X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja czy nie?
Odpowiedz

Owulacja czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mam dość dziwne objawy związane z owulacją i chciałabym zapytać Was o zdanie i czy ewentualnie któraś z Was tak miała.
    Otóż moje cykle trwają ok 30 dni.
    W każdym cyklu już od ok 10 dnia cyklu boli mnie jajnika (czuje takie jakby to określić łaskotanie) następnie w 14-16 dniu pojawia się dużo śluzu płodnego, czuję się rozpalona i to łaskotanie wówczas przeradza się konkretnie w ból jajnika. Ustępuje to ok 17 dnia cyklu.
    I nagle w 20 dniu cyklu znowu boli mnie ten sam jajnik, czuje się rozpalona, mam śluz płodny i sa to takie same objawy jak wcześniej. Może śluzu jest troche mniej.
    O czym to może świadczyć? Czy któraś z Was tak miała?
    Mam niedoczynność tarczycy i PCOS.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic nie pomoże? :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 21 września 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli koło 20 dc masz śluz płodny no to wychodzi na to, że wtedy jest (teoretycznie) owulacja, chyba że błędnie rozpoznajesz ten śluz. Jeśli rzeczywiście owulacja byłaby w okolicach tego 20 dc, a cykle masz 30-dniowe, to oznaczałoby to zbyt krótką fazę lutealną, a to wiąże się z problmami z progesteronem. Mierzysz temperaturę? Robisz testy owulacyjne? Miałaś monitoring cyklu? Badałaś kiedyś progesteron?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ten śluz płodny występuje najpierw 14-16 dc przez kilka dni obfity a później jest tylko jeden dzień ok 20 dc. Progesteron w 5dc tylko badałam i był w normie, może powinnam zbadać w drugiej fazie?
    Monitoring jaki robił mi gin polegał jedynie na usg w 16 dc i stwierdzeniu jutro będzie owulacja i później już nic nie sprawdzał. W lipcu jedynie stwierdził, że w 26 dc mam torbiel krwotoczną ciałka żółtego.
    Chyba muszę zmienić lekarza i zrobić porządny monitoring z badaniami hormonów :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 21 września 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron bada się 7. dnia po owulacji. Dlatego warto prowadzić obserwację temperatury, bo wtedy można chociaż +/- określić ten dzień. W pierwszej fazie nie ma sensu w ogóle go badać, bo wtedy zawsze jest niski i jest "nieaktywny". Jeśli miałaś jednorazowe badanie USG, to to nie jest żaden monitoring i na jego podstawie niczego o owulacji się nie dowiesz. Jak długo się starasz? Masz wdrożone leczenie, skoro zdiagnozowano u Ciebie PCOS?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmuję Euthyrox 75 i nic więcej.
    Staramy się od roku.
    Z tym PCOS jest tak że jeden lekarz powiedział że mam a drugi że nie - stosunek LH do FSH jest ok, mam AMH powyżej 5 i pęcherzyki w jajnikach ale co cykl jest pęcherzyk dominujący. Od kilku miesięcy mam też krótką miesiączkę ok. 3 dni.

  • gosix Przyjaciółka
    Postów: 101 87

    Wysłany: 27 września 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc w interpretacji, pierwszy raz działam z testami owulacyjnymi.

    Wybrałam testy płytkowe AMIL. Przez długi czas widoczna jedna kreska. W zdjęciach poniżej, po lewej stronie 1 dzień z dwoma kreskami, zdjęcie z prawej wykonane kolejnego dnia. Jak dla mnie test ze zdjęcia prawego jest już negatywny, ale mimo wszystko kreska jest dość wyraźnie widoczna co wcześniej się nie pokazywało. Kiedy w końcu jest ta owulacja? :) Czy test może wykrywać LH przez dwa dni, albo w sam dzień owulacji tylko już słabiej? Czy dla Was ten sam test co według mnie jest pozytywny? Ratunku, jestem w ich temacie zielona :)

    Kolejnego dnia miałam już testy innej firmy (paskowe lh test domowy zyskaj zdrowie) i tam już ponownie jedna kreska.

    https://zapodaj.net/1abe97a056163.png.html

    27 lat
    Staramy się o pierwszego dzidziucha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzis mam 7 dc i od 5dc boli mnie jajnik tak jak w czasie okoloowulacyjnym. Nie mam sluzu plodnego zadnych innych objawow,jedynie ten bol taki sam. Czy ktoras z was tak ma lub miala? Ide za tydzien do lekarza ale niepokoi mnie to.

  • Truskawkowa15 Koleżanka
    Postów: 34 3

    Wysłany: 3 października 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to ból przedowulacyjny. Mnie boli kilkanaście dni nawet przed owu i to dzień w dzień aż w końcu mam ból aż muszę leżeć bo nie idzie wytrzymać i wtedy mam owu.

    Marzec 2018- puste jajo
  • Lolkaa Znajoma
    Postów: 25 18

    Wysłany: 4 października 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie również boli kilka dni przed owu, czasem kilkanascie.i to nawet silniej niż podczas miesiączki. a jeśli mowa o testach owu to czasem mam wrażenie ,że wychodzą jak chcą :p na początku mojej drogi ze staraniem o malucha, działałam na podstawie samych testów i nigdy nie miałam pojęcia kiedy ta owulacja faktycznie nastąpiła.

    11 ciąż biochemicznych
    2 ciążę obumarłe
    Allo-mlr 0%
    Brak kirow implatacyjnych
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 9 października 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosić po prawej test jest negatywny, po lewej pozytywny :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/f24a09df852e1c76d7a5dfa0925ed94f
    Jak myślicie kiedy była owulacja ?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2019, 14:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakoś źle się wyświetla wykres

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ