X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test owu clearblue fioletowy
Odpowiedz

Test owu clearblue fioletowy

Oceń ten wątek:
  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś z was stosowała fioletowy test elektroniczny clearblue? Jakie macie opinie o nim? Sprawdził się? Właśnie sobie go zamówiłam na ten cykl i jestem pełna nadziei, ze się sprawdzi

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Ja zaczęłam testy od wczoraj :-) wczoraj miałam kółko, dzisiaj migającą buźkę, zobaczymy co będzie dalej :) Trzymam kciuki!

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 1 lutego 2021, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Cześć,
    Ja zaczęłam testy od wczoraj :-) wczoraj miałam kółko, dzisiaj migającą buźkę, zobaczymy co będzie dalej :) Trzymam kciuki!
    Ojacieee, w takin razie czekam na wiadomości od ciebie i mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było po twojej myśli, a testy nie zawiodły ✊🏼😘 oprócz testow masz jakieś objawy???

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Ojacieee, w takin razie czekam na wiadomości od ciebie i mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było po twojej myśli, a testy nie zawiodły ✊🏼😘 oprócz testow masz jakieś objawy???
    Nie dziękuje 😘
    Z objawów śluz, ale tylko to ;p A Ty kiedy rozpoczynasz testy?

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Nie dziękuje 😘
    Z objawów śluz, ale tylko to ;p A Ty kiedy rozpoczynasz testy?
    Ja dopiero za jakieś 2 tygodnie 😖 cykle mam 40 dniowe wiec owulacja średnio przypada mi na 26 dzien, także jest tego czekania trochę 😒 2 biochemiczne pod rząd za mną i jestem pełna obaw, w tym cyklu zaczelam jeszcze dodatkowo stosować olej z wiesoiolka, ale nie wiem czy on ma jakiś wpływ na przyspieszenie lub opóźnienie owulki

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 2 lutego 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Ja dopiero za jakieś 2 tygodnie 😖 cykle mam 40 dniowe wiec owulacja średnio przypada mi na 26 dzien, także jest tego czekania trochę 😒 2 biochemiczne pod rząd za mną i jestem pełna obaw, w tym cyklu zaczelam jeszcze dodatkowo stosować olej z wiesoiolka, ale nie wiem czy on ma jakiś wpływ na przyspieszenie lub opóźnienie owulki
    Rozumiem, będzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie! (Chociaż wiem, że jest ciężko) 😘
    U mnie dzisiaj jest 3 dzień migającej buźki, czekam na owulację.

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 2 lutego 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Rozumiem, będzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie! (Chociaż wiem, że jest ciężko) 😘
    U mnie dzisiaj jest 3 dzień migającej buźki, czekam na owulację.
    A robiłaś może dodatkowo monitoring, żeby sprawdzić czy jest pęcherzyk?
    Powiedz mi, faktycznie robisz testy z pierwszego moczu, tak jak jest podane na instrukcji?

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 2 lutego 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    A robiłaś może dodatkowo monitoring, żeby sprawdzić czy jest pęcherzyk?
    Powiedz mi, faktycznie robisz testy z pierwszego moczu, tak jak jest podane na instrukcji?
    Nie, nie robiłam. To mój początek starań, wiec nie chce się bardzo nakręcać. Jak się w tym miesiącu nie uda to porozmawiam z moją ginekolog. Tak, z porannego moczu, w ciągu dnia nie dam rady nie pić przez 4 godziny ;p

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 2 lutego 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Nie, nie robiłam. To mój początek starań, wiec nie chce się bardzo nakręcać. Jak się w tym miesiącu nie uda to porozmawiam z moją ginekolog. Tak, z porannego moczu, w ciągu dnia nie dam rady nie pić przez 4 godziny ;p
    Noo właśnie kurde te pilnowanie, żeby się niczego nie napić, jest okropne 🤷🏽‍♀️
    Nie raz jak właśnie robiłam paskowe, to robiłam je wieczorem i to było aż chore, ze od 18 jak w zegarku pilnowalam, żeby się nie napić, bo bałam się, ze są bardzo rozwodnie mocz haha

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 3 lutego 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Noo właśnie kurde te pilnowanie, żeby się niczego nie napić, jest okropne 🤷🏽‍♀️
    Nie raz jak właśnie robiłam paskowe, to robiłam je wieczorem i to było aż chore, ze od 18 jak w zegarku pilnowalam, żeby się nie napić, bo bałam się, ze są bardzo rozwodnie mocz haha
    Dlatego też wydaje mi się, że sugerują poranny mocz. Dla mnie jest najłatwiej, bo przez te co najmniej 4 godziny nie pijesz i nie sikasz :p

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 3 lutego 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Dlatego też wydaje mi się, że sugerują poranny mocz. Dla mnie jest najłatwiej, bo przez te co najmniej 4 godziny nie pijesz i nie sikasz :p
    I jak tam kochana twoje testy, buźka już stoi? 🤤

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 4 lutego 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    I jak tam kochana twoje testy, buźka już stoi? 🤤
    Jeszcze nie, nadal czekam. Chyba zaczynam się niepokoić ;( Zobaczymy jutro, może to będzie ten dzień.

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 4 lutego 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Jeszcze nie, nadal czekam. Chyba zaczynam się niepokoić ;( Zobaczymy jutro, może to będzie ten dzień.
    Będzie dobrze kochana, czytałam, ze czasem ten test tak ma, ze pokazuje tylko migająca buźkę i to jest jakiś problem z tym patyczkiem, trzymam mocno kciuki i czekam na wieści! Nie stresuj się, bo to nie działa na korzyść❤️❤️❤️ ściskam mocno!

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 5 lutego 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem nowa tutaj i nie dawno zaczęłam się starać o dziecko. Trochę nie ogarniam jeszcze tych testów itd. Czy która będzie tak miła i podpowie co z czym i do czego?
    W tym cyklu testy były negatywne, ale przez dwa dni miałam typowy śluz owulacyjny + ból owulacyjny, stosunek 1 dnia z śluzem i 2 dni po, niestety dzisiaj dostałam okres :(

    Jeśli test owulacyjny jest pozytywny to, skąd mam wiedzieć kiedy będzie owu? Czy kochać się od razu jak jest test pozytywny ? W tym cyklu mam zamiar mierzyć również temp.

    Pomocy 🙏🏻 Jak mam stwierdzić czy owulacja była ?
    Będę wdzięczna za rady

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 6 lutego 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Cześć dziewczyny jestem nowa tutaj i nie dawno zaczęłam się starać o dziecko. Trochę nie ogarniam jeszcze tych testów itd. Czy która będzie tak miła i podpowie co z czym i do czego?
    W tym cyklu testy były negatywne, ale przez dwa dni miałam typowy śluz owulacyjny + ból owulacyjny, stosunek 1 dnia z śluzem i 2 dni po, niestety dzisiaj dostałam okres :(

    Jeśli test owulacyjny jest pozytywny to, skąd mam wiedzieć kiedy będzie owu? Czy kochać się od razu jak jest test pozytywny ? W tym cyklu mam zamiar mierzyć również temp.

    Pomocy 🙏🏻 Jak mam stwierdzić czy owulacja była ?
    Będę wdzięczna za rady

    Hej kochana, na ile jestem w stanie pomoc, na tyle pomogę 😊
    Wiec tak, zwykle testy owulacyjne najlepiej robić w godzinach wieczornych, ponieważ wtedy jest największy wyrzut LH, przed zrobieniem testu najlepiej nie pic od 2-4h, żeby zbytnio nie rozwodnić moczu. Od pozytywnego testu owulacja następuje w ciągu 24-48h, jednak nie jest to 100% pewne, najlepiej wykonać badanie progesteronu z krwi po około 7/8 dniach od pozytywnego testu, aby potwierdzić owulacje. Nie zawsze dochodzi do owulacji przy wyrzucie LH, ponieważ może byc tak, ze pęcherzyk jest zbyt mało dojrzały lub tez go nie ma w ogóle. Test owulacyjny jest pozytywny TYLKO w momencie, kiedy kreska testowa jest tego samego koloru co kontrolna lub tez mocniejsza. Dla porównania pokaże ci jak u mnie te testy wyglądają. Jest bardzo fajna aplikacja, w której dodajesz zdjęcia testow i ona na tej podstawie jest w stanie określić ci poziom pozytywnego testu. Nazywa się Premom. Co do temperatury, najlepiej mierzyć ja z samego rana, od razu po przebudzeniu i co najważniejsze, o tej samej godzinie. Maksimum różnicy może być +/- 1h, aby pomiar był w miarę miarodajny.
    9d71b16e39d7.png

    jo_ana lubi tę wiadomość

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 6 lutego 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Cześć dziewczyny jestem nowa tutaj i nie dawno zaczęłam się starać o dziecko. Trochę nie ogarniam jeszcze tych testów itd. Czy która będzie tak miła i podpowie co z czym i do czego?
    W tym cyklu testy były negatywne, ale przez dwa dni miałam typowy śluz owulacyjny + ból owulacyjny, stosunek 1 dnia z śluzem i 2 dni po, niestety dzisiaj dostałam okres :(

    Jeśli test owulacyjny jest pozytywny to, skąd mam wiedzieć kiedy będzie owu? Czy kochać się od razu jak jest test pozytywny ? W tym cyklu mam zamiar mierzyć również temp.

    Pomocy 🙏🏻 Jak mam stwierdzić czy owulacja była ?
    Będę wdzięczna za rady
    Jeśli masz jakieś pytania, to śmiało pytaj, bo ciężko mi tak wszystko naraz sobie przypomnieć 😘

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 6 lutego 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i jeszcze... apropo współżycia..
    zaleca się współżyć co 2-3 dni, aby plemniki wpadły w tryb regeneracji i były gotowe na działanie. Jeśli jest więcej dni abstynencji, to cześć zaczyna obierać, cześć się zestarza i przeszkadza tym prawidłowo dojrzałym dotrzeć do celu. Plemniki dojrzałe sa w stanie przeżyć w prawidłowych warunkach w drogach rodnych do 3 dni, jeśli są bardzo dobre to nawet do 5

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 6 lutego 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Hej kochana, na ile jestem w stanie pomoc, na tyle pomogę 😊
    Wiec tak, zwykle testy owulacyjne najlepiej robić w godzinach wieczornych, ponieważ wtedy jest największy wyrzut LH, przed zrobieniem testu najlepiej nie pic od 2-4h, żeby zbytnio nie rozwodnić moczu. Od pozytywnego testu owulacja następuje w ciągu 24-48h, jednak nie jest to 100% pewne, najlepiej wykonać badanie progesteronu z krwi po około 7/8 dniach od pozytywnego testu, aby potwierdzić owulacje. Nie zawsze dochodzi do owulacji przy wyrzucie LH, ponieważ może byc tak, ze pęcherzyk jest zbyt mało dojrzały lub tez go nie ma w ogóle. Test owulacyjny jest pozytywny TYLKO w momencie, kiedy kreska testowa jest tego samego koloru co kontrolna lub tez mocniejsza. Dla porównania pokaże ci jak u mnie te testy wyglądają. Jest bardzo fajna aplikacja, w której dodajesz zdjęcia testow i ona na tej podstawie jest w stanie określić ci poziom pozytywnego testu. Nazywa się Premom. Co do temperatury, najlepiej mierzyć ja z samego rana, od razu po przebudzeniu i co najważniejsze, o tej samej godzinie. Maksimum różnicy może być +/- 1h, aby pomiar był w miarę miarodajny.
    9d71b16e39d7.png

    Dziękuje pięknie za wszystkie cenne rady.
    Nie wiedziałam, że jest taka apka do tych testów, na pewno sobie ją sprawdzę, bo mam właśnie problem z ocenianiem czy test jest już pozytywny czy jednak nie.
    Super od razu trochę mi rozjaśniła Twoja odpowiedź :)
    Będziemy działać 💪🏼

    Pozdrawiam cieplutko 😊

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 7 lutego 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Soonka, super porady ;)
    U mnie bez zmian. Nadal migająca buźka, a właśnie zuzylam ostatni test. Grr, w jeden dzień wykorzystałam dwa testy, bo zdziwiłam się, że tak szybko jest wysoka płodność 😂 myślałam, że to jest jakiś błąd. No i teraz masz babo placek, bo już mi się skończyły paski i nie wiem czy będzie stała buźka 😂😬 Ahh. Tak źle i tak niedobrze ;(

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 9 lutego 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Soonka, super porady ;)
    U mnie bez zmian. Nadal migająca buźka, a właśnie zuzylam ostatni test. Grr, w jeden dzień wykorzystałam dwa testy, bo zdziwiłam się, że tak szybko jest wysoka płodność 😂 myślałam, że to jest jakiś błąd. No i teraz masz babo placek, bo już mi się skończyły paski i nie wiem czy będzie stała buźka 😂😬 Ahh. Tak źle i tak niedobrze ;(


    Zapomnialam dopisać, ze najlepiej roboc testy o tych samych godzinach, a jesli zaczynaja ciemniec, to robić je co 4h, żeby moc wyłapać PIK, który jest bardzo istotny ❤️

    Jak u ciebie kochana sytuacja? Robiłaś może jakieś inne testy?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ