X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Hiperprolaktynemia czynnościowa
Odpowiedz

Hiperprolaktynemia czynnościowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Natisz Autorytet
    Postów: 1494 1412

    Wysłany: 11 lutego 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VR wrote:
    Cześć, ja też mam hiperprolaktynemię.
    Jak została stwierdzona, to jedna z lekarek przepisała mi Dostinex i w następnym miesiącu udało mi się zajść w ciążę. Prolaktyna w nadmiarze może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego, wydłużenie cyklu i inne problemy, więc możliwe, że to miało jakiś związek ze sobą. Niestety Dostinex okazał się niewskazany przy staraniach o ciążę i sądzę, że z tego powodu doszło do poronienia :( .
    Potem lecząc się u innego lekarza, stwierdził on, że jeśli nie ma wycieków z sutków (bo prolaktyna to hormon kobiet karmiących) to nie powinna ona mieć większego wpływu na zdolność do zapłodnienia. Tylko, że u tego lekarza zdecydowaliśmy się na wspomaganie farmakologiczne, więc brałam leki na wyrównanie cyklu, wywołanie owulacji itd. Niewiele to dało w temacie samego zapłodnienia, bo przez rok i tak się nie udało, ale przynajmniej miała regularne cykle i czułam się wreszcie doskonale fizycznie.
    Ostatecznie u mnie okazało się, że jest jeszcze problem męski i jak go wyeliminowaliśmy, to udało się i teraz czekamy do szczęśliwego rozwiązania.
    Jeśli chodzi o torbiele, to sądzę, że mogą one być spowodowane niepękającymi pęcherzykami Graffa. U mnie raz zdarzyła się taka sytuacja. Lekarz spisał mi wtedy Orgametrill i torbielki się wchłonęły. Tylko, że u mnie był spowodowane tym, że na wzrost pęcherzyków brałam clostilbegyt. Gdy go zamieniliśmy na Letrozol problem zniknął.

    Podsumowując: Na twoim miejscu, jeśli lekarz będzie chciał dać Dostinex, to prosiłabym o jakiś bezpieczniejszy zamiennik. Wysoki poziom prolaktyny może mieć wpływ na płodność. Powodów torbielek może być wiele, ale jeśli są spowodowane niepękniętym pęcherzykiem, to można to szybko wyleczyć farmakologicznie.

    Mam nadzieję, że ten wpis jakoś pomoże ;)
    Dziękuję bardzo za odp.
    Hmmm to dziwne, bo właśnie sporo kobiet bierze ten Dostinex i bardzo chwala. Własnie jak się bierze na zbicie prolaktyny to potem lekarz powinien od połowy cyklu przepisać progesteron aby nie doszło do poronienia ntak czytałam, że jak się zajdzie to nie można odstawić tego leku :((
    Mam nadzieję, że niedługo razem będziemy się cieszyć z 2 kresek ♥️

    "Wytrwałość przynosi pomyślny los" ⏩

    5cs 🤰
    26.04 II kreski
    03.06 👶2,46 cm
    17.06 wizyta kontrolna
    24.06 prenatalne

    Progesterone Besins 2x1

    oar8flw14pzyezfw.png
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 12 lutego 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz, do którego mam zaufanie, przepisywał mi Bromergon zamiast Dostinex. Bromergon jest ponoć bezpieczniejszy. Ale i tak twierdził, że to raczej profilaktycznie niż leczniczo.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ