X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Problem ze śluzem i endometrium
Odpowiedz

Problem ze śluzem i endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mala_czarna Znajoma
    Postów: 30 9

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:

    Także polecam wizytę u lekarza, by dowiedzieć się jakie są możliwości walki z tym robiącym co chce u każdej z nas endometrium :-) Szkoda chyba czasu na domowe sposoby, które jak większość powyżej pisze im nie pomagają :-(

    Matylda36 w zupełności się z Tobą zgadzam dlatego też ten cykl był już monitorowany. Gin liczył, że endo jeszcze urośnie, a tu niestety. po owulce było nadal cienkie dlatego też dostałam Duphaston, zeby pomóc w zagnieżdżeniu ewentualnemu jajeczku. Kolejna wizyta za tydzień. jeżeli nie uda się w tym cyklu, poproszę o jakieś leki, które spowodują przyrost endometrium już w pierwszej fazie, nie zamierzam znowu liczyć na cud...

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    Aniołek 15.03.2014 (6 tc.)

    hchyvfxmamvdg9ye.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zauważyłam znaczną poprawę śluzu biorąc B6, oeparol (wiesiołek) i syrop guajazyl miałam to zalecone przez lekarza, i naprawdę działa, syrop i oeparol bierze się tylko do owulacji a b6 przez cały cykl, zwróćcie uwagę by dawka b6 była 50 mg jedna tabletka, a dziennie przyjmuję jej 3x2 tabletki a więc 300mg.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwunia to jest witamina b6???

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak witamina B6

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie o te witaminy z grupy B
    piszecie żeby brac ich minimum 150mg na dobę.
    to ile ja mam tabletek brać jak np w magnezie dla aktywnych mam zaledwie 1.4mg w tabletce, a Vitaminium B 5mg. są jakieś inne preparaty które zawierają więcej witaminy B6????

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej kupić 'czystą' witaminę B6, bo w preparatach wielowitaminowych jest jej bardzo mało. Witamina B6 w preparacie z magnezem wpływa na lepsze przyswajanie magnezu, dlatego pewnie dodają jej trochę. Ja kupuję czystą witaminę B6 (50mg w jednej tabletce). Biorę 4 tabletki dziennie - 2 rano, 2 wieczorem, rano dodatkowo dokładam do tego magnez.

    aga.just lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka tak jak Lenuś pisze - kup czystą wit b6

    Lenuś 200 mg bierzesz cały cykl?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oooo zaraz biegnę do apteki:) ale wtedy odłożę tą zwyką wit B albo lepiej....wrzucę je mężowi w suplementację;)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • kropka80 Koleżanka
    Postów: 35 3

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam na śluz olej lniany w kapsułkach 3x1. Jestem w trakcie 2 miesiąca tabletek i chyba troszkę jest lepiej. Natomiast z endo kiepsko, tylko 8 mm. Wino i orzechy jakoś słabo na mnie działają :( co jeszcze mogę brać? Bronię się rękoma i nogami przed estrofemem.

    gannkw7ifmjahki7.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Robotka tak jak Lenuś pisze - kup czystą wit b6

    Lenuś 200 mg bierzesz cały cykl?

    Tak, biorę przez cały cykl. Do owulacji tylko olej z wiesiołka.

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka80, u mnie endo jeszcze mniejsze... 6,7 mm. Estrofem biorę od 1 do 12 dc. Tyle że teraz CLO jeszcze brałam, a to też zmniejsza endometrium.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ani mnie nie strasznie z tym CLO i zmniejszającym endometrium....
    dziwię się że nie dostałam własnie estrofenu do CLO skoro on upośledza endo.
    a może nie będzie tak źle..ogólnie endo mam dobre....cienkie było tylko na jednym monitoringu

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 6 marca 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A endometrium 9,37 mm, w 12 dniu cyklu to dobre, czy złe? Bo się na tym nie znam.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 6 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    A endometrium 9,37 mm, w 12 dniu cyklu to dobre, czy złe? Bo się na tym nie znam.
    jak najbardziej jest ok...nie masz co siemartwic....do owulacji jeszcze przyrosnie....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    jak najbardziej jest ok...nie masz co siemartwic....do owulacji jeszcze przyrosnie....
    Dodam jeszcze, ze pecherzyk miał srednice 24,52 mm. Badanie było to juz dawno robione.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 13 dc -mój pęcherzyk 11 mm choć jest ich kilka wielkościowo podobne i endometrium 5 mm -jak sądzicie? Mam długie cykle. Czy coś z tego będzie?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ