X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak @ po porodzie
Odpowiedz

Brak @ po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KarolinaH Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 27 marca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    13 miesięcy temu urodziłam córeczkę, i bardzo bym chciała żeby mój okres do mnie wrócił :) Karmię piersią więc to jest pewnie przyczyna nr 1, ale byłam przekonana że jak zejdę do 2-3 karmień na dobę to okres powróci. Czy powinnam się martwić? Co mogę zbadać oprócz PRL?
    Pozdrawiam, Karolina

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo bliski mi temat :) zakończyłam kp gdy synek miał nieco ponad rok i dopiero wtedy dostałam okres, aktualnie trwa pierwszy poporodowy cykl i czekam na drugą @. Też myślałam, że ograniczenie kp wystarczy, ale dopiero całkowite odstawienie poskutkowało. Dodam, że dwie bliskie koleżanki miały dokładnie tak samo, jedna dostała okres dopiero 2 miesiące po zaprzestaniu karmienia. Zatem obstawiam, że nie masz się czym martwić. Dopiero po odstawieniu rób ewentualne badania bo teraz prolaktyna w naturalny sposób będzie podwyższona.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • powidlowa Autorytet
    Postów: 667 116

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja w podobnej sytuacji. 7 miesięcy od orodu. Karmie piersią, okresu jeszcze nie było. Wiec owulacja raczej też nie możliwa. Jest szansa zajść w ciążę bez okresu? Niby chcemy się starać za jakieś pół roku, ale nie wiadomo czy okres wróci.

    PS. Odstawić nie chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2016, 15:32

    3i49tv7371hkkcdh.png
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 2 maja 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat bliski takze i mnie. Jestem ponad 15miesiecy po porodzie, a okresu nadal brak. Karmie 3razy w ciagu dnia, z nocna 11-12h przerwa. Od kilku dni mam bole dolu brzucha oraz wodnisty sluz, a temp nadal niska. Mam nadzieje, ze niedlugo cos ruszy bo nie miec okresu ponad dwa lata, to troszke dlugo, tym bardziej, ze chcemy starac sie o rodzenstwo z nieduza roznica wieku :)

    Prolaktyne badalam jeszcze przy 4karmieniach w ciagu doby i byla nieznacznie podwyzszona, ale to norma przy kp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2016, 11:18

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 3 maja 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powidlowa wrote:
    Jest szansa zajść w ciążę bez okresu? Niby chcemy się starać za jakieś pół roku, ale nie wiadomo czy okres wróci.

    PS. Odstawić nie chce.

    Teoretycznie jest szansa zajść w ciążę bez okresu, bo jak wiadomo, okres poprzedza owulacja, więc teoretycznie możecie trafić na pierwszą poporodową owulację i zaciążyć wtedy :D ale to chyba raczej rzadkie zjawisko... p.s. też nie chciałam odstawiać więc rozumiem Twój ból :( jednak w naszym przypadku trzeba było zdecydować się na jaki kompromis, karmiłam ponad rok, niedługo kończę 34 lata i trochę czas na zachodzenie w drugą ciążę mi się kończy...

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 3 maja 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    Od kilku dni mam bole dolu brzucha oraz wodnisty sluz, a temp nadal niska. Mam nadzieje, ze niedlugo cos ruszy bo nie miec okresu ponad dwa lata, to troszke dlugo, tym bardziej, ze chcemy starac sie o rodzenstwo z nieduza roznica wieku :)
    Oo to brzmi obiecująco! Trzymam zatem kciuki :) może w Twoim przypadku zadziała długa nocna przerwa w karmieniach?

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 8 maja 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Oo to brzmi obiecująco! Trzymam zatem kciuki :) może w Twoim przypadku zadziała długa nocna przerwa w karmieniach?


    Mierze temp. I mam pierwsza owulacje po porodzie! Obecnie czekam na okres,ktorego nie bylo od ponad 2lat.
    Co do karmienia, to od hmm ponad 3 miesiecy mialam nocna przerwe okolo 8_9h i karmilam w dzien 4razy, ale dopiero jak zeszlam na 3karmienia w dzien, a nocna przerwa wydluzyla sie,do 12h to pojawila sie pierwsza owulacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2016, 21:54

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że wątek trochę wymarł ale może coś tu się ożywi. Też tęsknię już za okresem, no może przesadziłam, ale zdaję sobie sprawę, że gopotrzebuję do drugiej ciąży. Jestem na etapie odstawiania od piersi ponad rocznego dziecka. Do tej pory jadł (KP)bardzo czesto w dzień, nawet 7-8 i jeszcze częściej w nocy. Od ponad roku nie przespałam więcej w ciągu niż 2 h.

    Od tygodnia zchodzę z karmień. W dzień raz. Wtedy mam długie przerwy 10-13h i 3 razy w nocy. Od tygodnia pobolewa mnie też podbrzusze (ale ja sobie umiem dużo wmówić). Już nawet myślę o bromku ale może najpierw ten niepokalanek wjedzie :/ Niestety, znam mój organizm i nic z "medycyny alternatywnej, naturalnej" jeszcze mi nie pomogło. Dopiero grube medykamenty.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ