X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jak zajść w drugą ciążę karmiąc piersią?
Odpowiedz

Jak zajść w drugą ciążę karmiąc piersią?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym zacząć starania o drugie dziecko. Obecnie mój synek ma 9 miesiecy, a ja karmie piersia głównie w nocy bo w dziwń moj Maly je juz wszystkO. W pierwszą ciążę zaszłam dzięki Clostilbegyt bo nie mialam swojej owulacji. Myslicie ze w drugą ciąże uda się zajsc bez pomocy ??

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy po porodzie dostałaś pierwszą miesiączkę? Czy cykle są regularne? Czy prowadzisz kalendarzyk? Myślę, że warto od tego zacząć. Dzięki temu będziesz wiedziała na ile Twój cykl po porodzie się unormował i czy występuje owulacja. Możesz również wybrać się do lekarza w okresie pierwszej fazy cyklu, aby ten podczas badania USG ocenił czy jajniki podjęły już pracę. Pamiętaj, że podczas karmienia piersią cykle mają prawo być bezowulacyjne i nieregularne przez wysoką prolaktynę. Ja również urodziłam dziewięć miesięcy temu i karmię piersią. Pierwsza miesiączka pojawiła się 15 dni temu. Na razie wykres temperatury wskazuje, że owulacji brak. Również chciałabym się starać o kolejne dziecko, ale jestem po cesarce, więc muszę jeszcze poczekać kilka miesięcy. Staram się obserwować swoje ciało, abym wiedziała co w trawie piszczy, gdy nadejdzie czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2019, 12:07

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 25 września 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy okres po porodzie dostałam po 9 miesiącach i cykl nadal trwa... jest to 56 dzień cyklu... temperatury nie mam sensu mierzyć bo codziennie wstaję o innej godzinie, poza tym 100razy na noc budzę się do syna :( bylam na usg w 40dniu cyklu i mialam jeden pecherzyk 12mm, pozniej zaobserwowalam plodny sluz i testy na owu rowniez pozytywne. Aplikacja mi pokazuję owu na 2 dni temu... o ile w ogóle była :)

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 27 września 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz! No to może coś (albo raczej - ktoś) z tego będzie. Trzymam kciuki. Okaże się za dwa tygodnie :)

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ