Walentynkowa promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 24 lutego a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji - jesteśmy przekonani że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować. Sprawdź tabelę, co zyskasz w Premium TUTAJ

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 24 lutego 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum W oczekiwaniu na owulację sok grejpfrutowy-ciekawostka
Odpowiedz

sok grejpfrutowy-ciekawostka

Oceń ten wątek:
  • XYZ Autorytet

Wysłany: 19 lipca 2013, 09:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam w necie ciekawy wątek na temat rzekomego wpływu regularnego spożywania soku z grejpfruta na owulację (podobno przyspiesza i dodatkowo zwiększa ilosći jakość śluzu). Nie wiem, czy to przypadkiem nie kolejne placebo, ale pewnie nie zaszkodzi :-) Wklejam link do forum, gdzie znalazłam całą dyskusję na ten temat:
    http://babyandbump.momtastic.com/trying-to-conceive/759834-grapefruit-juice-ovulation.html

Anulka55, weronika86, Bikini31, d.orota lubią tę wiadomość

• kookana1987 Autorytet

Wysłany: 22 lipca 2013, 14:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kazda taka informacja daje nadzieje na zwiekszenie szans, a co za tym idzie lepsze samopoczucie ktore jest bardzo wazne w czasie staran :)

zapodam dzis grejpfruta ;)

(20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • XYZ Autorytet

Wysłany: 23 lipca 2013, 09:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam eksperyment - popijam od początku cyklu, minimum szklankę dziennie. Lubię soki, więc to dla mnie żaden problem. A nuż pomoże? W każdym razie na pewno nie zaszkodzi. W poprzednich cyklach miałam owulację 19 dc i 17 dc, ciekawe, czy tym razem, będzie szybciej.
    Aha: trzeba tylko uważać, jeśli się przyjmuje jakieś leki, bo grejpfrut może wchodzić w niepożądane interakcje.

• tabliczka nadzieja Nowa

Wysłany: 24 lipca 2013, 21:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmm...brzmi bardzo zachęcająco:)Jutro zakupię grapefruita do mojej spiżarki. Dzięki za informacje.

Tabliczka Nadzieja
  • Stinka Ekspertka

Wysłany: 26 lipca 2013, 17:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Interesujace. Kupuje sok bo mam problemy ze sluzem.

8599gov35hcg7r21.png
  • Blysk_kotka Ekspertka

Wysłany: 28 lipca 2013, 23:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to i prawda , ale pamiętajcie o tym że soki z cytrusów działają na śluz zakwaszająco, jest to zdrowe gdy sie nie starasz o dziecko , bo trudniej dla bakteri i grzybków ale przy stananiach trudniej pleminiczkom , więc lepiej z tym nie przesadzać

rafusek lubi tę wiadomość

"Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • XYZ Autorytet

Wysłany: 2 sierpnia 2013, 09:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, jasne - z niczym nie można przesadzać. Co za dużo, to niezdrowo :)Ja piję szklaneczkę - półtorej dziennie (ale naprawdę codziennie, bo chyba liczy się syatematyczność).
    Kochane, nie wiem - może to przypadek, a może to działa jak placebo, ale w tym miesiącu miałam śluz rozciągliwy i w takiej ilości, jak już nie miałam od miesięcy, kiedy to łykałam castagnusa i wiesiołek...
    No i nie chcę zapeszać, ale owu tak jakby też wcześniej (program mi wyznaczył na 10dc, ale moim zdaniem to bzdura i osobiście obstawiam 15 albo 16dc - wtedy miałam wysoko szyjkę, mnóóóóstwo białka jaja kurzego i MEGA libido). Może to po prostu kwestia większej ilości witaminy C? A może kwestia picia większej ilości płynów?Nieważne co, ważne, że w moim subiektywnym odczuciu działa :)
    Pozdrawiam

• Blysk_kotka Ekspertka

Wysłany: 3 sierpnia 2013, 07:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie , niech to sobie będzie i placebo -ważne żeby działało

"Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • madzik55 Przyjaciółka

Wysłany: 9 sierpnia 2013, 09:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja słyszałam,że sok z grepfruta i podobnie jak z innych cytrusów zaburza wchłanianie leków..także byłabym z tym ostrożna..

f2wlhdgeetnyqlj9.png

l22nha007gsnivdu.png
  • XYZ Autorytet

Wysłany: 9 sierpnia 2013, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, pisałam o tym wyżej - dlatego chyba warto stosować, jeśli się nie przyjmuje jakichś leków (a przynajmniej nie popijać nim leków, tylko zachowac rozsądny odstęp).

• Anoolka Autorytet

Wysłany: 29 października 2013, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jak z tym grejpfrutem? dalej testujecie?
    Najbardziej interesuje mnie to czy naprawdę przyśpiesza owulkę :P

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 października 2013, 14:49

km5scwa1sf2hjw9g.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 31 października 2013, 08:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez jestem ciekawa i czy mogę go mieszać z bromkiem!

• nick nieaktualny

Wysłany: 4 listopada 2013, 15:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kupujcie świeże owoce nie są aż tak strasznie drogie a lepiej kupić sobie nawet tęczna zwykła wyciskarkę plastikową i wycisnąć świeży sok z 2 owoców ;) Polecam bo na pewno to lepsze niż

weronika86, betii, rafusek lubią tę wiadomość

• weronika86 Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2013, 19:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    może to i prawda , ale pamiętajcie o tym że soki z cytrusów działają na śluz zakwaszająco, jest to zdrowe gdy sie nie starasz o dziecko , bo trudniej dla bakteri i grzybków ale przy stananiach trudniej pleminiczkom , więc lepiej z tym nie przesadzać

Blyskotka nie zgodze sie z toba niestety. Ja am zakwaszony organizm wlasnie i kazano mi pic swieze owoce z cytrusow. Tak to logiczne, ze cytrusy kwasne wiec zakwaszaja, ale tak nie jest. W czasie przemian metabolicznych mandarynki, cytryna czy grejpfrut wlasnie sa alkaliczne ;) dodam tak na chlopski rozum- wchodzi kwasne, ale wychodzi alkaliczne :) hahah Srodowisko kwasne jest nieporzadane. Najbardziej zakwaszajace jest maka biala, slodycze, cola, napoje slodkie etc. Polecam kuracje octem jablkowym na odwaszenie :)

fiona83, Anna255, rafusek, Tova33, bonusowa, Toonney lubią tę wiadomość

5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 grudnia 2013, 11:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 czerwca 2016, 16:42

• lithe123 Autorytet

Wysłany: 11 grudnia 2013, 16:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja ze względu na to że karmię piersią jestem skazana na wyłącznie naturalne wspomagacze - czytałam o tym soku, i że uwielbiam to będę stosować. Wyciskacie same czy gotowca pijecie? Z wątku podanego przez XYZ wynika, że sok z zagęszczonego (a więc wiekszość gotowców) nie działa....

l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Młoda Przyjaciółka

Wysłany: 14 grudnia 2013, 14:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tym cyklu testuję gotowca + 1,5 l wody codziennie, tylko nie wiem ile czasu trzeba czekać na ewentualne efekty. Przypuszczam ,że w tym cyklu będzie jeszcze za wczesnie, może wytrwam choć dwa :)

Parka lubi tę wiadomość

Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

uch5hdgeomm520qo.png
  • weronika86 Autorytet

Wysłany: 18 grudnia 2013, 08:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sok trezba wycisnac samemu, gotowce sie nie nadaja, za duzo sztucznych konserwantow i kazdy jest robiony z koncentratu...tak jak tu juz ktos napisal kupcie sobie reczna plastikowa wyciskarke, bardzo tania i wyciskac po dwa owoce...ja tak robie z pomaranczami np.

5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Młoda Przyjaciółka

Wysłany: 18 grudnia 2013, 21:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze ja prowadzę taki tryb życia ,że czas na to miałabym ewentualnie w niedzielę:/
    piję soki Tarczyn ,piszą ,że mają minimum 50% owoców w soku, no i tej chemii chyba tez nie ma tam az tak duzo , zobaczymy :-)

Liczę na to ,że ta woda też coś pomoże

weronika86 lubi tę wiadomość

Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

uch5hdgeomm520qo.png
  • lithe123 Autorytet

Wysłany: 20 grudnia 2013, 12:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa u mnie z wyciskaniem to nie wypaliło - kupiłam w weekend gjerpfruty i jak je położyłam tak leżą. Chyba je po prostu zjem w całości :) Są te soczki jednodniowe w stylu Marwit, drogie jak nie wiem ale są świeżowyciskane i nie z koncentratu.

l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrium – bardzo ważne milimetry w życiu kobiety

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)