X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Za dużo MAGNEZU
Odpowiedz

Za dużo MAGNEZU

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobitki. Postanowiłam założyć oddzielny temat o magnezie i być może ustrzec kilka osób przed moim obecnym problemem.

    Od początku ciąży dostałam końskie dawki magnezu (MagneB6 3 x 2 tabl) i Nospy (3 x 2 tabl). Podczas kontrolnej wizyty lekarka powiedziała, że zmniejszamy dawkę Nospy ale magez bez zmian. To moja pierwsza ciąża więc stosowałam się do zaleceń. Z czasem mocno ograniczyłam Nospę (bóle brzucha baaardzo sporadyczne). W między czasie z różnych względów postanowiłam zmienić lekarza prowadzącego.

    Na wczorajszej wizycie (19tc) poprosiłam go o skierowanie na krew gdyż podejrzewam u siebie anemię (jestem wiecznie zmęczona, leżałabym tylko w łóżku - czasem serio nie mam siły żeby się podnieść i gdyby nie to, że muszę jakoś funkcjonować to pewnie bym leżała całe dnie). No i lekarz zaczął drążyć temat (poprzenie wyniki wzorowe) i jak spojrzał do karty i zobaczył ile biorę magnezu to widziałam popłoch na jego twarzy.

    Powiedział, że magnez ogólnie działa rozkurczowo ale branie go w TAKICH ilościach i przez TYLE czasu jest szkodliwe i on się w ogóle dziwi, że po takich dawkach w ogóle byłam w stanie do niego przyjechać (ogólnie stwierdził, że pewnie wszystkie mięśnie mam już tak rozkurczone, że ciężko je zmusić do czegokolwiek).

    Mam natychmiast odstawić magnez ale zanim lepiej się poczuję i powrócę do "normalnego" funcjonowania może minąć ze 2-3 tyg. Oczywiście badań i tak zrobię, żeby mieć pewność :)

    Nie chcę wchodzić w kompetencje waszych lekarzy i być może przepisanie tak dużych dawek magnezu przez pewien okres jest sensowne ale jeśli po pewnym czasie czujecie się "nie do życia" to może być jeden z winowajców :/

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ostatnio byłam swiadkiem rozmowy u ginekologa gdzie mimochodem dowiedziałąm się że dziewczynie duże dawki magnezu znacznie opózniły termin porodu. musiała iść na wywołąnie bo nie miała żadnych skurczy

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o rany...ja tez mam zalecenie, zeby brac duzo magnezu i ze oprocz rozwolnienia nie ma magnez zadnych skutkow ubocznych. mam tylko info, ze magnez jest jak najbardziej wskazany przy twardniejacym brzuchu, plamieniach itp.

    dzieki za info!!

    g.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia13 wrote:
    o rany...ja tez mam zalecenie, zeby brac duzo magnezu i ze oprocz rozwolnienia nie ma magnez zadnych skutkow ubocznych. mam tylko info, ze magnez jest jak najbardziej wskazany przy twardniejacym brzuchu, plamieniach itp.

    dzieki za info!!

    g.

    Pewnie są uzasadnione przypadki dla dużych dawek magnezu :)
    Widocznie mój się do tego nie zalicza, jestem na takim chilloucie, że zasnę wszędzie w każdej pozycji :D w sumie wolę, żeby to było "za dużo magnezu" niż anemia :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    ja ostatnio byłam swiadkiem rozmowy u ginekologa gdzie mimochodem dowiedziałąm się że dziewczynie duże dawki magnezu znacznie opózniły termin porodu. musiała iść na wywołąnie bo nie miała żadnych skurczy

    Bo to właśnie do tego się sprowadza, żeby nie było skurczy przepisuje się pakiet Magnez + Nospa :/

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 24 lutego 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Pewnie są uzasadnione przypadki dla dużych dawek magnezu :)
    Widocznie mój się do tego nie zalicza, jestem na takim chilloucie, że zasnę wszędzie w każdej pozycji :D w sumie wolę, żeby to było "za dużo magnezu" niż anemia :)
    ale co ma magnez do anemii?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 25 lutego 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    ale co ma magnez do anemii?
    Nic. Autorka podejrzewala u siebie anemie, ale prawdopodobnie objawy, o których pisze, są spowodowane nadmiarem magnezu, a nie anemia właśnie. Przynajmniej taka ma nadzieję.

    age.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka dygresja... na początku ciąży tez miałam przepisane takie końskie dawki magnezu i nospy... jak je wzięłam, to nawet nie mogłam zrobić kupy, nie mogłam zwieraczy ścisnąć w ogóle... męczyłam się w wc 1,5 h. Od razu ograniczyłam nospę.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 27 lutego 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Nic. Autorka podejrzewala u siebie anemie, ale prawdopodobnie objawy, o których pisze, są spowodowane nadmiarem magnezu, a nie anemia właśnie. Przynajmniej taka ma nadzieję.

    Dokładnie tak :)

    lipa lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 27 lipca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    ale co ma magnez do anemii?

    Chodzi o to, że magnez ogranicza wchłanianie żelaza, co w konsekwencji może się skończyć anemią.

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ