X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ovitrelle - zastrzyk - kto stosował ?
Odpowiedz

Ovitrelle - zastrzyk - kto stosował ?

Oceń ten wątek:
  • Natka05 Znajoma
    Postów: 24 22

    Wysłany: 29 marca, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej staraczki 😊
    Byłam dziś na monitoringu, jestem w 9dc. Pęcherzyk odziwo wystrzelił 17mm🙈 za to endo 5.5mm, takie sobie, lekarz powiedziała że jak na 9dc jest prawidłowe ale do owulacji mogłoby się zwiększyć 🙈 No nic, pozostaje czekać 😃 a przez to że wypadają święta na monitoring muszę jechać w poniedziałek do szpitala czy owu była czy może trzeba przyjąć Ovitrelle.
    No nic, pożaliłam się ale tak to już jest w naszym staraczkowym świecie 🫡

    Malpka11 lubi tę wiadomość

  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 238 162

    Wysłany: 29 marca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Ja dzisiaj jestem 8 dzień po zastrzyku i obkupiłam się rano w testy 🤣 w poniedziałek chciałabym zrobić jeden bo już wytrzymać nie mogę…a z drugiej strony nie chce się nakrecac
    Ja jestem takiego zdania, że jak zrobisz w jeden dzień i będą 2 kreski, to następny dzień to zweryfikuje. Albo będzie kreseczka jaśniejsza, albo ciemniejsza- nie da się inaczej, więc z testuj, nic nie tracisz 😊 trzymam mocno kciuki.

    Ja dziś ostatni dzień Lametty i w środę na monitoring, ale ten cykl od początku nie układa się jak powinien... Dostałam pierwszy raz w życiu (chyba już na stare lata człowiek się sypie) reakcji alergicznej, ale takiej, że byłam już 2 razy w szpitalu na zastrzyku i dostałam sterydy... Nie wiem jak to będzie z owulacją teraz, ale słyszałam, że po Encortonie są lepsze owulacje, więc liczę, że jakiś pozytyw z tego wyniknie... 🙊

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • Nowa2024 Ekspertka
    Postów: 172 143

    Wysłany: 30 marca, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie93 wrote:
    Ja jestem takiego zdania, że jak zrobisz w jeden dzień i będą 2 kreski, to następny dzień to zweryfikuje. Albo będzie kreseczka jaśniejsza, albo ciemniejsza- nie da się inaczej, więc z testuj, nic nie tracisz 😊 trzymam mocno kciuki.

    Ja dziś ostatni dzień Lametty i w środę na monitoring, ale ten cykl od początku nie układa się jak powinien... Dostałam pierwszy raz w życiu (chyba już na stare lata człowiek się sypie) reakcji alergicznej, ale takiej, że byłam już 2 razy w szpitalu na zastrzyku i dostałam sterydy... Nie wiem jak to będzie z owulacją teraz, ale słyszałam, że po Encortonie są lepsze owulacje, więc liczę, że jakiś pozytyw z tego wyniknie... 🙊

    Chyba właśnie tak zrobię, że dzień po dniu zrobię test :)

    To może u Ciebie będzie to szczęście w nieszczęściu, skoro jest szansa na lepszą owulację, oby tak było! Powodzenia!

    Katie93 lubi tę wiadomość

  • Malpka11 Znajoma
    Postów: 19 27

    Wysłany: 30 marca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wszystko jasne 14 dni po zastrzyku beta 0.20, nic z tego.
    Kolejny cykl będzie na lammecie, i teraz robimy z mężem badania genetyczne i badanie nasienia maz będzie miał.
    Ale nie ma co się załamywać, trzeba wierzyć że kiedyś się uda.
    Życzę wam żebyście wszystkie mogły spełnić wasze marzenia o małej kruszynce, żeby nadzieja nas nigdy nie opuściła☺️

    Ruda Maruda lubi tę wiadomość

  • Wenecja24 Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 30 marca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta 0,55, progesteron 1,6.
    14 dni po ovitrelle.
    Zaczęło się krwawienie i boli prawy jajnik. Bałam się cp, ale po wyniku chyba mogę odetchnąć z ulgą, że to nie to.
    I tak niezbyt radosne święta :(

  • Gosia0146 Koleżanka
    Postów: 33 16

    Wysłany: 30 marca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro dziewczyny, nie udało nam się w tym cyklu. Dla mnie to był ostatni, stoję przed dylematem- spróbować inseminacji czy od razu szukać kliniki w kierunku in vitro…


    Trzymajcie się 🫶🏻

    Malpka11 lubi tę wiadomość

  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 238 162

    Wysłany: 30 marca, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ściskam mocno każdą z Was. Pamiętajcie, co się odwlecze... idt. Trzymam za Was kciuki! ❤️

    Gosia, który to Twój cykl starań?

    Malpka11, Natka05 lubią tę wiadomość

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • Nowa2024 Ekspertka
    Postów: 172 143

    Wysłany: 31 marca, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam i zrobiłam już dzisiaj test (10 dni po zastrzyku zivafert). Niestety jedna kreska…nie ma nawet cienia drugiej…dziewczyny to oznacza że jednak nie wyszło czy za parę dni może się pojawić jeszcze ta druga kreska?

  • Malpka11 Znajoma
    Postów: 19 27

    Wysłany: 31 marca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Nie wytrzymałam i zrobiłam już dzisiaj test (10 dni po zastrzyku zivafert). Niestety jedna kreska…nie ma nawet cienia drugiej…dziewczyny to oznacza że jednak nie wyszło czy za parę dni może się pojawić jeszcze ta druga kreska?


    Najlepiej poczekaj i zrobić 14 dnia, ja w poprzednim cyklu też koło 10 dnia robiłam, i był negatywny odstawiłam leki, a po tygodniu okazało się że ciaza

    Ruda Maruda, Katie93, Nowa2024, Sarenka89 lubią tę wiadomość

  • Ruda Maruda Przyjaciółka
    Postów: 93 133

    Wysłany: 31 marca, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia0146 wrote:
    Bardzo mi przykro dziewczyny, nie udało nam się w tym cyklu. Dla mnie to był ostatni, stoję przed dylematem- spróbować inseminacji czy od razu szukać kliniki w kierunku in vitro…


    Trzymajcie się 🫶🏻
    Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, idealnie specjalizującym się w niepłodności. Wystarczy wizyta konsultacyjna w odpowiedniej klinice, nie musisz się na nic od razu decydować. Kwestia inseminacji i IVF powinna być podjęta na podstawie całokształtu historii i badań. 😊
    I nie trać nadziei. 🩷 Też jestem po konsultacjach z lekarzem z kliniki niepłodności (mój ginekolog oprócz ginekologii ogólnej specjalizuje się właśnie w niepłodności) i właśnie jadę w dwupaku do teściów. Na spokojnie. 🩷 Przed Tobą jeszcze wiele opcji.

    Katie93, Malpka11, ankam94 lubią tę wiadomość

    🫧 PCO (bez PCOS)
    👩 30 👨 31
    💉 clostillbegyt + ovitrelle włączone po 5 miesiącach starań
    ⏸️ 10.01 - w drugim cyklu stymulowanym
    🌸 14.03 - Veracity: bardzo niskie ryzyka, dziewczynka 🥹

    preg.png
  • Nowa2024 Ekspertka
    Postów: 172 143

    Wysłany: 31 marca, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malpka11 wrote:
    Najlepiej poczekaj i zrobić 14 dnia, ja w poprzednim cyklu też koło 10 dnia robiłam, i był negatywny odstawiłam leki, a po tygodniu okazało się że ciaza

    Kurcze oby u mnie też tak było…poczekam jeszcze parę dni i zrobię kolejny. W sumie od paru dni mam takie kłucie w lewym jajniku, a właśnie z niego była owulacja

  • Gosia0146 Koleżanka
    Postów: 33 16

    Wysłany: 31 marca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie93 wrote:
    Dziewczyny, ściskam mocno każdą z Was. Pamiętajcie, co się odwlecze... idt. Trzymam za Was kciuki! ❤️

    Gosia, który to Twój cykl starań?

    Chyba 10…dwa po drożności. Próbuje się dostać do polecanego lekarza w klinice, nie chce trafić do kogoś przypadkowego. Może macie jakieś polecone namiary? Warszawa/Lublin/ Kielce ?

  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 238 162

    Wysłany: 31 marca, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia0146 wrote:
    Chyba 10…dwa po drożności. Próbuje się dostać do polecanego lekarza w klinice, nie chce trafić do kogoś przypadkowego. Może macie jakieś polecone namiary? Warszawa/Lublin/ Kielce ?
    Ja jestem niestety z okolic podbeskidzia, ale tutaj na różnych forach królował zawsze dr Paśnik. Chyba przyjmuje w klinice Salvemedica w Warszawie. Ponoć jest świetny, ale niestety nic więcej nie wiem na ten temat 😊
    Za to Ruda dobrze mówi, najlepiej dać się poprowadzić specjaliście w tej dziedzinie i zrzucić z siebie ciężar odpowiedzialności za każdy krok.
    Ja tak funkcjonowałam 2 lata, uważałam, że lekarze za mało robią, zbyt długo to trwa, uważałam, że powinnam działać z ivf, bo nic więcej się nie wydarzy. Ale trafiłam na świetną kobietę, która na własnej skórze poznała co to znaczy niepłodność i widzę, że jej prowadzenie dało mi już dużo.
    Także życzę Ci, żebyś trafiła na takiego lekarza, który dobrze Cie poprowadzi i jeśli będzie widział wskazania do różnych metod to Ci je zaproponuje 😊

    Ruda Maruda, Gosia0146 lubią tę wiadomość

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • Sarenka89 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 2 kwietnia, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girls, jutro będzie 14 dni od zrobienia zastrzyku ovitrelle - czy test będzie już wiarygodny?
    Pobolewa mnie trochę lewy jajnik, ale wczoraj jedząc sernik dostałam zgagi a dzisiaj odciągając synkowi gila dosłownie zbierało mi się na wymioty (gdzie zazwyczaj takie rzeczy mnie nie ruszają..) także takie mini argumenty jakby w końcu mogło się udać ?! Czy po prostu się nie nakręcać ? 🥲

    Ruda Maruda lubi tę wiadomość

  • Nowa2024 Ekspertka
    Postów: 172 143

    Wysłany: 2 kwietnia, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka89 wrote:
    Girls, jutro będzie 14 dni od zrobienia zastrzyku ovitrelle - czy test będzie już wiarygodny?
    Pobolewa mnie trochę lewy jajnik, ale wczoraj jedząc sernik dostałam zgagi a dzisiaj odciągając synkowi gila dosłownie zbierało mi się na wymioty (gdzie zazwyczaj takie rzeczy mnie nie ruszają..) także takie mini argumenty jakby w końcu mogło się udać ?! Czy po prostu się nie nakręcać ? 🥲

    Powiem ci, że mam podobnie 🤣 w czwartek będę miała 14 dni od zastrzyku ale nie wytrzymałam i zrobiłam test w nd i wczoraj i negatywne. Ale też dzisiaj rano mnie mdliło, wczoraj miałam dosłownie zgagę tak jak Ty po świątecznym jedzeniu także nadal mam nadzieję 😁

    Ruda Maruda, Sarenka89 lubią tę wiadomość

  • Ruda Maruda Przyjaciółka
    Postów: 93 133

    Wysłany: 2 kwietnia, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka89 wrote:
    Girls, jutro będzie 14 dni od zrobienia zastrzyku ovitrelle - czy test będzie już wiarygodny?
    Pobolewa mnie trochę lewy jajnik, ale wczoraj jedząc sernik dostałam zgagi a dzisiaj odciągając synkowi gila dosłownie zbierało mi się na wymioty (gdzie zazwyczaj takie rzeczy mnie nie ruszają..) także takie mini argumenty jakby w końcu mogło się udać ?! Czy po prostu się nie nakręcać ? 🥲
    Ja bym robiła, według mnie test będzie wiarygodny. Ale wiesz, tylko według mnie. 😁
    Mi Ovitrelle znikał gdzieś po 7-8 dniach. Niemniej to naprawdę zależy od osoby. Jak zobaczysz dwie kreseczki, nawet najbledszą, to na następny dzień albo dwa dni później powtórz. Jeśli będzie ciemniejsza, to możesz się cieszyć. 🍀

    Sarenka89 lubi tę wiadomość

    🫧 PCO (bez PCOS)
    👩 30 👨 31
    💉 clostillbegyt + ovitrelle włączone po 5 miesiącach starań
    ⏸️ 10.01 - w drugim cyklu stymulowanym
    🌸 14.03 - Veracity: bardzo niskie ryzyka, dziewczynka 🥹

    preg.png
  • Sarenka89 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 2 kwietnia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Powiem ci, że mam podobnie 🤣 w czwartek będę miała 14 dni od zastrzyku ale nie wytrzymałam i zrobiłam test w nd i wczoraj i negatywne. Ale też dzisiaj rano mnie mdliło, wczoraj miałam dosłownie zgagę tak jak Ty po świątecznym jedzeniu także nadal mam nadzieję 😁

    Nie mam testów w domu, więc czeka mnie jutro wycieczka do Ross. Ale z ciekawości zrobiłam sobie test ovu i wyszły dwie piękne kreseczki, ale z tego co wiem to się ma nijak do potwierdzenia ciąży 😅

  • Nowa2024 Ekspertka
    Postów: 172 143

    Wysłany: 2 kwietnia, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka89 wrote:
    Nie mam testów w domu, więc czeka mnie jutro wycieczka do Ross. Ale z ciekawości zrobiłam sobie test ovu i wyszły dwie piękne kreseczki, ale z tego co wiem to się ma nijak do potwierdzenia ciąży 😅

    Ja stwierdziłam ze od jutra będę robiła codziennie aż się nie pojawi @, już nie mam nic do stracenia a jakos specjalnie też się nie nastawiam, ze tym razem się udało…

    Sarenka89 lubi tę wiadomość

  • Nowa2024 Ekspertka
    Postów: 172 143

    Wysłany: 3 kwietnia, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zastrzyk miałam 21.03 o godz 21. A więc dzisiaj 13 dzień po zastrzyku, test facelle negatywny. Nie wiem czy robić sobie nadzieję, bo już mnie mega piersi bolą jak na okres, trochę mam zawroty głowy i delikatne mdłości od rana…ogólnie czuję się podobnie jak 2 dni po zastrzyku…no ale nic, będę testować
    Dalej

  • Sarenka89 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 3 kwietnia, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Dziewczyny zastrzyk miałam 21.03 o godz 21. A więc dzisiaj 13 dzień po zastrzyku, test facelle negatywny. Nie wiem czy robić sobie nadzieję, bo już mnie mega piersi bolą jak na okres, trochę mam zawroty głowy i delikatne mdłości od rana…ogólnie czuję się podobnie jak 2 dni po zastrzyku…no ale nic, będę testować
    Dalej

    No ja mam dzisiaj w punkt 14 dni. Test kupiony, ale się boję 🤦‍♀️

‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ