X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Kwas foliowy a owulacja
Odpowiedz

Kwas foliowy a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 23 marca 2019, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Mam dylemat.

    25 lutego odstawiłam antykoncepcję, od 27 lutego biorę mama dha premium + jako kwas foliowy, 2 marca dostalam miesiaczkę.

    W okolicach weekendu 16-17 marca powinnam miec owulacje - tak ze statystyk i mojego samopoczucia - śluz mialam wodnisty,raczej nie rosciagliwy czulam wilgoć z tymże nie byl on jak białko,wiec nie wiem czy to byl plodny czy nie...mialam wzrost libido...nie mialam natomiast skoku temperatury.

    Kiedys zanim zaczelam antykoncepcje takze przy przyjmowaniu kwasu foliowego - falvit takze nie mialam skoku temperatury.

    Czy jest mozliwe ze
    1. Moze byc owulacja bez skoku temperatury
    2. Czy kwas foliowy moze zabuzyc owulacje? Spowodowac jej brak.

    Wiem,ze moga byc cykle bezowulacyjne, ale ze planujemy ciaze (wiem,ze 3 mc po odstawieniu antykoncepcji moge dopiero zacząć starania w 100%) to bardzo mnie ten fakt niepokoi.

    Patrycja

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis "dostałam" przerywana linie od owulacji...

    82f0e3c604ddadbed931201b5b1f46d1.png

    tylko czemu wskazuje jako nieplodny okres cyklu...

    chyba nie slusznie winie kwas foliowy...ten dlugi cykl moze wynikac z odstawienia anty...

    Wiec pytanie...kiedy ureguluje sie cykl...wg gin moge zaczac starania w 4tym cyklu (tj czerwiec)...
    Jak bylo u Was?

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwas foliowy na pewno nie ma wpływu na owulację. Długo brałaś tabsy? To jest kwestia indywidualna, niektóre kobiety po miesiącu od odstawienia już mają unormowane wszystko, a u innych to czasami zajmuje nawet 6 miesięcy..

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bralam 2.5 roku...
    Wiem ze unormowanie wymaga czasu tylko ( co prawda 10 lat temu) jak bralam kwas nie mialam podwyzszenia temp wskazujacego na owulacje i balam sie ze sytuacja sie powtarza. A wtedy nie bralam tabletek.

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ