Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

groszeek
Koleżanka
3

Wysłany: 18 września, 11:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny!
Mam dość dziwne objawy związane z owulacją i chciałabym zapytać Was o zdanie i czy ewentualnie któraś z Was tak miała.
Otóż moje cykle trwają ok 30 dni.
W każdym cyklu już od ok 10 dnia cyklu boli mnie jajnika (czuje takie jakby to określić łaskotanie) następnie w 14-16 dniu pojawia się dużo śluzu płodnego, czuję się rozpalona i to łaskotanie wówczas przeradza się konkretnie w ból jajnika. Ustępuje to ok 17 dnia cyklu.
I nagle w 20 dniu cyklu znowu boli mnie ten sam jajnik, czuje się rozpalona, mam śluz płodny i sa to takie same objawy jak wcześniej. Może śluzu jest troche mniej.
O czym to może świadczyć? Czy któraś z Was tak miała?
Mam niedoczynność tarczycy i PCOS.

Starania od 11.2017
11.2018 - pierwszy cykl z Clo

groszeek
Koleżanka
3

Wysłany: 21 września, 09:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nikt nic nie pomoże? :(

Starania od 11.2017

m_d_f
Autorytet
303

Wysłany: 21 września, 11:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jeśli koło 20 dc masz śluz płodny no to wychodzi na to, że wtedy jest (teoretycznie) owulacja, chyba że błędnie rozpoznajesz ten śluz. Jeśli rzeczywiście owulacja byłaby w okolicach tego 20 dc, a cykle masz 30-dniowe, to oznaczałoby to zbyt krótką fazę lutealną, a to wiąże się z problmami z progesteronem. Mierzysz temperaturę? Robisz testy owulacyjne? Miałaś monitoring cyklu? Badałaś kiedyś progesteron?

Starania o drugie dziecko
2 lata starań/cykle 24-26 dni/ owu 10-11 dc/ fl 14-15 dni

Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami (listopad 2018)
HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
LH:FSH poniżej 0,6
AMH w normie (2,39 ng/ml)
Wysoka homocysteina
TSH 3,880 uIU/ml (lipiec 2018) -> 1,3 uIU/ml (październik 2018)
Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018)

groszeek
Koleżanka
3

Wysłany: 21 września, 12:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Właśnie ten śluz płodny występuje najpierw 14-16 dc przez kilka dni obfity a później jest tylko jeden dzień ok 20 dc. Progesteron w 5dc tylko badałam i był w normie, może powinnam zbadać w drugiej fazie?
Monitoring jaki robił mi gin polegał jedynie na usg w 16 dc i stwierdzeniu jutro będzie owulacja i później już nic nie sprawdzał. W lipcu jedynie stwierdził, że w 26 dc mam torbiel krwotoczną ciałka żółtego.
Chyba muszę zmienić lekarza i zrobić porządny monitoring z badaniami hormonów :(

Starania od 11.2017

m_d_f
Autorytet
303

Wysłany: 21 września, 13:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Progesteron bada się 7. dnia po owulacji. Dlatego warto prowadzić obserwację temperatury, bo wtedy można chociaż +/- określić ten dzień. W pierwszej fazie nie ma sensu w ogóle go badać, bo wtedy zawsze jest niski i jest "nieaktywny". Jeśli miałaś jednorazowe badanie USG, to to nie jest żaden monitoring i na jego podstawie niczego o owulacji się nie dowiesz. Jak długo się starasz? Masz wdrożone leczenie, skoro zdiagnozowano u Ciebie PCOS?

Starania o drugie dziecko
2 lata starań/cykle 24-26 dni/ owu 10-11 dc/ fl 14-15 dni

Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami (listopad 2018)
HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
LH:FSH poniżej 0,6
AMH w normie (2,39 ng/ml)
Wysoka homocysteina
TSH 3,880 uIU/ml (lipiec 2018) -> 1,3 uIU/ml (październik 2018)
Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018)

groszeek
Koleżanka
3

Wysłany: 21 września, 14:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Przyjmuję Euthyrox 75 i nic więcej.
Staramy się od roku.
Z tym PCOS jest tak że jeden lekarz powiedział że mam a drugi że nie - stosunek LH do FSH jest ok, mam AMH powyżej 5 i pęcherzyki w jajnikach ale co cykl jest pęcherzyk dominujący. Od kilku miesięcy mam też krótką miesiączkę ok. 3 dni.

Starania od 11.2017

gosix
Koleżanka
42

Wysłany: 27 września, 13:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc w interpretacji, pierwszy raz działam z testami owulacyjnymi.

Wybrałam testy płytkowe AMIL. Przez długi czas widoczna jedna kreska. W zdjęciach poniżej, po lewej stronie 1 dzień z dwoma kreskami, zdjęcie z prawej wykonane kolejnego dnia. Jak dla mnie test ze zdjęcia prawego jest już negatywny, ale mimo wszystko kreska jest dość wyraźnie widoczna co wcześniej się nie pokazywało. Kiedy w końcu jest ta owulacja? :) Czy test może wykrywać LH przez dwa dni, albo w sam dzień owulacji tylko już słabiej? Czy dla Was ten sam test co według mnie jest pozytywny? Ratunku, jestem w ich temacie zielona :)

Kolejnego dnia miałam już testy innej firmy (paskowe lh test domowy zyskaj zdrowie) i tam już ponownie jedna kreska.

https://zapodaj.net/1abe97a056163.png.html

groszeek
Koleżanka
3

Wysłany: 3 października, 12:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, dzis mam 7 dc i od 5dc boli mnie jajnik tak jak w czasie okoloowulacyjnym. Nie mam sluzu plodnego zadnych innych objawow,jedynie ten bol taki sam. Czy ktoras z was tak ma lub miala? Ide za tydzien do lekarza ale niepokoi mnie to.

Starania od 11.2017

Truskawkowa15
Koleżanka
3

Wysłany: 3 października, 13:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Może to ból przedowulacyjny. Mnie boli kilkanaście dni nawet przed owu i to dzień w dzień aż w końcu mam ból aż muszę leżeć bo nie idzie wytrzymać i wtedy mam owu.

Marzec 2018- puste jajo

Lolkaa
Debiutantka
1

Wysłany: 4 października, 11:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mnie również boli kilka dni przed owu, czasem kilkanascie.i to nawet silniej niż podczas miesiączki. a jeśli mowa o testach owu to czasem mam wrażenie ,że wychodzą jak chcą :p na początku mojej drogi ze staraniem o malucha, działałam na podstawie samych testów i nigdy nie miałam pojęcia kiedy ta owulacja faktycznie nastąpiła.

2 rok starań o drugie dzieciątko
03.2011 - synek
12.2016 - cb
06.2017 - 9 tyd
07.2018 - cb
09.2018 - cb

Karolina_Karola
Koleżanka
17

Wysłany: 9 października, 09:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Gosić po prawej test jest negatywny, po lewej pozytywny :)

31lat
1 poronienie - 8 tc

# zespół antyfosfolipidowy, wskazania na toczeń układowy:
- ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
- dsDNA 1:160
- antykoagulant toczniowy ++
# PCOS

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)