X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Lametta Starania o ciąże
Odpowiedz

Lametta Starania o ciąże

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • DIANA24 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 lutego 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa więc mniej więcej moze opowiem co i jak :D
    Staram się o dziecko już 12 miesięcy.. bez skutecznie.
    Mam stwierdzone PCOS,prawdopodobnie IO,moje cykle potrafią trwać nawet ponad 50 dni, (dopiero jak wywołam miesiączkę duphastonem to dopiero ją dostanę).Lekarz przepisał mi lametta i powiedział,że jak dostanę miesiaczkę to od 3 do 7 dnia cyklu zacząć brać lek.ALE... własnie ,ale nic mi nie powiedział,żeby przyjechać na jakiś monitoring czy coś w tym stylu.. a z tego co się orientuję to po takich lekach powinno się kontrolować czy jest pęcherzyk czy go nie ma...
    Czy zawsze po leku lametta powinno się dostać zastrzyk ovitelle?
    Po jakim czasie brania lamette udało się wam zajść w ciązę?
    Z góry dziekuję za odpowiedzi :*

  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 24 lutego 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli to twoja pierwsza stymulacja to wydaje mi się dziwne że lekarz nic ci nie wspomniał o monotoringu. Wydaje mi się że wypadało by sprawdzić jak reagujesz na te leki i jakie są pęcherzyki, żeby wiedzieć kiedy podać pregnyl bądź ovitrelle. Spróbuj umówić się na wizytę w 9-12 dc żeby sprawdzić jak się sprawa ma i dopytaj o wszystko.

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 28 lutego 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza stymulacja powinna być podglądana na monitoringu żeby wiedzieć czy reagujesz na dany lek. Zastrzyk bierzesz tylko wtedy kiedy pęcherzyki same nie pękają.
    Ja byłam stymulowana bez zastrzyku bo pęcherzyki pękały mi same.

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • onaona Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 28 lutego 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam AMH powyżej 8 lekarz na 1 wizycie stwierdził PCOS. Otrzymalam zalecenia 2x1 dziennie lametta od 2-9 dc. Między 11-13 dc mam pojawić się na monitoringu, który oceni grubość endomerium, liczbę i wielkość pęcherzyków dominujących oraz podejmie decyzję o podaniu HCG.

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 lutego 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onaona wrote:
    ja mam AMH powyżej 8 lekarz na 1 wizycie stwierdził PCOS. Otrzymalam zalecenia 2x1 dziennie lametta od 2-9 dc. Między 11-13 dc mam pojawić się na monitoringu, który oceni grubość endomerium, liczbę i wielkość pęcherzyków dominujących oraz podejmie decyzję o podaniu HCG.
    Jestem w tej samej sytuacji, dziś 3dzien przyjęłam lamette. Wizytę mam na 9 dzień cyklu czyli w piątek u mnie problem taki ze ostatnio po podaniu ovitrelle nawet nie pękł pęcherzyk zastanawiam się co teraz podamy czy dwie dawki czy co? Hmm

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Awry1990 Przyjaciółka
    Postów: 69 52

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też w tym cyklu zaczynam brać lalmette.
    Lekarz kazał mi ja przyjmować 3-7dc, a umówić się na kontrolę w 8-10dc. Niestety przez spóźnia jacy się okres udało mi się umówić dopiero w 11dc, myślicie że to będzie jakiś problem? Kiedy wasi lekarze kazali wpaść na wizyte?
    Diana, to twój lekarz kiedy kazał ci przyjść na kolejną wizytę? Albo jakieś badania wykonać?

    Start starań 09.2018r
    02-06.2021 monitoring
    07-09.2021 3 razy inseminacji 👎
    11.2021IVF 10🥚 3zapłodnione, 1 zarodek transferowwny, reszta padła
    👎
    02.2022IVF 12🥚6 zapłodnionych, do 3doby dotrwały tylko 4, 2zarodki transferowane, reszta padła

    O6. 2022IVF 10🥚6 zapłodnionych, do 5doby dotrwały tylko 1zarodki transferowane, reszta padła

    01.2024 pozytywny test ⏸ naturalne
    02.2024 poronienie- zarodek zatrzymał się 6tyg💔

    Ona 90r👩‍🦱:
    Jajowody drożne +
    Hormony w normie +
    Anna2 -pod obserwacja reaumatologa
    Pa1, MTHR homozygotyczne±
    Kariotyp - prawidłowy

    On 👦91r
    Słaba morfologia<1%
    Kariotyp -prawidłowy
  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zaczynam brać pierwszy cykl lamette. Mam brać od 3-7dc a kontrolę mam 11-15dc. Jestem w trakcie @ i pierwszy dzień zaczol się rano ale przez cały dzień były to plamienia krwią. Czy to liczyć jako 1 dc?

  • Olaaa00. Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 29 sierpnia 2023, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Od kwietnia staramy się o drugie dzieciątko
    W czerwcu misiaczka bez wywołania od listopada ubiegłego roku(stres przez smierć syna)
    Cykl w czerwcu po miesiączce dwa zastrzyki festimion po nich kontrola i zastrzyk zivafert
    Super ciąża udało się !!
    Druga wizyta po teście i brak akcji serca łyżeczkowanie
    Dziś 3 tygodnie po kontrola i pęcherzyk 12 mm lekarz chce poczekać na miesiączkę i po niej już zaczynać bardzo się cieszę bo dzięku tej procedurze moje serce część jego zaczyna ożywić po śmierci.

    Jak u was po poronieniu ? Udało się ? I za którym cyklem

  • wiola_ola90 Nowa
    Postów: 2 16

    Wysłany: 8 listopada 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Od 2 lat staramy się z mężem o dzidziusia... niestety bezskutecznie :(
    W maju ciaża biochemiczna.
    To mój pierwszy cykl z Lamette. Lekarz zdecydował o stymulacji z uwagi na małe jajeczka w czasie owulacji. Brałam 1 tabletkę od 2dc do 6dc.
    12dc monitoring jednak byłam już po owulacji.
    Od 10dc do 12 dc intensywne przytulanie ;)
    Od 13 dc Duphason 2 x 1 tabl.
    Lekarz stwierdził płyn w zatoce Douglasa, obecność ciałka żółtego oraz endomentium 10mm.
    Czy komuś udało się zajść w ciąże po Lamette? W którym cyklu?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ