X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja była czy będzie?
Odpowiedz

Owulacja była czy będzie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olelka Koleżanka
    Postów: 46 4

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Byłam we wtorek na monitoringu i ginekolog mówił, że pęcherzyk ma 18mm i że pęknie za dzień lub dwa czyli w środę lub w czwartek. Ani w środę ani w czwartek nie miałam żadnych objawów owu, dzisiaj dopiero mam rozciagliwy śluz. Czy to znaczy, że lekarz mógł się pomylić i owulacja jest dzisiaj? Chcę zbadać 7dpo progesteron, więc zależy mi żeby dobrze określić dzień owulacji. Nigdy wcześniej nie byłam na monitoringu, więc nie wiem czy mogą być jakieś rozbieżności, a nie mogę iść zobaczyć czy pęcherzyk pękł bo ginekolog od dzisiaj na urlopie :(

  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź do innego tylko na potwierdzenie owu, ja mając 18mm owu mam za 3 dni wiec wszystko mozliwe

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Olelka Koleżanka
    Postów: 46 4

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie ma wolnych terminów, już o tym myślałam :/ najwyżej progesteron zrobię w 6dc jeśli owu będzie później, jak będzie za mały to spojrzę na niego z przymrużeniem oka.

  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli owu była w środę a ty czujesz ze piątek to zrób proga w czwartek 16.08 - czyli 8 lub 6 dpo - mysle ze 15.08 7dpo laboratoria nie bedą czynne. Myślę że to będzie ok, jesli wyjdzie niski wynik to zawsze mozesz powtórzyć w sobote i bedzie jasne :))

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olelka wrote:
    Hej wszystkim. Byłam we wtorek na monitoringu i ginekolog mówił, że pęcherzyk ma 18mm i że pęknie za dzień lub dwa czyli w środę lub w czwartek. Ani w środę ani w czwartek nie miałam żadnych objawów owu, dzisiaj dopiero mam rozciagliwy śluz. Czy to znaczy, że lekarz mógł się pomylić i owulacja jest dzisiaj? Chcę zbadać 7dpo progesteron, więc zależy mi żeby dobrze określić dzień owulacji. Nigdy wcześniej nie byłam na monitoringu, więc nie wiem czy mogą być jakieś rozbieżności, a nie mogę iść zobaczyć czy pęcherzyk pękł bo ginekolog od dzisiaj na urlopie :(

    Ostatnio też byłam u ginekologa sprawdzić co i jak z moja owulacja. Powidziala że mam 14mm pęcherzyki i rośnie on w ciągu jednego dnia o 2mm. A musi mieć 20-22mm wtedy dochodzi do owulacji więc wydaje się że powiedział dobrze :) przy owulacji zawsze jest skok temperatury wtedy najwyrazniej widać :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Olelka Koleżanka
    Postów: 46 4

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj nadal mam śluz rozciagliwy, do tego ból jajnika. Aż dziwne żeby miał o tyle się pomylić ginekolog.. Wychodziło by, że dzisiaj pęcherzyk ma 26mm. Nie mierze temperatury, więc nie mogę na jej podstawie określić :(

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olelka wrote:
    Dzisiaj nadal mam śluz rozciagliwy, do tego ból jajnika. Aż dziwne żeby miał o tyle się pomylić ginekolog.. Wychodziło by, że dzisiaj pęcherzyk ma 26mm. Nie mierze temperatury, więc nie mogę na jej podstawie określić :(
    Ginekolog się nie pomylił. Pełen monitoring przewiduje wizytę po pęknięciu pęcherzyka.
    One nie rosną 2 mm na dobę. Mogą tyle rosnąć, ale u jednych tak a u innych tylko 1 mm.
    Ja robiłam badanie progesteronu w 6 i 8 dpo. Dodatków potem w 10 żeby sprawdzić szybkość spadania progesteronu.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Syska2202 Autorytet
    Postów: 642 852

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak to jest z tymi testami owulacyjnym? Skok temperatury ładny a tam gdzie testowałam to same negatywne już nic z tego nie rozumiem i czym się sugerować

    qdkke6yd1ouxxkf6.png
  • Syska2202 Autorytet
    Postów: 642 852

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ff376aef81da043cf67cddc6f4006f6d.png
    Tutaj jest wykres .. co myślicie ?

    qdkke6yd1ouxxkf6.png
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli testowałas w dzien potencjalnej owu lub po to testy mogą być negatywne bo pik lh jest wykrywalny na 24-48h przed owu.
    Z doświadczenia wiem że czasem test dwa dni przed jest pozytyw a następnego dnia już dużo bledszy.
    Jak masz te testy to wklej

    Zależy to też od testów jakie stosujesz - mi te z Allegro nigdy nie pokazywały owu, a z domowego laboratorium zawsze zgodnie z monitoringiem usg.

    Moze też być tak że u Ciebie pik lh nie jest na tyle wysoki zeby testy go złapały - czasem tak bywa mimo owulacji.

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Syska2202 Autorytet
    Postów: 642 852

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Jesli testowałas w dzien potencjalnej owu lub po to testy mogą być negatywne bo pik lh jest wykrywalny na 24-48h przed owu.
    Z doświadczenia wiem że czasem test dwa dni przed jest pozytyw a następnego dnia już dużo bledszy.
    Jak masz te testy to wklej

    Zależy to też od testów jakie stosujesz - mi te z Allegro nigdy nie pokazywały owu, a z domowego laboratorium zawsze zgodnie z monitoringiem usg.

    Moze też być tak że u Ciebie pik lh nie jest na tyle wysoki zeby testy go złapały - czasem tak bywa mimo owulacji.
    Dziękuję za wyjaśnienie

    qdkke6yd1ouxxkf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://enpr.pl/15005/10783163

    Cześć,możecie zerknąć na mój wykres? Aplikacja na telefonie przy tych danych wyznaczyła mi owulację w 14DC, ale w temperaturach jakoś tego nie widać :( Moje cykle też są raczej 30+, a nie krótkie.. jak myślicie, owulacja była czy nie? kiedy @? nic już nie rozumiem

  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obstawiałabym 20-21dc po temperaturach wiec okres ok 18-20 sierpnia.
    Polecam testy owu z domowego laboratorium - mi idealnie się sprawdzają i potwierdzone z usg.
    Mam test pozytywny na maks 48h przed owu :)

    Andieeee lubi tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Obstawiałabym 20-21dc po temperaturach wiec okres ok 18-20 sierpnia.
    Polecam testy owu z domowego laboratorium - mi idealnie się sprawdzają i potwierdzone z usg.
    Mam test pozytywny na maks 48h przed owu :)

    Chyba jednak nic z tego :( znowu temperatura robi co chce

    Ja narazie tylko staram się obserwować co tam się dzieje, bo moje cykle zawsze były raczej długie i średnio regularne. Jeszcze się nie staram o dziecko, więc bez testów, leków itp :) dzięki za rekomendacje

  • Justek Koleżanka
    Postów: 297 15

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , pomożecie ?
    Testy owulacyjne wychodzą negatywne , czy patrząc na mój wykres można stwierdzić ze owulacja jednak była ?

    https://ovufriend.pl/graph/5f0e9a0fed94c09d2e086b8f21edd0e6

    Justek
  • Justek Koleżanka
    Postów: 297 15

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomożecie ?

    Justek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ