo mi smakowała 🤣🤣 nie powiem bo mialam pozniej zjazd, że myślałam że usunę, ale wyniki mialam dobre. Teraz sie martwię co to wyjdzie.
Jestem po występach i ostatnim zebraniu w klasie. Teraz tylko czekać na zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor wpadla na genialny pomysł idealnie pode mnie chyba 🙈😃 ze zakończenie podzieli na dwie tury. W zeszlym roku zakończenie trwało 2.5h takze teraz chce to skrócić i wstępnie dla klas 1-3 przewiduje jedną godzine. Bardzo mnie to cieszy bo juz zaczynałam sie zastanawiać jak to przetrwam. U nas kazda taka uroczystość jest na hali i tam jest strasznie gorąco. To chociaz taki plus ze krótko to bedzie trwało.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Kate3330 to chyba nie duzo ale jak mus to mus. Ja tez w tej kwestii jestem zielona i modlę sie żeby dalej tak zostało .👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Ogólnie to przeanalizowałam jeszcze raz te wyniki i zastosowali mi normy nie dla ciężarnych, ale i tak podstawiając pod te dla ciężarnych drugi pomiar mi doszedł do 183,96 mg/dl co jest też przekroczeniem. Ale chyba nie ma aż takiej tragedii więc mam nadzieję że nad tym zapanuję.
-
Eh nie wiem czy Was nadrobię, życie mnie pochłania.
Skurczów tych takich przepowiadających mam od groma. W poprzednich ciążach miałam po kilkadziesiąt dziennie, lekarze mówili że od tego skraca mi się szyjka. Nie wiem czy to prawda, ale teraz tez mam sporo (nie aż tyle jak poprzednio ) , co mnie stresuje. A w 2 ciąży w 25+0 trafiłam do szpitala. Staram się o tym nie myśleć, ale dzisiaj mam jakiś gorszy dzień.
To OGTT dla ciężarnych jest dla mnie największą głupotą jaką można wymyśleć chyba.. nie dość że kobiety mają mdłości to muszą pić to gówno, jak sobie pomyślę jak ja się czułam przy poprzednich próbach to mi słabo na samą myśl. Ja kupuję cytrynową i nie interesuje mnie czy mi pozwolą czy nie , innej nie wypije. Mogę im zwymiotować najwyżej. Są dopuszczalne do picia przy OGTT i nie mają prawa mi odmówić. 8 lat temu to w ogóle sobie 2 cytryny wciskałam do tego cukru, 5 lat temu piłam cytrynową, a i tak w obu przypadkach siłą powstrzywałam się żeby nie zwymiotować.
W domku nie mamy gorąco, mamy dobrą izolację, dużo styropianu i dobrze izolowany dach. Mam porównanie do domu mojej mamy , w którym w upały na piętrze ciężko wytrzymać z gorąca. U nas jest okej, ja mam w lato pootwierane okna , świeże powietrze. W razie czego w każdym pokoju na górze są po dwa okna więc jest mega przyjemnie. Klimatyzacji nie lubię i nigdy nie chciałam zakładać w domku.
Jak w przyszłym tygodniu wrócę do pracy to podejdę zmierzyć tą szyjkę, jak w 25+0 będzie dobra to się uspokoję. I to OGTT też muszę zrobić 🤮 może też w przyszłym tygodniu mi się uda.Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 22:55
-
Kate, myślę, że spokojnie zbijesz to dietą. Na codzień nie jesz przecież takich ilości cukru wiec przy doecie cukrzycowej będziesz mieć pięknh cukier po posiłkach. Najgorsze sa te cukry na czczo, bo one to żyją czasami własnym życiem.
Ja zaczęłam ogarniać te rzeczy do zakupu do firmy i jestem przerażona. Więc póki co zamówiłam dzieciom drabinkę do pokoju
40 pozycji ma mi zjechać w tym biurka, regały i inne wielkogabaryty. To będzie masakra!
Muszę w końcu zebrać się w sobie i jechać z krzesłami do renowacji. Jejku, żeby mi tak tych sił nie ubywało tylko.
Kate3330 lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja ide jutro na tą krzywą i chyba stresuje się bardziej niż przed zrobieniem bety.
Wieczorem nie moglam zasnąć. Kręciłam sie i kręciłam wreszcie przed godziną pierwszą stwierdzilam, że jestem głodna 🙈 zjadlam twarożek juz po nim mniej sie kręciłam i poszlam wreszcie spać. Mowie no idealnie przed badaniem cukru trzeba w ostatnich dniach poszaleć 🤣 aż boje sie tej nocy. Na bank od 4 bedzie chciało mi sie sikać , bo przecież trzeba mocz do badania oddac 😃 czlowiek to jest czasem chory na umyśle 🫣🤣Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja, 08:09
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Paula. wrote:Ja ide jutro na tą krzywą i chyba stresuje się bardziej niż przed zrobieniem bety.
Wieczorem nie moglam zasnąć. Kręciłam sie i kręciłam wreszcie przed godziną pierwszą stwierdzilam, że jestem głodna 🙈 zjadlam twarożek juz po nim mniej sie kręciłam i poszlam wreszcie spać. Mowie no idealnie przed badaniem cukru trzeba w ostatnich dniach poszaleć 🤣 aż boje sie tej nocy. Na bank od 4 bedzie chciało mi sie sikać , bo przecież trzeba mocz do badania oddac 😃 czlowiek to jest czasem chory na umyśle 🫣🤣
Z tym moczem to jest masakra, ja się codziennie budzę koło 4 żeby iść do toalety i też nie wiem jak go pobierać żeby było dobrze 😅 właśnie czekam w kolejce po skierowania na badania, między innymi na krzywą cukrową i też już się stresuje jak ja to przetrwam. Jestem ciekawa czy będę mogła sobie kupić jakas smakowa czy muszę wypić to co mi w szpitalu dadzą 😬 -
Ja kiedys zaniosłam taki dosłownie 1cm od dołu tej małej probówki bo się wysikałam godzinę przed wstaniem
i tylko jednego badania nie zrobili, takiego co sie ręcznie ocenia bo było za mało a resztę już zrobili.
Ja się dziś strasznie nie wyspałam. Ostatnio mąż ogarnia dzieci ale dziś nie wiedział co córce na basen spakować i do tego syn miał przynieśc blok a3 więc beze mnie by zginęli i musieli mnie obudzić.
Mam pełną listę zadań na dziś więc nudzić się nie będę na pewno.👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja wczoraj miałam oddać dwie próbki, bo na mocz ogólny i posiew. Cały dzień się stresowałam że będzie mi się chciało sikać i rano to mi nie „starczy” na te dwa kubeczki. Ale na szczęście obudziłam się o 5 z lekkim uciskiem to do 7 już wytrzymałam. Badanie moczu w ciąży to jest wyższy poziom logistyki 😅
-
Dokładnie wyższy poziom logistyki 🤣 bo ja normalnie potrafie przespać całą noc. Rzadko kiedy obudzę sie na siku w nocy a jak mam oddać mocz to oczywiscie od 4 już naciska na pecherz.
Ja tak w szpitalu przecież zrobiłam nikt mi nie powiedzial, że będą mi mocz badać wysikałam sie a polozna mi kubeczek przyniosła. Dosłownie bylo tam kilka kropel i niby cos z tego zbadali bo nie musiałam powtarzac no ale jednak to jest zawsze stres.Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja, 10:49
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Jak tam dziewczyby mija Wam dzis dzien? Co macie w planach?👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja dzisiaj cały ranek sprzątam( 2 godziny sprzatalan lazienke, teraz zabralam sie za kuchnie, piekarnik juz za mna), potem jestem umówiona z koleżanką z pracy na kawe(w kwietniu urodziła drugiego syna i jeszcze go nie widzialam), potem lecę do pracy i koło 21 jeszcze spotykam sie z przyjaciółka chociaż na godzinę na herbatę. Dłużej raczej nie dam rady bo jutro pobudka o 5.45, ale znaleźć z nią jakiś wspolny termin żeby nam obu pasowało graniczy z cudem, to dzisiejsze spotkanie o 21 mamy zaplanowane już od 4 tygodni 🤣
-
Haha każda ma ten sam problem z siku w nocy i badaniem rano 🤣
Ale wiecie co tu najlepsze na Islandii? Raz mi zbadali siku i tyle. 🙈 naprawdę gdyby nie badania USG to czułabym się w tej ciąży jak moja mama, trąbkę niech dadzą i słuchają brzuszek 😁
Ja dzisiaj też noc z pobudkami. Ciągle coś mnie wybudzało, nie mogę spać normalnie tylko się budzę. I przekręcanie się to dramat, łapie aż męża za ramię i się obracam. Bo tu rogal tu kołdra, tu włosy nie związałam i mnie ciągną no i najważniejsze brzuszek ułożyć 🙈
Ja wczoraj miałam takie męczący dzień nic nie robieniem. Nie wiem o co chodzi ale co parę dni mam takie dni że wstaję już zmęczona okropnie. wy też tak macie? -
Ja wstaje na siku koło 3, ale rano bez problemu na badanie wysikam tyle ile potrzeba 😁
Ja pojechałam do większego miasta na zakupy. Planujemy wyjechać gdzieś na Boże ciało i musiałam pokupic stroję kąpielowe dla wszystkich, jakieś klapki itp. Mój strój sprzed ciąży jest za mały. szczególnie góra zakrywa mi teraz tylko sutki, a gacie wżynają się w pupę 😅 kupiłam jakiś tani w Pepco, bo podejrzewam, że on będzie tylko na okres ciąży. Jeszcze coś dla dzieciaków na dzień dziecka, na targu kilo polskich truskawek i właśnie je jem ze śmietaną 🤤 i pół dnia minęło, a narodziłam się tak, że już odczuwam spojenie i chodzę jak kaczka.
Teraz zabieram się za obiad. Ja ogólnie ostatnio bardzo źle się czuje po smażonym. Boli mnie okropnie żołądek. Najlepiej mi jest po zupach, więc dzisiaj jakąś na szybko zrobię. -
Właśnie ja też już czuję że ruch mi się zmienił jak chodzę 🤣 jak w simsach łażę
Eggi, Mamacita, Paola2604 lubią tę wiadomość
-
U mnie dziś pobudka o 6, bo córka jechała do Wojewódzkiego Ośrodka Pogotowia Ratunkowego i mieli zbiórkę o 7.15 - na szczęście mąż zawiózł do szkoly. Rano ogarnelam jeszcze przewijak - stalo na nim trochę niepotrzebnych rzeczy i leki po terminie- wszystko wyrzuciłam. Po śniadaniu pojechaliśmy zarezerwować tą sale na komunię na 2028 ( wczoraj na spotted miasta pojawiło sie pierwsze pytanie o termin komunii w 2028, więc za chwile pewnie lawinowo ruszą rezerwacje) a ja lubię mieć wszystko ogarnięte wczesniej i chcialam teraz przed porodem jeszcze mieć z głowy. Wróciłam to pojechałam zakupy ogarnąć i biorę sie za obiad- obiecałam lazanie dzieciom. Pozniej planuje popracować trochę. Mam jeszcze 3 tyg do audytu a powiem Wam ze myślenie i ruchy tak mi spowolniały 😁 ze robie wszystko dwa razy dluzej.
I na sobotę zaplanowaliśmy z mężem że zrobimy dzieciom już dzień dziecka -bo w niedzielę córka jedzie na urodziny a mąż ma zawody. W poniedziałek ja jadę na tą krzywą cukrową, więc caly dzień mogę mieć słabą kondycję - także w sobotę jedziemy do Bałtowa do JuraParku, a 1 czerwca dziewczyny ze szkoly mają wyjście na lody. Chciały obie ostatnio na wakacje koszulki do brzucha 🤣 więc jeszcze kupilam im w h&m -
A ja myślałam że sobie ubzdurałam i że słaba jestem jakaś że czuję się zmęczona, robię dwa razy dłużej coś, ale widzę to normalny etap w ciąży który jest nieunikniony.
To jak będzie wyglądać nasz 8/9 miesiąc ? 🙈
-
U mnie czasami taka mieszanka. Czasem od rana mam wenę do sprzątania i ciągłego ruchu a czasem zjem śniadanie i ide na drzemke. Dzis zjadłam śniadanie i wzięłam worek zaczelam pakować za male buty córki z zeszłego roku. W żadne sandałki ani klapki nie wchodzi. Wiec ogarnęłam szafki z butami. Przy okazji zabrałam wszystkie kurtki do prania wiosenne. Może aż tak sie nie ochłodzi zeby byly potrzebne. A pozniej poszlam spać. Mąż obudził mnie raz telefon nie wiem co chciał bo powiedzialam ze spie a pozniej drugi raz dzwonil zebym mu brame otworzyła bo jest przejazdem służbowym samochodem i nie ma pilota. No to już wstałam. Pozniej sie położyłam to znajoma zadzwoniła pogadałyśmy troche . No i myslalam zeby cos ogarnąć w domu ale jednak mi sie nie chce i znowu leżę. Dzis corce kask przyszedl to moze pozniej wyjdziemy na rolki. Bo ostatnio chciala jeździć ale okazalo sie ze kask nowy z zeszłego roku już za mały 🫣 dobrze ze niedawno na rolkach po domu jeździła bo strach pomyśleć zeby rolki jeszcze za male byly 🤣👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀


coś tak przeczuwałam 









