X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Interpretacja wykresu. Owu była czy nie
Odpowiedz

Interpretacja wykresu. Owu była czy nie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! mam problem. Testy owulacyjne robię od niedawna. W zeszłym cyklu z dnia na dzień kreseczka testowa była coraz ciemniejsza ale nigdy nie była tak samo ciemna jak kontrolna, chociaż owulacja była. W tym cyklu jest podobnie. Z dnia na dzień coraz ciemniejsza. Ale boję się że tak jak w zeszłym miesiącu jutro zamiast ciemniejsza nie będzie jej :/ jak myślicie? co z moją owulacją? była, jest a może dopiero będzie?


    zdjęcia testów http://zapodaj.net/0dbe2f771dc26.jpg.html

    Jolka1928
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f3f09a32aaa9e3f633a4ea7f52520646.png

    Jolka1928
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 lutego 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie temp nie wskazuje na owulację. a w który dzień miałaś najlepszy śluz?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 20 lutego 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 dnia cyklu śluz był najładniejszy... a test owu zdecydowanie negatyw! dzisiaj sluz lepki a test ładniejszy niz dwa dni temu :/ moze mój organizm się rozmyślił i owu dopiero będzie? i tak dzisiaj poserduszkujemy ;) a zobaczę jaka temp będzie jutro. Jeżeli będzie wyższa to znaczy że owu była dzisiaj?

    Jolka1928
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 lutego 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli śluz był najlepszej jakości 10 dc to temp. może podskoczyć lada dzień. Trzeba działać bo nigdy nie wiadomo kiedy owulacja wystapi a skok temp może nastapić od 3 dni przed owulka do 4 dni po niej więc to że np jutro Ci skoczy nie znaczy że owu była dzisiaj.
    W pamiętniku w poradach (na niebieskim tle) w skrócie opisałam jak wyznaczać dni płodne/niepłodne
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 21 lutego 2014, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj temperatura podskoczyła. Ale dwie godziny przed pomiarem wstałam do wc i nie wiem czy to miało jakiś wpływ :/ jutrzejsza tempka wszystko wyjaśni...

    Jolka1928
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolka wrote:
    dzisiaj temperatura podskoczyła. Ale dwie godziny przed pomiarem wstałam do wc i nie wiem czy to miało jakiś wpływ :/ jutrzejsza tempka wszystko wyjaśni...
    Na pewno to nie zburzyło temp. jeżeli jeszcze na 2 godz wróciłaś do łóżeczka :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj w koncu pojawił się śluz płodny! piękny rozciągliwy! a już myślałam że go nie mam :P w pozostałe dni temperaturę w ciągu dnia miałam 37-37,3 a teraz 36,8 nie wiem czy to też coś znaczy?

    Jolka1928
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 lutego 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolka wrote:
    dzisiaj w koncu pojawił się śluz płodny! piękny rozciągliwy! a już myślałam że go nie mam :P w pozostałe dni temperaturę w ciągu dnia miałam 37-37,3 a teraz 36,8 nie wiem czy to też coś znaczy?
    W ciągu dnia temp. może troche być wyższa i to jest normalne. Skoro pojawił sie śluz płodny to powinna temp lada dzień skoczyć :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 23 lutego 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wybaczcie, że podczepię się pod temat, ale szkoda zakładać kolejny. Mogłybyście spojrzeć na mój wykres? Coś mi nie idzie..ten plusik na teście owu to była taka prawie identyczna kreska jedna z drugą..kolejnego dnia była już słabsza. Dlaczego of nie wyznaczył mi nadal owu.. :/ Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji i przesyłam Wam masę uścisków i życzę szybkiej zieloności :)

    6ee704199781866763c9dd180ea50291.png

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 lutego 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie opieraj sie na OF bo się często myli. Podejrzewam że jesteś w trakcie najpłodniejszych dni. Jeżeli nadal temp pójdzie w górę to po jutrze już sie skończą więc działajcie :)
    OF nie zawsze dobrze wyznacza dni płodne bo nie ma opcji zaznaczenia szczytu objawu śluzu czyli kiedy był najlepszej jakości a to bardzo ważne obok temp.
    Polecam Ci krótki poradnik (treść na niebieskim tle) jak wg NPR interpretować wykres to bardzo proste :) w razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj :)

    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 24 lutego 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc vanessa, takze poproszę o interpretacje. Ovu nic nie zaznaczyło. Nie wiem czy owulacja będzie, była czy pęcherzyk nie pęka bo mam 4 dni pod rząd pozytywny test ovu. .......

    qq87j44jhto0od0f.png


  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 24 lutego 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Czesc vanessa, takze poproszę o interpretacje. Ovu nic nie zaznaczyło. Nie wiem czy owulacja będzie, była czy pęcherzyk nie pęka bo mam 4 dni pod rząd pozytywny test ovu. .......
    OF może się mylić więc się nim zbytnio nie sugeruj. Aby zinterpretować wykres musze znać podstawowy objaw czyli szczyt objawu śluzu czyli w który dzień był najlepszej jakości bo bez tego ani rusz.
    Na pewno do tej pory owulki nie było ale skoro jest śluz to może nastąpić lada dzień i warto męża... no wiesz... przycisnąć :D

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    OF może się mylić więc się nim zbytnio nie sugeruj. Aby zinterpretować wykres musze znać podstawowy objaw czyli szczyt objawu śluzu czyli w który dzień był najlepszej jakości bo bez tego ani rusz.
    Na pewno do tej pory owulki nie było ale skoro jest śluz to może nastąpić lada dzień i warto męża... no wiesz... przycisnąć :D
    z moich notatek wynika ze 18dc lub 19dc. w obu dniach byla duza ilosc sluzu:))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    z moich notatek wynika ze 18dc lub 19dc. w obu dniach byla duza ilosc sluzu:))
    Ale bardziej chodzi o jakość a nie ilość. Może go być dużo ale gorszej jakości albo mało za to bardzo dobrej jakości i chodzi o ten dzień kiedy był u Ciebie najlepszej jakości i nie ważne jaka była jego ilość.
    Ale przyjmując że było to 19 dc to skok powinien lada dzień się pojawić więc pozostaje czekać i działać bo jesteś w trakcie dni płodnych a do kiedy będą trwały to wyznacza się wg. wyższych temp. ale jeszcze skoku nie ma.
    Może to być późna owulacja i cykl sie przedłuży.
    A jak długie masz cykle?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 25 lutego 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ale bardziej chodzi o jakość a nie ilość. Może go być dużo ale gorszej jakości albo mało za to bardzo dobrej jakości i chodzi o ten dzień kiedy był u Ciebie najlepszej jakości i nie ważne jaka była jego ilość.
    Ale przyjmując że było to 19 dc to skok powinien lada dzień się pojawić więc pozostaje czekać i działać bo jesteś w trakcie dni płodnych a do kiedy będą trwały to wyznacza się wg. wyższych temp. ale jeszcze skoku nie ma.
    Może to być późna owulacja i cykl sie przedłuży.
    A jak długie masz cykle?
    zazwyczaj od 29-32 dni raz mialam 36 dni

    boje sie ze to znaczy ze pecherzyk nie pekl stad 4 dni pozytywnych testow LH
    lub ze to pozna owulacja..nie wiem czy wtedy jest szansa na zaplodnienie i zagniezdzenie?

    ale czy to znaczy,ze pomimo dzisiejszego kremowego sluzu dalej jest szansa?

    i dziekuje Ci za odpowiedzi:))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 19 był sluz najlepszej jakości

    qq87j44jhto0od0f.png


  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    zazwyczaj od 29-32 dni raz mialam 36 dni

    boje sie ze to znaczy ze pecherzyk nie pekl stad 4 dni pozytywnych testow LH
    lub ze to pozna owulacja..nie wiem czy wtedy jest szansa na zaplodnienie i zagniezdzenie?

    ale czy to znaczy,ze pomimo dzisiejszego kremowego sluzu dalej jest szansa?

    i dziekuje Ci za odpowiedzi:))
    Szansa zawsze jest :)
    Tak pomimo późnej owulacji można normalnie zajść w ciążę.
    Jeżeli doszło do owulki to skok powinien nastąpić najpóźniej 25 dc ponieważ owulacja może wystąpić do 3 dni przed szczytem śluzu i do 3 dni po szczycie śluzu czyli owulacja powinna nastąpić najpóźniej 21 dc. Natomiast temp. może podskoczyć od 3 dni przed do 4 dni po owulce czyli zakładając że wystąpiła najpóźniej jak mogła i temp. najpóźniej po owulce to tak wychodzi :) Rozumiesz coś z tego :D
    Teraz czekamy na piękny skok wy działajcie bo to nie zaszkodzi :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuje rozumieć:))) kilka razy przeczytam i zajarze :)

    Anhe lubi tę wiadomość

    qq87j44jhto0od0f.png


  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Próbuje rozumieć:))) kilka razy przeczytam i zajarze :)
    W razie wątpliwości pytaj :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ