X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Lisa85 Autorytet
    Postów: 989 933

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepię dzieci szczepionkami podstawowymi z NFZ. Dodatkowo zaszczepiłam je na ospę wietrzną. Synek załapał się też na darmowe szczepienie przeciwko pneumokokom.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 16:23

    ojxe2n0alit7kw2e.png
    km5sjw4z2s29aglx.png
    5b09wn15c8ssxa0k.png
  • miffy Autorytet
    Postów: 352 342

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viriki, zgadzam się z Tobą. To straszne i niesprawiedliwe, współczuję tej dziewczynie ogromnie, ale też staram się podchodzić z dystansem i nie nakręcać się niepotrzebnie. Już i tak mam wystarczająco dużo wątpliwości i obaw w głowie.


    A jeszcze jeśli chodzi o ruchy to ja właśnie ostatnio odczuwam je mocniej - mam wrażenie, że córa ostatnio sporo urosła i teraz jak się przekręca to cały brzuch mi się rusza, intensywniej czuję kopniaki w żebra i manipulacje przy pęcherzu - ostatnio któregoś wieczora musiałam 6 razy pójść do łazienki zanim zasnęłam ;) Ale widocznie jeszcze nie ma tak mało miejsca, żeby nie móc w miarę swobodnie się ruszać. W przyszły poniedziałek mam USG, zobaczymy ile przybrała :)

    ckaiugpjr3v6dbif.png
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie córka okołosylwestrowa ;)
    Myślę że większosć dzieci z planowaną datą porodu na koniec września.

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które dostały sterydy na płucka, ile dostałyście dawek i jak długo Was trzymali w szpitalu w związku z podaniem?

    Ja sie zastanawiam czy jednak nie polozyc soe w sszpitalu. Cały czas leżę niby na skróconą szyjkę ale naprawdę noe jestem w stanie wstać, od razu mam twardy brzuch ze skurcxami, do łazienki idę wpół zgięta z bólu. Wspomnienoa wróciły bo w pierwszej ciąży miałam takie bóle od początku.
    Gdybym miała podane sterydy może byłabym spokojniejsza bo w szpitalu nie dawają nic rozlurczowego oprocz magnezu

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Milenka~11. Nasza Emilka też powstała w Sylwestra :) W każdym razie wtedy miałam owulację ;)

    Moja koleżanka ubierała swoją córkę głównie w body i na to bluzeczka + getry. Mam od niej mnóstwo takich ciuszków i mam nadzieję, że mi też jednak się sprawdzą.

    Matka Rocku. Czy to Ty pisałaś o Rodzicielstwie Bliskości? Chciałabym się zagłębić w ten temat, bo wydaje mi się, że jest bliski mojemu sercu. Zastanawiam się nad zakupem jednej z poniższych książek:

    „Dziecko z bliska” Agnieszka Stein
    „Księgi Rodzicielstwa Bliskości” William Sears, Martha Sears.

    Którą bardziej byś poleciła? Może jakąś inną?
    Oczywiście jak ktoś jest w temacie to również proszę o opinie :)
    Ja mam tę drugą, jeszcze nie zdążyłam przeczytać, ale obie były polecane na blogach o RB które śledzę :) Pierwszą też planuję sobie kupić jak przeczytam tę stertę, którą już mam :P Pierwsza podobno jest bardziej przystosowana do polskich warunków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 16:29

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cameline wrote:
    Dziewczyny które dostały sterydy na płucka, ile dostałyście dawek i jak długo Was trzymali w szpitalu w związku z podaniem?

    Ja sie zastanawiam czy jednak nie polozyc soe w sszpitalu. Cały czas leżę niby na skróconą szyjkę ale naprawdę noe jestem w stanie wstać, od razu mam twardy brzuch ze skurcxami, do łazienki idę wpół zgięta z bólu. Wspomnienoa wróciły bo w pierwszej ciąży miałam takie bóle od początku.
    Gdybym miała podane sterydy może byłabym spokojniejsza bo w szpitalu nie dawają nic rozlurczowego oprocz magnezu

    Cameline ja idę w poniedziałek na oddział i będę mieć podawane sterydy to dam Ci znać ile dawek na tym etapie i co jaki czas będą podawać.
    A Ty jeśli możesz to pogadaj z lekarzem o położeniu Cię na oddział. Wiem, że masz jeszcze córcię ale jeśli dałabys radę organizacyjnie to lepiej być pod obserwacją. Tym bardziej, że jak piszesz- pierwsza ciąża też nie była u Ciebie łatwa...

    Cameline lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te sterydy to nie wiem czy czasem nie 3 dawki. kuzynka byla w szpitalu bo poprzednia ciaza szyjka sie jej nagle skrocila i nagle porod i cc w 28tc

    6sutskjolve431gm.png
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Matka Rocku. Czy to Ty pisałaś o Rodzicielstwie Bliskości? Chciałabym się zagłębić w ten temat, bo wydaje mi się, że jest bliski mojemu sercu. Zastanawiam się nad zakupem jednej z poniższych książek:

    „Dziecko z bliska” Agnieszka Stein
    „Księgi Rodzicielstwa Bliskości” William Sears, Martha Sears.

    Którą bardziej byś poleciła? Może jakąś inną?
    Tak, jestem zdecydowaną zwolenniczką nurtu RB. :D
    Obie są godne polecenia, choć nie czytałam żadnej z nich w całości, ale ze strony dziecisawazne.pl znam autorów, ich poglądy i obszerne fragmenty ich książek.
    Ze mną to było tak, że najpierw zaczęłam intuicyjnie postępować w określony sposób, a dopiero potem dowiedziałam się, że to co mi instynkt i miłość do dziecka podpowiada nazywa się "Rodzicielstwo Bliskości" i są na ten temat strony, książki itd. ;)

    Przed urodzeniem pierwszego synka znałam tylko "5S" Dr.Karpa, na stronę dziecisawazne.pl trafiłam dużo później i czytam ją do dziś, bo zawsze znajduję tam coś co mnie utwierdza w słuszności tego jak postępuję. ;)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg, Matka Rocku. Dziękuję za opinie :) Chyba kupię te dwie książki ;)
    Dr Karpa też mam, ale jeszcze nie miałam czasu się za nią zabrać.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mamuśki :) później postaram się Was nadrobić.
    Od niedzieli brzuch mi strasznie twardniał praktycznie jak tylko się ruszałam to się skałą robiła i do tego doszły bóle pleców takie jak podczas miesiączki. No-spa już nie pomagała więc lekarz kazał mi przyjechać na KTG i badania. Okazało się, że mam infekcję bakteryjną i grozi nam wcześniejsze odpłynięcie wód płodowych. Dostałam dwa antybiotyki i mam się zjawić na kontrolę za tydzień.

  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 21 lipca 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981, Milenka~11, zapomniałam dodać, że ja też mam termin na 23 września, więc nasz dzidź też poczęty w sylwestra. ;)

    Milenka~11, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 21 lipca 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka Rocku wrote:
    Annie1981, Milenka~11, zapomniałam dodać, że ja też mam termin na 23 września, więc nasz dzidź też poczęty w sylwestra. ;)

    Ja mam na 24.Kochaliśmy się tylko w Wigilię;)Do tej pory w głowę zachodzę kiedy była owulacja.

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

  • wisienka1212 Ekspertka
    Postów: 198 203

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cameline ja mialam podawane sterydy w 27 tyg i trzymali mnie dwie doby ;)
    Dostalam dwie dawki i chyba tak sie daje, na twoim miejscu bym tak zrobila bo nawet dla Ciebie lepiej miec swidomosc ze maluszek sobie poradzi :)

    Cameline lubi tę wiadomość

    xrotflw1v3lz0rek.png
  • Magda_lenka Autorytet
    Postów: 394 389

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cameline wrote:
    Dziewczyny które dostały sterydy na płucka, ile dostałyście dawek i jak długo Was trzymali w szpitalu w związku z podaniem?

    Ja sie zastanawiam czy jednak nie polozyc soe w sszpitalu. Cały czas leżę niby na skróconą szyjkę ale naprawdę noe jestem w stanie wstać, od razu mam twardy brzuch ze skurcxami, do łazienki idę wpół zgięta z bólu. Wspomnienoa wróciły bo w pierwszej ciąży miałam takie bóle od początku.
    Gdybym miała podane sterydy może byłabym spokojniejsza bo w szpitalu nie dawają nic rozlurczowego oprocz magnezu

    Ja mialam dwie dawki sterydow.

    Cameline lubi tę wiadomość

    5qptx9z.png
    fybd8x1.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki ja mam ostatnio apetyt... normalnie ciągle chodzę i jem... Miesiąc do porodu a czuję, że będę się do niego toczyć :D

    Milenka~11 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • shelby* Autorytet
    Postów: 583 616

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała tez poczeta w sylwestra :)
    Monako - robi się poważnie !
    Karolcia - ja za to odwtornie, od 3 śni nie jadła bym nic. Ta pogoda mnie wykańcza. Duszno,parno i nie ma czym oddychać

    Milenka~11, Annie1981 lubią tę wiadomość

    74709jcgjiz14w6b.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że pojawił się temat torby do szpitala. Ja zamierzam spakować się w kabinówkę i wziąć rzeczy tylko na 1-2 dni. W miarę poyrzeb mąż będzie donosił potrzebne rzeczy. Dokumenty, wnyniki badań, kartę ciąży oraz rzeczy do ubrania dla maluszka waryo schować w przedniej kieszeni klapy walizki żeby nie trzeba było ich szukać. Podobnie ubrania i rzeczy potrzebne do porodu ułożyć na samym wierzchu. Pamiętajcie że do większości polskich szpitali trzeba zabrać własne sztućce i kubek.

    Mnie już powoli dopada stres przedporodowy. Poza ťym od przyszłego tygodnia zaczynam masaż krocza.

    Miłego wieczoru!

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam +10 kg i całe szczęście mały synuś nie pozwala mi się obżerać odkąd się w zeszłym tygodniu obrócił główką w dół i uciska mi girami przeponę i inne organy wewnętrzne tak, że momentami robi mi się niedobrze. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. ;)
    justa. wrote:
    Mnie już powoli dopada stres przedporodowy. Poza ťym od przyszłego tygodnia zaczynam masaż krocza.
    O właśnie, zapomniałam wam powiedzieć ciekawostkę apropos masażu krocza.
    Położna z którą rozmawiałam powiedziała, żeby absolutnie tego nie robić w sensie niczego sobie co raz większą ilością palców nie rozciągać, bo skóry krocza to wcale nie uelastycznia, tylko powoduje opuchliznę, czy wręcz obrzęk, który poród utrudnia a nie ułatwia.
    Ciekawie czy ma rację.
    Będę rozmawiać jeszcze z inną bardzo doświadczoną położną i zapytam o to.

  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres przedporodowy....ja też już zaczynam się stresować ...

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też powoli zaczynam się stresować... ostatnio śnił mi się poród... i o dziwo nie sama akcja a już po porodzie, że szukałam po całym szpitalu mojego szkraba... masakra obudziłam się cała mokra i pierwsze co to dotykałam brzuszka czy mały tam jeszcze jest...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
‹‹ 960 961 962 963 964 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ