X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie mój mąż chciał córkę, może się zamienimy;-). Stwierdziłam,że kombinezon kupimy nowy, nawet pozwolę teściowej kupić, a niech ma trochę radochy. Ale to później, po porodzie. Mam dwa mega ciepłe pajace na ewentualne wyjście.

    dqpri09k6uedld97.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza776 wrote:
    Posdeslesz link do tej lampy.?
    http://www.lampysolne.pl/lampy-solne.php
    Tutaj jest opis jaka wielkość lampy do wielkości pomieszczenia.
    Ja zamówiłam tę lampę:
    http://www.lampysolne.pl/sklep/produkt.php?kat=38&pr=589

    ale tu jest jeszcze fajny tekst z którym warto sie zapoznac :)
    http://ekotropiciel.pl/styl-zycia/eko-zdrowie/item/331-lampa-solna-naturalny-jonizator-powietrza

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNaKo wrote:
    Dziękuję Karooolcia :)
    Nie ukrywam, ze ta siara bardzo mnie ucieszyła ale czy to nie za wcześnie?
    I skoro będę miała CC planowane to czy mogłabym ściągnąć siarę przed cesarką?
    W Kanadzie wręcz zalecają ściąganie pokarmu przed porodem. Tak kazali koleżance. Tylko nie wiem po co i czy wszystkim tak zalecają czy tylko jak są wskazania. Myślę że warto trochę tej siary zebrać aby dziewczynki po cięciu dostały Twoje mleko tym bardziej że nie wiadomo jak będziesz się czuła i kiedy będziesz mogła je przystawić.

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niespokojna M wrote:
    Dziewczyny wy też czujecie już w tych ostatnich tygodniach takie słabsze ruchy? Mój się rusza rano, ok 19 i troche o 23. Troche się zmartwiłam bo ostatnio jak mnie kopał to miałam gwiazdy w oczach, a teraz czuje jakby pełzał sobie, takie smyrnięcia bardziej
    Niespokojna ja też czuję znacznie mniej uchy. Nawet zaczełam detektora znów uzywać bo mnie to niepokoiło.Ale jak widać ciasno już dzieciaczkom to i ruchy mniej czujemy....

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11 wrote:
    Annie mój mąż chciał córkę, może się zamienimy;-).
    Nie oddam ;) Całe życie chciałam córkę ;)

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka12345 wrote:
    Aha Monako ponoć nie powinno się odciągać siary przed porodem. Może spróbuj dopytać/doczytać?

    Ja też od jakichś dwóch tygodni po naciśnięciu piersi mam siarę, mam nadzieję, że to dobry znak :)
    Jasne Karolka że dopytam. I nie chodzi mi o ściąganie wcześniej i mrozenie siary tylko dosłownie jakieś dwie godziny przed CC. Jutro mam wizytę to zapytam doktora. Ale i tak czuje że bedzie dobrzez karmieniem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 13:26

    Karolka12345 lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie a ja mam schiza z ruchami.Do tej pory zwracałam tylko uwagę czy się rusza.Nie patrzyłam czy słabiej czy mocniej bo dziecko to nie cyborg.Ale na innym forum dziewczyna była dwa tyg przed terminem.Dziecko się ruszało ale słabiej,wiadomo mniej miejsca.Następnego dnia miała mieć wizytę.Rano dziecko się ruszało a wieczorem zmarło...Tak to mną wstrząsneło że teraz cały czas córcie obserwuje...Jak powiedziałam o tym mężowi to stwierdził że pod koniec ciązy coraz będziemy jeździć na ip sprawdzać..

  • miffy Autorytet
    Postów: 352 342

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kolejne pytanie do bardziej doświadczonych mam- czy sprawdzało Wam się coś takiego jak bluzy/bluzki/kaftaniki/sweterki dla malutkich dzieciaków? Skupiłam się głównie na kompletowaniu bodziaków, półśpiochów i spodenków, a teraz mam rozkminę czy nie kupić też kilku sztuk tego typu rzeczy.

    ckaiugpjr3v6dbif.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miffy wrote:
    Ja mam kolejne pytanie do bardziej doświadczonych mam- czy sprawdzało Wam się coś takiego jak bluzy/bluzki/kaftaniki/sweterki dla malutkich dzieciaków? Skupiłam się głównie na kompletowaniu bodziaków, półśpiochów i spodenków, a teraz mam rozkminę czy nie kupić też kilku sztuk tego typu rzeczy.
    Duzo zalezy od pory roku. Ja uzywalam zapinane bluzeczki dopiero od rozmiaru 68+. Akurat byla jesien zima i jak rano chlodniej w mieszkaniu to dodatkowa warstwa. Takie naciagane przez glowe sa malo praktyczne

    miffy lubi tę wiadomość

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Nie oddam ;) Całe życie chciałam córkę ;)
    Ja też nie oddam, żartowałam tylko;-)jak chce córkę, niech sobie zrobi;-). Jestem otwarta na propozycje;-)Józka też mieliśmy przywieźć z rocznicowego urlopu, ale jest sylwestrowym prezentem. A córka to już jakieś ciepłe kraje mi się marzą.
    MoNaKo czytam o tej siarze i ona się już dużo wcześniej produkuje już w 5 miesiącu nawet.

    dqpri09k6uedld97.png
  • Karolka12345 Autorytet
    Postów: 1047 1167

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miffy wrote:
    Ja mam kolejne pytanie do bardziej doświadczonych mam- czy sprawdzało Wam się coś takiego jak bluzy/bluzki/kaftaniki/sweterki dla malutkich dzieciaków? Skupiłam się głównie na kompletowaniu bodziaków, półśpiochów i spodenków, a teraz mam rozkminę czy nie kupić też kilku sztuk tego typu rzeczy.


    Miffy bluzy z kapturem dopiero jak dziecko siedzące. Miałam parę malych ale nie praktycznie i jak to dziecko położyć na kapturze ;)

    Kaftaniki sweterki się podwijaja.

    Dobrze do roku u nas podstawą były bodziaki :)

    miffy, zubii lubią tę wiadomość

    f2wlpiqv9u7j05yh.png

    860ix1hpayv09dze.png
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweterek się przydaje jak będzie ciepło ma pierwsze spacery by coś przyodziać. W kombinezonie będzie za ciepło a w samym body może być chłodno, wszystko zależy od pogody.
    Ja dokupię sweterek właśnie na spacery

    miffy lubi tę wiadomość

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siarę miałam już po 20tc, nie pamiętam dokładnie. Zawsze jakaś kropelka jest. Ale są dni kiedy nacisnę to jest tylko w jednej piersi, a w drugiej sucho. Zmiana co kilka dni

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka1988 wrote:
    Czesc dziewczyny.

    Ja jeszcze torby nie pakuje, mam zamiar w polowie sierpnia, tak samo jak z praniem ciuszkow i prasowaniem i praniem wozka.

    To tak jak ja. Jeśli chodzi o wszelkie przygotowania na przyjście malucha, jestem jedynie przygotowana psychicznie :) Zupełnie nie boję się bóli porodowych, jedynie szpitala i tego, co mogą tam zrobić (choć o wiele mniej niż za pierwszym razem). Poród to przecież nie tylko ból, stres i medyczne sprawy (grr... zżymam się na tę myśl... fizjologiczne wydarzenie, a tu trzeba wejść, cholera, w rolę niemal bezwolnego pacjenta), ale i rodzaj przygody, wyzwania, które uzmysłowi nam naszą kobiecą moc. :) Gdy myślę o swoim pierwszym rozwiązaniu, co przeżyłam, ile byłam w stanie znieść, czuję m.in. dumę i satysfakcję, nabieram wiary w swoje możliwości.
    O zbliżającym się porodzie myślę głównie z ekscytacją i wzruszeniem. Serio!

    Miffy, ja przez pierwsze trzy miesiące ubierałam córkę w bodziaki z krótkim rękawem i pajace (okazjonalnie w rajstopki, bodziak z długim i sukienkę). Jeden jakiś sweterek możesz mieć. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 14:36

    miffy lubi tę wiadomość

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miffy wrote:
    Ja mam kolejne pytanie do bardziej doświadczonych mam- czy sprawdzało Wam się coś takiego jak bluzy/bluzki/kaftaniki/sweterki dla malutkich dzieciaków? Skupiłam się głównie na kompletowaniu bodziaków, półśpiochów i spodenków, a teraz mam rozkminę czy nie kupić też kilku sztuk tego typu rzeczy.
    Na chłodniejsze dni warto mieć jakiś rozpinany sweterek czy bluzę, zeby założyć na bodziaka czy pajaca. Jednak na co dzień bluzeczki czy kaftaniki niezbyt się sprawdzają.

    miffy, Kasia02 lubią tę wiadomość

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • miffy Autorytet
    Postów: 352 342

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie dzięki dziewczyny. Uspokoiłyście mnie :) Faktycznie sprawię sobie jakiś jeden sweterek na wszelki wypadek, ale myślę, że tyle wystarczy.


    julitk4 wrote:
    Wiecie a ja mam schiza z ruchami.Do tej pory zwracałam tylko uwagę czy się rusza.Nie patrzyłam czy słabiej czy mocniej bo dziecko to nie cyborg.Ale na innym forum dziewczyna była dwa tyg przed terminem.Dziecko się ruszało ale słabiej,wiadomo mniej miejsca.Następnego dnia miała mieć wizytę.Rano dziecko się ruszało a wieczorem zmarło...Tak to mną wstrząsneło że teraz cały czas córcie obserwuje...Jak powiedziałam o tym mężowi to stwierdził że pod koniec ciązy coraz będziemy jeździć na ip sprawdzać..

    Schizy wkręcić sobie bardzo łatwo, ale to pozytywnie na nas nie działa w tym i tak stresującym czasie... A wiadomo co konkretnie się stało?

    ckaiugpjr3v6dbif.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się obawiam bycia pacjentką, zaliczyłam już patologię ciąży i nigdy więcej tego szpitala. Najchętniej rodziłabym w domu, z mężem i położną ale u mnie nie ma szans, bo mamy potencjalny konflikt serologiczny. Fajnie można o porodzie i ciąży poczytać w "Błogosławiony stan umysłu" i na stronce cudnarodzin.pl. Mam na myśli moje idealne miejsce na poród i będę je sobie wyobrażać w szpitalu.

    dqpri09k6uedld97.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miffy wrote:
    Wielkie dzięki dziewczyny. Uspokoiłyście mnie :) Faktycznie sprawię sobie jakiś jeden sweterek na wszelki wypadek, ale myślę, że tyle wystarczy.





    Schizy wkręcić sobie bardzo łatwo, ale to pozytywnie na nas nie działa w tym i tak stresującym czasie... A wiadomo co konkretnie się stało?

    Niewiadomo jeszcze.No tak łatwo sobie wkręcić..Co nie zmienia faktu że trzeba umieć wypośrodkować panikę z czujnością i spokojem.Tylko jak to zrobić szczególnie w pierwszej ciąży.

    Bąbelek1980 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11. Nasza Emilka też powstała w Sylwestra :) W każdym razie wtedy miałam owulację ;)

    Moja koleżanka ubierała swoją córkę głównie w body i na to bluzeczka + getry. Mam od niej mnóstwo takich ciuszków i mam nadzieję, że mi też jednak się sprawdzą.

    Matka Rocku. Czy to Ty pisałaś o Rodzicielstwie Bliskości? Chciałabym się zagłębić w ten temat, bo wydaje mi się, że jest bliski mojemu sercu. Zastanawiam się nad zakupem jednej z poniższych książek:

    „Dziecko z bliska” Agnieszka Stein
    „Księgi Rodzicielstwa Bliskości” William Sears, Martha Sears.

    Którą bardziej byś poleciła? Może jakąś inną?
    Oczywiście jak ktoś jest w temacie to również proszę o opinie :)

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety takie przypadki się zdarzaja i nie mamy na to wplywu. Cholernie to niesprawiedliwe, ale moglo się odkleic łożysko, mógł tworzyc sie zator w pępowinie i dziecko się udusiło. Albo serduszko nie wytrzymało.
    Straszne są takie historie, ale nie ma się co nakręcać. Będzie wszystko dobrze!

    miffy lubi tę wiadomość

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

‹‹ 959 960 961 962 963 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ