X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Grubość endometrium przed owulacją
Odpowiedz

Grubość endometrium przed owulacją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • margarettad Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 3 lutego 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, byłam dzisiaj na kontroli owulacji. 23 dc, prawy jajnik max pęcherzyk 1,59mm a endometrium 0,66 mm . czy endometrium nie jest czasami za małe? staramy się o dziecko i nie wiem czy gdyby było zapłodnienie, zagnieździłoby się w takim endo? proszę o odpowiedź

    144329ecbe1dbf8194c243b42a41db71.pngStarania od lipca 2013
    Zaburzenia po tabletkach antykoncepcyjnych
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 lutego 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    endo jest stanowczo za male... na pewno dobrze napisalas? jak na 23 dc to wrecz tragiczne endometrium... w okresie okolo owulacyjnym powinien miec minimum 8 mm ale twoj pecherzyk tez nie jest jeszcze dojrzaly do pekniecia... ilu dniowe masz cykle? jedz magnez, pij codziennie lampke czerwonego winka, dodtakowo orzechy albo migdaly i to pomoze na wzrost endometrium. A lekarz nic nie mowil?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • margarettad Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na drugiej kontroli owulacji, jajeczko nic nie urosło a endometrium 0,75cm wybacz, pomylilo mi się może wcześniej, miało być 0,66CM . lekarz mowiła że endometrium w tej fazie dobre, a moje cykle są długie. czasem 31 czasem 39 ale teraz zbiera się na ponad 40dniowy cykl :) u mnie normalka. Ale nie mogę zajść w ciążę więc coś jest nie tak. może te jajeczkowanie

    144329ecbe1dbf8194c243b42a41db71.pngStarania od lipca 2013
    Zaburzenia po tabletkach antykoncepcyjnych
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie masz 7,2 mm czyli 7 cm i 2 mm w takim wypadku masz dobre. Musialas zle zapisac. Tez mam dlugie cykle ale moje trwaja 50-60 dni. Czasami mniej i dlatego mam tabletki na owu. Podobno za dlugie cykle zmniejszaja szanse na ciaze ale ty nie masz jeszcze za dlugich

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • margarettad Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego może nie wspomniała o żadnych tabletkach anty na wyrównanie cyklu. W sumie moje wcześniejsze cykle nie były jakieś długie, ostatnio przez 4 miesiące miałam prawie idealne, 31 dniowe. były temperatury w górze, w jednej nawet zauważyłam spadek w 7 dniu po owu i wzrost następnego dnia, a 16 dnia po owu dostałam okresu... mogło to oznaczać samoistne poronienie bądź nie. Ale nie sądziłam że w tym cyklu jajeczko po prostu nie będzie dalej rosło...
    ps, endometrium nie mogę mieć jaż tak dużego bo wymiary mojej macicy to AP:3,46cm więc 7 do chyba za dużo :)

    144329ecbe1dbf8194c243b42a41db71.pngStarania od lipca 2013
    Zaburzenia po tabletkach antykoncepcyjnych
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem ile ma moja ale mam zapisane z badania hsg. Ja tez nie mam tabletek anty tylko na wywolanie owulacji czyli na szybsze dojrzewanie pecherzykow. Wiesz nie kazda kobieta ma owulacje przez 12 cykli w roku bo zdarzaja sie nawet 2 bez owulacyjne i to jest normalne dlatego jak masz badania ok i regularne cykle to jest super. Niech maz sie zbada

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • margarettad Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 5 lutego 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam jak narazie usg tylko. badania hormonów sprzed 2 lat nie liczą się, ale wtedy miałam za wysoki testosteron. Teraz zaczynam od nowa wszystko z nową ginekolog, która widać że się zna. w środę miałam pierwszą wizytę więc trudno narazie powiedzieć, co jest ze mną nie tak. ale wiem że coś jest nie tak, bo od 2,5 roku się staramy, i nic. zobaczymy :)

    144329ecbe1dbf8194c243b42a41db71.pngStarania od lipca 2013
    Zaburzenia po tabletkach antykoncepcyjnych
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 6 lutego 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 14 dc mialam endometrium 12mm a pecherzyk 23 mm, moj gin powiedzial ze jest bardzo dobre i lada chwila powinno peknąc

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • margarettad Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 7 lutego 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ładnie miałaś Kasiak621. ja niestety mam problemy kobiece. no i chyba własnie z owulacją. Czuje obserwując swoje ciało, że owulacja mi się przedłuża, bo niekiedy mam płodny śluz 13-16 dc przestaje być płodny, tak jakby była już owulacja, ale jajeczko jeszcze rośnie, i sluz płodny wraca około 21-23 dc i jest bądź nie ma owulacji. ale mam tak jakby kilka podejść do owulacji. Mam nadzieje że nowa pani doktor mi pomoże :)

    144329ecbe1dbf8194c243b42a41db71.pngStarania od lipca 2013
    Zaburzenia po tabletkach antykoncepcyjnych
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 7 lutego 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margarettad mam nadziej ze wszystko sie uda, trzymam kciuki mocno:)

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, czy może któraś z Was wie co oznacza endometrium 3 fazowe? zapomniałam zapytać gina na wizycie i teraz główkuję

    Collea lubi tę wiadomość

    syy26iye928jhyb7.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    dziewczyny, czy może któraś z Was wie co oznacza endometrium 3 fazowe? zapomniałam zapytać gina na wizycie i teraz główkuję
    Hej, właśnie wróciłam od lekarza i również mam endometrium trzyfazowe tzn, że jego ścianka jest złożona z trzech warstw - to bardzo dobrze :)
    Przy okazji mam do Was pytanie, bo trochę zgłupiałam. W 13dc wyszedł mi pozytywny test owu, w 14dc jeszcze była widoczna blada druga kreska, wcześniej i później testy negatywne. Cztery dni bolał mnie lewy jajnik a dzisiaj u gina okazuje się, że lewy jajnik jest "czysty" a na prawym 16mm pęcherzyk. Endo 7,5mm. Gin twierdzi, że jestem przed owu. Jakieś sugestie?

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tej pory owu występowała w okolicach 17dc.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co ja też już sama nie wiem o co w tym chodzi. w grudniu byłam też w 17dc i mój pęcherzyk miała 16,5mm. cykle mam 31 dniowe i powiedziała mi wtedy, że z tego już nic nie będzie i ovu też nie będzie, bo pęcherzyk jest za mały do mojej długości cyklu i już nie urośnie (testy ovu wtedy miałam pozytywne) dała mi stymulacje i teraz byłam w 14dc i pęcherzyk miał 24mm! powiedziała, że lada dzień pęknie (wróciłam od niej zrobiłam test była druga kreska, ale bledsza od kontrolnej, robiłam na drugi dzień z myślą, że ściemnieje, a tam już bladzioch, w ogóle nie było pozytywu ! ) i teraz nie wiem co jest grane i czy ta owulka była czy nie.

    syy26iye928jhyb7.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że warto byłoby teraz pójść do gina sprawdzić czy ten pęcherzyk pękł. Testy owu wychodzą przed owulacją więc dobrze Ci pokazał, temperatura wzrosła więc trzymam kciuki :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale może ...
    Mam pytanie.
    Wczoraj byłam na USG 16dc Lekarz stwierdził że już po owulacji, widziałam pęcherzyk tak jakby powietrze z niego uszło, ale brak płynu w zatoce Douglasa a do tego lekarz się zdziwił bo endometrium trójlinijne. I stwierdził że owulka musiała być niedawno.
    Co o tym sądzicie ? Skoro owulacja rzekomo była to czemu brak płynu w zatoce i czemu endometrium nadal trójlinijne ? Czy faktycznie ta owulacja dopiero co była ?
    Ja myślałam (czułam) że owulację miałam koło 13 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 13:34

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • Basia90 Ekspertka
    Postów: 176 145

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika2009 mi też się kiedyś udało być u gina zaraz po owulacji, lekarz to potwierdził, pokazał mi ciałko żółte. Dopiero w domu w opisie wyczytałam, że endo miało 6,7mm i nie było płynu w zatoce Douglasa. Też mnie to zastanowiło.
    Jednak lekarz stwierdził, że owu była..

    relgh371p970veew.png
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia90 - mnie nic nie wspomniał o ciałku żółtym. No nic tam, pożyjemy zobaczymy. A Tobie gratuluje !!

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 9 października 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Wlasnie wracam od ginekologa. Moj pecherzyk ma 17 mm, endometrium 5 mm... owulacja za moze 3 dni. Czy to endometrium jeszcze urosnie do owulacji?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Biotka Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 9 października 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniczka, endo w ciągu kilku dni potrafi przyrosnąc o pare mm. Więc jest szansa że do tych minimalnych 7-8 mm doskoczy :)trzymam kciuki i daj znać :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ