X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Krew zamiast owu?
Odpowiedz

Krew zamiast owu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 8 lutego 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam czy plamienie okołoowulacyjne może wyglądać jak okres? Jestem w 16 dc i od dwóch dni brązowe plamienie, na przemian z krwawieniem. Do złudzenia przypomina lekki okres. No i mam problem, bo na ten właściwy okres jest zdecydowanie za szybko. Czy to normalne? Skończyłam trzymiesięczną kurację Diane35, która miała pomóc w łagodzeniu objawów torbielowatości jajników. Ten cykl jest pierwszy po odstawieniu i jednocześnie pierwszy, w którym obniżam zbyt wysoką prolaktynę Narprolackiem.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iABELLE plamienie srodcykliczne nie powinno byc takie mocne, nie wiem kto przepisal ci diane35 ale zmienilabym lekarza..diane to najwiekszy syf jaki mozna dac kobiecie...zapewne namieszal bardziej niz juz mialas...zobaczymy jaka bedzie jutro tempka, ale troche za mozne jesli to krwawienie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozesz udostepnic wykres?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 9 lutego 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykres udostępniony.. Temperatura nie wykazuje w tym cyklu owulacji, nie jest równa, ale nie było też wyraźnego skoku. Wcześniej kilka lat przyjmowałam Cilest, a odkąd sięgam pamięcią, nigdy nie miałam regularnych cykli. Po odstawieniu mój organizm powrócił do świrowania. Lekarz zalecił badanie prolaktyny i tarczycy. Prolaktyna okazała się nieco podwyższona, tarczyca ok, na USG wyszły torbiele na jajnikach. Przepisał bromergon, ale po dwóch miesiącach brania wróciłam, bo źle na mnie ten lek działał, a owu nie wystąpiła, co lekarz potwierdził na USG. Zalecił wtedy trzy miesiące diane, bo tylko te tabletki jego zdaniem pomogą w najwyższym stopniu wchłonąć się torbielom i przywrócić owulację. Skończyłam brać diane w styczniu i jednocześnie zaczęłam Narprolac na prolaktynę. Dzisiaj 17 dc, plamienie chyba już zanika..

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 9 lutego 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdę mówiąc spadek tempki jest tak duży, że rozważyłabym czy któreś z krwawień nie jest po prostu śródcyklicznym. Może dopiero teraz wystąpił okres, a poprzednie był oz odstawienia jedynie?

    48f411ed51.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 9 lutego 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Prawdę mówiąc spadek tempki jest tak duży, że rozważyłabym czy któreś z krwawień nie jest po prostu śródcyklicznym. Może dopiero teraz wystąpił okres, a poprzednie był oz odstawienia jedynie?

    Poprzedni był z odstawienia, bo skończyłam w ubiegłym miesiącu brać diane. Czyli sądzisz, że po 15 dniach od krwawienia z odstawienia miał prawo przyjść właściwy okres?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 9 lutego 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Poprzedni był z odstawienia, bo skończyłam w ubiegłym miesiącu brać diane. Czyli sądzisz, że po 15 dniach od krwawienia z odstawienia miał prawo przyjść właściwy okres?

    Jeśli poprzedni był z odstawienia, owulacja nie wystąpiła, a temperatura leci na łeb na szyje, to dla mnie dopiero teraz jest właściwa miesiączka ;)
    Aczkolwiek skonsultowałabym to z lekarzem, bo nie mam pojęcia jak takie leki wpływają właśnie na miesiączki.

    48f411ed51.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 9 lutego 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz miałam taką sytuację, zadzwonię jutro do gina. Zmartwiłam się bardzo, bo miałam nadzieję, że skoro prolaktyna jest już obniżona to wszystko wróci do normy...

    Nie wiem tylko, na jakiej podstawie OvuFriend dzisiaj mi mówi, że jest czas przypuszczalnie płodny :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2014, 18:31

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ