X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Hiperprolaktynemia czynnościowa
Odpowiedz

Hiperprolaktynemia czynnościowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • domii.s Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 22 lutego 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ostatnio robiłam badania 01.02.2018 r. prolaktyna na czczo wyszła 8,85 a po obciążeniu MCP 231,39 czyli dużo za dużo. Po obciążeniu prolaktyna powinna wzrosnąć max 6 razy u mnie jest to ponad 26 razy więcej. Dostałam Bromergon 0,5 tabletki codziennie na noc za 3 miesiące do kontroli. Myślicie że to wystarczająca dawka??

    U mnie objawami podwyższonej prolaktyny było to że pęcherzyk podczas owulacji nie pękał, zostawał w jajniku i powstawała z niego torbiel. Jak było u Was?? może którejś z Was udało sie zajść w ciąże przy Bromergonie??

    Edit.
    Dodam jeszcze że badania tarczycowe wyszły mi dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 08:29

    Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

    7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 22 lutego 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak udało Ci się namówić lekarza, żeby Cię skierował na badanie z obciążeniem? :O Ja dostawałam zawsze tylko na zwykłe badanie prolaktyny. Też miewam torbiele czynnościowe na jajnikach i nawet nie wiedziałam, że to może być przez prolaktynę...

  • domii.s Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 23 lutego 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie namawiałam :) sam mi dał :) Mam nadzieje że teraz będzie lepiej, mam strasznie niskie libido, a odkąd zaczęłam brać Bromergon jakby coś się zmieniało w tym temacie na plus... nie wiem czy to tylko mój wymysł ale chcę wierzyć ze te leki mi pomagają i będzie tylko lepiej.

    Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

    7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej... mam dokładnie tak samo! Kiedyś prolaktynę miałam podwyższoną mocno, ale kazała mi babka powtórzyć badanie i spadła, to powiedziała, że to stres i jest ok. Teraz badałam w poprzednim cyklu i była w normie, więc się zniechęciłam, bo skoro wszystko w normie, to dlaczego mi organizm szwankuje... Chyba zrobię to badanie na własną rękę.

  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, już przeczytałam, że bez skierowania nie można zrobić tego badania :/

  • domii.s Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja podstawową też mam w normie ale po obciążeniu mam 26 x większa a powinna być 6 razy maksymalnie. A nie masz jakiegoś takiego nawet byle jakiego gina w okolicy na nfz co byś mogła podejść do niego? Ja bym powiedziała ze w przeszłości miałam taki sam problem i że objawy wracają żeby Ci dał skierowanie?? nawet jakby to nie była do końca prawda... normalnie to powinno być standardowe badanie przy torbielach czynnościowych tak myślę...

    Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

    7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prl mam w normie po obciążeniu w kosmos , biorę dostinex 1/4 co poniedziałek
    Dostałam skierowanie na badanie po obciążeniu :)

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy pierwszej w moim życiu wizycie u gina, bo stwierdzeniu torbieli dostałam tabletki anty (byłam młoda, głupia, ucieszyłam się wtedy). Po pół roku miałam już chyba wszystkie skutki uboczne brania tabletek anty.

    Najpierw zapytam, co jeszcze może być powodem i to wykluczę.
    domii.s wrote:
    Ja bym powiedziała ze w przeszłości miałam taki sam problem i że objawy wracają żeby Ci dał skierowanie??

    Dobry pomysł :D

  • Karola__ Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wysoką prolaktyne. Bromergonu nie mogłam brać poza tym lekarz idiota dał mi taka dawkę ze prolaktyne miałam na minusie.. zawsze zaczyna się od najniższej dawki i stopniowo się zwiększa w razie potrzeby więc zobaczysz po kontroli. :) teraz biorę dostinex 0.5 tabl na noc i jest ok z tym że pierwszy tydzień byłam nie do życia.. senna i bardzo wrażliwa plus do tego było mi nie dobrze..
    Gdybyś źle się czuła po tych tabletkach to od razu idź do lekarza. :) powodzenia!

    Karola
  • domii.s Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 27 lutego 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie czuje się dobrze, dawkę mam chyba dość małą, mam nadzieje że da rade taka dawka i nie będzie mi zwiększał. Dostałam @ i tu jest zmiana, nie wiem czy to przez Bromergon, ale miesiączkę mam bardzo obfitą, i z bólem brzucha pierwszy dzień - co się nie zdarzało przez ostatni rok. Może w końcu dzięki lekom pękł mi pęcherzyk i miałam normalną owulacje i stąd ta zmiana w @. Ból brzucha przeżyje... jakoś to zwiększa moją nadzieję na owocne starania. Zawsze miałam bolesne i obfite miesiączki ale po ostatnim poronieniu wszystko się pochrzaniło, @ były skąpe i bez bólu.

    Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

    7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie też mam problem z prolaktyna pod obciążeniem rosła mi prawie 17 krotnie więc od endokrynologa dostałam 1 tabletkę bromergonu po pierwszym opakowaniu już miałam ładny wynik ale mnie czeka roczne leczenie (zgodnie ze słowami endokrynologa) w każdym razie po pozytywnych zmianach postanowiłam spróbować zawalczyć o ciążę po dwóch miesiącach leczenia nie mam już takich zmian trądzikowej przed @ co do regularniści @ ciężko mi wypowiedzieć się ale po 3 miesiącach leczenia progesteron wzrósł i już mieści się dolnych granicach (a nie jak wcześniej w granicach dla kobiet po menopauzie)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2018, 09:54

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekarz powiedział że teraz już się odchodzi od zbijania prolaktyny czynnościowe. Że to nie ma znaczenia i robi się tylko w podejrzeniu guza mózgu. W sumie to dwóch lekarzy mi to mówiło. Ciągle mam trochę wątpliwości.....

    npV2p1.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle zaczęły się ostatnio przedłużać do 35 dni (a było 29-31) i zrobiłam sobie sama prolaktynę
    Bez obciążenia ok 40, po obciążeniu x9. Ogólnie wyniki nie sa tragiczne, ale to wystarczyło, żeby cykle mi się rozjechały i pms nasilił.
    Innym objawem było to, że wydawało mi się, że mój organizm podchodzi do owulacji jakby 2 razy, za pierwszym razem normalnie w połowie, był śluz i objawy, na usg pęcherzyk jednak nie pękał. Drugie podejście było po 20 dc,kiedy też pojawiał się śluz płodny i większe libido, ale tutaj nie byłam juz na usg, więc nie wiem czy pęcherzyki rzeczywiście pękały.
    W normalnych cyklach pęcherzyki pękały mając ok 20 mm, teraz mam przerośnięte ok 26, które prawdopodobnie nie chcą pękać.

    Od 3 tyg łykam bromergon, na razie zauważyłam większy spokój emocjonalny :)
    Oby to sie przełożyło na cykle

  • Anna1983! Przyjaciółka
    Postów: 176 33

    Wysłany: 23 września 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którejś z Was wychodzą garściami włosy po Bromerganie?Czy ten objaw jest chwilowy?

  • Natisz Autorytet
    Postów: 1494 1412

    Wysłany: 2 lutego 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, stary wątek, ale może któraś coś napiszę :)
    Staram sie klika msc. Okazało się, że mam po obciążeniu o 11,5 razy większa prolaktyne przed obcuazeniem to 16. W połowie cyklu robią mi się torbiele i ciekawa jestem co na to dostanę i czy uda mi sie zajsc w ciaze

    "Wytrwałość przynosi pomyślny los" ⏩

    5cs 🤰
    26.04 II kreski
    03.06 👶2,46 cm
    17.06 wizyta kontrolna
    24.06 prenatalne

    Progesterone Besins 2x1

    oar8flw14pzyezfw.png
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też mam hiperprolaktynemię.
    Jak została stwierdzona, to jedna z lekarek przepisała mi Dostinex i w następnym miesiącu udało mi się zajść w ciążę. Prolaktyna w nadmiarze może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego, wydłużenie cyklu i inne problemy, więc możliwe, że to miało jakiś związek ze sobą. Niestety Dostinex okazał się niewskazany przy staraniach o ciążę i sądzę, że z tego powodu doszło do poronienia :( .
    Potem lecząc się u innego lekarza, stwierdził on, że jeśli nie ma wycieków z sutków (bo prolaktyna to hormon kobiet karmiących) to nie powinna ona mieć większego wpływu na zdolność do zapłodnienia. Tylko, że u tego lekarza zdecydowaliśmy się na wspomaganie farmakologiczne, więc brałam leki na wyrównanie cyklu, wywołanie owulacji itd. Niewiele to dało w temacie samego zapłodnienia, bo przez rok i tak się nie udało, ale przynajmniej miała regularne cykle i czułam się wreszcie doskonale fizycznie.
    Ostatecznie u mnie okazało się, że jest jeszcze problem męski i jak go wyeliminowaliśmy, to udało się i teraz czekamy do szczęśliwego rozwiązania.
    Jeśli chodzi o torbiele, to sądzę, że mogą one być spowodowane niepękającymi pęcherzykami Graffa. U mnie raz zdarzyła się taka sytuacja. Lekarz spisał mi wtedy Orgametrill i torbielki się wchłonęły. Tylko, że u mnie był spowodowane tym, że na wzrost pęcherzyków brałam clostilbegyt. Gdy go zamieniliśmy na Letrozol problem zniknął.

    Podsumowując: Na twoim miejscu, jeśli lekarz będzie chciał dać Dostinex, to prosiłabym o jakiś bezpieczniejszy zamiennik. Wysoki poziom prolaktyny może mieć wpływ na płodność. Powodów torbielek może być wiele, ale jeśli są spowodowane niepękniętym pęcherzykiem, to można to szybko wyleczyć farmakologicznie.

    Mam nadzieję, że ten wpis jakoś pomoże ;)

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • ala Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 lutego 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ze względu na długie cykle ( ok 45 dni) zrobiłam sobie badanie prolaktyny i odebrałam wyniki 186,1 mIU/I. Nie bardzo wiem jak to odczytać , czy jest wysoki czy w normie? proszę o podpowiedź

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 5 lutego 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyniku z laboratorium nie podali normy? Powinna być informacja na ten temat. Zbadaj też prolaktynę po obciążeniu.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • ala Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 lutego 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie podali normy, i nie mogę znaleźć w Internecie norm dla tej jednostki. Do ginekologa ide za tydzien

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 8 lutego 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ala wrote:
    Właśnie nie podali normy, i nie mogę znaleźć w Internecie norm dla tej jednostki. Do ginekologa ide za tydzien
    Hej, w tej jednostce w moim labie jest norma 102-496mIU/I. Czyli według tego jestes idealnie w środku, ale oczywiście skonsultuj to ze swoim lekarzem.

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ