X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mam zaburzenia krzepliwości i skłonności do zakrzepów szczególnie w ciąży.

    Dziewczyny napiszę jeszcze raz opaski SEA BAND na mdłości. Ja zwracałam też. Odkąd noszę mdli mnie nadal ale mdłości są o połowę mniejsze i bez wymiotów. Zamiast od razu pakować się w leki może warto spróbować?

    zubii, Gosiaczek, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka ja mam takie bóle/skurcze. W poprzedniej ciąży tak miałam od 7tc i z każdym dniem było gorzej. Męczyłam się okrutnie do samego porodu, wizyty miałam co 7-10dni ale była to ciąża bardzo zagrożona. Teraz tez się źle czuję i już od samego początku, nie wiem co myśleć, lekarz uspokoił że tak reaguje mój organizm ale dla mnie to dziwne że nie mogę nawet wstać czy chodzić - choć wczoraj jeden dzień było lepiej.

    Rzepakowepole bardzo jesyem ciekawa jak będzie po wizycie. Tomek jest wspaniałym człowiekiem, ale nie wiem jak prowadzi ciążę. I jak ostatnio z nim rozmawiałam to mam wrażenie że bardzo się zmienił od 7lat. Wtedy młody, ambitny i nawet wbrew wszystkim w szpitalu stawiał na swoim w imię dobra pacjentki, teraz nieco "dostosował się" do systemu choć wiedzę i doświadczenie ma duże, a przede wszystkim ciepłe podejście :)

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • stay Ekspertka
    Postów: 213 231

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie juz dopadły mdłości...
    Są znosne ale i tak czuję się źle.

    Mam nadzieję, że u was wszystko dobrze :*
    Powodzenia na wizytach

    <3 Nadusia <3
    z6EVp1.png
    tt1d64a6.png
  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kesjaa wrote:
    U mnie raczej brak objawów. Mam tylko ogromny apetyt i na razie korzystam póki nie dorwaly mnie mdłości ;)
    Mówi się że w ciąży powinno się jeść dla dwóch a nie za dwóch. A ja niestety jem za dwóch ;)

    Kochana witam w klubie:)ja tez zero objawow poza apetytem:)i czasem sennoscia..w pt wizyta..mam nadzieje ze jest wszystko w porzadku:)

    powodzenia na dzisiejszych wizytach:*

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • stay Ekspertka
    Postów: 213 231

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell a co u ciebie? Nie mogę znaleźć kiedy idziesz na wizytę do gina

    <3 Nadusia <3
    z6EVp1.png
    tt1d64a6.png
  • Azorczynka Autorytet
    Postów: 309 141

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie - następna 6 lutego. Słyszałam dziś bojące serduszko mojego Pampcia.

    Kochane, powiedzcie mi, co mam zrobić żeby zmienić lekarza prowadzącego? Muszę tą zmianę zgłosić obecnemu lekarzowi?
    Ten jest bardzo miły, ale nic nie mówi :/ Mówię mu, że mam żylaki na lewej nodze i nieszczelny zwieracz żołądka, to on mi na to, że to nie ma związku z ciążą :/ A moja koleżanka, która ma żylaki, dostawała w ciąży specjalne zastrzyki, żeby jej się skrzepy nie zrobiły czy coś :/

    Na rzygusie też mi nic nie dał :/ a od wczoraj latam do kibelka obejmować sedesik :/ Powiedział że to trzeba przeczekać.

    Dodam jeszcze, że jestem obecnie w 8 tyg ciąży, a usg miałam dziś już robione zewnętrznie.

    stay, Dreamy, Leonore, Annie1981, Saori, justa., nowamamusia lubią tę wiadomość

    bf6b47d663.png
  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane fasolki i ich Mamusie! Przyjmiecie podglądacza? Hihi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 11:21

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
  • Lunka Ekspertka
    Postów: 182 108

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cameline nie pocieszylas. Ja myslalam, ze dzisiejszej i wcześniejszej nocy nie dowleke się do lozka i poloze sie w lazience z braku sil. No nic najlepiej zadzwonie do gina powiem co i jak i on doradzi czy czekac jeszcze na pierwsza wizyte czy jednak juz przyjsc. Chociaz kusi mnie zeby poczekac do jutra. I zobaczyć jak organizm zachowa sie dzisiaj, postaram sie nie jeść zbyt pozno i nie jesc dzis ciezkich rzeczy. Moze teraz organizm sie zmienił i inaczej toleruje rozne składniki. Aj sama nie wiem :((

    3jgx9jcg88a7v963.png
  • Karolka12345 Autorytet
    Postów: 1047 1167

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stay wrote:
    Izabell a co u ciebie? Nie mogę znaleźć kiedy idziesz na wizytę do gina


    Właśnie miałam o to pytać... Izabell jak czytasz daj znać co u Ciebie :)

    f2wlpiqv9u7j05yh.png

    860ix1hpayv09dze.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ⚘Kwiatuszek wrote:
    Witajcie Kochane fasolki i ich Mamusie!
    Witaj kwiatuszek :) napiszesz coś o sobie?

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W weekend tu taka cisza a w tygodnu jak może się wydawać że większość w pracy to ciężko za wami nadążyć ;)

    zubii lubi tę wiadomość

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane fasolki i ich Mamusie! Podczytuje Was praktycznie od powstania forum, a oczekujac na testowanie, bo intuicja mówiła mi, że uda się być wrześniówka. Termin wg kalkulatorów na necie ok 16 września. W środę mam wizytę u lekarza i usg. 13.01 na usg był pęcherzyk 5,2mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 23:57

    zubii, Dreamy, nowamamusia, Annie1981, justa. lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo na rzyganie w ciąży normalne się nie daje nic ani nie leci po jednym dniu rzygania do szpitala.. No Rany chyba by nigdy miejsc nie mieli jakby każdą rzygajacą w ciąży przyjmowali.
    Jest choroba nieustające wymioty ciężarnej (jakoś tak) i dopiero to się leczy. Jeśli kobieta nie przyjmuje nic (!) I wymiotuje dosłownie po wszystkim codziennie kilka razy dziennie. A nie dlatego, że ma mdłości i sobie rzyga, bo to jest dość częsta oznaka i dolegliwość w ciąży.
    No, ale oczywiście możecie panikować, że po jednym dniu się odwodnicie i zaszkodzicie dziecku..

    Trzeba próbować po czym się nie rzyga, co nie daje mdłości. Miałam to, pamiętam, jaki to koszmar. Jednego dnia to, co się dało zjeść, drugiego już na sam widok się rzyga. Ale nie panikujcie z tego powodu. Szukajcie rozwiązania i dopiero, jak nic rzeczywiście nie zostaje w organizmie, to do szpitala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 11:39

    zubii, mnk lubią tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell też myslę o Tobie od rana. Daj znać, co u Ciebie... Dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!! Ja mam jutro a stres taki już dziś, że szok :) Dobrze że wymioty omijają mnie. Czasami jest mi niedobrze, ale to głównie jak jestem głodna właśnie. Ale z jedzeniem nie mam problemów, wręcz odwrotnie :D

    zubii lubi tę wiadomość

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny w ogóle nie czuje że jestem w ciąży, brzuch mnie nie pobolewa ani nie czuje żadnego kłucia, apetyt taki jak zawsze, spać mi się nie chce, czuje się tak jak przed ciążą...ech..mam nadzieję, że na piątkowej wizycie będzie wszystko dobrze.

    Są chwile gdzie zapominam, że w ciąży jestem..;p

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • miffy Autorytet
    Postów: 352 342

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Bo na rzyganie w ciąży normalne się nie daje nic ani nie leci po jednym dniu rzygania do szpitala.. No Rany chyba by nigdy miejsc nie mieli jakby każdą rzygajacą w ciąży przyjmowali.
    Jest choroba nieustające wymioty ciężarnej (jakoś tak) i dopiero to się leczy. Jeśli kobieta nie przyjmuje nic (!) I wymiotuje dosłownie po wszystkim codziennie kilka razy dziennie. A nie dlatego, że ma mdłości i sobie rzyga, bo to jest dość częsta oznaka i dolegliwość w ciąży.
    No, ale oczywiście możecie panikować, że po jednym dniu się odwodnicie i zaszkodzicie dziecku..

    Trzeba próbować po czym się nie rzyga, co nie daje mdłości. Miałam to, pamiętam, jaki to koszmar. Jednego dnia to, co się dało zjeść, drugiego już na sam widok się rzyga. Ale nie panikujcie z tego powodu. Szukajcie rozwiązania i dopiero, jak nic rzeczywiście nie zostaje w organizmie, to do szpitala.

    Zakocona, ja nie panikuję, pytam Was zwyczajnie o radę i o to, co Wam pomagało, a Ty na mnie niezbyt przyjemnie naskakujesz. Nie wybieram się jeszcze do szpitala, ale wczorajszy dzień, w którym jedyne co w siebie wcisnęłam to kiwi i dwa ziemniaki (po czym wszystko to zwróciłam), trochę mnie zaniepokoił, to chyba normalne - tym bardziej, że pod koniec dnia zwracałam też każdego łyka wody. Uwierz mi, nie mam w zwyczaju panikować, ale czwarty dzień z rzędu nie mam sił podnieść się z łóżka przez nieustanne mdłości i wymioty.

    ckaiugpjr3v6dbif.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl, ja tak samo :) Oby tak zostało do końca :D

    mkl lubi tę wiadomość

  • Magda_lenka Autorytet
    Postów: 394 389

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Smeg, ja się nie boję mówić. Tak, jak w pierwszej ciąży mam ochotę wrzeszczeć z radości na całe osiedle, że my w ciąży :D
    Rodzice i babcie wiedzą już (prezent na ich dzień) oraz rodzeństwo L. Reszcie rodziny powiemy przy jakiejś okazji.

    W ogóle czuję i zachowuję się inaczej niż w poprzedniej ciąży. Nie idę na powtórkę bety, bo mi się nie chce. Nie idę na pęcherzyk, bo też mi się nie chce, dopiero na serduszko pójdziemy.

    Powodzenia na wizytach!
    u mnie podobnie w tej ciaży ani bety nie robiłam ani jeszcze u lekarza nie byłam. na 6 lutego mam wizytę dopiero.

    5qptx9z.png
    fybd8x1.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Ja dziewczyny w ogóle nie czuje że jestem w ciąży, brzuch mnie nie pobolewa ani nie czuje żadnego kłucia, apetyt taki jak zawsze, spać mi się nie chce, czuje się tak jak przed ciążą...ech..mam nadzieję, że na piątkowej wizycie będzie wszystko dobrze.

    Są chwile gdzie zapominam, że w ciąży jestem..;p
    kochana z tego co widzę to jesteśmy na identycznym etapie ciąży <3 Tylko Ci pozazdrościć że nie masz żadnych objawów mnie od dwóch dni mdli troszkę brzuch codziennie boli... dziś trochę bardziej dokuczliwie a ty zapominasz chwilami o tym że w ciąży jesteś też bym tak chciała :-( A o Cycach to już nic nie wspomnę makabra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 12:02

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka wrote:
    Cameline nie pocieszylas. Ja myslalam, ze dzisiejszej i wcześniejszej nocy nie dowleke się do lozka i poloze sie w lazience z braku sil. No nic najlepiej zadzwonie do gina powiem co i jak i on doradzi czy czekac jeszcze na pierwsza wizyte czy jednak juz przyjsc. Chociaz kusi mnie zeby poczekac do jutra. I zobaczyć jak organizm zachowa sie dzisiaj, postaram sie nie jeść zbyt pozno i nie jesc dzis ciezkich rzeczy. Moze teraz organizm sie zmienił i inaczej toleruje rozne składniki. Aj sama nie wiem :((

    Jak się czegoś dowiesz to daj znać, bo sama mam z tym "problem". Pewnie co lekarz to inne zdanie. Ja mam obciążony wywiad i na koncie straszną pierwszą ciążę, mimo to uspokajał, a liczyłam choć na luteinę, która działa nieco rozkurczowo.

    ckaidqk39a8l7x61.png
‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ