X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację sok grejpfrutowy-ciekawostka
Odpowiedz

sok grejpfrutowy-ciekawostka

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    kurcze ja prowadzę taki tryb życia ,że czas na to miałabym ewentualnie w niedzielę:/
    piję soki Tarczyn ,piszą ,że mają minimum 50% owoców w soku, no i tej chemii chyba tez nie ma tam az tak duzo , zobaczymy :-)

    Liczę na to ,że ta woda też coś pomoże

    woda pomoze na pewno. Ja na sluz bralam juz wszystko co molziwe : wiesiolek, b6, siemie lniane w kazdej postaci i dupa...dopiero pijac bardzo duzo wody zaczal sie pojawiac sluz plodny. Nie pij tych sokow, maja cukier, lepiej pij sama wode...mozesz na butelke wody wlewac dwie plaskie lyzeczki octu jablkowego, pomaga bardzo na sluz i odkwasza go, wtedy zolnierzyki dluzej sie utzrymaja :) Tez wiekszosc wod kupnych niegazowanych ma zbyt duzo wapnia i ich ph to zazwyczaj 7,5-8,5ph a woda w naszym organizmie ma 6.0-6.2ph wiec powinnismy pic wode z niskim ph, ale dodajac sok ze swiezo wycisnietej cytryny lyb octu jablkowego ( zadnego innego) automatycznie obnizamy ph wody

    Młoda lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie rowniez ze wlasnie swiezy sok z grejpfruta tez odkwasza sluz plus duze ilosci wody i sukces murowany...naprawde sok kupny sie na nadaje ani trche, to koncentraty z duza zawartoscia cukrow a my nie powinnysmy miec skokow cukru w pierwszej fazie cyklu bo podwyzsza to poziom testosteronu i jajeczka nie rosna lub nie chca pekac... dziewczyny zero slodyczy do owulacji, duzo wody i prawdziwych sokow :)

    Olena, SurfGirl lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Taaa u mnie z wyciskaniem to nie wypaliło - kupiłam w weekend gjerpfruty i jak je położyłam tak leżą. Chyba je po prostu zjem w całości :) Są te soczki jednodniowe w stylu Marwit, drogie jak nie wiem ale są świeżowyciskane i nie z koncentratu.

    wazne zeby byly swiezo wyciskane...ale dziwuchy przeciez na plastikowej wyciskarce wycisniecie grejfruta to sa sekundki :) tylko przetniejcie go w polowie a nie wzdluz i super sie wyciska wtedy i nie marnuje sie soku ani czasu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzi mi o taka wyciskarke do cytryn.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka dzięki, widzę ,że masz dużą wiedzę jak będę miała jakieś wątpliwości to walę do Ciebie jak w dym :D

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 21 grudnia 2013, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Werka dzięki, widzę ,że masz dużą wiedzę jak będę miała jakieś wątpliwości to walę do Ciebie jak w dym :D

    Dziekuje :) niestety wolalabym miec taka wiedze w innych dziedzinach a nie w nieplodnosci :( ale coz kiedys sie przyda jak nie mi to wielu innym kobietkom :) powodzenia i WESOLYCH SWIAT zycze wszystkim!!!!!!!!!!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:42

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie przyniesie . Dziewczyny nie wiem czy to zasługa tej wody czy co ale w tym cyklu śluz płodny zaobserwowałam już 2 dni wcześniej niż w poprzednim ! I chyba jest "wyraźniejszy" ,w tamtym cyklu ledwo co się pojawiał, ale to jeszcze nie to :D piję wodę dalej

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie miałam problemu z ilością śluzu, natomiast po poronieniu zaobserwowałam praktycznie jego zanik wiec tym razem zastosuje sie do waszych zalecen, może to coś da

    ptak-dziecko.gif
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy rzeczywiscie przyspiesza owulke ??

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,sok piłam tylko tydzień i to gotowy ,zrezygnowałam bo podobno gotowiec nic nie daje ale postawiłam na wodę(zazwyczaj piłam malo ,prawie ,że nic) piłam codziennie po minimum 1,5l wody i wnioski u mnie są takie : owulka wcześniej o 2 dni, śluzu plodnego rzeczywiście dużo więcej niz zwykle .

    W tamtym cyklu wypiłam około 40 l wody, teraz zaczęlam nowy cykl ,zostaje przy wodzie i liczę na jeszcze lepsze efekty !

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • fiona83 Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    może to i prawda , ale pamiętajcie o tym że soki z cytrusów działają na śluz zakwaszająco, jest to zdrowe gdy sie nie starasz o dziecko , bo trudniej dla bakteri i grzybków ale przy stananiach trudniej pleminiczkom , więc lepiej z tym nie przesadzać

    Z tego co kojarzę, to jest dokładnie na odwrót - cytrusy działają alkalizująco, czyli mimo że są kwaśne, wpływają na nasz organizm odkwaszająco.

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie dziołchy wszystko przeczytałam, zanotowałam i zaczynam stosować! Trzymajcie kciuki za owulkę!

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płyny są niezbędnie potrzebne każdemu organizmowi! Sok z grejpfruta to ciekawy pomysł ale wszystko z umiarem. Uważamy na cytrusy nie tylko w cyklu (zakwaszają) ale i w ciąży i podczas karmienia - tak mnie uczono :)

    Starając się o Fasolkę (i nie tylko wtedy) trzeba o siebie zadbać. Zbilansowana dieta, warzywa, owoce. Dbajmy o siebie, naszych facetów i przyszłe Fasolki!!! Amen! :D

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje kochane, nie chcę studzić Waszego zapału, bo sok grejpfrutowy jak najbardziej jest zdrowy i smaczny, ale tak się składa, że świeżo wyciśnięte soki z grejpfruta piję już od bardzo dawna ( kilka miesięcy)z racji prozdrowotnej diety, którą stosuję, czyli ekologiczna żywność, dużo warzyw, mięso duszone na parze, kasze, praktycznie zero cukru i właśnie sok grejpfrutowy - codziennie 2 szt.

    Nie zauważyłam, żeby w jakikolwiek sposób poprawił mi się śluz, cykle wcale nie są regularne (26-34 dniowe), maluszka wciąż brak. Oczywiście nie zaszkodzi i zdrowiu sprzyja, ale na płodność chyba średnio wpływa.

    Maracuja
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie piłam duzo soku z grejpfruta ale wiem ,że na pewno nawodnienie organizmu mi bardzo pomogło, wystarczy codziennie minimum 1,5 l wody

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An wrote:
    Uważamy na cytrusy nie tylko w cyklu (zakwaszają) ale i w ciąży i podczas karmienia - tak mnie uczono :)
    Dziewczyny, ktoś już pisał o tym na tym wątku - to, że cytrusy są kwaśne w smaku, nie znaczy że zakwaszają! Jest wręcz na odwrót, cytrusy alkalizują.
    Podczas karmienia piersią trzeba uważać na cytrusy, bo mogą uczulać. Ale jeśli dziecku nic nie jest, to także nie ma przeciwwskazań.

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Alicja85 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak byłam w ciąży z małym to używałam tej http://www.philips.pl/c/citrus_presses_su2_pl_consumer/310316/cat/ wyciskarki do soków. Lekarz nic nie mówił o zakwaszeniu.

  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewuszki, przed świętami zaczęłam codziennie pić sok grejpfrutowy (z tych jednodniowych- zamawiałam w sklepie więc zawsze były). I niestety to nic nie daje... Dziś 23 dc i owulacji nadal brak, a nawet śluzu mało... Na mnie nie działa... :(

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 1 lutego 2014, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rastafanka pij codziennie minimum 1,5 l wody pomoże :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ