Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
Odpowiedz

🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡

Oceń ten wątek:
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1197 1464

    Wysłany: 1 czerwca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka15 i Trypcio ojeeeeeju co to za dzień nieszczęść ?😩😤

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Flora96 Autorytet
    Postów: 420 677

    Wysłany: 1 czerwca, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trypcio najważniejsze, że nic się wam nie stało. Szkody materialne to pikuś. A popłakać zawsze warto bo upuszczasz sobie emocje. Mnie takie sytuacje też stresują i niestety jestem mocno emocjonalna więc często stres powoduje u mnie płacz. Nic się nie obwiniaj, mogło zdarzyć się każdemu 🫂


    Co do poparzenia wrzatkiem to pamiętam jak moja przyjaciółka była w ciąży i mówiła, że miala taki baby brain, że nie wie jak to się stało ale wsadziła obie dłonie do gotującej się zupy. Dosłownie ją zaćmiło, chciała zrobić coś innego a wsadziła ręce we wrzatek 🙈 całe w bąblach, czerwone, płakała jak nie wiem. Mówiła, że ma dosyć już tego stanu bo nie wie co się z nią dzieje

    Trypcio lubi tę wiadomość

    08.24 6tc 💔
    11.25 cb 💔
    12.25 ⏸️🥹


    preg.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 1 czerwca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ale numer 🫣 nie sądziłam że na takim etapie jeszcze płeć może się zmienić- chociaż jak on nie był pewnym, to jeszcze wszystko może zostać po staremu.

    Laurelli nooo to jak masz 100m mieszkanie to tam siedź i zbieraj na dom 🤪

    No a u mnie nie może być wszystko pięknie i spokojnie ... toksoplazmoza znowu IGM mam dodatnie... pojechałam od razu wieczorem znowu do labolatorium i zrobilam awidność bo na wynik czeka sie do 7dni. Zakładam ( może bardziej liczę na to) ze to jest ciągle to samo zakażenie - bo przecież toksoplazmoze sie przechodzi raz 🤔
    Tylko zastanawia mnie bo w 10tyg mialam to IGM 0.60 a teraz po kilku miesiącach mam wyższy wynik 0.67.
    Wtedy awidność mi wyszła ponad 60% więc stare zakażenie. Tak długo sie to dziadostwo trzyma bo ja juz 1.5 roku mam tą toksoplazmoze - ciągle mi dodatania wychodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 20:40

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 1 czerwca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trypcio wrote:
    Ja dzisiaj dzień masakra, wracając z pracy rozmawiałam z mężem przez telefon na glosnomowiacym i nie wiem jakim cudem czy coś mnie zamroczyło ale wjechałam babce przede mną w dupe samochodem... prędkość była żadna bo obie ruszałyśmy no ale jednak jak umyła samochód to czegoś tam sie dopatrzyła. Tak sie na siebie wkurzylam że aż sie potem poplakalam.

    Najważniejsze ze nikomu nic sie nie stalo 🤗
    Samochód rzecz nabyta, da sie ogarnąć.

    Trypcio, Olo323 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 1 czerwca, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurelli wrote:
    To jest york. Ale nie mini tylko zwykły taki. Czytam Wasze wpisy i uważam że za dużo w dupie mam 🙈 bo nasze mieszkanko male nie jest. Ma prawie 100m i my sypialnie nasza - nie mała, pokój ekstra w którym jest męża stacja gejmingowa i moja toaletka i bieżnia i docelowo tam planuje później zrobić malutkiej pokój.
    No i pralnia oddzielnie, i spiżarka za kuchnią i piwnica przy mieszkaniu oddzielna. 🙈
    Jak ja wymyślam! To ciąża. Wózkownia rowerownia na parterze też jest.
    Durna baba jestem. Dzięki dziewczyny. Ludzie w kawalerkach żyją i dają radę.
    Mysle ze dasz rade sie "przemeczyc". My z 1 dzieckiem mieszkalisny na wysokim parterze (9 schodow mialam) w kawalerce 3 lata. W mieszkaniu 3 pokoje z aneksem z 2 dzieci 7 lat i dopiero teraz mam dom. Wy naprawde macie ogromne, komfortowe mieszkanie. A piesek jeat tak maly, ze mozesz sprobiwac go nauczyc sikac na mate, zeby w najgorszej sytuacji kiedy np jestes sama a dziecko chore mogl sie wysikac na balkonie na przyklad.

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 1 czerwca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka15 wrote:
    A ja jeszcze poparzyłam dłoń wrzątkiem... Szybko zareagowałam, od razu pod chłodną wodę i na razie jest tylko czerwone, spuchnięte, ale bez bąbli... Ale jak tylko wyciągnę z wody, to pali, jak nie wiem 😞 masakra...
    Polecam krem Biafine, dziala cuda. Jest tez swietny na poparzenia sloneczne. Dostepny we Francji ale mozna kupic tez na allegro lub olx. Drogi ale mozna stosowac nawet u dzieci. Ja zawsze na wakacjach uzywam po pierwszych dniach opalania.

    Trypcio, wspolczuje strasznie. Duzo ja naaprawa bedzie kosztowac?

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 1 czerwca, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie wrocilam od fizjo. Mialam isc za tydzien ale bylam dzis i za tydzien tez ide. Siedzenie przy kompie zalatwia mi kregoslup. Prawie ryczałam dziś z bólu jak mnie masowała.

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1197 1464

    Wysłany: 1 czerwca, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady dziewczyny, potrzebowałam się wygadać 🥰 nie bardzo mam z kim. Z mężem wiadome. Ale poza tym to średnio. Jak dzwonię do domu to nawet nie pytają jak się czuję itp to nawet nie zaczynam takich tematów bo wiem że ich to nie interesuje.

    Ja z baby brain mam problem z myleniem numerów liczb itp. I brednie opowiadam. Ostatnio podałam wogóle inny numer bloku niż mieszkamy komuś.
    Ja się boję robić przelewy teraz 🤣

    Całe szczęście w nieszczęściu że finalnie tylko auto uszkodzone i nerwy zszargane i tyle naprawdę.

    A ból po oparzeniu masakra. Bo to boli nawet przy myciu się później, ojejj…

    Kasia a ta toksoplazmoza to się tak przyplątała nie wiadomo skąd? Czy jak to z tym wogóle jest?
    Moja wiedza sięga temu że koty wiadomo, uczulają na to przy ciąży. Ale i ziemia w ogródku itp. A więcej nie wiem .

    Ouani jak drukarka? Wydrukowaliście jeszcze coś fajnego ? Mój brat też fun z tego zawsze mial 😁

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 280 350

    Wysłany: 1 czerwca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    Może nadrobię Was jutro 🫣 jestem tak zalatana, wróciłam do pracy po chorobowym i nie wiem jak się nazywam.

    Widziałam tylko posiew moczu Nutki. Nutka-to nie jest zakażenie.
    Generalnie ilość bakterii w moczu oznaczamy właśnie jako dziesięć do którejś CFU/ml (tzw jednostek tworzących kolonie w 1 ml).
    Wartości przy których mówimy o zakażeniu są różne, w zależności od tego jak został pobrany mocz - czy ze środkowego strumienia, czy z jednorazowego cewnikowania czy z nakłucia nadłonowego.
    Generalnie mocz powyżej cewki moczowej jest jałowy, więc każda ilość bakterii wyhodowana z moczu z nakłucia nadłonowego jest traktowana jak bakteriuria znamienna (w cewce moczowej siedzą sobie bakterie więc jak pobieramy przez cewkę mocz to już wartości są większe ).
    Cewnik - jednorazowy - 10^2.
    Ze środkowego strumienia - w zależności od tego czy są objawy zakażenia układu moczowego (bóle podbrzusza, krwiomocz, ropomocz, gorączka, zmiana zapachu moczu) . I tak:
    10^3 u kobiety z objawami ZUM
    10^4 u kobiety z objawami ostrego odmiedniczkowegi zapalenia nerek (to są dość ciężkie stany, najczęściej kładę na oddział takich chorych, silne bóle okolicy nerki, gorączka , wysokie parametry zapalne)
    10^5 u osób z powikłanym ZUM (wszyscy mężczyźni plus kobietki z wadami układu moczowego)
    10^5 to też granicą rozpoznania bakteriomoczu bezobjawowego - czyli są bakterie w moczu wyhodowane w takim mianie, ale objawów zakażenia NIE MA. Leczymy w takich przypadkach tylko kobiety w ciąży plus osoby przed przezcewkowymi zabiegami na drogach moczowych. No i przed przeszczepem nerki też są oddzielne wytyczne.

    Także 10^2 to nie jest dodatni posiew, a pytali o objawy bo może nie byli pewni czy dobrze im wyszło ? Nie wiem

    Nutka15 lubi tę wiadomość

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17180 23901

    Wysłany: 1 czerwca, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydrukował synowi zabawkę, córce kolejne trzy bo usiadła na jaszczurce i połamała, kupił mi bukiet kwiatów i drukuje do niego wazon (mam podejrzenie, że bukiet był wymówką). I wydrukował sobie taki pijemniczek do którego mają wpadać odpady z druku. Czuję, że na boku otworzymy zaraz sklep z zabawkami z wydruku. Ja dziś złozylam zamowienie na 48kg filamentu więc boję się co będzie jak przyjdzie ten filament :P

    Toksoplazmoza mozesz tez sie z niemytych warzyw i owocow zarazic i to jest najczestsze zrodlo zakazen.

    Wrocilam od fizjo i dzieci juz spaly, bosko!

    Paula, a Twoj lekarz juz chyba kiedys widzial tego penisa, nie? Ale masz pecha z ta płcią. Mówiłaś córxe że moze byc jednak brat?

    Dzis zamowilam krzeslo dla ludzi z adhd, tzw ortopedyczne do siedzenia w roznych pozycjach i drukarke ze skanerem. Musze przyspieszyc te zakupy. Wyprałam też ostatnie z za małych butów dzieci i przedostatnią kurtkę zimową. Ale nadal mam takie ilości prania przed sobą, że jestem załamana patrząc na pralnię.

    Przyszła mi wanienka, córka sprawdzała czy się zmieści ;)

    Screenshot-20260601-231610-Allegro.jpg

    Tylko poprosilam sprzedawce zeby mi wyslali bialy stojak. Swoja droga zapomnialam sprawdzic czy rzeczywiscie wyslali bialy. A teraz widze ze w ogole to w empiku jest o kilka zlotych tanszy ten zestaw. Moja wewnętrzna Grażyna teraz cierpi :P

    kasia1518, FloristKa, Olo323 lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 2 czerwca, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurelli wrote:
    Dzięki za rady dziewczyny, potrzebowałam się wygadać 🥰 nie bardzo mam z kim. Z mężem wiadome. Ale poza tym to średnio. Jak dzwonię do domu to nawet nie pytają jak się czuję itp to nawet nie zaczynam takich tematów bo wiem że ich to nie interesuje.

    Ja z baby brain mam problem z myleniem numerów liczb itp. I brednie opowiadam. Ostatnio podałam wogóle inny numer bloku niż mieszkamy komuś.
    Ja się boję robić przelewy teraz 🤣

    Całe szczęście w nieszczęściu że finalnie tylko auto uszkodzone i nerwy zszargane i tyle naprawdę.

    A ból po oparzeniu masakra. Bo to boli nawet przy myciu się później, ojejj…

    Kasia a ta toksoplazmoza to się tak przyplątała nie wiadomo skąd? Czy jak to z tym wogóle jest?
    Moja wiedza sięga temu że koty wiadomo, uczulają na to przy ciąży. Ale i ziemia w ogródku itp. A więcej nie wiem .

    Ouani jak drukarka? Wydrukowaliście jeszcze coś fajnego ? Mój brat też fun z tego zawsze mial 😁

    Ponoć najbardziej od surowego mięsa... ja nie przepadam za tatarem, nie jem go i wiecie co w listopadzie 2024 koleżanka zrobila tatara i do tego takie pyszne bagietki i zjadłam wtedy ze 3szt tych bagietek z tatarem i jak bylam w ciąży w lutym 2025 to wyszlo świeże zakażenie i ta awidność ponizej 60% - wynik wątpliwy ale za chwile w marcu poroniłam, potem jak w lipcu zaszłam to nie zdążyłam zrobic tego badania, bo poronienie było we wrześniu i teraz nadal mi wychodzi to Igm pozytywne ... trzyma sie dziadostwo bardzo długo.

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3100 3878

    Wysłany: 2 czerwca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai moj lekarz prowadzący długo nie chciał mi powiedziec płci bo twierdził, że nie widzi. A o chłopcu powiedział mi lekarz na pierwszych prenatalnych. Także jak jutro mi to potwierdzi to znaczy, że dobrze widział od początku.

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Trypcio Przyjaciółka
    Postów: 105 112

    Wysłany: 2 czerwca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Polecam krem Biafine, dziala cuda. Jest tez swietny na poparzenia sloneczne. Dostepny we Francji ale mozna kupic tez na allegro lub olx. Drogi ale mozna stosowac nawet u dzieci. Ja zawsze na wakacjach uzywam po pierwszych dniach opalania.

    Trypcio, wspolczuje strasznie. Duzo ja naaprawa bedzie kosztowac?

    Chciala albo spisać oświadczenie albo 600 zł. Także dalam jej gotówkę bo chce w przyszłym roku kupic nowy samochód więc wolałabym nie tracić zniżek

  • Nutka15 Autorytet
    Postów: 717 517

    Wysłany: 2 czerwca, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yennefer dzięki za wyjaśnienie. Ja tak myślałam, że to nie jest zakażenie, ale zamieszali mi w głowie tą informacją, że mam ponownie zbadać próbkę...

    Ounai na szczęście to moje poparzenie nie jest jakoś mocne. Od razu dałam rękę po chłodna wodę i dzisiaj po prostu mam czerwone i piecze jak dotkne, muszę uważać, żeby gdzieś tą reką nie zahaczyć, swobodnie za bardzo nie mogę funkcjonować 🙈 Ale w nocy to spałam z ręką w chłodnej wodzie, bo tak mnie piekło, jak tylko wyciągnęłam rękę. Cieszę się, że tylko tak się skończyło.

    Paula szok, ale zamieszenie z tą płcią. Dobrze, że masz to prenatlane niebawem, to na pewno już wtedy będzie wiadome. Ja co wizytę się uprawniam, czy to dalej dziewczynka 😅🫣

    Ja mam dzisiaj wizytę. Stresuje się, co tam usłyszę. Mam nadzieję, że z szyjka wszystko ok.

    Paula. lubi tę wiadomość

    ▫️'21 🧒🩵

    ▫️15.01.26 9dpo ⏸️🥹 Beta HCG 11.8 🫶
    ▫️17.01.26 11dpo Beta HCG 72.3 🫶
    ▫️19.01.26 13dpo Beta HCG 204 🫶
    ▫️9.02 CRL 9mm i ❤️
    ▫️23.03 I prenatalne ✅ dziewczynka👧🩷
    ▫️18.05 II prenatalne ✅ 21+1 391g💖

    preg.png
  • Trypcio Przyjaciółka
    Postów: 105 112

    Wysłany: 2 czerwca, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej wkurzyło mnie nie to że kasa, że samochód(ja mam stary samochód więc już w ogole) ale to że po prostu az tak sie zamyśliłam że w nią wjechałam. Ehh chyba mam po prostu za dużo na głowie, jesteśmy w trakcie kupowania domu do totalnego remontu i starania sie o kredyt, w niedzielę lecimy na wakacje, w międzyczasie ciągle z tyłu głowy mam ta wizytę kontrolna wzrastania i ti że mloda jest w za niskim centylu co mnie dodatkowo stresuje, już nie wspominając o pracy. Chyba mój mózg jest już przeciążony. Dobrze ze jedziemy na te wakacje to psychicznie sobie odpocznę.

  • Paula. Autorytet
    Postów: 3100 3878

    Wysłany: 2 czerwca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trypcio wspolczuje emocji wszysykich 🥺 ale powiem Ci że te nasze mózgi to chyba tak w ciąży spowalniają i dlatego. Ja nie raz jak jadę to też się dziwie ze czegoś nie odwaliłam.
    Mąż rano szukał laptopa. Chodzilam z nim szukałam. Wreszcie stwierdzil ze moze wcale go z pracy nie zabrał. Pojedzie to sprawdzi. Po czym dzwoni do mnie ze laptop podobno leży w jego służbowym samochodzie bo dzwonil do siostrzeńca ktory sprzątał ostatnio moj samochód i podobno tam go przełożył. Mowie to pozniej wyjdę i sie upewnię. Zaczelam ogarniać w domu a ze dzis śmieci zabierają to mowie wyniosę z koszy odrazu. Wyniosłam przyszłam na gore szczesliwa i nagle olśnienie ze mialam laptopa sprawdzić. No to akurat jest drobiazg ale tak wlasnie nasze mózgi myślą. Praktycznie wcale.
    Bardzo podziwiam Ounai z tą działalnością bo ja to bym same manianny odwalała. Nie mysle wcale na czasy.

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3100 3878

    Wysłany: 2 czerwca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka kciuki za wizytę 🤞🍀🍀🍀
    Co do oparzenia aby szybko sie zagoiło
    Ja ktoregos razu ryz odlewałam i nie wiem jak to zrobiłam ze jak wyrzucilam ryż do zlewu to goraca woda chlapneła mi na nadgarstek. Ból okropny. Jeszcze następnego dnia czułam delikatnie. Chociaz u mnie w małym stopniu doszło do poparzenia bo mialam tylko rozowy ten nadgarstek zadnych bąbli ani nic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 09:08

    Nutka15 lubi tę wiadomość

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3100 3878

    Wysłany: 2 czerwca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole wroce sie jeszcze do wczorajszej swojej wizyty. Gin dalej pytał czy nadal chce cesarke. Powiedziałam ze nie zmieniłam zdania. To chociaz taki plus dla niego że nie namawia mnie do naturalnego porodu. A jak to sie wszystko potoczy to się jeszcze okaże. Chociaz wolałabym cc. No i zachwycał się moją szyjką, że taka dluga i wogole. Mąż też zadowolony z tej mojej szyjki a ja sceptycznie podchodzę bo z corka dopiero w 29tc zaczęła sie skracać. No ale może po takiej historii to już powinna sie skracać w drugiej ciąży ? Nie wiem nie znam się na tym ciesze sie z tego szwu i liczę ze dzięki niemu dotrwam do tego 38tc. Natomiast w 32tc mam odstawic progesteron. Teraz polozna przepisala mi cyglogest bo utrogestan w moim tyg ciazy nie jest refundowany. To tez takie dziwne myslalam ze wystarczy ze jest sie w ciazy
    No ale jak nic mi po nim nie bedzie to wszystko mi jedno co biore.
    No i ogólnie cisnienie mam w normie tylko dalej mu te rozkurczowe sie nie podoba ciśnienie bo mam średnio 83 . No ale lekow nie chce mi jeszcze dawać bo stwierdził ze skurczowe mi wtedy spadnie na 90 .

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Kate3330 Autorytet
    Postów: 258 254

    Wysłany: 2 czerwca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wizytę z samego rana - wszystko dobrze ☺️ chłopak trochę zwalnia - jest w połowie siatki - 782g więc jest szansa że nie będzie dzidziuś gigant tak jak się wstępnie zapowiadało 😅 ułożony główką do dołu więc naciska na pęcherz co sprawdza się w praktyce bo sikam jak fontanna 😅
    W związku z cukrzycą dostałam też skierowanie na patologie ciąży więc musze teraz rozważyć gdzie chce ostatecznie rodzić bo raczej zalecają żeby wybrać poradnie w szpitalu gdzie będzie poród.
    Co do szyjki to u mnie 31 mm (poprzednio było 41 mm), ale dalej jest długa i z tego co mówiła moja gin to mierzy się ją standardowo raz na trymestr i przy takim wyniku jest mniej niż 1% że coś się z nią będzie dziać.

    Paula., Mamacita, Eggi, Nutka15, Trypcio, Laurelli, Nati96De, Flora96, kasia1518, Olo323 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 280 350

    Wysłany: 2 czerwca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie też szyjka się już skróciła, z 3,8 na 2,7-2,8 cm. Dla mnie to wciąż jest super wynik , natomiast moja ginekolog zwariowała , oczywiście progesteron p.v. , pomiary szyjki co tydzień itp.
    Żałuję że do niej chodzę naprawdę, nie chce robić kwasu w miejscu pracy i zmieniać.. ale triggeruje mnie to niesamowicie.
    Będę chodzić co 2/3 tyg jak do tej pory i tyle. Trybu życia nie zmienię.
    Mała dobrze, ma 720 g i sobie rośnie .

    Mama ginekolog ma fajny artykuł na ten temat:
    https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/porod-podstawy/porod-przedwczesny/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 09:44

    Kate3330, Paula., Eggi, Nutka15, Trypcio, Flora96, kasia1518, Olo323 lubią tę wiadomość

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
‹‹ 267 268 269 270 271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie witaminy warto suplementować w ciąży?

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety potrzebuje zwiększonej ilości składników odżywczych. Właściwa suplementacja witamin wspiera rozwój dziecka i chroni zdrowie przyszłej mamy. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek preparaty, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę, który dobierze suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

CZYTAJ WIĘCEJ