X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja czy nie?
Odpowiedz

Owulacja czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mam dość dziwne objawy związane z owulacją i chciałabym zapytać Was o zdanie i czy ewentualnie któraś z Was tak miała.
    Otóż moje cykle trwają ok 30 dni.
    W każdym cyklu już od ok 10 dnia cyklu boli mnie jajnika (czuje takie jakby to określić łaskotanie) następnie w 14-16 dniu pojawia się dużo śluzu płodnego, czuję się rozpalona i to łaskotanie wówczas przeradza się konkretnie w ból jajnika. Ustępuje to ok 17 dnia cyklu.
    I nagle w 20 dniu cyklu znowu boli mnie ten sam jajnik, czuje się rozpalona, mam śluz płodny i sa to takie same objawy jak wcześniej. Może śluzu jest troche mniej.
    O czym to może świadczyć? Czy któraś z Was tak miała?
    Mam niedoczynność tarczycy i PCOS.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic nie pomoże? :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 21 września 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli koło 20 dc masz śluz płodny no to wychodzi na to, że wtedy jest (teoretycznie) owulacja, chyba że błędnie rozpoznajesz ten śluz. Jeśli rzeczywiście owulacja byłaby w okolicach tego 20 dc, a cykle masz 30-dniowe, to oznaczałoby to zbyt krótką fazę lutealną, a to wiąże się z problmami z progesteronem. Mierzysz temperaturę? Robisz testy owulacyjne? Miałaś monitoring cyklu? Badałaś kiedyś progesteron?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ten śluz płodny występuje najpierw 14-16 dc przez kilka dni obfity a później jest tylko jeden dzień ok 20 dc. Progesteron w 5dc tylko badałam i był w normie, może powinnam zbadać w drugiej fazie?
    Monitoring jaki robił mi gin polegał jedynie na usg w 16 dc i stwierdzeniu jutro będzie owulacja i później już nic nie sprawdzał. W lipcu jedynie stwierdził, że w 26 dc mam torbiel krwotoczną ciałka żółtego.
    Chyba muszę zmienić lekarza i zrobić porządny monitoring z badaniami hormonów :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 21 września 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron bada się 7. dnia po owulacji. Dlatego warto prowadzić obserwację temperatury, bo wtedy można chociaż +/- określić ten dzień. W pierwszej fazie nie ma sensu w ogóle go badać, bo wtedy zawsze jest niski i jest "nieaktywny". Jeśli miałaś jednorazowe badanie USG, to to nie jest żaden monitoring i na jego podstawie niczego o owulacji się nie dowiesz. Jak długo się starasz? Masz wdrożone leczenie, skoro zdiagnozowano u Ciebie PCOS?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmuję Euthyrox 75 i nic więcej.
    Staramy się od roku.
    Z tym PCOS jest tak że jeden lekarz powiedział że mam a drugi że nie - stosunek LH do FSH jest ok, mam AMH powyżej 5 i pęcherzyki w jajnikach ale co cykl jest pęcherzyk dominujący. Od kilku miesięcy mam też krótką miesiączkę ok. 3 dni.

  • gosix Przyjaciółka
    Postów: 101 87

    Wysłany: 27 września 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc w interpretacji, pierwszy raz działam z testami owulacyjnymi.

    Wybrałam testy płytkowe AMIL. Przez długi czas widoczna jedna kreska. W zdjęciach poniżej, po lewej stronie 1 dzień z dwoma kreskami, zdjęcie z prawej wykonane kolejnego dnia. Jak dla mnie test ze zdjęcia prawego jest już negatywny, ale mimo wszystko kreska jest dość wyraźnie widoczna co wcześniej się nie pokazywało. Kiedy w końcu jest ta owulacja? :) Czy test może wykrywać LH przez dwa dni, albo w sam dzień owulacji tylko już słabiej? Czy dla Was ten sam test co według mnie jest pozytywny? Ratunku, jestem w ich temacie zielona :)

    Kolejnego dnia miałam już testy innej firmy (paskowe lh test domowy zyskaj zdrowie) i tam już ponownie jedna kreska.

    https://zapodaj.net/1abe97a056163.png.html

    27 lat
    Staramy się o pierwszego dzidziucha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzis mam 7 dc i od 5dc boli mnie jajnik tak jak w czasie okoloowulacyjnym. Nie mam sluzu plodnego zadnych innych objawow,jedynie ten bol taki sam. Czy ktoras z was tak ma lub miala? Ide za tydzien do lekarza ale niepokoi mnie to.

  • Truskawkowa15 Koleżanka
    Postów: 34 3

    Wysłany: 3 października 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to ból przedowulacyjny. Mnie boli kilkanaście dni nawet przed owu i to dzień w dzień aż w końcu mam ból aż muszę leżeć bo nie idzie wytrzymać i wtedy mam owu.

    Marzec 2018- puste jajo
  • Lolkaa Znajoma
    Postów: 25 18

    Wysłany: 4 października 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie również boli kilka dni przed owu, czasem kilkanascie.i to nawet silniej niż podczas miesiączki. a jeśli mowa o testach owu to czasem mam wrażenie ,że wychodzą jak chcą :p na początku mojej drogi ze staraniem o malucha, działałam na podstawie samych testów i nigdy nie miałam pojęcia kiedy ta owulacja faktycznie nastąpiła.

    11 ciąż biochemicznych
    2 ciążę obumarłe
    Allo-mlr 0%
    Brak kirow implatacyjnych
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 9 października 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosić po prawej test jest negatywny, po lewej pozytywny :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/f24a09df852e1c76d7a5dfa0925ed94f
    Jak myślicie kiedy była owulacja ?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2019, 14:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakoś źle się wyświetla wykres

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ