X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pęchęrzyk 27mm w 20dc - czy jest jeszcze szansa?
Odpowiedz

Pęchęrzyk 27mm w 20dc - czy jest jeszcze szansa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • danae24 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 lutego 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    od roku staramy się o dziecko, w obecnym cyklu robiłam monitoring - w 17 dc pęcherzyk miał 20mm, endometrium 10mm. Dzisiaj, w 20dc, poszłam sprawdzić, czy pękł - niestety, ma 27mm, endometrium 10mm. Lekarz twierdzi, że już nic z niego nie będzie, bo pęcherzyk przerósł - czy któraś z Was zaszła w ciążę z tak dużego pęcherzyka?

    Dodam, że mam cykle 26-29 dniowe, faza lutealna jest b. krótka i lekarz mówi, że w następnym cyklu włączymy luteinę, a w tym cyklu jeszcze chce sprawdzić p. progesteronu i estradiolu -w 7 dniu po dn. szczytu śluzu (w poprzednim cyklu progesteron wyszedł za niski - w 26 dc wynik 8,30 ng/ml).

    Jest jeszcze szansa w tym cyklu?

  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 16 lutego 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to znaczy że pęcherzyk przerosł? Czyli nie pęknie a co się z nim stanie?
    Może lekarz powinien dać coś na pęknięcie tego pęcherzyka?
    Ja mam na jednym z moich USG pęcherzyk o takiej wielkości i moja Pani ginekolog powiedziała mi że jest duży, to prawda, ale widocznie taka jego natura :) wtedy co prawda nie starałam się o dziecko, ale nie mówiła że przerosł czy cos z nim nie tak. Może pęknie na dniach, więc nie przejmuj się tylko działaj, a może się uda :)

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • danae24 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 lutego 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wszelki wypadek będziemy działać ;)

    Lekarz powiedział, że pęcherzyk jest za duży, żeby mogło coś z niego jeszcze być...pęknie, ale się wchłonie i przyjdzie @. Podobno dobry pęcherzyk ma 20-22mm.
    Z drugiej strony strasznie mi daje w kość ten jajnik, w którym jest pęcherzyk, typowy ból owulacyjny...Z pomiarów temperatury wynika, że już po owulacji, bo był skok temp. wczoraj.Śluzu płodnego w tym cyklu mam jak na lekarstwo - nie wiem już co o tym myśleć.

    Ciekawa jestem, czy którejś z obecnych już mam przytrafiła się taka sytuacja, że udało się zajść po pęknięciu "przerośniętego" pęcherzyka.

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 25 lutego 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    danae24 wrote:
    Cześć,
    od roku staramy się o dziecko, w obecnym cyklu robiłam monitoring - w 17 dc pęcherzyk miał 20mm, endometrium 10mm. Dzisiaj, w 20dc, poszłam sprawdzić, czy pękł - niestety, ma 27mm, endometrium 10mm. Lekarz twierdzi, że już nic z niego nie będzie, bo pęcherzyk przerósł - czy któraś z Was zaszła w ciążę z tak dużego pęcherzyka?

    Dodam, że mam cykle 26-29 dniowe, faza lutealna jest b. krótka i lekarz mówi, że w następnym cyklu włączymy luteinę, a w tym cyklu jeszcze chce sprawdzić p. progesteronu i estradiolu -w 7 dniu po dn. szczytu śluzu (w poprzednim cyklu progesteron wyszedł za niski - w 26 dc wynik 8,30 ng/ml).

    Jest jeszcze szansa w tym cyklu?


    Danea24: i jak tam?

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 6 marca 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mialam z tym problem. W ok 16 dniu cyklu mialam pecherzyk 25 mm lekarz dal mi luteine na wywolanie miesiączki, bo i tak nic z tego by nie bylo.

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mialam w tym cyklu pecherzyk 36mm i lekarz nic nie powiedzial ze jest za pozno.. powiedzial zeby dzialać bo pęknie. To bardzo dobry lekarz wiec mysle ze wie co mowi..

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i owulke mialam i skok tempki takze mysle ze nie mozna nigdy sie zalamywac bo wszystko mozliwe :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • danae24 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 9 marca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc u mnie nic nie wyszło z tego pęcherzyka - dostałam @ w 26dc.
    Sprawdziłam też ponownie progesteron i estradiol - znowu poza normą (za niskie).

    Lekarz chce ustalić, czy to tylko kwestia za późno dojrzewającego pęcherzyka, czy to niedomoga lutealna i zbyt krótka II faza.

    Więc w tym cyklu obserwujemy po raz kolejny. W tym i kolejnym tygodniu idę na monitoring. W przyszłym tyg. lekarz ma ustalić, jakie leki i w jakich dniach cyklu będę przyjmowała od kwietnia.

    Brakuje mi cierpliwości :(

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 10 marca 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem co czujesz.... ja tez trace siły chwilami :( plamienia mam coraz silniejsze a to dopiero 8dpo i 6 dzien brania duphastonu :( jutro zbadam progesteron choc nie wiem czy to mam sens bo jesli zaczął mi sie okres to i tak progesteron bedzie już niski :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • danae24 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki - daj znać jak będziesz miała wyniki.

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 11 marca 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jakiej wielkosci jest pechrzyk kiedy peka? Sluyszalam juz rozne odpowiedzi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos moze jeszcze napisac cos na temat wiekosci pecherzykow.? Moj ma w 15 dc 25,7mm na moje pytanie czy nie jest za duzy odpowiedz brzmiala nie do 27 mm sie przyjmuje....

  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy twierdzą, że norma to 20-30mm. Podobno najlepiej, gdy pęcherzyk ma ok. 20-25mm, ale zdarzają się też ciąże z 30mm i więcej. Prawidłowo pęcherzyk powinien pękać mając jednak te 20-25mm.

    tola2014 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 12 marca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    U mnie jak kiedyś pęcherzyk urósł do 34 mm - to w opisie usg była to już torbiel płynowa, a nie pęcherzyk, więc takie chyba już nie pekają

    Moja gin mówiła, że zwykle to koło 24 mm, ale widziała też ciąże z 26-27mm

    tola2014 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 13 marca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wloasnie u mnie owulacji nie było wiec to była torbielka... szkoda tylko ze lekarz mi tego nie powiedział bo bym sie tak juz nie starała i zaczełabym wczensiej nowy cykl :/

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 14 marca 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja idę na kolejny monitoring w środę, lekarz mi powiedział że jeśli we wtorek/ środę pęknie to będzie git :) we wtorek powinien mieć 24 - 25 mm wg przyrostu u mnie 2 mm na dzień

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Tygrysica Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 26 marca 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak tam dziewczyny? moj pecherzyk mial 3 cm w 22dc, wg ovufriend niby byla owulacja wiec moze jakos po wizycie,ciekawe, mam przejciowe bole z jednego i drugiego jajnika, i mocne wzdecie,ale temp narazie utrzymuje sie wysoka...

    ,,Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych "
    Nick Vujicic
    zyak299oxzy7tkrp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być tak że pęcherzyk przerośnięty pęka ale nie uwalnia się komórka jajowa. Z pęcherzyka robi się ciałko żółte, wytwarzany jest progesteron więc jest skok tempki a tak na prawdę owulki nie było. Właśnie to dziś usłyszałam od lekarza. A jestem w 13 dc i mam pęcherzyk 25,8 mm no i trochę się podłamałam tą informacją. Ale mam jeszcze cichą nadzieję że może dziś albo jutr pęknie i coś z tego jeszcze wyjdzie...

    Renka88 lubi tę wiadomość

  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 27 marca 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy taki pecherzyk ktory nie pęka jakos sie objawia? Tez podejrzewam, ze u mnie nie pekl mimo ze program zazncaczyl owulacje. Mialam w dzien owulacji i dzien po okropny bol jajnikow. Nie moglam chodzic, dotychczas nigdy tak nie mialam.

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczkowy potwór wrote:
    A czy taki pecherzyk ktory nie pęka jakos sie objawia? Tez podejrzewam, ze u mnie nie pekl mimo ze program zazncaczyl owulacje. Mialam w dzien owulacji i dzien po okropny bol jajnikow. Nie moglam chodzic, dotychczas nigdy tak nie mialam.
    Jak miałaś taki mocny ból to mógł on być objawem właśnie pęknięcia dużego pęcherzyka. Potwierdzić wszystko może tylko USG.
    Ja takiego bólu nie miałam ale cały czas w tej chwili dokucza jajnik w którym nie pękł pęcherzyk i zmienił się w torbiel średnicy 4,1 cm.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ