Forum W oczekiwaniu na owulację Hiperprolaktynemia czynnościowa
Odpowiedz

Hiperprolaktynemia czynnościowa

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Natisz Autorytet
  Postów: 1494 1410

  Wysłany: 11 lutego 2020, 19:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  VR wrote:
  Cześć, ja też mam hiperprolaktynemię.
  Jak została stwierdzona, to jedna z lekarek przepisała mi Dostinex i w następnym miesiącu udało mi się zajść w ciążę. Prolaktyna w nadmiarze może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego, wydłużenie cyklu i inne problemy, więc możliwe, że to miało jakiś związek ze sobą. Niestety Dostinex okazał się niewskazany przy staraniach o ciążę i sądzę, że z tego powodu doszło do poronienia :( .
  Potem lecząc się u innego lekarza, stwierdził on, że jeśli nie ma wycieków z sutków (bo prolaktyna to hormon kobiet karmiących) to nie powinna ona mieć większego wpływu na zdolność do zapłodnienia. Tylko, że u tego lekarza zdecydowaliśmy się na wspomaganie farmakologiczne, więc brałam leki na wyrównanie cyklu, wywołanie owulacji itd. Niewiele to dało w temacie samego zapłodnienia, bo przez rok i tak się nie udało, ale przynajmniej miała regularne cykle i czułam się wreszcie doskonale fizycznie.
  Ostatecznie u mnie okazało się, że jest jeszcze problem męski i jak go wyeliminowaliśmy, to udało się i teraz czekamy do szczęśliwego rozwiązania.
  Jeśli chodzi o torbiele, to sądzę, że mogą one być spowodowane niepękającymi pęcherzykami Graffa. U mnie raz zdarzyła się taka sytuacja. Lekarz spisał mi wtedy Orgametrill i torbielki się wchłonęły. Tylko, że u mnie był spowodowane tym, że na wzrost pęcherzyków brałam clostilbegyt. Gdy go zamieniliśmy na Letrozol problem zniknął.

  Podsumowując: Na twoim miejscu, jeśli lekarz będzie chciał dać Dostinex, to prosiłabym o jakiś bezpieczniejszy zamiennik. Wysoki poziom prolaktyny może mieć wpływ na płodność. Powodów torbielek może być wiele, ale jeśli są spowodowane niepękniętym pęcherzykiem, to można to szybko wyleczyć farmakologicznie.

  Mam nadzieję, że ten wpis jakoś pomoże ;)
  Dziękuję bardzo za odp.
  Hmmm to dziwne, bo właśnie sporo kobiet bierze ten Dostinex i bardzo chwala. Własnie jak się bierze na zbicie prolaktyny to potem lekarz powinien od połowy cyklu przepisać progesteron aby nie doszło do poronienia ntak czytałam, że jak się zajdzie to nie można odstawić tego leku :((
  Mam nadzieję, że niedługo razem będziemy się cieszyć z 2 kresek ♥️

  "Wytrwałość przynosi pomyślny los" ⏩

  5cs 🤰
  26.04 II kreski
  03.06 👶2,46 cm
  17.06 wizyta kontrolna
  24.06 prenatalne

  Progesterone Besins 2x1

  oar8flw14pzyezfw.png
 • VR Koleżanka
  Postów: 165 12

  Wysłany: 12 lutego 2020, 12:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Lekarz, do którego mam zaufanie, przepisywał mi Bromergon zamiast Dostinex. Bromergon jest ponoć bezpieczniejszy. Ale i tak twierdził, że to raczej profilaktycznie niż leczniczo.

  52f668246f.png

  [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
  [*] 5tc 08.2017 cp
  Kraków

  MTHFR C6ttC-T hetero
  PAI-1 4G/5G homo
  hiperprolaktynemia czynnościowa
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego