X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Estrofem + duphaston ...
Odpowiedz

Estrofem + duphaston ...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 9 maja 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie dziewczyny :) Chciałabym się dowiedzieć czy może któraś z was brała może tabletki estrofem w połączeniu z duphastonem ? tzn. estrofem od 5 d.c przez 21 dni, w 12 dniu brania dołączyć duphaston przez 10 dni . Następnie czekać na okres, który powinien się pojawić ... Biorę ten zestaw od stycznia i wydaje mi się, że odkąd je przyjmuje owulacja zanikła, choć wiem, że te leki raczej nie powinny ją zaburzać, aczkolwiek może ja jestem wyjątkiem?:( Nie wiem co mam myśleć już, staramy się z mężem od dzidziusia od 8 miesiący i narazie cisza... a od tego stycznia to już wogóle nie czuje owulacji :(

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 13 maja 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja za 10 dni włączam sam Duphaston (od 16 d.c. przez 10 dni, 2x dziennie). Sama zastanawiam się, czego mogę się spodziewać... Chciałabym jak najwięcej natury i jak najmniej chemii, ale fakt jest taki, że nie zawsze się tak udaje i czasem trzeba sobie pomóc. Mam nadzieję, że ten Duphaston będzie mi służył i nie zagłuszy sygnałów, które daje mi organizm.
    Jaguś_7810, jeśli nie czujesz owulacji, to może ją zobaczysz?! Ginekolog w badaniu USG oceni, czy doszło do pęknięcia pęcherzyka. Trzymam kciuki!

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 14 maja 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bylam na monitoringu dwa miesiące pod rząd i owulacji nie bylo.. możliwe,że zrobilam błąd,ale w tym cyklu odpuścilam obydwa leki i piję tylko Inofem, ponoć pomaga oby!:(

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 14 maja 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś, jeśli podjęłaś taką decyzję to z przekonaniem, że będzie dobrze! I tak o tym myśl! Jak spojrzeć na to całe zachodzenie w ciążę z dystansu, to sprawa jest oczywista - każdy miesiąc zbliża nas nieuchronnie do upragnionego maleństwa! Powodzenia (i nie wiem czemu, ale mam jakieś dobre przeczucie!) ;) :)

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 14 maja 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie tak jak mówisz :) dziękuję Ci za te słowa otuchy, ulżylo trochę! kurcze skoro widzę,że po tych miesiącach brania nic nie pomaga to może najlepiej by było jakbym odstawiła na miesiąc? odrazu nic mi nie będzie raczej, a nóż się uda :-) czego sobie i Tobie również życzę:**

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 22 maja 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam taki zestaw: estrofem od 5 dc do skoku temp (ok. 14 dc) i potem duphaston do końca cyklu. W 3 cyklu z lekami zaszłam w ciąźę i dupka brałam nieprzerwanie do 12 tc. Powodem leczenia było cienkie endometrium, jak widać pomogło :)

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 22 maja 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwi mnie Dziewczyny, że bierzecie estrofem także po owu, mnie lekarz wyraźnie powiedział, że lek trzeba odstawić, żeby pęcherzyk pękł. Kontynuowanie leku po spodziewanym terminie owulacji tylko tę owulację blokuje... może przemyślcie zmianę sposobu brania tych leków???

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 22 maja 2016, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Dziwi mnie Dziewczyny, że bierzecie estrofem także po owu, mnie lekarz wyraźnie powiedział, że lek trzeba odstawić, żeby pęcherzyk pękł. Kontynuowanie leku po spodziewanym terminie owulacji tylko tę owulację blokuje... może przemyślcie zmianę sposobu brania tych leków???
    wiedziałam,że z tym estrofemem jest coś nie tak:/ ja od stycznia go tak brałam.. ale w tym cyklu odstawiłam ten lek i dupka też i uwaga uwaga w tym cyklu czułam owu !:)

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 22 maja 2016, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te moje poprzednie cykle bezowulacyjne może właśnie były przez to,że go brałam praktycznie przez cały cykl?

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 22 maja 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ewidentna sprawa! Dobrze, że go odstawiłaś. Powiedz lekarzowi i może zaleci coś innego.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 22 maja 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedziałam,ale on zapewniał mnie,że przy tych lekach zajdę w ciąże ! a mnie się wydawało,że tej owulacji nie ma .. w czerwcu zmieniam lekarza i powiem mu,że brałam taki zestaw leków,który nie pomagał i zobaczymy co powie .. :(

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ