X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Estradiol a owulacja
Odpowiedz

Estradiol a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wyniki z 14dc (owulacje wedlug bolu i temperatury zwykle mam kolo 16dc bo nie bylam nigdy na monitoringu w tym dniu cyklu) Napisze Wam w nawiasie norme dla fazy owulacyjnej. Najwazniejszy byl Lh i estradiol bo to on mowi o zblizajacej sie owu. I tak LH 11mlU/ml (faza owu 14-95), estradiol 281pg/ml (fo 41-398) progesteron 0,31 ng/ml(fo 0,121-12) prolaktyna 193mlU/ml (102-496).
    Czy mozna uznac takie wyniki,ze po prostu nie bylo jeszcze owulacji stad nizszy niz norma dla fazy owu LH? Wg estradiolu chyba jest gotowa komorka jajowa tylko nie bylo jeszcze piku LH? Na szczrscie ide w 17dc domginekologa i licze,ze sprawdzimy na usg czy byla owu.
    Ania, mdf co sadzicie?

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w 3dc mialam LH 3,02 a estradiol 26.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak by wyglądało, że jeszcze nie było owulacji, ale bardziej patrząc po progesteronie niż po LH. Bo takie niskie mogłoby też być po owu. Estradiol bardzo w porządku. Sama widzisz, jak ładnie urósł od tego 3 dc :) Wyniki masz ok, oby teraz to LH wystrzeliło do góry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 10:31

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi sie wydaje,ze owu powinna byc.od dzis zrobie sobie testy owulacyjne to zobaczymy czy pokazą w najblizszych dniach owu. I koniecznie w piatek musze namowic nowego gina na duphaston bo po porodzie mam te plamienia od 25-26dc to za krotko troche moim zdaniem.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prog jeszcze niski, więc jest to chwila przed owu zapewne. E2 ładnie urosło, dlatego wynik z 2dc jest tak jak mówiłam nie do końca przesądzający o wyniku owulacji. Lh też niby ok. Pytanie tylko czy podoła i wystarczy do piku.
    Teraz trzeba działać a potem sprawdzić jaka była owulka.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puk puk.

    Mam pytanie, pierwszy raz w tym cyklu badałam estradiol w innym momencie cyklu niż w 3 dniu. Troszkę zaskoczyły mnie dzisiejsze wyniki i mimo, ze mieszczą sie w normie to nie wiem, czy się martwić czy nie.
    w dniu owulacji miałam wynik 205 pg/ml
    7 dniu po owulacji 209 pg/ml
    Czy to normalne, ze estradiol mi nie spadł, czy zignorować to i cieszyć, sie ze jest wyższy a nie za mały?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Puk puk.

    Mam pytanie, pierwszy raz w tym cyklu badałam estradiol w innym momencie cyklu niż w 3 dniu. Troszkę zaskoczyły mnie dzisiejsze wyniki i mimo, ze mieszczą sie w normie to nie wiem, czy się martwić czy nie.
    w dniu owulacji miałam wynik 205 pg/ml
    7 dniu po owulacji 209 pg/ml
    Czy to normalne, ze estradiol mi nie spadł, czy zignorować to i cieszyć, sie ze jest wyższy a nie za mały?

    Między wynikiem z owulacji a 7dpo spadł.
    Nie widziałaś tego, bo nie masz robionego wtedy wyniku.
    E2 spada po owu a rośnie razem potem z progesteronem, dlatego porównanie tych dwóch wyników i tak Ci nic nie da.
    Na ten moment nie ma zastrzeżeń. Jest na przyzwoitym poziomie.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam tak na chwile przed owu, jeszcze Lh mialam wysokie. Ale jak troche pozglebialsm temat to ten poziom wydaje sie byc spoko.
    Aniu a jak mam Cie na linii, masz jakas wiedze jak ewentualnie inaczej niz przez poziom estradiolu sprawdzic jaka jest jakosc komorki jajowej?
    Estradiol wydaje sie ok, bo pewnie gdybym go dzien wczesniej zbadala to by moze i z 250 byl, progesteron podkoksowalam do prawie 14 (u mnie zawsze byl ponizej 10), ale po dwoch dniach jest juz 7.5, a jutro czuje ze bedzie polowa tego i pewnie w piatek @. Chcialabym jakos wychaczyc gdzie jest problem (moj lekarz uwaza ze zazwy zaj slaby progesteron jest skutkiem, a nie przyczyna problemow), a juz troche nie wiem gdzie szukac.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakości komórki nigdy nie sprawdzisz. Jej nawet nie widać na usg. Widać pęcherzyk ale nigdy nie ma gwarancji, że jest w nim komórka.
    Jeśli prg spada już- to wiadomo.

    Mi pomogła dieta (przez IO).
    Proga miałam zwykle 8, w porywach 14. Przy diecie skoczył do 18.
    Tzn. mam takie odczucie że przez dietę i panowanie nad menu, hormony mniej szalały. A przeszłam przez niskiego prg, wysoką prl, nie mam tarczycy i tsh skakało, poprawił się E2...

    Jednak M również jadł tak jak ja i do tego suplementacja metylami, bo wyszły mutacje.

    Także schematu nigdy nie zajdziesz... niestety metoda prób i błędów u mnie była i badania co cykl. Widziałam jak po każdej wprowadzonej nowej zasadzie, wyniki się zmieniały. I tego się nie da powiedzieć po jednym cyklu, bo każdy będzie inny.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za informacje. Pozostaje mi suplementowac sie dalej i liczyc, ze znow zaskoczy :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Angelllll28 Znajoma
    Postów: 30 5

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam problemy z niskim estradiolem, przez 3 mies badań był niski przyrost w 7 i 10 dc (jak kazał robić lekarz) ponadto niski progesteron. teraz dostałam leki na 3 mies na podniesienie poziomu estradioli i progesteronu co ma na celu jak to powiedział lekarz "uzyskanie ciąży". potem jak nie pomoże laparoskopia bo podejrzewa endometrioze - zastanawia mnie to, że w endometr. przeważnie wstradiol jest wysoki.

  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 15 października 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Na podstawie pojedynczych wyników ciężko stawiać trafne tezy.
    Trzeba sprawdzić chociaż wyniki przez 3-4 cykle żeby mieć porównanie.

    Progesteron 11 w 21dc nie jest zły, ale może być lepszy.
    Mogłaś też nie trafić na maksymalny wyrzut, dlatego zgodnie z tym co wkleiłam powyżej, warto zbadać przyrost/ spadek proga co 48h. Wtedy jest lepszy obraz sytuacji.

    Odnośnie estradiolu to bardzo indywidualna sprawa.
    Badałam przez 9 cykli i wnioski jakie mogę wyciągnąć, to
    - początkowy E2 nie świadczy o dalszym przebiegu cyklu,
    - przed owulką lub zaraz po, spada na chwilę,
    - po owulce wzrasta osiągając szczyt razem z progiem,
    - przed @ drastycznie spada.

    Wartości się powtarzały co cykl- były podobne w konkretne dni.

    Zmiana kilku rzeczy, wynikająca z IO (dieta, metformina), dały taki skutek, że E2 z tych comiesięcznych wyników, które się powtarzały, wzrosły wartościami 2x.

    Z wyniku 120-150 przy owulce, miałam 330.

    Także wpływ na wyniki mogą być też spowodowane innymi problemami. Stąd ważna jest diagnostyka.
    A czy wyniki estradiol <5 po owulacji moze byc czy to za maly wynik??

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki69 wrote:
    A czy wyniki estradiol <5 po owulacji moze byc czy to za maly wynik??

    też jestem ciekawa

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ