X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś kto nie wymiotował po kazdym łyku wody nie wie co to znaczy. W wymiotach niebezpieczne jest to ze spina się macica. I czasami nie ma takiej rzeczy którą możesz zjeść. Ja z córką wymiotowalam kilkanaście razy dziennie, W końcu jak zwymiotowalam krwią to pojechałam do szpitala. I dostałam ochrzan więc kiedy przez kilka dni nic Ci nie przyjmuje jedź do szpitala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 12:04

    buka03, MoNaKo, miffy, stay, Suri_ lubią tę wiadomość

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • mamusia2 Przyjaciółka
    Postów: 103 82

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was moje drogie :)
    Staram sie Was podczytywać ale ciezko nadrobić wszystko :)
    Zaczyna mnie martwić brak objawow.Pomimo zawrotow glowy nadal cisza...dzieki Bogu plamien brak i staram sie tym pocieszac. Za 2 dni odbior bety i wyzyta u gin,ale i tak zamierzam zmienic lekarza bo ten ma kompletnie w 4literach co sie do niego mowi.Jak tylko odbiore wyniki czeka mnie spacer po przychodniach.
    Witam nowe przyszle mamusie.

    dev270pr___.png
    @ 17.01
  • majju Autorytet
    Postów: 1623 2714

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki a ja mam taki problem, może pomożecie. Co jakiś czas jak chodzę / stoję mam ostry, kłujący ból w pośladku. Ale taki mocny, że aż mi odcina tą bolącą nogę :/ Kojarzę, że miałam tak kilka dni po owu w tym cyklu i dziś znów ten ból wrócił. Nie mam pojęcia co to może być.

    qdkkqps67blqh0e0.png
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majju wrote:
    Laseczki a ja mam taki problem, może pomożecie. Co jakiś czas jak chodzę / stoję mam ostry, kłujący ból w pośladku. Ale taki mocny, że aż mi odcina tą bolącą nogę :/ Kojarzę, że miałam tak kilka dni po owu w tym cyklu i dziś znów ten ból wrócił. Nie mam pojęcia co to może być.
    To ja chyba mialam coś podobnego ze dwa dni temu, brzuch mnie nie bolał ale raczej tak jak by lewe biodro z tym że jeszcze pośladek mnie bolał, tak myslałam że może coś tam sie rozciągało?

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie w pracy najwiecej postów się produkuje :D

    U mnie beta 107, trzy dni temu była 20,8. To dobry przyrost? Nie zrobiłam po 48h, bo wypadała niedziela.

    zubii, Dreamy, Annie1981, Saori, stay, nowamamusia lubią tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.... Jakoś do tej pory było ok, ale dzisiaj mam kryzys...
    Ciagle myśle, że coś jest nie tak, albo że coś złego się stanie. Wiem, że nie powinnam się zamartwiać ale to silniejsze ode mnie. Dzisiaj w nocy nie mogłam spać przez czarne myśli :(

  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majju wrote:
    Laseczki a ja mam taki problem, może pomożecie. Co jakiś czas jak chodzę / stoję mam ostry, kłujący ból w pośladku. Ale taki mocny, że aż mi odcina tą bolącą nogę :/ Kojarzę, że miałam tak kilka dni po owu w tym cyklu i dziś znów ten ból wrócił. Nie mam pojęcia co to może być.
    Może to rwa kulszowa... :(

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIespokojna M , zrób suwaczek, żebysmy wiedziały w którym jesteś tygodniu :) Kiedy masz wizyte? To normalne, każda z Nas ma obawy! Uwierz :)

    zubii lubi tę wiadomość

  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie, serduszko jest, obywatel 16mm. Jestem teraz w 9 tygodniu ( chciaż mój gin mówi, że liczą się skończone tyg, czyli niby teraz jest 8 tydz i 5 dni). Kosmówka delikatnie się odkleja i mam torbiel w lewym jajniku. Podobno to dosc częste przypadki. Biorę teraz Duphaston.

    Zołzimagic, zubii, buka03, Karolka12345, Gosiaczek, Leonore, zakocona, Annie1981, Saori, stay, justa., Långstrump, nowamamusia lubią tę wiadomość

  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bacardi90 wrote:
    u mnie rogal i poduszka do karmienia leżą i czekają na swoją kolej ;)

    W pierwszej ciąży uszyłam sobie sama a później wyrzuciłam bo był mi nie potrzebny a teraz zamówiłam sobie z motherhood już się nie mogę doczekać aż przyjdzie :) do karmienia albo spróbuję z tym co kupiłam albo zamówię rogala do karmienia.

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niespokojna M. to odpoczywaj dużo, bierz leki, leżakuj i będzie dobrze :) Ciąża to dosłownie ćwiczenie cierpliwości.

    zubii lubi tę wiadomość

  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niespokojna M wrote:
    Ja już po wizycie, serduszko jest, obywatel 16mm. Jestem teraz w 9 tygodniu ( chciaż mój gin mówi, że liczą się skończone tyg, czyli niby teraz jest 8 tydz i 5 dni). Kosmówka delikatnie się odkleja i mam torbiel w lewym jajniku. Podobno to dosc częste przypadki. Biorę teraz Duphaston.
    Super, duża już fasolka :-D w poprzedniej ciąży mialam torbiel, ale gin mówil że do 16 tyg sama sie wchlonie i nie ma sie czym martwic i tak też bylo :-)

    zubii lubi tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka ma 1,9 cm, serduszko 160 na min <3
    :)

    zubii, Zołzimagic, ⚘Kwiatuszek, Leonore, Gosia1989, Kesjaa, zakocona, Emila92, espoir, Kimmy, Dreamy, Annie1981, Saori, Bacardi90, mkl, stay, Suri_, justa., Gosiaczek, Långstrump lubią tę wiadomość

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się na prenatalne 20.02
    Tylko nie wiem co zrobić. Czy dalej ciągnąć to i na NFZ i prywatnie? Czy skupić sie tylko na jednym lekarzu...
    Na NFZ się zapisałam żeby dostawedarmowe badania, a za prenatalne i tak będę musiała płacić. A dwa razy robić prenatalne? To chyba bez sensu zwłaszcza że sporo to nas wykosztuje
    Na pewno chciałabym prenatalne u mamy ginekolog bo czytałam, że często udało się jej już potwierdzić płeć tak wcześnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 12:46

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowamamusia wrote:
    Umówiłam się na prenatalne 20.02
    Tylko nie wiem co zrobić. Czy dalej ciągnąć to i na NFZ i prywatnie? Czy skupić sie tylko na jednym lekarzu...
    Na NFZ się zapisałam żeby dostawedarmowe badania, a za prenatalne i tak będę musiała płacić. A dwa razy robić prenatalne? To chyba bez sensu zwłaszcza że sporo to nas wykosztuje
    Na pewno chciałabym prenatalne u mamy ginekolog bo czytałam, że często udało się jej już potwierdzić płeć tak wcześnie

    Czytałam dzisiaj że mama ginekolog jest w ciąży :)
    Gdybym była na Twoim miejscu wybrałabym już chodzenie do prywatnego bo mam córkę a tz pracuje na różne zmiany i ciężko by mi było latać co chwilę do gina a po drugie już teraz tylko będzie z badań mocz i morfo a jak znowu później dojdą jakieś badania to można znowu podejść na NFZ.

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ⚘Kwiatuszek wrote:
    Witajcie Kochane fasolki i ich Mamusie! Podczytuje Was praktycznie od powstania forum, a oczekujac na testowanie, bo intuicja mówiła mi, że uda się być wrześniówka. Termin wg kalkulatorów na necie ok 16 września. W środę mam wizytę u lekarza i usg. 13.01 na usg był pęcherzyk 5,2mm. Mieszkam w Warszawie. To trzecia ciąża. Mam 2,5roczne dziecko, drugie strata (8,5tc). Teraz czuję jakiś spokój, że musi być dobrze... Przyjmiecie podglądacza? hihi. .
    Też jestem z Warszawy. Do kogo chodzisz? :)

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowamamusia jesli jestes zadowolona z lekarza na NFZ to moze warto tam zostać? a zawsze w razie wątpliwości możesz dokupić wizytę prywatną gdzieś.

    zubii lubi tę wiadomość

  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zołzimagic wrote:
    nowamamusia jesli jestes zadowolona z lekarza na NFZ to moze warto tam zostać? a zawsze w razie wątpliwości możesz dokupić wizytę prywatną gdzieś.
    No ten mój też prywatnie przyjmuje.
    I nie mam na co narzekać a jednak bardziej jestem przekonana do mamy ginekolog. Może dlatego że to też babeczka ;)

    Zubii faktycznie, sprawdziłam na jej IG ;)
    O jejku to teraz nie wiadomo czy zdążę u niej ciążę do końca prowadzić. I imię Stella <3 haha my też tak nazywamy córkę jak będzie

    zubii lubi tę wiadomość

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog (do którego chodzę prywatnie) załatwił mi tak że będę częściowo prywatnie częściowo na NFZ u nich w przychodni cały pierwszy trymestr mam chodzić prywatnie z czego recepty i skierowania mają być już na NFZ potem ma mnie prowadzić ich położna a badania typu prenatalne będę robić u swojego gina na prywatnej wizycie .
    Nowamamusia ja też bym została u lekarza na NFZ jeśli jesteś z niego zadowolona a z tamtym prywatnie nie zrywać kontaktu i w razie co konsultować się

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 12:58

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt :)

    Odebrałam betę - przyrost 56,9%... ale się nie przejmuję. Najważniejsze, że serduszko bije! :)

    AZORCZYNKA, pewnie, zmieniaj lekarza, Twoje prawo! Tylko może poproś tego pierwszego gina o zaświadczenie, że (i kiedy) byłaś u niego w sprawie ciąży; ja tak zrobię jutro, bo rezygnuję z prywatnego. Do wniosku o becikowe należy dołączyć zaświadczenie, że się było co najmniej od 10. tygodnia pod opieką lekarza.

    Szukałybyście pracy, będąc w ciąży?? Mówiłybyście o tym podczas rozmów kwalifikacyjnych??

    Też myślę, co u Izabell...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:00

    hibiskus, shelby*, Annie1981, Saori, stay lubią tę wiadomość

    jgf871u.png

    t6748sh.png
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ