Odpowiedz
Forum > W oczekiwaniu na owulację > Hiperprolaktynemia czynnościowa
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

domii.s
Koleżanka
3

Wysłany: 22 lutego, 11:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny ostatnio robiłam badania 01.02.2018 r. prolaktyna na czczo wyszła 8,85 a po obciążeniu MCP 231,39 czyli dużo za dużo. Po obciążeniu prolaktyna powinna wzrosnąć max 6 razy u mnie jest to ponad 26 razy więcej. Dostałam Bromergon 0,5 tabletki codziennie na noc za 3 miesiące do kontroli. Myślicie że to wystarczająca dawka??

U mnie objawami podwyższonej prolaktyny było to że pęcherzyk podczas owulacji nie pękał, zostawał w jajniku i powstawała z niego torbiel. Jak było u Was?? może którejś z Was udało sie zajść w ciąże przy Bromergonie??

Edit.
Dodam jeszcze że badania tarczycowe wyszły mi dobrze.

Wiadomość wyedytowana przez autora 23 lutego, 08:29

Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png

KasiaO.
Znajoma
2

Wysłany: 22 lutego, 15:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jak udało Ci się namówić lekarza, żeby Cię skierował na badanie z obciążeniem? :O Ja dostawałam zawsze tylko na zwykłe badanie prolaktyny. Też miewam torbiele czynnościowe na jajnikach i nawet nie wiedziałam, że to może być przez prolaktynę...

domii.s
Koleżanka
3

Wysłany: 23 lutego, 08:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie namawiałam :) sam mi dał :) Mam nadzieje że teraz będzie lepiej, mam strasznie niskie libido, a odkąd zaczęłam brać Bromergon jakby coś się zmieniało w tym temacie na plus... nie wiem czy to tylko mój wymysł ale chcę wierzyć ze te leki mi pomagają i będzie tylko lepiej.

KasiaO.
Znajoma
2

Wysłany: 23 lutego, 09:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ej... mam dokładnie tak samo! Kiedyś prolaktynę miałam podwyższoną mocno, ale kazała mi babka powtórzyć badanie i spadła, to powiedziała, że to stres i jest ok. Teraz badałam w poprzednim cyklu i była w normie, więc się zniechęciłam, bo skoro wszystko w normie, to dlaczego mi organizm szwankuje... Chyba zrobię to badanie na własną rękę.

KasiaO.
Znajoma
2

Wysłany: 23 lutego, 09:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dobra, już przeczytałam, że bez skierowania nie można zrobić tego badania :/

domii.s
Koleżanka
3

Wysłany: 23 lutego, 10:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja podstawową też mam w normie ale po obciążeniu mam 26 x większa a powinna być 6 razy maksymalnie. A nie masz jakiegoś takiego nawet byle jakiego gina w okolicy na nfz co byś mogła podejść do niego? Ja bym powiedziała ze w przeszłości miałam taki sam problem i że objawy wracają żeby Ci dał skierowanie?? nawet jakby to nie była do końca prawda... normalnie to powinno być standardowe badanie przy torbielach czynnościowych tak myślę...

Karmelkovaa
Autorytet
1850

Wysłany: 23 lutego, 11:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja prl mam w normie po obciążeniu w kosmos , biorę dostinex 1/4 co poniedziałek
Dostałam skierowanie na badanie po obciążeniu :)

" Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
w57vflw15bwqt29a.png
Dwa Aniołki [*] [*]
2 ciąże biochemiczne ...
Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych

KasiaO.
Znajoma
2

Wysłany: 23 lutego, 11:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja przy pierwszej w moim życiu wizycie u gina, bo stwierdzeniu torbieli dostałam tabletki anty (byłam młoda, głupia, ucieszyłam się wtedy). Po pół roku miałam już chyba wszystkie skutki uboczne brania tabletek anty.

Najpierw zapytam, co jeszcze może być powodem i to wykluczę.
domii.s napisała:
Ja bym powiedziała ze w przeszłości miałam taki sam problem i że objawy wracają żeby Ci dał skierowanie??

Dobry pomysł :D

Karola__
Koleżanka
4

Wysłany: 23 lutego, 12:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Też mam wysoką prolaktyne. Bromergonu nie mogłam brać poza tym lekarz idiota dał mi taka dawkę ze prolaktyne miałam na minusie.. zawsze zaczyna się od najniższej dawki i stopniowo się zwiększa w razie potrzeby więc zobaczysz po kontroli. :) teraz biorę dostinex 0.5 tabl na noc i jest ok z tym że pierwszy tydzień byłam nie do życia.. senna i bardzo wrażliwa plus do tego było mi nie dobrze..
Gdybyś źle się czuła po tych tabletkach to od razu idź do lekarza. :) powodzenia!

Karola

domii.s
Koleżanka
3

Wysłany: 27 lutego, 08:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja na razie czuje się dobrze, dawkę mam chyba dość małą, mam nadzieje że da rade taka dawka i nie będzie mi zwiększał. Dostałam @ i tu jest zmiana, nie wiem czy to przez Bromergon, ale miesiączkę mam bardzo obfitą, i z bólem brzucha pierwszy dzień - co się nie zdarzało przez ostatni rok. Może w końcu dzięki lekom pękł mi pęcherzyk i miałam normalną owulacje i stąd ta zmiana w @. Ból brzucha przeżyje... jakoś to zwiększa moją nadzieję na owocne starania. Zawsze miałam bolesne i obfite miesiączki ale po ostatnim poronieniu wszystko się pochrzaniło, @ były skąpe i bez bólu.

Ania2014
Autorytet
123

Wysłany: 26 marca, 09:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witajcie też mam problem z prolaktyna pod obciążeniem rosła mi prawie 17 krotnie więc od endokrynologa dostałam 1 tabletkę bromergonu po pierwszym opakowaniu już miałam ładny wynik ale mnie czeka roczne leczenie (zgodnie ze słowami endokrynologa) w każdym razie po pozytywnych zmianach postanowiłam spróbować zawalczyć o ciążę po dwóch miesiącach leczenia nie mam już takich zmian trądzikowej przed @ co do regularniści @ ciężko mi wypowiedzieć się ale po 3 miesiącach leczenia progesteron wzrósł i już mieści się dolnych granicach (a nie jak wcześniej w granicach dla kobiet po menopauzie)

Wiadomość wyedytowana przez autora 26 marca, 09:54

niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa;

Wróbel
Autorytet
618

Wysłany: 26 kwietnia, 10:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
A mi lekarz powiedział że teraz już się odchodzi od zbijania prolaktyny czynnościowe. Że to nie ma znaczenia i robi się tylko w podejrzeniu guza mózgu. W sumie to dwóch lekarzy mi to mówiło. Ciągle mam trochę wątpliwości.....

w4sqdqk34f7gaxts.png

Ojkaojka
Autorytet
178

Wysłany: 26 kwietnia, 13:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moje cykle zaczęły się ostatnio przedłużać do 35 dni (a było 29-31) i zrobiłam sobie sama prolaktynę
Bez obciążenia ok 40, po obciążeniu x9. Ogólnie wyniki nie sa tragiczne, ale to wystarczyło, żeby cykle mi się rozjechały i pms nasilił.
Innym objawem było to, że wydawało mi się, że mój organizm podchodzi do owulacji jakby 2 razy, za pierwszym razem normalnie w połowie, był śluz i objawy, na usg pęcherzyk jednak nie pękał. Drugie podejście było po 20 dc,kiedy też pojawiał się śluz płodny i większe libido, ale tutaj nie byłam juz na usg, więc nie wiem czy pęcherzyki rzeczywiście pękały.
W normalnych cyklach pęcherzyki pękały mając ok 20 mm, teraz mam przerośnięte ok 26, które prawdopodobnie nie chcą pękać.

Od 3 tyg łykam bromergon, na razie zauważyłam większy spokój emocjonalny :)
Oby to sie przełożyło na cykle

12.2015 - poronienie 7 tc
09.2018 - poronienie 17tc (triploidia)
MTHFR_1298A-C homo|PAI-1 hetero

Anna1983!
Znajoma
3

Wysłany: 23 września, 16:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy którejś z Was wychodzą garściami włosy po Bromerganie?Czy ten objaw jest chwilowy?

PCO, CLO brak reakcji, laparo ?

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)