Forum W oczekiwaniu na owulację Lametta Starania o ciąże
Odpowiedz

Lametta Starania o ciąże

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • DIANA24 Nowa

Wysłany: 22 lutego, 13:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa więc mniej więcej moze opowiem co i jak :D
    Staram się o dziecko już 12 miesięcy.. bez skutecznie.
    Mam stwierdzone PCOS,prawdopodobnie IO,moje cykle potrafią trwać nawet ponad 50 dni, (dopiero jak wywołam miesiączkę duphastonem to dopiero ją dostanę).Lekarz przepisał mi lametta i powiedział,że jak dostanę miesiaczkę to od 3 do 7 dnia cyklu zacząć brać lek.ALE... własnie ,ale nic mi nie powiedział,żeby przyjechać na jakiś monitoring czy coś w tym stylu.. a z tego co się orientuję to po takich lekach powinno się kontrolować czy jest pęcherzyk czy go nie ma...
    Czy zawsze po leku lametta powinno się dostać zastrzyk ovitelle?
    Po jakim czasie brania lamette udało się wam zajść w ciązę?
    Z góry dziekuję za odpowiedzi :*

• Sophi Koleżanka

Wysłany: 24 lutego, 17:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli to twoja pierwsza stymulacja to wydaje mi się dziwne że lekarz nic ci nie wspomniał o monotoringu. Wydaje mi się że wypadało by sprawdzić jak reagujesz na te leki i jakie są pęcherzyki, żeby wiedzieć kiedy podać pregnyl bądź ovitrelle. Spróbuj umówić się na wizytę w 9-12 dc żeby sprawdzić jak się sprawa ma i dopytaj o wszystko.

• Wiolala Autorytet

Wysłany: 28 lutego, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza stymulacja powinna być podglądana na monitoringu żeby wiedzieć czy reagujesz na dany lek. Zastrzyk bierzesz tylko wtedy kiedy pęcherzyki same nie pękają.
    Ja byłam stymulowana bez zastrzyku bo pęcherzyki pękały mi same.

Starania od 10.2016 na tzw. "luzie"
    Od 2018 już na poważnie...
    02.2019 cb 6tc*
    01.2021 cp w lewym i prawym jajowodzie
    Laparotomia, jajowody zachowane.
    *Pcos* + wszystkie tego objawy
    09.2021 HyCoSy jajowody drożne, lewy zwężony

AKTUALNY PLAN NA ŻYCIE: PRZEJĄĆ BRZUSZEK OD JUSTYNY ♥️
  • onaona Znajoma

Wysłany: 28 lutego, 17:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam AMH powyżej 8 lekarz na 1 wizycie stwierdził PCOS. Otrzymalam zalecenia 2x1 dziennie lametta od 2-9 dc. Między 11-13 dc mam pojawić się na monitoringu, który oceni grubość endomerium, liczbę i wielkość pęcherzyków dominujących oraz podejmie decyzję o podaniu HCG.

• Domma Autorytet

Wysłany: 28 lutego, 18:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    onaona wrote:
    ja mam AMH powyżej 8 lekarz na 1 wizycie stwierdził PCOS. Otrzymalam zalecenia 2x1 dziennie lametta od 2-9 dc. Między 11-13 dc mam pojawić się na monitoringu, który oceni grubość endomerium, liczbę i wielkość pęcherzyków dominujących oraz podejmie decyzję o podaniu HCG.
    Jestem w tej samej sytuacji, dziś 3dzien przyjęłam lamette. Wizytę mam na 9 dzień cyklu czyli w piątek u mnie problem taki ze ostatnio po podaniu ovitrelle nawet nie pękł pęcherzyk zastanawiam się co teraz podamy czy dwie dawki czy co? Hmm

👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    04.05 - > 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Termin 20.01.2022 ❤️
    This is BOY 👶
  • Awry1990 Nowa

Wysłany: 27 kwietnia, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też w tym cyklu zaczynam brać lalmette.
    Lekarz kazał mi ja przyjmować 3-7dc, a umówić się na kontrolę w 8-10dc. Niestety przez spóźnia jacy się okres udało mi się umówić dopiero w 11dc, myślicie że to będzie jakiś problem? Kiedy wasi lekarze kazali wpaść na wizyte?
    Diana, to twój lekarz kiedy kazał ci przyjść na kolejną wizytę? Albo jakieś badania wykonać?

• Malina25 Przyjaciółka

Wysłany: 5 maja, 09:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zaczynam brać pierwszy cykl lamette. Mam brać od 3-7dc a kontrolę mam 11-15dc. Jestem w trakcie @ i pierwszy dzień zaczol się rano ale przez cały dzień były to plamienia krwią. Czy to liczyć jako 1 dc?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

„Nie mogę zajść w ciążę!” – najczęstsze problemy z płodnością u kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedy powinnaś zacząć martwić się, jeśli pomimo waszych starań nie możesz zajść w ciążę? Czy lepiej cierpliwie czekać, czy może gdy nadejdą pierwsze obawy, od razu skonsultować się z lekarzem? Przeczytaj jakie są niepokojące objawy, których nie powinnaś ignorować i jakie są potencjalne rozwiązania zwiększające szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego