X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pęchęrzyk 27mm w 20dc - czy jest jeszcze szansa?
Odpowiedz

Pęchęrzyk 27mm w 20dc - czy jest jeszcze szansa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • danae24 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 31 marca 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak miałam - jak pęcherzyk był przerośnięty, to bardzo bolał mnie jajnik, następnego dnia nagle ustąpiło, potem byłam na USG o już było ciałko żółte.

    U nas dalej bez efektów - w tym cyklu brałam pod koniec luteinę, bo mam za niski progesteron. W kolejnym też mam brać od 3 dnia po owulacji (po skoku temp.) przez 10 dni..
    Trochę się tym martwię - mam późne owulacje, w 18-19 dniu cyklu. Jak jeszcze będę brała luteinę 10 dni to cykl będzie miał ponad 31 dni..Niby mieści się w normie, ale dłużej trzeba czekać na kolejną "próbę" ;)



  • Babe B Przyjaciółka
    Postów: 97 77

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam inseminacje przy pecherzyku 33mm w czerwcu i sie nie udalo:(

    Babe B
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 20 sierpnia 2015, 17:23

  • Kropeczkanadi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mój lekarz stwierdzi że pęcherzyk pęknie jak będzie miał 26mm co o tym uważacie? W srode miał 20mm lekarz zalecił starania od piątku

  • Kropeczkanadi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 02:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas dzisiejszego stosunku czułam bardzo mocny ból w lewym jajniku. Niestety z bólu nie mogliśmy dokończyć . Teraz martwię się i myślę czy ten ból mógłby świadczyć o pęknięciu pęcherzyka?

  • Kropeczkanadi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    danae24 wrote:
    Ja też tak miałam - jak pęcherzyk był przerośnięty, to bardzo bolał mnie jajnik, następnego dnia nagle ustąpiło, potem byłam na USG o już było ciałko żółte.

    U nas dalej bez efektów - w tym cyklu brałam pod koniec luteinę, bo mam za niski progesteron. W kolejnym też mam brać od 3 dnia po owulacji (po skoku temp.) przez 10 dni..
    Trochę się tym martwię - mam późne owulacje, w 18-19 dniu cyklu. Jak jeszcze będę brała luteinę 10 dni to cykl będzie miał ponad 31 dni..Niby mieści się w normie, ale dłużej trzeba czekać na kolejną "próbę" ;)

  • Kropeczkanadi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 02:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczkanadi wrote:
    Mój nie jest przerośnięty właśnie :(
    W środę miał 20mm i lekarz powiedział że pęknie dopiero jak będzie miał 26mm i zaleca stosunek w piątek a ja się boję że jestem teraz już po owulacji mąż zasnął a ja mam 12 godzin na zapłodnienie jeśli faktycznie pękł

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 303 268

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd taka teoria ze pęknie jak bedzie mial 26mm? 😮 20mm do bardzo dobra wielkosc pecherzyka, wręcz książkowa

  • Kropeczkanadi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 02:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Skąd taka teoria ze pęknie jak bedzie mial 26mm? 😮 20mm do bardzo dobra wielkosc pecherzyka, wręcz książkowa


    Nie wiem skąd taka teoria, ale pan doktor miał rację.
    Teraz czekać czy się uda 🥰

  • Czkawka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pęcherzyk miał 21mm w poniedziałek. W środę poszłam sprawdzić i nagle miał 15mm 😳
    Lekarz powiedział,że nic z tego w tym cyklu... Nie pękł i zaczął się wchłaniać.
    Dla mnie to było dość zaskakujące, miałam wszystkie objawy płodności, piękny śluz, który zamienił się w kremowy (czwartek rano). Poszłam ponownie na USG i było już to ciałko żółte.
    Lekarz stwierdził,że owulacja była lub to był LUF...
    Ale dziwne,że pęcherzyk jednak zmalał. Moja teoria jest taka, że został wyłapany moment tuż po pęknięciu, a przed powstaniem ciałka żółtego.
    Oczywiście cdn... czekam.

  • Czkawka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy LUF pęcherzyk przerasta te 25-27mm? Czy zdarzyło Wam się,że pęcherzyk zmalał?

  • Dag_ Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 25 grudnia 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czkawka wrote:
    Czy przy LUF pęcherzyk przerasta te 25-27mm? Czy zdarzyło Wam się,że pęcherzyk zmalał?

    Mnie niepękający pecherzyk zmienia się w torbiel i tak, przerasta te 27 mm. Czasem jest ponad 30 mm, zdarzyło mi się również 50 mm. W takiej sytuacji dostaje się duphaston na 10 dni, żeby powstała torbiel miała szansę na wchłonięcie. Jeśli się nie wchłonie, to albo zrobi to w kolejnym cyklu, albo lekarz przepisuje środki antykoncepcyjne na miesiąc, żeby na pewno zniknęła.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ