X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację sok grejpfrutowy-ciekawostka
Odpowiedz

sok grejpfrutowy-ciekawostka

Oceń ten wątek:
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 lipca 2013, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam w necie ciekawy wątek na temat rzekomego wpływu regularnego spożywania soku z grejpfruta na owulację (podobno przyspiesza i dodatkowo zwiększa ilosći jakość śluzu). Nie wiem, czy to przypadkiem nie kolejne placebo, ale pewnie nie zaszkodzi :-) Wklejam link do forum, gdzie znalazłam całą dyskusję na ten temat:
    http://babyandbump.momtastic.com/trying-to-conceive/759834-grapefruit-juice-ovulation.html

    Anulka55, weronika86, Bikini31, d.orota lubią tę wiadomość


  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 22 lipca 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kazda taka informacja daje nadzieje na zwiekszenie szans, a co za tym idzie lepsze samopoczucie ktore jest bardzo wazne w czasie staran :)

    zapodam dzis grejpfruta ;)

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 23 lipca 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam eksperyment - popijam od początku cyklu, minimum szklankę dziennie. Lubię soki, więc to dla mnie żaden problem. A nuż pomoże? W każdym razie na pewno nie zaszkodzi. W poprzednich cyklach miałam owulację 19 dc i 17 dc, ciekawe, czy tym razem, będzie szybciej.
    Aha: trzeba tylko uważać, jeśli się przyjmuje jakieś leki, bo grejpfrut może wchodzić w niepożądane interakcje.


  • tabliczka nadzieja Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 24 lipca 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmm...brzmi bardzo zachęcająco:)Jutro zakupię grapefruita do mojej spiżarki. Dzięki za informacje.

    Tabliczka Nadzieja
  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 26 lipca 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Interesujace. Kupuje sok bo mam problemy ze sluzem.

    8599gov35hcg7r21.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 28 lipca 2013, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to i prawda , ale pamiętajcie o tym że soki z cytrusów działają na śluz zakwaszająco, jest to zdrowe gdy sie nie starasz o dziecko , bo trudniej dla bakteri i grzybków ale przy stananiach trudniej pleminiczkom , więc lepiej z tym nie przesadzać

    rafusek lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 2 sierpnia 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, jasne - z niczym nie można przesadzać. Co za dużo, to niezdrowo :)Ja piję szklaneczkę - półtorej dziennie (ale naprawdę codziennie, bo chyba liczy się syatematyczność).
    Kochane, nie wiem - może to przypadek, a może to działa jak placebo, ale w tym miesiącu miałam śluz rozciągliwy i w takiej ilości, jak już nie miałam od miesięcy, kiedy to łykałam castagnusa i wiesiołek...
    No i nie chcę zapeszać, ale owu tak jakby też wcześniej (program mi wyznaczył na 10dc, ale moim zdaniem to bzdura i osobiście obstawiam 15 albo 16dc - wtedy miałam wysoko szyjkę, mnóóóóstwo białka jaja kurzego i MEGA libido). Może to po prostu kwestia większej ilości witaminy C? A może kwestia picia większej ilości płynów?Nieważne co, ważne, że w moim subiektywnym odczuciu działa :)
    Pozdrawiam


  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 3 sierpnia 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie , niech to sobie będzie i placebo -ważne żeby działało

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja słyszałam,że sok z grepfruta i podobnie jak z innych cytrusów zaburza wchłanianie leków..także byłabym z tym ostrożna..

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, pisałam o tym wyżej - dlatego chyba warto stosować, jeśli się nie przyjmuje jakichś leków (a przynajmniej nie popijać nim leków, tylko zachowac rozsądny odstęp).


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jak z tym grejpfrutem? dalej testujecie?
    Najbardziej interesuje mnie to czy naprawdę przyśpiesza owulkę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2013, 14:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez jestem ciekawa i czy mogę go mieszać z bromkiem!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kupujcie świeże owoce nie są aż tak strasznie drogie a lepiej kupić sobie nawet tęczna zwykła wyciskarkę plastikową i wycisnąć świeży sok z 2 owoców ;) Polecam bo na pewno to lepsze niż

    weronika86, betii, rafusek lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 listopada 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    może to i prawda , ale pamiętajcie o tym że soki z cytrusów działają na śluz zakwaszająco, jest to zdrowe gdy sie nie starasz o dziecko , bo trudniej dla bakteri i grzybków ale przy stananiach trudniej pleminiczkom , więc lepiej z tym nie przesadzać

    Blyskotka nie zgodze sie z toba niestety. Ja am zakwaszony organizm wlasnie i kazano mi pic swieze owoce z cytrusow. Tak to logiczne, ze cytrusy kwasne wiec zakwaszaja, ale tak nie jest. W czasie przemian metabolicznych mandarynki, cytryna czy grejpfrut wlasnie sa alkaliczne ;) dodam tak na chlopski rozum- wchodzi kwasne, ale wychodzi alkaliczne :) hahah Srodowisko kwasne jest nieporzadane. Najbardziej zakwaszajace jest maka biala, slodycze, cola, napoje slodkie etc. Polecam kuracje octem jablkowym na odwaszenie :)

    fiona83, Anna255, rafusek, Tova33, bonusowa, Toonney lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:42

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja ze względu na to że karmię piersią jestem skazana na wyłącznie naturalne wspomagacze - czytałam o tym soku, i że uwielbiam to będę stosować. Wyciskacie same czy gotowca pijecie? Z wątku podanego przez XYZ wynika, że sok z zagęszczonego (a więc wiekszość gotowców) nie działa....

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tym cyklu testuję gotowca + 1,5 l wody codziennie, tylko nie wiem ile czasu trzeba czekać na ewentualne efekty. Przypuszczam ,że w tym cyklu będzie jeszcze za wczesnie, może wytrwam choć dwa :)

    Parka lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sok trezba wycisnac samemu, gotowce sie nie nadaja, za duzo sztucznych konserwantow i kazdy jest robiony z koncentratu...tak jak tu juz ktos napisal kupcie sobie reczna plastikowa wyciskarke, bardzo tania i wyciskac po dwa owoce...ja tak robie z pomaranczami np.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze ja prowadzę taki tryb życia ,że czas na to miałabym ewentualnie w niedzielę:/
    piję soki Tarczyn ,piszą ,że mają minimum 50% owoców w soku, no i tej chemii chyba tez nie ma tam az tak duzo , zobaczymy :-)

    Liczę na to ,że ta woda też coś pomoże

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa u mnie z wyciskaniem to nie wypaliło - kupiłam w weekend gjerpfruty i jak je położyłam tak leżą. Chyba je po prostu zjem w całości :) Są te soczki jednodniowe w stylu Marwit, drogie jak nie wiem ale są świeżowyciskane i nie z koncentratu.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ